Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 495 571
  • 45 748
# 22 110
Сега се поразчетох за този Колт Анаконда - яката работа е. Чак се чудя, от какво се е получил рикошет, сигурно от някое войнишко канче.
Виж целия пост
# 22 111
Групата тук се нуждаем наистина от нов брифинг. Да може да си разсъждаваме на воля, но поне по официално изнесени данни.
Или да разбирам, че тук на всички всичко е ясно, всичко се крие, но знаем какво е открито от разследването.
Поне на мен ми омръзна от свободните съчинения, които се пишат тук.
Виж целия пост
# 22 112


Краули, не пазя линкове. Цитирах и затворих. Може би и ти можеш да питаш гугъл?

Питах. И той не знае повече от нас. Никъде не намирам инфо за пръстови отпечатъци на жертвите. Ако можеш, опровергай ме.

Прави сте, че всички тук си спекулираме. Въпросът е, защо на база спекулации някои си позволяват да съдят така строго.
Виж целия пост
# 22 113
Според врочанската медия предположението за рикушет при Ники е защото куршумът е останал в черепа.  При изстрел от упор няма как това да стане, той би излязъл навън.
Виж целия пост
# 22 114
Овчарят е извикал на човека, опрян на прозореца. Не е разбрал първоначално какво е състоянието му. Но не казва да е имало кръв по прозореца... Не трябваше ли да е окървавен прозореца, а и човека?
Тодоров каза, че седалката е била спусната в легнало положение и главата му е била наклонена към прозореца. Ако е лежал при изстрела, който е м/у очите  му, кръвта е отишла в седалката.  
Отдалече овчарят не е видял подробности, поне в интервюто не каза.
Виж целия пост
# 22 115
Ако имаше тема за “топ бисери” на потребителите , последните фантазии , щяха да я оглавят 😄

На база на какво са тези разсъждения ? Разбирам , че е нормално да има спекулации , но с граници .
Официално няма доказателства за оспорване на официалната версия . Всички факти , улики , записи , писма, поведение на мъжете , заснети реплики и т.н. , сочат към самоубийство .
Всичко друго е в сферата на фантазиите на хората .
С най-голямото ми уважение към майките на загиналите , се надявам някой ден и те да успеят да излязат от тези зомбирани вярвания, но едва ли . Немислимо е да се говори в национален ефир за “извеждане на …. Енергия през фонтанелата” и т.н. Всеки нормален човек би си извадил съответните изводи за цялото им мислене и обкръжение .
Виж целия пост
# 22 116
Овчарят е извикал на човека, опрян на прозореца. Не е разбрал първоначално какво е състоянието му. Но не казва да е имало кръв по прозореца... Не трябваше ли да е окървавен прозореца, а и човека?
Тодоров каза, че седалката е била спусната в легнало положение и главата му е била наклонена към прозореца. Ако е лежал при изстрела, който е м/у очите  му, кръвта е отишла в седалката.  
Отдалече овчарят не е видял подробности, поне в интервюто не каза.
Ако е лежал, как е бил подпрян на прозореца? Прозорците на кемперите до долу ли са?
Виж целия пост
# 22 117

Интересно защо никой не споменава липсващата нощ между оставянето на момичето в София и пристигането на другия ден в Петрохан. Всички повярваха на Слави Ангелов, че тримата са пренощували в София, но къде, какво, нищо не се чу. Или аз съм пропуснала?

Няма информация защо са преспали в София на 30.01 и дали Калушев или той и някой от другите са се срещали с някого там. Може точно тогава на 30.01 при евентуален престой в София да са се задействали последвалите събития. И нещо друго да е възникнало, за да се приберат по-рано от морето, а не връщането на момичето. Ако е имало апартамент на Калушев, който ползва в София, може да е трябвало да унищожи някакви улики срещу него там.
Виж целия пост
# 22 118
3 гилзи = три изстрела. Има и 3 проектила вътре в кемпера, според статията. Значи дупка от какво ще се търси щом проектилите не са излезли от кемпера?
Според друга статия - от куршума, с който се е застрелял Калушев.
Ами аз мисля, че някакво объркване има в цялата работа. Следващата пресконференция няма да е лошо да приемат и въпроси някакви, макар че сигурно биха направят цирк от това а не спокоино изясняване на неяснотите.
(Нямам информация за предстоящо изнасяне на пресконференция)
Виж целия пост
# 22 119
Мери, за кемпера никой нищо не дал като информация. Намерил овчарят возило с антена ли, чиния ли и той не може са се сети какво е. После се появи инфо за куршум в черепа. После пък с такова оръжие това било невъзможно......Никой не е систематизирал информацията официално. Относно гилзите намерени в кемпера, се има предвид, че в барабана са намерени три гилзи? Или?
Виж целия пост
# 22 120
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...
Имаше информация че има 3 гилзи и 3 проектила открити в кемпера. Дупка ако има от какъв изстрел би била не ми е ясно.
Статия бтв
Цитат
В кемпера са открити 3 гилзи и 3 проектила: „…като данните сочат, че изстрелите са произведени с револвер „Колт“. В кемпера е намерен и един пистолет „Глок“.
Защо три, нали единият бил убит от рикошет?!
Виж целия пост
# 22 121
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...
Имаше информация че има 3 гилзи и 3 проектила открити в кемпера. Дупка ако има от какъв изстрел би била не ми е ясно.
Статия бтв
Цитат
В кемпера са открити 3 гилзи и 3 проектила: „…като данните сочат, че изстрелите са произведени с револвер „Колт“. В кемпера е намерен и един пистолет „Глок“.
Защо три, нали единият бил убит от рикошет?!
А другият през шибидаха излязъл..
Виж целия пост
# 22 122
Главата е изключително богата на кръвоносни съдове. При удар от куршум с голяма енергия се получава конично разпръскване на биоматериал (кръв, тъкани) в посоката на изстрела. Ако стъклото зад главата е чисто, значи сърцето не е помпало кръв.

Доколкото помня, седалката е била обърната към кемпера и е била леко свалена.
Виж целия пост
# 22 123
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...

Ама вие сериозно ли, да стреля полицай да прави дупки.

С пистолет за мечки, би трябвало да има дупки. С пистолет за мечки по стъклата и по кемпера би трябвало да има биологичен материал. Силата за звука при стрелба може да доведе до акустична травма и човек несъзнателно се хваща за главата, а не застава в поза със сплетени пръсти в молитва. Ако стрелецът е без антифони в това малко помещение, ще му се му се завие свят, защото вестибуларния апарат ще се засегне от акустичния шок.
Не случайно на стрелбище, което е значително по-голямо от кемпер се ползват антифони.
Абсолютно съм несериозна, просто звучи по-логично от това "да се кара бързо, за да не се види на камерата, че няма дупка".
Българската криминалистика доста експертни кадри е изпуснала, особено в балистичните експертизи.
Виж целия пост
# 22 124
Ако е лежал, как е бил подпрян на прозореца? Прозорците на кемперите до долу ли са?
Има снимки от такъв модел кемпер по медиите. Вероятно не е пълно легнало положение. Седалката е била завъртяна обратно на движението, като на снимката:
Скрит текст:

Страничните прозорци са големи, като се пусне седалката не мисля, че пада под нивото им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия