Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 115
  • 45 542
# 23 280
Значи врачанският журналист все пак знаеше, че Ники има само входна, но не и изходна рана, така ли излезе. Някой му е изнесъл резултати от аутопсията предварително.

Той самият си каза, че има връзки и информатори навсякъде в неговия  регион.
Виж целия пост
# 23 281
Бузов почти направо каза, че Алексей Петров е познавал убиеца си и че това в Калушев. Че целият път към Петрохан е бил блокиран, когато Петров е бил убит. Явно са предполагали, че натам ще се покрият убийците. Това вече го четох в една статия.
Виж целия пост
# 23 282
Загуби се прекрасен пост за така наречената вмирисана сельодка. Много добре обрисува случващото се. Окалване, дезинформация, паника, разделение на хората.
Все хубави похвати.
Надявам се да има независима експертиза.
Линчът, който тече и тук е много грозен.
Виж целия пост
# 23 283
Значи врачанският журналист все пак знаеше, че Ники има само входна, но не и изходна рана, така ли излезе. Някой му е изнесъл резултати от аутопсията предварително.

И от вчера се е загнездила в мен мисълта, дали не обединиха двата случая, за да спрат теча на информация от Враца, защото ми се струва малко наивно да вярвам, че е заради исканията на Ралица.

Да, съгласна съм, че вероятно има други неща около групата, които са свързани с тяхната дейност, но не знаем нищо на този етап. Калушев е бил много прикрит и много предпазлив, групата му е била изолирана и е пазела тайните (доколкото са знаели нищо).

И сигурно в един момент той е станал опасен или неудобен за някои хора, възможно е и да е за тези, за които е работил.  Тази част около случая надали ще бъде разнищена?
Неговата склонност към непораснали момчета може да е била начин да го направят зависим и да изпълнява. И в един момент вече да не им е бил нужен. И го заплашват. И той изперква и приключва сам себе си и другите.
Такива хипотези ми се въртят.

Тук вече доближаваме хипотезите.
Ето това ми е интересно на мен, какъв е мотива, който го подтиква към тези действия, ако приемем, че всико фактологически  е така, около самите експертизи и местата на което са намерени труповете.
И отново ими се иска емоционалното около този случай да се държи извън тази тема. Всички, които бясно подскачат върху Ралица, досущ заприличват на нея, в страстните й защити. Една и съща истерия.
Престъпление като педофилия, ако е имало такава, не изключват и други престъпления, които вече биха засегнали още по-широко обществото.
Виж целия пост
# 23 284
Бузов почти направо каза, че Алексей Петров е познавал убиеца си и че това в Калушев. Че целият път към Петрохан е бил блокиран, когато Петров е бил убит. Явно са предполагали, че натам ще се покрият убийците. Това вече го четох в една статия.
Това е вярно – че пътят беше блокиран, и се писа, че се предполага за убиеца – че е тръгнал насам.
Това беше преди три години - ако не се лъжа.
Тоест, някой е платил на Калушев /ясно е, че не може да го извърши сам, относно логистика/ да гръмне Петров, осигурил му е чадър за останалите дейности /не само това с момчетата/, а и финансова стабилност, и когато е дошъл момента за ново поръчково убийство, Калушев отказва и се исценира тройно /само/убийство?
Честно казано изобщо не звучи зле, дори звучи логично, но аз не го вярвам.
Да не говорим, че е и недоказуемо.

А патоанатома/съдебния лекар във Враца наистина много дрънка. Ама много.
Да не говорим и че допуска студенти от филиала на МУ в града да гледат телата, което за мен е абсолютно недопустимо и дори ми прозвуча като виц, оказа се истина. Но изобщо няма да навлизам в подробности.
Виж целия пост
# 23 285
Е, нали е будист Калушев, как се превърна в наемен убиец? Сценариите стават все по-абсурдни.
Виж целия пост
# 23 286
Ехее, Туйн Пийкс прим, или на куб става
Ако се допълни сценария за филма за Петрохан и с Алексей Петров, направо сериал ще излезе

Къде го е казал това Бузов?

Бузов почти направо каза, че Алексей Петров е познавал убиеца си и че това в Калушев. Че целият път към Петрохан е бил блокиран, когато Петров е бил убит. Явно са предполагали, че натам ще се покрият убийците. Това вече го четох в една статия.
Виж целия пост
# 23 287
А според мен пък са нейния начин да почете хората, които са били важни за нея.

Наистина не можа да разбера, защо именно хората, които няматг никакво съмнение в официалната версия, която вероятно съвсем скоро ще запълни и белите петна и ще се подкрепи с експертизи, като ошашавени непрекъснато дебнат всеки пост на тая жена и се опияняват да го разнищват.

Защото е вредна.

За кого  е вредна ?

Сериозно ли? Значи имаме един деструктивен култ, чийто лидер се гръмна, завличайки със себе си още пет човека, и не разбираме защо е вредно този лидер да се обожествява, за да се мултиплицира култът към него и към манипулациите му? И не е вредно, че заради това маса рационални хора тотално изтрещяха и започнаха да виждат зелени човечета там, където ги няма?

Не, сериозно ли ме питате защо е вредна?

Питах за кого конкретно е вредна,  а не защо  . Това, че Ралица  ги е познавала тези хора повече от всички тук и споделя в личният си профил  за тях/ не само за Калушев, но и за Ивайло и Пламен/, явно много дразни другарският съд в бг.мама с положителните си спомени.. И които  /цитирам/ "като ошашавени непрекъснато дебнат всеки пост на тая жена и се опияняват да го разнищват." Тоест, на вас ви е много полезна, би трябвало да сте ѝ благодарни. Simple Smile

Само да не си съчинявате, ако обичате. Останалите пет човека може би и най-вероятно са били прекрасни емпатични и добри хора. Аз в това въобще не се съмнявам. Това, че Ралица ги е познавала и ги представя в конкретна светлина никак не ме дразни по простата причина, че само по себе си доказва тезата, в която аз вярвам. Тя е била от вътрешния кръг, който е боготворял тоя човек. Нищо странно няма в поведението и - нито в миналото, нито в сегашното и поведение. 

Вредна е за обществото, щом не е станало ясно. Нормализирането и издигането в култ на това поведение е вредно за обществото.

Отговорете си на един въпрос - не на мен, на себе си. Ако утре се докаже по безспорен начин (хипотетично), че именно ИК е убил Ники, как ще гледате на тази нейна публикация?
Виж целия пост
# 23 288
Е, нали е будист Калушев, как се превърна в наемен убиец? Сценариите стават все по-абсурдни.
Будист ама трябва да се яде и да има парички да обикаля с цялата група по света.
Виж целия пост
# 23 289
Какво значи очерняне на починалите? Чета и тук и в социалните мрежи едни непрекъснати слова какви благородни, честни мъже са били това. А така ли е всъщност?
Има ли постъпления на пари по разни сметки при тях? Да или не? Да! Въпроса е откъде и защо. Защото надали на всеки ей така някой му превежда крупна сума, за няма нищо.
Закупили ли са хижата и мястото, заградили ли са го, затворили ли са достъпа на туристи? Да. Всеки ли може да го направи? Не! Имате ли идея как се купува гора, или как се унаследява, какви  са ви  правата като я купите и можете ли всяко просто така да загадките?
Има ли са оръжия и защо? Отговора пак е да, не малък арсенал. Защо са им толкова оръжия на тези миролюбиви природозащитници. Нали и комарите ги пускаха?
Само че като се зададат тези въпроси скачате как са очернени, как само плюваме и т.н
Виж целия пост
# 23 290
Бузов почти направо каза, че Алексей Петров е познавал убиеца си и че това в Калушев. Че целият път към Петрохан е бил блокиран, когато Петров е бил убит. Явно са предполагали, че натам ще се покрият убийците. Това вече го четох в една статия.
Това е вярно – че пътят беше блокиран, и се писа, че се предполага за убиеца – че е тръгнал насам.
Това беше преди три години - ако не се лъжа.
Тоест, някой е платил на Калушев /ясно е, че не може да го извърши сам, относно логистика/ да гръмне Петров, осигурил му е чадър за останалите дейности /не само това с момчетата/, а и финансова стабилност, и когато е дошъл момента за ново поръчково убийство, Калушев отказва и се исценира тройно /само/убийство?
Честно казано изобщо не звучи зле, дори звучи логично, но аз не го вярвам.
Да не говорим, че е и недоказуемо.

А патоанатома/съдебния лекар във Враца наистина много дрънка. Ама много.
Да не говорим и че допуска студенти от филиала на МУ в града да гледат телата, което за мен е абсолютно недопустимо и дори ми прозвуча като виц, оказа се истина. Но изобщо няма да навлизам в подробности.

За подобни поръчкови убийства се търсят външни хора, които после изчезват. Макар че с нашето следствие не е особено необходимо.
Аз не виждам Калушев като наемен убиец. Може да е знаел нещо. Прекалено много ДС има навъртяно там.
Факт е непрекъснатото разминаване във фактите, безпрецедентното изтичане на информация/дезинформация и мистериозното изчезване на свидетел номер 1.
Виж целия пост
# 23 291
Будист е много подходящо амплоа за параван, повечето хора въобще няма да ровят и питат - аджеба с какво си изкарва хляба тоя и какви ги върши. А "рейнджър" е добър параван за оръжията, джиповете, дрона, загражденията и гоненето на тулупите около хижата.
Виж целия пост
# 23 292
Merri_An,

Теорията за Алексей Петров, тръгва от там, че той е направил сглобката ГЕРБ-ППДБ.
И някой, не ми стана ясно кой обаче, не е доволен от развитието на сглобката и го е свитнал, заради провала и лошо свършената работа. Сега, имало някакъв мастит бизнесмен, приятел и довереник на Алексиев, който бил от врачанско и решил да си отмъсти за Петров.

Но всичко това ми се струва съвсем невъзможно.
Виж целия пост
# 23 293
Merri_An,

Теорията за Алексей Петров, тръгва от там, че той е направил сглобката ГЕРБ-ППДБ.
И някой, не ми стана ясно кой обаче, не е доволен от развитието на сглобката и го е свитнал, заради провала и лошо свършената работа. Сега, имало някакъв мастит бизнесмен, приятел и довереник на Алексиев, който бил от врачанско и решил да си отмъсти за Петров.

Но всичко това ми се струва съвсем невъзможно.
Кой е Алексиев?
Съвсем се обърках.
Да си отмъсти на Калушев и сие ли?
Като ги свитне?
Виж целия пост
# 23 294
,Ауто-корект,-ът е. Алексей се има предвид вероятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия