Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 481 776
  • 45 421
# 5 820
В другата тема е скучно, дъвчат стара информация и са се събрали единомишленици, няма интрига.
В самото начало бях твърдо убедена, че са се самоубили ритуално, вярвали са в някакво прераждане, убедил ги е ламата. Вече започвам да си мисля, че самоубийството е заради нещо в което ги е въвлякъл Иво и ще се разбере скоро.
Аз съм от вярващите в институциите, работят си хората, сигурно денонощно.
Много ми е болно за децата, фактически родителите са ходели на свиждане и са се обаждали само по повод, може да е имало правила, без контакти и говорене по телефони. И да, родителите май са от сподвижниците на сектата. Още в началото обясняваха, не помня кой, че са ходели там приятели на мъжете, приятели на техни приятели, без да плащат, като в частен дом. Възможно е ламата да си е набелязвал деца и да е обработвал родителите да ги оставят при него. Не говоря за педофилия, имам предвид да си моделира роби от деца.
Виж целия пост
# 5 821
Абе човека си е бил фанатик, заедно с това и егоцентрик, обаче всичко е замаскирано с духовни практики и опознаване на себе си.
Колкото повече прочитах от онзи чужд форум, плюс негови съчинения на английски из нета, толкова повече си потвърждавах, че става дума за психически нестабилен човек.
Обаче имам опит със секти, не личен, но на познати и знам колко трудно е да разбереш, че си бил лъган и манипулиран. Затова и не очаквам родители, приятели и други да повярват на горното.
Виж целия пост
# 5 822
Тази тема за Lama Ivo of Bulgaria от 2013г. пускана ли е?
Хората, които са го познавали, сами пишат, че е полудял и че е по-добре да се стои далеч от него.

https://www.dharmawheel.net/viewtopic.php?t=14181


Днес още не беше, иначе около 100 пъти.

Добре, че за днес съм първа Joy
Колко да е добре 🥱
Виж целия пост
# 5 823
Скрит текст:
Рози и Бодли, мисля, че името на психолога, който го обясни беше Иван Иванов.
Мисля, че го каза като разширено меланхолно самоубийство.
Не смятам, че това колко си е ерудиран и интелигентен има голямо значение, защото тези неща са повече на база на емоционалността.

Роки, това е версията му


"Случаят с трите трупа в хижа "Петрохан" е класически пример за "разширено меланхолно самоубийство", а не криминална разправа или наркобизнес. Тази хипотеза разви психиатърът и съдебен експерт д-р Иван Иванов, цитиран от NOVA. Според него извършителят Ивайло Калушев е действал под влияние на най-тежката форма на депресия, посягайки първо на близките си, а след това и на себе си."

Но вече знаем, че обвиняемият И. К. не е бил там според разпространените кадри. И пак се питам как

Хипотезата на психиатъра е неприложима към този случай. Разширено самоубийство е когато един суициден човек, убие освен себе си и най-близкия/близките си хора, с вярването, че така ги спасява. Убийството на близките става без тяхното съгласие/знание за намерението. Например, когато майки убиват децата си и после се самоубиват.

Тук се пробутва хипотезата за ритуално самоубийство, ама няма никаква ритуалност в случая, а и обичайно не се делят хората, които се самоубиват ритуално.

Пък и каква секта от 6 човека?!

Мда, просто си представям. Гуруто събира последователите си, които са с огромната бройка от 6 човека общо и казва, че е решил всички да се гръмнат и да отидат на по-добро място. Но, някакси е неудобно да го направят едновременно, затова трима заминават на майната си, прекосявайки 2 области без никой да ги забележи. И се самоубиват на Околчица, която е свята за всички останали, но не и за будисти и други езотеристи. А останалите трима остават в хижата, за да се гърмят там, отделно от самоубийственото братство. И да заличат основните свидетели за престъпленията им - кучетата. Палят пожар, за да унищожат записките за сексуални практики, но незнайно защо, въпреки че са врели и кипели в оцеляването, докарват само пушек. И унищожават записите от вътрешни камери. Мда, много логично.
Виж целия пост
# 5 824
Намерено в нета и копирано дословно!
автор Минчо Стоянов :
1. Сблъсъкът (Петрохан, събота срещу неделя)
Всичко започва в хижата. Ивайло и неговата група („патрулите“) засичат нещо с дроновете си – вероятно мащабна нелегална сеч или трансферен пункт на мафията. Тъй като теренът е висок и недостъпен за камиони, там вероятно се е случвало нещо друго – прехвърляне на „стока“ (наркотици или оръжие) през билото. Професионални килъри (охрана на канала) нападат хижата. На Петрохан са оставени три трупа и три пистолета за „декорация“, за да изглежда като вътрешна престрелка.
2. Заложниците и Кемперът (Понеделник)
Ивайло, Николай и 15-годишният Алекс не „бягат“, те са отвлечени със собствения им кемпер. Килърите ги отвеждат на юг, към къщата на Ивайло в Странджа. Защо? Защото професионалистите търсят нещо конкретно – записите от дроновете, пароли за криптирани устройства или парите от касата. СМС-ът до майката е изпратен под дулото на пистолет, за да се спечели време и полицията да тръгне по фалшива следа за „семейна драма“.
3. „Невидимият“ рейд (Вторник – Събота)
В Странджа групата е държана в плен, докато килърите разчистват следите в къщата му (която съседите виждат разбита). След като получават каквото им трябва, те решават да „върнат“ труповете там, където започна всичко, за да затворят случая удобно за МВР. Кемперът се качва на платформа/автовоз (за да не го хванат камерите) и се транспортира обратно към Врачанския Балкан. Шофьорът е засечен от ТОЛ камерите на отиване, според форуми, но е бил с маска и очила и полуспуснати щори, а номерата – сменени.
4. Финалната инсценировка (Събота вечер – Неделя)
Кемперът е вкаран дълбоко в храстите под Околчица – място, което килърите познават добре. Там се извършва финалната екзекуция със заглушител. Използва се 22-ри калибър или оръжието на самия Ивайло. Жертвите са подредени така, че да изглежда, че Ивайло е убил децата и себе си. Телефоните са „почистени“, а неизпратеният СМС (черновата) остава като последен, неуспешен опит на Ивайло да посочи убийците.
5. „Удобният“ край (Неделя)
Овчарят „случайно“ намира кемпера точно когато напрежението в държавата е на макс. МВР веднага излиза с версията за „секта“ и „психическо разстройство“, за да не се налага да обяснява как издирвана машина пресича България два пъти под носа им. Те затварят случая с „виновният е мъртъв“, а истинските поръчители – или дървената мафия или по-вероярно трафикантите – остават в сенките на планината.
Това не е просто убийство, това е „чистка“. Заличаване на една неудобна организация, която е почнала да вижда твърде много през обективите на дроновете си.
Виж целия пост
# 5 825
Пратени добре, но с години ли? Ники е пораснал там, толкова ли не се излекува.

Е да де. Пратили го и го оставили там щото да не пуши примерно.
Виж целия пост
# 5 826
Да, де, да, ама аз пак за тоя договор или меморандум, който нищо не означавал.кой и защо ще се занимава с всичко около него, ако нищо не означава? С някаква идея е направена тази работа, не е просто така без конкретна причина. Което може и да има нещо общо със смъртта им, може и да няма.

Да искаш лични карти на случайни минувачи е далеч от нормалното, и ако това се е случило за мен единственото логично обяснение е, че са престъпници с параван на еко защитници.

Детето е жертва на ситуацията, за огромно съжаление. Ако са имали незаконна дейност, младият мъж поради дългогодишната си близост с групата, може и да се е бил поувлякъл.

Меморандумът е нещо като нищо. Като "тати обеща да ми купи колело, ама друг път." Стискат се ръце, че мислите по еди какви са въпроси". Важното е, че меморандумът няма задължения за държавата (в случая МОСВ). Според мене е напълно безсмислен. По принцип НПО-тата са трън в петата на държавата, все искат нещо, пускат сигнали. Но в някои администрации си го ползват, за да се тупат в гърдите, че работят добре с неправителствения сектор и така знаят какво искат хората/гражданите.

За личните карти - не е правилно, но не видях/прочетох някой лично да се е оплакал. На мене къде ли не без осбование не са ми искал лична карта, особено кастата на портиерите в някоя малка бизнес сграда. Но аз си знам правата и ако имам време ги правя луди. Ако нямам - я вадя за миг и до там.
Виж целия пост
# 5 827
Зловещи са съобщенията и хвалбите с 5часа в някакви пози.
Виж целия пост
# 5 828
Какво стана сега, заключиха другата тема, защо?
Виж целия пост
# 5 829
Намерено в нета и копирано дословно!
автор Минчо Стоянов :
1. Сблъсъкът (Петрохан, събота срещу неделя)
Всичко започва в хижата. Ивайло и неговата група („патрулите“) засичат нещо с дроновете си – вероятно мащабна нелегална сеч или трансферен пункт на мафията. Тъй като теренът е висок и недостъпен за камиони, там вероятно се е случвало нещо друго – прехвърляне на „стока“ (наркотици или оръжие) през билото. Професионални килъри (охрана на канала) нападат хижата. На Петрохан са оставени три трупа и три пистолета за „декорация“, за да изглежда като вътрешна престрелка.
2. Заложниците и Кемперът (Понеделник)
Ивайло, Николай и 15-годишният Алекс не „бягат“, те са отвлечени със собствения им кемпер. Килърите ги отвеждат на юг, към къщата на Ивайло в Странджа. Защо? Защото професионалистите търсят нещо конкретно – записите от дроновете, пароли за криптирани устройства или парите от касата. СМС-ът до майката е изпратен под дулото на пистолет, за да се спечели време и полицията да тръгне по фалшива следа за „семейна драма“.
3. „Невидимият“ рейд (Вторник – Събота)
В Странджа групата е държана в плен, докато килърите разчистват следите в къщата му (която съседите виждат разбита). След като получават каквото им трябва, те решават да „върнат“ труповете там, където започна всичко, за да затворят случая удобно за МВР. Кемперът се качва на платформа/автовоз (за да не го хванат камерите) и се транспортира обратно към Врачанския Балкан. Шофьорът е засечен от ТОЛ камерите на отиване, според форуми, но е бил с маска и очила и полуспуснати щори, а номерата – сменени.
4. Финалната инсценировка (Събота вечер – Неделя)
Кемперът е вкаран дълбоко в храстите под Околчица – място, което килърите познават добре. Там се извършва финалната екзекуция със заглушител. Използва се 22-ри калибър или оръжието на самия Ивайло. Жертвите са подредени така, че да изглежда, че Ивайло е убил децата и себе си. Телефоните са „почистени“, а неизпратеният СМС (черновата) остава като последен, неуспешен опит на Ивайло да посочи убийците.
5. „Удобният“ край (Неделя)
Овчарят „случайно“ намира кемпера точно когато напрежението в държавата е на макс. МВР веднага излиза с версията за „секта“ и „психическо разстройство“, за да не се налага да обяснява как издирвана машина пресича България два пъти под носа им. Те затварят случая с „виновният е мъртъв“, а истинските поръчители – или дървената мафия или по-вероярно трафикантите – остават в сенките на планината.
Това не е просто убийство, това е „чистка“. Заличаване на една неудобна организация, която е почнала да вижда твърде много през обективите на дроновете си.

Може да мине за сценарий за треторазряден екшън, ама екшън комедия. Стил Боливуд.
Виж целия пост
# 5 830
Какво стана сега, заключиха другата тема, защо?
Еми "Храма на обречените", ще си медитираме тука...
Виж целия пост
# 5 831
Merri_An, навсякъде говориш за факти и доказателства, което е така. Трябва да има такива.
Кой за тебе са доказаните факти до този момент, освен очевидния, че има 6ма загубили живота си?

ПС: Не питам, за да се заяждам, наистина ми е интересно да чуя мнението ти, като човек който държи на доказателствата по случая.
Знам, че не се заяждаш. Казвам го отново, защото днешния ми пост е забърсан, което не ми е дерт - нито е първия, нито ще е последния.
Та, на въпроса ти, който честно казано ме затруднява доста. Защото наистина ми е трудно да реша за себе си кое от “доказателствата“ за момента е истинско. И колко са доказателства всъщност.
Мисля писах, че винаги съм била против да се хвърля тиня по човек, който не може да се защити. Независимо за какво. Мисля писах и че /след неделя/ ще ни представят версия Калушев убиец и самоубиец. Гледам точно това се случва, не съм гледала и слушала подробно новини днес, но това го чух. До днес бях склонна да повярвам с условности на версията самоубийство /коментирам Петрохан, не Околчица/. След днес вече все повече мисля, че ни пускат по пързалката.
Минавам оттам поне по два пъти в седмицата. Днес минах отново. Все още има патрулка и джип на жандармерията, които не пускат никого по историческия път. В новините чух и че “работата, огледите и дъра бъра продължават“. Девети ден!!! Девет дни все още оглеждат и търсят. Което е нормално, вероятно. Обаче! Как на този фон се вписва единия ден над Враца, в който и намериха кемпера, и оглед направиха, накрая за капак лицето Х се качи  на него и на самоход го докара от планината до МВР, което само по себе си е безумно? Един ден! И вече /след още един/ има и резултати от аутопсия, дори и неофициална информация кой кого убил и кога. И едните в планина, и другите в планина. Да, районът около хижата е доста голям, но пък за там има и “доказателства“ - записи. Които удобно внушават версията самоубийство. Също неофициално. Отново с толкова условности, и то без да е нужно да си професионалист, или да търсиш под вола теле. Прегръщат се и се разделят някакви хора, съвсем приятелски. После част от тях стоят съвсем целенасочено в обсега на камерата /случайно само тя е работела, и те го знаят/, водят някакъв недвусмислен разговор и дори показват средни пръсти към нея. Прекалено явно, прекалено показно. Ако ще се сбогуваш с някого и ще се подготвяш за отвъдното, защо да е навън пред камера? При наличие на толкова стаи вътре в хижата? И това часове, доста часове преди да я запалиш и посред нощ да се гръмнеш в главата? Да, да, знам - били са на гъби, дрогирани, пияни, неадекватни, медитирали са....всякакви версии прочетох. Но на мен лично не ми изглеждат така. И въпреки това бях склонна да приема, че сами са сложили край на живота си. Вече не знам. Не мога да приема тези записи за достатъчно достоверно доказателство, което да ме убеди, че се е случило точно това. Може би е редно да спомена и за “овчаря“ от Околчица, когото всички видяхме ден след намерения кемпер, в новините. Някой някъде да е чул нещо за свидетеля, намерил труповете на Петрохан? Да се е изказал, показал, да се говори за него? Мъж от Гинци, с жена мексиканка. Отново неофициално. Разбира се, не е длъжен да се показва, просто правя паралел между двата случая.
И понеже питаш за доказателство - вярвам на записа от камерата /частна/, от Бързия, която показва кемпера на 1ви вечерта, движещ се посока Берковица. И това мисля писах - че за мен още тогава Калушев и младежите са тръгнали насам, не към морето, и че са под Околчица още оттогава. И това се оказа вярно. А през всичкото това време слушахме как камери на АПИ са ги засекли посока Бургас и полицията търсеше в бургаско село.
Отплеснах се, но наистина вместо да стават ясни нещата, поне за мен, а гледам не само за мен, логиката на доста от изнесеното я няма никаква. За сметка на това удобно се опитаха, и успяха да внушат на обществото версията за педофилия и секти, и то съвсем официално казано, без да предоставят каквото и да е в подкрепа на това твърдение. Да, възможно е да е така - не го отричам, не отричам и будистките практики, и децата, и всичко, за което има официално инфо. Това, че нещо не разбирам не означава, че го отричам. Не го приемам, не е моето, но знам, че има различни от моите възприятия за нормалност хора. Това обаче не ги прави автоматично убийци. И за мен няма връзка със случая.
Виж целия пост
# 5 832
Сега защо пък заключиха другата тема? Да се върна тук, понеже някой ми беше отговорил, че меморандума бил нещо като нищо и нямал значение. Хора, задавате грешните въпроси. Замислете се. Ако няма значение за покойниците, защо са го направили? А и то в рамките на колко беше, две седмици след учредяването на дружеството? Едва ли е толкова лесно да се добереш до там.

Било е в техен интерес да оставят впечатлението, че са легитимна държавна служба, която упражнява контрол над определена територия.

На мен клипчетата не ми се видяха въобще подозрителни. В първото тръгват няколко човека с кемпери и се разделят, във второто някакви хора в добро настроение си говорят за края на нещо, да, но по никакъв начин не ми изглежда като подготовка на самоубийство, в третото пък вече съвсем нищо не виждам, дори не съм сигурна кое е огънят, а пък силуетите са твърде неясни.

Само да вметна, че аз работя основно от вкъщи и като отида в офиса, колегите казват, че е чест за тях да ги удостоя с присъствието си, а като си тръгвам вечер - че е било чест да ме видят😅😂 Ами не се готвим за групово самоубийство.
Виж целия пост
# 5 833
Защо заключиха другата тема? Всички трябва да четем, за диагнози на деца, къде учат и какви да им проблемите, дали Леон се напикава или използва дрога...

Ако не искате да се обсъждат диагнозите на децата, престанете за се въртите около темата полудискретно и да подмятате намеци и недомлъвки. Или я кажете тая велика потайна информация, или ни оставете да приемаме, че Калушев просто е промил мозъка на майката до нужната степен да му връчи осемгодишно.
Виж целия пост
# 5 834
Не знам дали Калушев е манипулирал, но МВР и прокурора извън мандата със сигурност го правят и доста шарани им клъвнаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия