Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 484 492
  • 45 465
# 23 070
Ясно.
Ами това има, с това стреля.
имал е и Глок 9х19калибър, бил е у него, но не го е изполвал. Това е полицейски пищак, бърз и по- лек.
Виж целия пост
# 23 071
Ралица за пресконференцията:
Скрит текст:
И сега нека помислим за днешната пресконференция, на която се опитаха да не кажат нищо, но всъщност казаха много!

Какво ни обяснявате за училище Космос. Оставете го намира това училище и прекрасните хора, които работят там, директорката и децата. Това е поредното отвличане на внимание! Говорим тук за шесторно убийство драги!!! Защо се занимавате с училище и тормозите и родители и деца!

Говорете за съществените неща! ШЕСТ УБИТИ ЧОВЕКА, ЕДНО ОТ КОИТО Е ДЕТЕ! Отговаряйте на въпроси за това! Защо не дадохте възможност да ви се задават въпроси?
Защо не ни говорихте за фенобарбитала? Какво стана с него? Забравихме ли за него. Опитите да се потулят лъжите ви от предходните брифинги не минават! Аз помня!! Защо не ни говорихте днес за оръжието на местопрестъплението? За Ники беше казано - сляпото огнестрелно раняване - това означава че има входна рана, но няма изходна! Това поражда много въпроси не мислите ли? Не става ли ясно вече, защо се боря толкова настървено. Как ако е от упор убит синът ми проектила ще е заседнал в тилната кост? А това го знам от съдебният лекар, с който разговарях когато ходих и настоявах да видя тялото на Ники.

Браво на вас, че най- накрая обединихте двете досъдебни производства! Иска ми за това беше входиран на 13.02 и никога никой от вас не благоволи дори да ми отговори на това искане. Преди точно един месец! Нищо, че и в национален ефир говорих за това. На никой не му направи впечатление. Вие днес ни обяснявате, че вие сте били решили. Браво на вас най- сетне. А до сега какво правихте? Защо телата трябваше да седят във Враца един месец? И ние дори да не можем да ги видим? Колко улики и доказателства бяха загубени и заличени? Излагацията е покъртителна. Кога ще ми отговорите и на всички други искания? Аз имам няколко входирани такива към вас? Още месец ли ще чакам преди да излезнете и да кажете, че вие сте решили, а истината е, че аз ви входирам от месец искания и вие нищо не правите по тях! КОЧИНА Е МЕКО КАЗАНО!!!

Ето заради това изказване на тази леличка всички трябва да си подадат оставката е моето скромно мнение като майка на един от убитите. Ето:

“Само да допълня, предстои да бъде назначена съдебна психолого-психиатрична, сексологична и теологична експертиза с участие на вещи лица в съответните области. Тази експертиза ще ни даде отговор на редица въпроси, свързани с поведението на шестимата, начинът на живот, отношенията между тях, както и яснота, евентуално, за мотивите за извършените престъпления. Това е което можем да кажем на този етап.”

Мотивите на кого??? Самоубийство ли разследвате или убийство? Защото в постановлението, което получихме вчера всички пострадали лица пише, че РАЗСЛЕДВАНЕТО Е ЗА УМИШЛЕНО УМЪРТВЕНИ ЛИЦА!!! Безобразията нямат край! И тя седнала да ми говори, че ще назначават съдебна психолого-психиатрична, сексологична и теологична експертиза!!! Повече отвличане на вниманието НЕ! Повече поругаване на близките ни НЕ.

И сега искам да ви оставя най- пикантното за накрая! Русата леличка каза, че исканията, които са ми удовлетворили са при разследващия орган и съответно се предполага, че имам достъп до тях. Е да ама не. Разследващият орган нямаше идея за всичко това днес когато адвокатката ми след много настояване успя да се свърже с него. С доста сериозен натиск от нейна страна този разследващ полицай или следовател както се нарича там пое ангажимент да потърси материалите, които ми е разрешено да получа от прокуратурата, защото не са при него. След доста обаждания от нейна страна не успяхме да получим материалите по досъдебното производство днес,до които благоволиха да ми дадат достъп. Разследващият полицай е обещал, че утре сутрин ще отиде да ги вземе от Прокуратурата и ще ни ги предостави! Бинго!!! Та тази жена на брифинга не е лошо да се информира по- добре за нелепиците, които обявява публично, защото не са истина.

Моля ви хора споделяйте! Нека всички видят и прочетат за безобразията, некомпетентността и лъжите, които ни се налага да изтърпяваме вече месец и половина! Споделяйте моля ви!💛
Скрит текст:
Виж целия пост
# 23 072
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
Виж целия пост
# 23 073
Ако някой друг ще ги убива, защо с един и то точно с техния пистолет, не е ли по лесно да отворят вратата и да ги гръмнат, отколкото да търсят къде им е оръжието.
Виж целия пост
# 23 074
Ако някой друг ще ги убива, и ще иска да изглежда като самоубийство, няма да “отвори вратата и да ги гръмне“ с каквото има подръка. Blush
Това в сферата на хипотезите, примерно.
Признавам си, че за първи път видях как изглежда оръжието на Калушев. Останах така Това е оръжие за слонове, защо някой ще се гърми с него при положение, че има и още едно оръжие, далеч по-удобно за целта? Сега разбирам защо хората не вярват.
Виж целия пост
# 23 075
Калушев е действал с Колт.
И какво искате да кажете за оръжието не можах да разбера.
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

От къде е тази информация? Днес сякаш чух за "транзитна рана".
Виж целия пост
# 23 076
От тук:
Ралица за пресконференцията:
Скрит текст:
И сега нека помислим за днешната пресконференция, на която се опитаха да не кажат нищо, но всъщност казаха много!

Какво ни обяснявате за училище Космос. Оставете го намира това училище и прекрасните хора, които работят там, директорката и децата. Това е поредното отвличане на внимание! Говорим тук за шесторно убийство драги!!! Защо се занимавате с училище и тормозите и родители и деца!

Говорете за съществените неща! ШЕСТ УБИТИ ЧОВЕКА, ЕДНО ОТ КОИТО Е ДЕТЕ! Отговаряйте на въпроси за това! Защо не дадохте възможност да ви се задават въпроси?
Защо не ни говорихте за фенобарбитала? Какво стана с него? Забравихме ли за него. Опитите да се потулят лъжите ви от предходните брифинги не минават! Аз помня!! Защо не ни говорихте днес за оръжието на местопрестъплението? За Ники беше казано - сляпото огнестрелно раняване - това означава че има входна рана, но няма изходна! Това поражда много въпроси не мислите ли? Не става ли ясно вече, защо се боря толкова настървено. Как ако е от упор убит синът ми проектила ще е заседнал в тилната кост? А това го знам от съдебният лекар, с който разговарях когато ходих и настоявах да видя тялото на Ники.

Браво на вас, че най- накрая обединихте двете досъдебни производства! Иска ми за това беше входиран на 13.02 и никога никой от вас не благоволи дори да ми отговори на това искане. Преди точно един месец! Нищо, че и в национален ефир говорих за това. На никой не му направи впечатление. Вие днес ни обяснявате, че вие сте били решили. Браво на вас най- сетне. А до сега какво правихте? Защо телата трябваше да седят във Враца един месец? И ние дори да не можем да ги видим? Колко улики и доказателства бяха загубени и заличени? Излагацията е покъртителна. Кога ще ми отговорите и на всички други искания? Аз имам няколко входирани такива към вас? Още месец ли ще чакам преди да излезнете и да кажете, че вие сте решили, а истината е, че аз ви входирам от месец искания и вие нищо не правите по тях! КОЧИНА Е МЕКО КАЗАНО!!!

Ето заради това изказване на тази леличка всички трябва да си подадат оставката е моето скромно мнение като майка на един от убитите. Ето:

“Само да допълня, предстои да бъде назначена съдебна психолого-психиатрична, сексологична и теологична експертиза с участие на вещи лица в съответните области. Тази експертиза ще ни даде отговор на редица въпроси, свързани с поведението на шестимата, начинът на живот, отношенията между тях, както и яснота, евентуално, за мотивите за извършените престъпления. Това е което можем да кажем на този етап.”

Мотивите на кого??? Самоубийство ли разследвате или убийство? Защото в постановлението, което получихме вчера всички пострадали лица пише, че РАЗСЛЕДВАНЕТО Е ЗА УМИШЛЕНО УМЪРТВЕНИ ЛИЦА!!! Безобразията нямат край! И тя седнала да ми говори, че ще назначават съдебна психолого-психиатрична, сексологична и теологична експертиза!!! Повече отвличане на вниманието НЕ! Повече поругаване на близките ни НЕ.

И сега искам да ви оставя най- пикантното за накрая! Русата леличка каза, че исканията, които са ми удовлетворили са при разследващия орган и съответно се предполага, че имам достъп до тях. Е да ама не. Разследващият орган нямаше идея за всичко това днес когато адвокатката ми след много настояване успя да се свърже с него. С доста сериозен натиск от нейна страна този разследващ полицай или следовател както се нарича там пое ангажимент да потърси материалите, които ми е разрешено да получа от прокуратурата, защото не са при него. След доста обаждания от нейна страна не успяхме да получим материалите по досъдебното производство днес,до които благоволиха да ми дадат достъп. Разследващият полицай е обещал, че утре сутрин ще отиде да ги вземе от Прокуратурата и ще ни ги предостави! Бинго!!! Та тази жена на брифинга не е лошо да се информира по- добре за нелепиците, които обявява публично, защото не са истина.

Моля ви хора споделяйте! Нека всички видят и прочетат за безобразията, некомпетентността и лъжите, които ни се налага да изтърпяваме вече месец и половина! Споделяйте моля ви!💛
Скрит текст:
Виж целия пост
# 23 077
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
при стреляне от упор в десятката този калибър няма как да заседне в тилната кост защото гинетичната му енергия е много голяма . Единствения вариант е да е рикошет или първо да премине през твърд предмет за да загуби част от тази енергия, преди писах ако е с кух връх пак неговата сила е достатъчо голяма от такова разстояние за да премине през черепната кутия. Другия вариант е моето да е било с метален череп, за да се случи такова засядане. Костите от упор не са никакъв проблем за това оръжие.
Виж целия пост
# 23 078
Калушев е умрял от изстрел, причинен  от упор или почти упор, като второто е странно за оръжие с тази дължина при самоубийство, когато е логично то да се захапе и ударът да е от упор (колкото и трудно да се получи движение от ляво надясно с дясна ръка). Но странно причинените самоубийства в този случай са по-скоро правило. Александър няма барутни частици, въпреки близостта, при положение, че и при двамата с Николай има изстрел от упор, а по втория такива частици има.

Ивей го заровиха и случаят с двойният изстрел при него се замете. Той трябва задължително да се е самоубил втори, за да има кой да го доубие, ако не се е получило с пушката. Явно и това са го планирали, в обратен случай, ако бе оставен последен, нямаше да се получи ритуалното самоубийство на всички и той да остане полужив без да има някой жив да му помага (съжалявам за изказа, но при тези инсинуации, се налага).
Виж целия пост
# 23 079


Човека е искал да бъде сигурен, затова с него.
Виж целия пост
# 23 080
Ако е убийство от ДАНС, мафията и т.н професионалисти, не е ли редно да е изпипано така, че да не си задаваме такива въпроси?
Аз и преди написах, така както са се задушили кучетата, можеше да са всички. Умряли са от задушаване с въглероден оксид, горяло нещо в хижата уж и изобщо нямаше да има такива драми. Ако приемем, че са мафията или служби, са супер некадърни.
Виж целия пост
# 23 081
Може на тези, които са го предизвикали, да не им пука как изглежда отстрани, защото имат сигурност, че разследването ще бъде смачкано.
Виж целия пост
# 23 082
с Колт Анаконда 44 калибър - за лов на мечки - голяма масивна тупалка е, Колт Фитон 38 е по- малкия и се използва като реквизит в екшън филми. С анакондата мозъкът му сигурно е на тавана. Странното е, че от това мищно оръжие НЗ няма изходна рана. По принцип входната рана е по- малка от изходната, а при него входната е била голяма и няма изходна.

За това къде има официална информация?
Аз не си спомням такова нещо.
И като цяло нищо чудно няма, не е възможно просто.
при стреляне от упор в десятката този калибър няма как да заседне в тилната кост защото гинетичната му енергия е много голяма . Единствения вариант е да е рикошет или първо да премине през твърд предмет за да загуби част от тази енергия, преди писах ако е с кух връх пак неговата сила е достатъчо голяма от такова разстояние за да премине през черепната кутия. Другия вариант е моето да е било с метален череп, за да се случи такова засядане. Костите от упор не са никакъв проблем за това оръжие.

Нали това казвам и аз - не е възможно просто. Значи не е така.
Затова питах за официална информация, че няма изходна рана. На Ралица и един човек каза не може да се вярва.

По принцип има някаква вероятност да заседне някъде, но на практика е невъзможно, точно заради кинетичната енергия. Този куршум дето се казва и през бетон ще мине.
Виж целия пост
# 23 083
"Според представители на екипа, участвал в експертизите, няма данни и за сексуално насилие. В това число няма никакви данни за следи от сексуални контакти."
Поздрави на бившия министър на отбраната Каракачанов и неговата почитателка Дорис!
Може ли линк към тази информация? Благодаря.
Линк към статията на Капитал беше качен преди няколко поста. Ето го пак: https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2026/03/11/ … miji_da_te_lajem/
Абе то и аз мога да напиша някъде "Според представители на екипа ... обратното твърдение". И това означава ли, че е вярно.
Беше ли съобщено горното твърдение на  днес на брифинга? Не.
Виж целия пост
# 23 084
Добре, ако ще се самоубивам, защо бих се застреляла с лявата ръка, при положение, че съм десничарка? Няма логика.
Каква ви е поантата?
Някой друг го е застрелял? Може, не ни е казано в каква поредност са умрели. Например Ники може да е убил Калушев и после себе си. Нали и той има нагар по ръцете.
Всякакви варианти между тях са възможни, но за външен килър няма данни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия