Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 396
  • 45 630
# 22 335
Не ви ли е абсурдно  тяло на човек, който е част от криминално произшествие да бъде погребвано преди следствието да е официално приключило.
Ако подобно нещо се е случило, това вече ще е много съмнително.
Да видим."
Виж целия пост
# 22 336
НЗ в  болница за две денонощия (значи нищо спешно и сериозно), но Ивей стои пред вратата на отделението и пред болницата за пълнолетен мъж!? На Ралица й отказали да стои вътре в стаята при сина й(не се е налагало и никой не я е викал), но върви едно обгрижване и спане в кола. Това как да си го обясним...
2020 г.
22-6
Виж целия пост
# 22 337
Е как няма да го погребат? Това разследване може да продължи и година.
Виж целия пост
# 22 338
НЗ в  болница за две денонощия (значи нищо спешно и сериозно), но Ивей стои пред вратата на отделението и пред болницата за пълнолетен мъж!? На Ралица й отказали да стои вътре в стаята при сина й(не се е налагало и никой не я е викал), но върви едно обгрижване и спане в кола. Това как да си го обясним...

Бил е по-малък и присъствието на Ралица не ме смущава, за разлика от това на Ивей, дебнещ и бдящ долу в колата две денонощия. Брр...
Нашето момче е в Мордор, трябва да го пазим и да контролираме ситуацията.
Виж целия пост
# 22 339
Е как няма да го погребат? Това разследване може да продължи и година.
само пример
Скрит текст:
Може би фактът нямаше да ми изглежда толкова смущаващ ако не бях личен свидетел и дори очевидец на подобна подобен казус миналата и тази година. Подобен, но без криминалния контекст.
човек, който бе мой скъп приятел, точно преди една година, е изчезнал в планината.
Дни по-късно стартират акциите по издирване, сниман е от камера на БТС на километри от Мусала. Оттам нантък следите се губят.
Намират го едва на 28-ми април при топенето на снеговете, на 100 метра под върха. Оказва се, след изключително сложен 10 часов преход, по необичаен маршрут, след намирането на тераса с гледка, на която е щял да пренощува, след разгъването на цялата екипировка, предназначена за сън, явно е бил толкоква изморен, че е приседнал за почивка преди да влезе в чувала и е останал там завинаги. С термуса в ръка.
Няма АБСОЛЮТНО никаква предспоствка за съмнение, че нещо извън описаната фактология му се е случило.
Никой не е могъл в подобна меторологична среда да върви с темпо като неговото, на видеата от камерите е сам. С него са документите му, няма съмнение за личността му, няма съмнения и за криминална ситуация.
И въпреки това, родителите му чакат ДО ДНЕС тленните му останки да бъдат освободени за погребение.
 Редица разговори с полицая, ангажиран със случая, посещения в Съдебна медицина, София, разговори с аутоптиращия лекар, разговори с всички институции. Негови приятели омерзени от бавенето започнаха да се срещат с прокурори и адвокати. Въпросните са ги информирали, че става въпрос за бездействие на институции, не за законови пречки. Оттам нататък от тяхна страна бяха приложени всички позволени от закона методи за ускоряване на процедурите и натиск във всички звена.
И какъв е резултатът - институциите продължават да повтарят от година една и съща фраза - НЕ МОЖЕ ДА ИМА ПОГРЕБЕНИЕ, ДОКАТО НЕ Е ПРИКЛЮЧИЛО СЛЕДСТВИЕТО.
А тогава да попитам как така Ивей, който има два куршума може да бъде погребан веднага?!?
Виж целия пост
# 22 340
По байтошово в Синеморец е имало база на Кинтекс.
Това беше гранична зона, само с лист от милицията за 30 минути пускаха през моста на Велека.
Локация с традиции в трафика на оръжие (и др. домашни потреби), може да се каже.
Къщата на Калушев в с. Българи е предпоследната в посока границата. Отбелязана е вече на Гугъл Мапс.
Виж целия пост
# 22 341
Ето от профила на Макулев, да не вземе да изчезне:
Скрит текст:
 Споделям разказ на близък приятел на Ивайло Калушев ,за да разберете ,защо е важно да бъдем на протеста на 13.03.26 в 17:30 пред Съдебната Палата!
Елате за дадем гласа си за Истината и за изчистване на имената на тези Светли Души!

Скрит текст:
Елиминирани са 6 човека и беше излята страшна помия по тях, и бяха изкарани боклуци. Напълно обратното на това какви хора бяха. Хора с чест, сърце и душа. На 14 юни 2024 година трябваше да се срещна с Иво Калушев, но срещата не се състоя, защото аз имах ангажименти, а рейнджърите имаха приключения с бракониери. Срещата се проведе на 25 юли 2024 година в Петрохан. Поводът на срещата беше моя бъдеща експедиция до Хималаите, по-точно Непал, Тибет (Китай), по-точно планината Кайлаш и езерото Манасаровар. Иво Калушев изпрати моторизиран рейнджър на главния път на Петрохан, за да ни съпроводи догоре. Посрещнаха ни с чай от поляната край хижата и домашен мед от техните кошери. Говорихме си общи приказки, маршрути, височинна болест, гмуркане, парашути и т.н. По време на срещата Калушев ми разказа, че предните дни бракониери са им убили едно от кучетата. Също така ми разказа, че три дни и три нощи са се гонили с бракониери в гората. Срещата ни продължи няколко часа. Към края Иво Калушев получи информация, че има навлизане на бракониери в периметъра и че е време да си вървим. Той нареди да приберат кучетата. Повечето хора, като знаят, че ще ги нападнат, пускат кучетата и ги насъскват. Рейнджърите, като знаеха, че ще имат приключения, си прибираха кучетата. Това беше последната ни среща заедно. После сме си писали и сме се чували няколко пъти. И друг път съм посещавал Петрохан. Защо разказвам всичко това. Рейнджърите бяха пацифисти. Знаех, че са будисти. Знаех, че имат стая като малък будистки олтар. Не съм будист, но съм бил на едни от най-свещените будистки места в света и в много храмове. Знам символиката. В будизма убийството е тежка карма, а най-тежката карма е самоубийството. Целта им е просветление и скъсване на преражданията, а след това Махасамадхи… ненасилствено напускане на тялото. Всяко насилствено напускане е тежка карма. Дори в християнството убийството е грях, а самоубийството също е грях и затова на самоубийците не се позволява да бъдат погребани в гробищата, а извън тях. Така е и в много други религии и духовни школи.

Така коментираната им “страшна ограда с ток“ беше просто електропастир около двора им и обхващаше хижата, полянката и два три реда дървета около полянката. Електропастирът е най-евтиното ограждане на двор и най-екологично щадящото. С него няма бетон, няма колони и няма мрежи.
Аз като животновъд ме е бил токът стотици пъти от електропастир. За хората той е безопасен и дори можеш да минеш през него без да те удари ток. Понякога дори не го виждаш. Вериги имаше само едни на пътя за коли, който води директно към къщата им. Дори ние животновъдите ползваме такива пружини, наричат се портал и представляват жица с пластмасова дръжка, с която разкачаш и закачаш електропастира без да те удави тока. Там имаше табела, че е електропастир, табела на сдружението им, че има видеонаблюдение и табела да се пази природата. Знам също, че преди време са имали и убито куче от вълци. Всеки животновъд, който гледа животни пасищно, ползва електропастир. Включително и много пчелари го използват, за да си пазят кошерите. Всички знаят колко евтин и безопасен е електропастирът.

Според мен рейнджърите са знаели, че ще бъдат нападнати. В базата им винаги имаше хора. Винаги имаше отговорник. Редовно се разделяха на групи. Смятам, че и тогава е било така. Още в началото предвидих и написах, че другите ще ги “самоубият“ и ще ги обвинят. Според мен са станали свидетели на нещо голямо. Косвено зад смъртта им стоят политици свързани с мафията. Смъртта им ще бъде използвана за политическа атака и за ограничаване на НПО. С един куршум няколко заека.

Познавам съвестни полицаи, гранични, антитерористи и хора от ДАНС. Но знам, че има политически натиск. Ако началникът нареди, разследването се спира. Вината е в политиците, не в изпълняващите служители. Министърът на МВР и шефът на ДАНС са политически назначения. Трябва реформа в прокуратурата и съдебната система. Службите трябва да се дистанцират от политиката и да работят прозрачно.

Никога не съм ги виждал Рейнджарите въоръжени. Да, имаха радиостанции, дрон с термо камера, уреди за нощно виждане и термо. Базата им беше перфектно подредена. Хижата беше кукла. Тези хора бяха изключително подготвени. Но не бяха агресивни. Бяха миротворци. Пазеха гората и природата. Само се замислете как ви звучи изразът “будист убиец”.

Може да се проверят сателитни снимки ден преди инцидента, деня на инцидента и ден след това. Могат да се видят коли, фигури и движение. Иска ми се истината да възтържествува и убийците да бъдат наказани. За да не е напразна смъртта им, трябва да променим системата и да се борим за българската природа. Тя е на всички нас. И на децата ни.

Всъщност не знам какво се случва.
Освен всички причини за убийството им и освен политическия натиск, най-вероятно медийният шум се използва, за да прикрие нещо друго. В момента може да се теглят милиарди дългове или да се случват други неща на политическо ниво.
В една нормална държава след такова брутално шесторно убийство щеше да има протести, разследвани политици, уволнения на висши кадри в МВР, прокуратурата и ДАНС.

Съболезнования към близките на рейнджърите не само заради загубата, а и заради помията, излята върху тях.
🙏🏼

Интересно. Описва една среща и то била последна през лятото на 24 г., а писанието му все едно е живял с тях и е познавал ежедневието им. Наби ми се на очи един израз - Калушев наредил да приберат кучетата. Можеше да е поискал, казал, защо не - помолил, но той наредил...
Срещата, която не се е състояла е точно един ден след сигнала за Л.
Виж целия пост
# 22 342
Намесени са в бизнеса с кафеварки, за това ли се намеква. Освен бизнеса с халюцогени. 🤔
Виж целия пост
# 22 343
Пацифисти, пък Ивей с два заглушителя. Тези заглушители за какво точно са му били?
Ако някой има разумно обяснение, нека го сподели.
Мисля, мисля и все към двата заглушителя ме тегли.

Прави ми впечатление как Яни споделя и за други рейнджъри, които преследват бракониери, това съвпада и с първоначалната информация за около 10 човека, които търсеха. Какво ли стана с другите техни пазачи, предполагам са открити и разпитани.
Те нали докато медитират, някой трябва да пази пчелите от бракониерите.
Виж целия пост
# 22 344
Преди няколко години законът беше променен, за да разрешат притежанието на заглушители за ловно оръжие. За бойно не е разрешено. Ловджиите са лобирали дълго време за това, явно има някаква логика във връзка с лова и шума, но не съм запозната.
Виж целия пост
# 22 345
И аз питах за тези заглушители, но никой от коментиращите тук не ми се върза да ми отговаря.
Виж целия пост
# 22 346
Е как няма да го погребат? Това разследване може да продължи и година.
само пример
Скрит текст:
Може би фактът нямаше да ми изглежда толкова смущаващ ако не бях личен свидетел и дори очевидец на подобна подобен казус миналата и тази година. Подобен, но без криминалния контекст.
човек, който бе мой скъп приятел, точно преди една година, е изчезнал в планината.
Дни по-късно стартират акциите по издирване, сниман е от камера на БТС на километри от Мусала. Оттам нантък следите се губят.
Намират го едва на 28-ми април при топенето на снеговете, на 100 метра под върха. Оказва се, след изключително сложен 10 часов преход, по необичаен маршрут, след намирането на тераса с гледка, на която е щял да пренощува, след разгъването на цялата екипировка, предназначена за сън, явно е бил толкоква изморен, че е приседнал за почивка преди да влезе в чувала и е останал там завинаги. С термуса в ръка.
Няма АБСОЛЮТНО никаква предспоствка за съмнение, че нещо извън описаната фактология му се е случило.
Никой не е могъл в подобна меторологична среда да върви с темпо като неговото, на видеата от камерите е сам. С него са документите му, няма съмнение за личността му, няма съмнения и за криминална ситуация.
И въпреки това, родителите му чакат ДО ДНЕС тленните му останки да бъдат освободени за погребение.
 Редица разговори с полицая, ангажиран със случая, посещения в Съдебна медицина, София, разговори с аутоптиращия лекар, разговори с всички институции. Негови приятели омерзени от бавенето започнаха да се срещат с прокурори и адвокати. Въпросните са ги информирали, че става въпрос за бездействие на институции, не за законови пречки. Оттам нататък от тяхна страна бяха приложени всички позволени от закона методи за ускоряване на процедурите и натиск във всички звена.
И какъв е резултатът - институциите продължават да повтарят от година една и съща фраза - НЕ МОЖЕ ДА ИМА ПОГРЕБЕНИЕ, ДОКАТО НЕ Е ПРИКЛЮЧИЛО СЛЕДСТВИЕТО.
А тогава да попитам как така Ивей, който има два куршума може да бъде погребан веднага?!?


Той е от първата тройка  и предполагам, че не са се усетили.
Докато тук ще има повторна аутопсия на вторите трима.
И очаквам да излезе другата версия. Затова се замита здраво.
Естествено,че една истинска майка ще направи всичко за истината.
Виж целия пост
# 22 347
Пацифисти, пък Ивей с два заглушителя. Тези заглушители за какво точно са му били?
Ако някой има разумно обяснение, нека го сподели.
Мисля, мисля и все към двата заглушителя ме тегли.

Аз от всичко си правя извода, че Калушев ги е държал в пълна параноя от вражеския свят-кочина навън. Другата весрия е известната, че са участвали в нечисти неща. И двете са ми възможни.
Виж целия пост
# 22 348
Къде са имали кошери? Нали не можело да има пчелин на хижата?
Виж целия пост
# 22 349
Аз пък се зачетох за Людмила, Тибет и центровете за специални деца. В правителствената резиденция в Хисаря има някакъв тебетски енергиен център, но  и сега тя е с ограничен достъп. Има няколко снимки в нета.

Най-интересното - за Аркутино, някой е взел да възстанови изоставените сгради от проекта на Людмила и да направи жилищен комплекс. И познайте кои им е разрешил - Тома Белев на 7 февруари 2022, а меморандума с НАКЗТ е подписан на 8 февруари. 😂 https://novini.bg/article/2025030907081564873
Смърди яко на кинти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия