Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 519 390
  • 46 466
# 21 615
Видяла ли е трупа?
Виж целия пост
# 21 616

Едва ли щеше да е така кротка, ако не го е видяла.
Виж целия пост
# 21 617
И за какво ще протестира. В момента тече разследване, иска да се бърка в разследването ли. Има закони. То никаква мисъл май няма в тая глава.
Виж целия пост
# 21 618
Аз чакам завещанието😀
Виж целия пост
# 21 619
Аз чакам завещанието😀

То и да е имало такова в полза на децата, те са починали преди завещателя. Няма сила.
Виж целия пост
# 21 620
И за какво ще протестира. В момента тече разследване, иска да се бърка в разследването ли. Има закони. То никаква мисъл май няма в тая глава.

И тя не знае. Искала истината. Явно си въобразява, че като тропне с крак, всичко трябва да й се сервира на поднос. При положение, че разследването не е прекратено, няма логично обяснение за какво е този протест, но то при тях логиката като цяло липсва, та не съм изненадана.
Виж целия пост
# 21 621

Едва ли щеше да е така кротка, ако не го е видяла.
Предположение? Или потвърдена информация? Признавам си, от тук се информирам. Къде потвърдиха, че близките са видяли телата?
Виж целия пост
# 21 622

Едва ли щеше да е така кротка, ако не го е видяла.
Предположение? Или потвърдена информация? Признавам си, от тук се информирам. Къде потвърдиха, че близките са видяли телата?

Предположение, даже обясних защо така мисля. Ралица искаше да види трупа и вдигна олелия до небето, че не й го давали. Мислите ли, че би си мълчала, ако и сега не го е видяла? Аз не. Лично мнение, разбира се.
Виж целия пост
# 21 623
Аз чакам завещанието😀

То и да е имало такова в полза на децата, те са починали преди завещателя. Няма сила.
Ама наличието на евентуално завещание оправдава Калушев като убиец на децата. Според Ралица и голяма част от списващите тук. Щото, нали, кой убива хората, на които завещава всичко?
Виж целия пост
# 21 624
Аз чакам завещанието😀

То и да е имало такова в полза на децата, те са починали преди завещателя. Няма сила.
 Поне да видим колко е бил  "всеотдаен" към тях и че това не е поредната манипулация.
Виж целия пост
# 21 625
Все още не са видяли телата.
Има обяснителен пост в страницата на събитието.
Скрит текст:

Във връзка с новите развития около освобождаването на телата настояваме:

1. Незабавно предоставяне на близките на съдебномедицинските експертизи (или официално резюме) за тримата от Околчица с ключови параметри: времеви прозорец на смъртта, траектории, балистика, барутни следи, опис на травмите.

2. Незабавно допускане на близките до разпознаване/идентификация на телата преди предаване/погребение – с протокол и присъствие на повереник.

3. Спиране/отлагане на предаването за погребение, докато:

- не бъдат връчени на пострадалите обжалваеми постановления по исканията им;
- не бъде осигурен минимален достъп до ключовите експертизи и протоколи.

4. Пълни описи за всички носители и доказателства: камери/DVR-NVR, телефони, SIM, дронове, компютри/сървъри – кой, кога и с какъв протокол ги е иззел, къде са съхранявани, кога са експертизирани.

5. Публикуване на процесуална хронология: какви действия са извършени и какви предстоят (огледи, разпити, експертизи, срокове). Да бъде прекратена мантрата “няма нова информация”.

6. Писмени постановления по всички искания на пострадалите (не “уведомителни писма”) с мотиви и ред за обжалване – иначе правата им са фикция.

7. Незабавно предоставяне на трафични данни (чл.159а НПК) за ключовите периоди и локации + минимален отчет какво е установено (без да се компрометира разследването).

8. Starlink: изискване на метаданни чрез правна помощ (активация, интервали, приблизителна локация) и предоставяне на резултата в рамките на закона.

9. Пълна проверка на версията за външна намеса: оглед на терена при откриване на кемпера (следи от други МПС/хора/гилзи), и публично потвърждение дали периметърът е бил обезпечен като сцена.

10. Прекратяване на избирателните течове към медиите и разследване кой разпространява детайли, очернящи жертвите, докато на близките се отказва законният достъп. Да се назове отговорният за течовете.

11. Отговор за ролята и присъствието на ДАНС (ако е имало такова) на сцените/при изземванията – заповеди, протоколи, действия.

12. Ако прокуратурата настоява за “самоубийство” – да представи проверим минимум от доказателства, а не внушения. Истината не се доказва с пресконференции.
Скрит текст:
Текстът е публикуван преди 3 часа.
На практика, искането е близките да видят твлата и да им се предоставят всички СМЕ, които могат да се обжалват, преди да приберат и погребат телата. Има резон в това, защото ако ги погребат, а скед това им дадат експертизи, които искат да обжалват, става почти невъзможно.
Виж целия пост
# 21 626
Ако някой от родителите разполага с такова завещание, а не са само приказки, предполагам, че веднага ще го публикува в медиите, за да се опита да оневини  ИК и себе си.
Но дори и да има завещание, това не означава, че той не ги е убил. Няма рационалност при болния мозък.
Също така може да има завещание, да кажем отпреди една година, когато той още не е смятал всички да се самоубиват.
Виж целия пост
# 21 627
Все още не са видяли телата.
Има обяснителен пост в страницата на събитието.

Обяснителният пост е стар. Телата вече бяха освободени и имат достъп до тях. Отказите бяха преди вчера.
Виж целия пост
# 21 628
Обяснителния текст е отпреди 3 часа. Колко да е стар?

На практика, искането е близките да видят твлата и да им се предоставят всички СМЕ, които могат да се обжалват, преди да приберат и погребат телата. Има резон в това, защото ако ги погребат, а скед това им дадат експертизи, които искат да обжалват, става почти невъзможно.

Станаха 4 часа....
Виж целия пост
# 21 629
Обяснителния текст е отпреди 3 часа. Колко да е стар?


Преди3 часа е редакцията. Хайде да четем:

След P.S. какво пише?


Скрит текст:

Между другото, в същия обяснителен пост искат помощ за наем за озвучаване! Моля?! Само остава и DMS номер да открият!🤦‍♀️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия