Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 595
  • 45 629
# 22 455
Скрит текст:
Скрит текст:
И аз това щях да питам. От къде дойде това Ауди и чие ли е?
Кмета казва, че собственика имал кафяво ауди и често пътувал с него към София.
Тоест, Калушев? Аз това Ауди не го видях сред "автопарка" в хижата. Пропуснала ли съм го или не е било там?
Не му е споменал името.
Да, да, аз питам - за Калушев говори, нали?
Еми не знаем със сигурност. Калушев е собственик, но дали кмета знае кой точно от всички мъже там е собственика, може да си мисли че е  Пламен, да речем или с някой друг. Кой има кафяво ауди?
Виж целия пост
# 22 456

Ето го и  интервюто с Ивайло Иванов, което предполагам,  е била публикувала във фейс профила си, преди да го блокират .
https://socbg.com/2026/02/te-bjaha-parvata-balgarska-rejndzharska-sluzhba.html
Виж целия пост
# 22 457
Не знам дали толкова точно различава кой е собственик и кой е живущ. Той май Калушев почти не го е виждал, повече ИИ и него нарича собственик. А Деян каква кола кара?
Сетих се и за тайния свидетел на Боец, този човек дали обърна разследването.
Виж целия пост
# 22 458
Не, за ИИ той има съвсем ясна представа кой е:
Единия го познавах лично - Иво, който им беше като отговорник. Много хубаво, симпатично момче и даже го предупредих като се запознахме: "Иво, не си за тука, за тия хора". Той ми каза: "Няма да се притесняваш, всичко е добре. Ние не сме тук дошли да правим на хората золуми, да убиваме". Тоя Иво често минаваше оттук по пътя за София с едно кафяво "Ауди".
Виж целия пост
# 22 459
Ясно, благодаря. Пълна каша. Между другото, все забравям да спомена - преди време ми попадна профил на жена, живееща в Гинци. Прави видеа от селото и околията, говорейки.  Разказваше за Деян. Мнението й е същото, каквото и на всички останали за всички от групата. Изключително затворен, не иска да общува с никого, няма приятели. Било истинска изненада за цялото село, когато довел Лола на събора.
Виж целия пост
# 22 460
Ами от разследването решават, че телефонът е вещ, необходима за разкриване на престъплението и го изземват. Имат право. На се изразих правилно.
Значи решават, че телефонът е  важен за разкриване на престъпление, но не и собственикът му, който да отговори на въпросите, които (евентуално) ще възникнат след отключването? Или пък да понесе отговорност, ако се открие нещо уличващо и срещу него. Не ми звучи много професионално. Освен, ако телефонът не е нужен за да се разкрие нещо, а за да не се разкрие нещо. Тогава е "професионално".

Rolling Eyes

Обяснявам, все едно наистина те интересува.

1. Ако има съмнения, че телефонът може да съдържа комуникация между участници, снимки, видеа и файлове, GPS история, общи чатове, релевантни контакти, инструкции - той почти винаги се изземва като веществено доказателство. Това се случва дори когато човекът е само свидетел.
2. Не могат да принудят Диан да отключи телефона, първо защото паролите са данни на съзнанието, второ защото никой не може да бъде принуден да се самоинкриминира. Затова се чака дигитална експертиза, която може да отнеме месеци.
3. Не могат автоматично да ти забранят да напускаш страната, ако не си обвиняем - за това трябва процесуален статут и мярка.

Т.е. няма противоречие - службите могат да вземат устройството като доказателство, но нямат право да те карат да разкриваш съдържанието му със собствената си воля, ако това може да те уличи. Това е професионалният модус операнди.
Виж целия пост
# 22 461
Може да са го били продали кафявото Ауди.

Ако са го продали, сигурно съвсем скоро ще да е било, след като на кмета не му е направило впечатление, че Аудито вече го няма. Разсъждавам си де.

Тоя кмет друга работа си няма .... следи колите и ония от хижата!

Стана ли ясно защо е спрял тока и къде и от какво е спрял?
Виж целия пост
# 22 462
О, ще се изненадате в малките населени места какво следене и клюкарене е.
Виж целия пост
# 22 463
Ха, ха. Е и тука сме така.
Виж целия пост
# 22 464
Не, за ИИ той има съвсем ясна представа кой е:
Единия го познавах лично - Иво, който им беше като отговорник. Много хубаво, симпатично момче и даже го предупредих като се запознахме: "Иво, не си за тука, за тия хора". Той ми каза: "Няма да се притесняваш, всичко е добре. Ние не сме тук дошли да правим на хората золуми, да убиваме". Тоя Иво често минаваше оттук по пътя за София с едно кафяво "Ауди".
Това не е точен цитат. Много объркано се изразява кмета. Един път казва за Ивей, отговорник, после за Калушев пак каза отговорник, после се оправи на собственик.  Кафявото ауди според кмета било бус но не разбрах кой точно го е карал, може би наистина Ивей,
Виж целия пост
# 22 465
Кметът е голям сладур Simple Smile как си разказва чистосърдечно, никой ли не му е обяснил предварителначо, че не трябва да споделя информация.
Явно са очаквали и тялото на ИК да намерят, затова отначало се говори за 4 тела. Нали на записите полицаите си говорят за някаква барака и единия казва (по спомен) - Внимавай да не ти изкочи оня, дето го търсим Sweat Smile Joy Joy и вие чакате такива хора да направят инсценировка Joy
Виж целия пост
# 22 466
Ще се върна да го изслушам. Възможно е от "Сега" да са решили да му "организират" малко мислите.
Виж целия пост
# 22 467
Ще се върна да го изслушам. Възможно е от "Сега" да са решили да му "организират" малко мислите.
В тази връзка аз да пиша. Винаги когато има видео, гледам да чуя него. Не търся статии. В повечето случаи не обхващат цялото интервю, или с изрязани изречения се променя контекста на казаното.
Виж целия пост
# 22 468
Точно планувано изглежда всичко!
С напускането на Българи на юруш. Нощувката в София.  Пък на другия ден Ники да връща багаж призори. Ремонтите на двете места. Бързата раздяла. Никой не знае Ники, кога и дали се е присъединил..
Но много ритуално е всъщност.
Е как дали се е присъединил? Как иначе се е озовал в кемпера?
Ако е имал и друга задача освен багажа на момичето. Изхождам от това, че бързо са нуснали Българи, но са останали да нощуват в София, за което има причина.
Примерно се е объркало нещо ако е имал и друга среща, още в 7 напуска хижата. Чрез Ники и заплаха за живота му, каква съпротива да има от другите.
Виж целия пост
# 22 469
Може да са го били продали кафявото Ауди.

Ако са го продали, сигурно съвсем скоро ще да е било, след като на кмета не му е направило впечатление, че Аудито вече го няма. Разсъждавам си де.

Тоя кмет друга работа си няма .... следи колите и ония от хижата!


Е, явно не е имал много работа, щом знае с подробности кой собственик, кой отговорник, кой кум, кой сват, кой в София с кафявото си Ауди. 😁

О, ще се изненадате в малките населени места какво следене и клюкарене е.

Особено когато става дума за "пришълци".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия