Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 500 717
  • 45 900
# 21 870
А ако си представим, че някой ти казва как да се самоубиеш, нищо че няма такива следи. За Околчица пък хич не е ясно сами ли са били или с компания. Аз ставам изключително недоверчива при толкова много "очевидности". Ако самоубийството беше поднесено с други аргументи, може би. Но сега дори да е типичното сектантско самоубийство, категорично, аз не съм убедена. Това са били изключително противоречиви личности, за да се фокусирам само в една версия, още повече при толкова неточности, противоречия и липса на логика.
Виж целия пост
# 21 871
Съвсем забравих да питам за стихотворението на Ботев аз. Липсата на последния ред какво точно символизира? Че сме безсмъртни? Че изборът между хляб и свинец не е опция? Ок, да укаже мястото, ако е чакал някой и не иска да ползва СМ ми е достоверна версия. Но ако е хукнал да се възнася като втори Ботев, Буда или Башар, защо без последния ред? Там умните глави какво казват?
В последния ред от стихотворението Ботев все пак оставя дилема “Хляб или свинец /куршум постарому/ или “живот или смърт” още метафорично казано, дали да живееш или да си теглиш куршума. Липсата му тълкувам като липса и на дилемата вече… т.е последният ред им е ненужен и за тях нещата  завършват до “свещени конец”:
“… царство на подлост, разврат и сълзи,
царство на скърби - зло безконечно!
кипи борбата и с стъпки бързи
върви към своят свещени конец...
Ще викнем ние: „Хляб или свинец!“
Виж целия пост
# 21 872
Направи ми впечатление в показанията на бащата на Николай, как Калушев му е писал в имейла до него, че има огромен опит в работата с деца.

Но всъщност само Валери е бил при него до този момент и то от по-голям. Как му е дала тази идея Андреева на ламата-откачалник да взима децата на хората, тъпа история. И те са си ги давали – доброволно. Деян и Невена са били съучастници в тази гадост.
Виж целия пост
# 21 873
Това са били изключително противоречиви личности, за да се фокусирам само в една версия, още повече при толкова неточности, противоречия и липса на логика.
Многократно повече са противоречията, неточностите и липсата на логика за инсценировка. Да не говорим за липсата на каквито и да е факти за една такава версия. Цялата теза се крепи на "ама на мен официалната версия нещо не ми харесва, не ми е логична" и "Сарафов е боклук", ерго, не е възможно да е казал и някаква истина през живота си.
Виж целия пост
# 21 874
Направи ми впечатление в показанията на бащата на Николай, как Калушев му е писал в имейла до него, че има огромен опит в работата с деца.

Но всъщност само Валери е бил при него до този момент и то от по-голям. Как му е дала тази идея Андреева на ламата-откачалник да взима децата на хората, тъпа история. И те са си ги давали – доброволно. Деян и Невена са били съучастници в тази гадост.
Да, толкова са били фокусирани да възпроизведат разни псевдодуховни девиации, че съвсем безкритично са се отнесли към всичко, което се случва.
Виж целия пост
# 21 875
Не става въпрос дали вярваме или не вярваме. Защо се тълкува така? Не изключвам и други мотиви. Точно защото не са били само сектанти. Всъщност, мотив, все още няма. Защото я си представете, че на база показанията на Валери разбира, че ще бъдат обявени за педофили. Но! Това категорично не е вярно и те като мъже на честа, решават да се самоубият, вместо да са опозорени несправедливо. Тук, понеже липсва каквато и да била достоверност, въображението може да работи във всички посоки.
Виж целия пост
# 21 876
Също толкова ненужно е и да се самоубиваш така. Както видяхме, не е и особено ефективно. Та се е наложило да се досамоубива. Иначе, представих си го. Като за самоубийство е още по-абсурдно.
Не чак толкова, колкото, ако беше убийство. Както стана ясно, пистолетите са били два. За него останала пушката. Може пък да е имал сантимент към нея. А с пушка в слепоочието - няма как.
За ефективността, ако ме бяхте питали до този случай, кое е по-сигурното - в слепоочието или под брадата, щях да кажа под брадата. Знам, че в слепоочието има немалка вероятност да не уцелиш където трябва и да останеш жив. Особено пък с пушка, шансовете на Ивей за успешно самоубийство са изглеждали най-добри. Малшанс...
Калушев се е оказал най-подготвен по темата, налапвайки дулото.
На мен пък да ви кажа самоубийството на Ивей с две различни оръжия от двете страни в главата и със силно изгорели ръце ми звучи точно като идеята с летящата чиния...
Виж целия пост
# 21 877
Friends, естествено, че твоето мнение, че не е възможно тежи повече, отколкото това на доцент по съдебна медицина. Защо ли този човек твърди, че е възможно?
Виж целия пост
# 21 878
А разглеждахте ли датите, огледални ли са? Значат ли нещо? Нямам представа дали значат нещо за будизма самите дати и числа.
Дали Калушев е търсил връзка с датата и начина на смъртта на Ботев? Мястото на смъртта и начина явно са свързани с Ботев. Каква връзка е смятал, че има с революционера? Честно казано с тия приказки "в минал живот - си бил ..." може да смята, че е преродения Ботев.



Няма как да има нещо около датите, тъй като първоначалните им планове са били да седят на морето още една седмица. Ако е имало план за самоубийство, то той е бил за седмица по-късно.
Относно Ботев и приятелят му Владо Йончев, и майка му твърдят, че Ботев и Калушев са две различни вселени и нямат никакви допирни точки. Според Йончев е искал да подскаже къде се намират, но защо- не знае. Но и на мен ми се струва, че прави доста, за да бъде намерен.

1. Изпраща съобщение на Деян и майка си малко преди събитията в Петрохан. Ами ако Деян или майка му веднага бяха звъннали на 112? Ако Деян се беше вдигнал веднага да ходи до хижата след като и тримата там не си вдигат телефоните?
2. Тръгва с кемпера, а не с джипа, та ако се може всички да забележат големият лъскав кемпер по пътя и да го запомнят и да нямат съмнение, че са го виждали да минава през селото/града
3. Публикува Ботев малко преди (уж) всички да започнат да го търсят. Ами или ще е Враца, или Калофер или Шипка?
4. Включва си старлинка на 2.2? Това е много лесно за проследяване пък вече установихме, че той не е тъп.

И въпреки всичко това, не успяха да ги намерят преди да умрат, това са 6-7 дни... Старлинка показвал твърде голям периметър. Добре, ама отново- търсиш КЕМПЕР, не тротинетка. Дрон, хеликоптер?!
Виж целия пост
# 21 879
С. че е боклук, боклук е, а на официални версии на МВР никога не бива да се вярва. Все пак полицаите по презумпция са с интелектуални затруднения и клиширано мислене, не може да им се има вяра.
Няма как да се съглася с горното. Дали някой е с интелектуални затруднения вече преминава границата. При проблем търсите точно тези хора. Но в същото време искате да  вярваме на другите, които са интелектуалци  и си дават децата на който си поискат. Моля, нека малко се въздържаме от тези обиди. Считам, че всички тук в темата имаме поне малко самоуважение.
Виж целия пост
# 21 880
Близките на загиналите на Околчица ще предадат телата за повторна аутопсия, от независими лекари.
Виж целия пост
# 21 881
Скрит текст:
А разглеждахте ли датите, огледални ли са? Значат ли нещо? Нямам представа дали значат нещо за будизма самите дати и числа.
Дали Калушев е търсил връзка с датата и начина на смъртта на Ботев? Мястото на смъртта и начина явно са свързани с Ботев. Каква връзка е смятал, че има с революционера? Честно казано с тия приказки "в минал живот - си бил ..." може да смята, че е преродения Ботев.



Няма как да има нещо около датите, тъй като първоначалните им планове са били да седят на морето още една седмица. Ако е имало план за самоубийство, то той е бил за седмица по-късно.
Относно Ботев и приятелят му Владо Йончев, и майка му твърдят, че Ботев и Калушев са две различни вселени и нямат никакви допирни точки. Според Йончев е искал да подскаже къде се намират, но защо- не знае. Но и на мен ми се струва, че прави доста, за да бъде намерен.

1. Изпраща съобщение на Деян и майка си малко преди събитията в Петрохан. Ами ако Деян или майка му веднага бяха звъннали на 112? Ако Деян се беше вдигнал веднага да ходи до хижата след като и тримата там не си вдигат телефоните?
2. Тръгва с кемпера, а не с джипа, та ако се може всички да забележат големият лъскав кемпер по пътя и да го запомнят и да нямат съмнение, че са го виждали да минава през селото/града
3. Публикува Ботев малко преди (уж) всички да започнат да го търсят. Ами или ще е Враца, или Калофер или Шипка?
4. Включва си старлинка на 2.2? Това е много лесно за проследяване пък вече установихме, че той не е тъп.
И въпреки всичко това, не успяха да ги намерят преди да умрат, това са 6-7 дни... Старлинка показвал твърде голям периметър. Добре, ама отново- търсиш КЕМПЕР, не тротинетка. Дрон, хеликоптер?!
Това не е доказано – че са “6-7 дни“. Преди да умрат.
От самото начало моята хипотеза е, че са били мъртви още преди тримата на Петрохан.
Това със старлинка се отхвърли доколкото знам.
Но дори и да не е, няма шанс да са били живи повече от ден.
Виж целия пост
# 21 882
За Невена знае ли се къде е ? И от колко време не живее с тях? Аз не изключвам Иво да е развил някакво психитично разстройство или депресия ...
Виж целия пост
# 21 883
Friends, естествено, че твоето мнение, че не е възможно тежи повече, отколкото това на доцент по съдебна медицина. Защо ли този човек твърди, че е възможно?

Възможно и вероятно са различни неща. Възможни са много, много варианти и сценарии. Но дали са вероятни...

Ти и с черешово топче е възможно да се самоубиеш. Но е малко вероятно да пробваш.
Виж целия пост
# 21 884
По-назад що-годе се опитах да обясня защо не е невъзможно да не умреш от първия изстрел в случая на Ивей с пушката. Ще добавя - при доста къси ръце едва стигащи до спусъка, в положение на пушката, обратно на проектираната ѝ позиция за стрелба, може да се получи прекалено опъване с напрежение на ръката, което да доведе до инстинктивно и неволно повдигане на брадата много нагоре. Един вид да се "намести" под дулото. Да, но така мозъкът остава назад и при изстрела куршумът не минава през него.
Има и доказани случаи на самоубийства с два пистолета в главата едновременно, не знам тук ако беше така какъв вой щеше да е как това е абсурд и е 1000% екзекуция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия