Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 484 135
  • 45 456
# 23 130
Когато се изследват ръцете на заподозрян, експертите търсят предимно микроскопични частици от капсулния състав (олово, антимон, барий), които са невидими за окото, но са най-сигурният индикатор. Нагарът и видимите барутни зърна са по-скоро индикатор за дистанцията на изстрела, ако са открити върху мишена или дрехи.
Виж целия пост
# 23 131
Така че, ако са установили, че е от упор и куршумът е останал в главата, значи е възможно.
И означава, че са излъгали, че в кемпера са намерени 3 гилзи и 3 проектила, защото тази информация я изнесоха още при намирането на кемпера или следващия ден.
Освен ако не нагласиш пистолета така, че да стреляш с палеца. Тогава сякаш съвсем естествено пистолета би се завъртял отляво на дясно.
Не съм пробвала, де!
И с каква цел го правиш?! Да ти е неудобно, но да отговаря постмортем на внушенията на заключението на разследващите?!
Не, не, нямам това предвид. Просто съдя от себе си, как бих се чувствала по-сигурна в такав позиция и за себе си имам усещането, че палеца би ми бил по-силен и сигурен. Спекулирам, разсъждавам си.
Линк?
Виж целия пост
# 23 132
Доста от нещата, които булнюз съобщи обаче се потвърдиха днес. Чета пак статията и даже това за лявата посока на изстрела при клаушев го има. Но има и логика в това, което казвате ако се държи с две ръце...

"Има проблем и с публичните твърдения на разследващите за самоубийството на Ивайло Калушев. Мъжът е бил десняк, а изстрелът в устата с револвера е произведен с лявата ръка или поне от тази посока. Пълна загадка са твърденията, че е намерен нагар по дясната му ръка, след като очевидно той не е го държал в момента на стрелбата."
Ето линк към статията, която излезе преди дни.
https://www.bulnews.bg/article/504277
Виж целия пост
# 23 133
Ами аз това чета за отката:
- оръжието започва да се движи назад и нагоре (дулно вдигане) още докато куршумът пътува през цевта. Поради това цевта може да се отклони леко от първоначалната точка на прицелване, преди куршумът да излезе.

Заради отката на военното обучение преди 100 години стреляхме по мишените в легнало положение. Не, че можеше да успеем прави, де.

Да се отклони леко при прицелване, тоест при  стрелба по цел и 5-10 метра летене на куршума. Колко да се отклони за няколко сантиметра и при скорост 380 м/с? Та чак да смени посоката. Някаква необяснима(отново) парабула, този път.
Виж целия пост
# 23 134
Ами аз това чета за отката:
- оръжието започва да се движи назад и нагоре (дулно вдигане) още докато куршумът пътува през цевта. Поради това цевта може да се отклони леко от първоначалната точка на прицелване, преди куршумът да излезе.

Заради отката на военното обучение преди 100 години стреляхме по мишените в легнало положение. Не, че можеше да успеем прави, де.

Да се отклони леко при прицелване, тоест при  стрлба по цел и 5-10 метра летене на куршума. Колко да се отклони за няколко сантиметра и при скорост 380 м/с? Та чак да смени посоката. Някаква необяснима(отново) парабула, този път.

ПарабОла, извинете. Нямам лоши намерения, просто за втори път го пишете, явно не го знаете. ✌️

Ако е държал пистолета с две ръце и е натиснал спусъка с палец, е напълно възможно този куршум да се отклони в която и да било посока. Лично мнение, разбира се.
Виж целия пост
# 23 135
В затворено пространство като кемпер, барутните частици по ръцете на мъртъв човек остават с дни, а по интериора – с месеци. Лазерната реконструкция позволява да се докаже не само кой е стрелял, но и дали е имало друг присъстващ, чрез анализа на зоните, блокирали разпръскването на барутния облак.
Отнема седмици анализа. За интересуващите се..
Виж целия пост
# 23 136
Когато се изследват ръцете на заподозрян, експертите търсят предимно микроскопични частици от капсулния състав (олово, антимон, барий), които са невидими за окото, но са най-сигурният индикатор. Нагарът и видимите барутни зърна са по-скоро индикатор за дистанцията на изстрела, ако са открити върху мишена или дрехи.
https://youtube.com/live/3pY-jjtC9bs?is=KfpxKJnRBlnUdTU2
На 1:58 - По ръцете на Николай и на Калушев има капсулни микроследи.
Аз не знам как е, ама и така не е.
Тази дружинка наистина е по-добре да не ги пускат да говорят много. Или пък по-добре да ги пускат, че да е ясно, че и те не знаят как е!
Виж целия пост
# 23 137
В затворено пространство като кемпер, барутните частици по ръцете на мъртъв човек остават с дни, а по интериора – с месеци. Лазерната реконструкция позволява да се докаже не само кой е стрелял, но и дали е имало друг присъстващ, чрез анализа на зоните, блокирали разпръскването на барутния облак.
Отнема седмици анализа. За интересуващите се..

В България има ли специалисти, които да анализират това?
Виж целия пост
# 23 138
Доста от нещата, които булнюз съобщи обаче се потвърдиха днес. Чета пак статията и даже това за лявата посока на изстрела при клаушев го има. Но има и логика в това, което казвате ако се държи с две ръце...
Скрит текст:
"Има проблем и с публичните твърдения на разследващите за самоубийството на Ивайло Калушев. Мъжът е бил десняк, а изстрелът в устата с револвера е произведен с лявата ръка или поне от тази посока. Пълна загадка са твърденията, че е намерен нагар по дясната му ръка, след като очевидно той не е го държал в момента на стрелбата."
Ето линк към статията, която излезе преди дни.
https://www.bulnews.bg/article/504277
Ама не чух подобна информация на брифинга, казаха отдолу-нагоре.
Скрит текст:
Когато се изследват ръцете на заподозрян, експертите търсят предимно микроскопични частици от капсулния състав (олово, антимон, барий), които са невидими за окото, но са най-сигурният индикатор. Нагарът и видимите барутни зърна са по-скоро индикатор за дистанцията на изстрела, ако са открити върху мишена или дрехи.
https://youtube.com/live/3pY-jjtC9bs?is=KfpxKJnRBlnUdTU2
На 1:58 - По ръцете на Николай и на Калушев има капсулни микроследи.
Аз не знам как е, ама и така не е.
Тази дружинка наистина е по-добре да не ги пускат да говорят много. Или пък по-добре да ги пускат, че да е ясно, че и те не знаят как е!
Какво различно казвате двете?
Виж целия пост
# 23 139
Казваме едно и също Хексе. Тоест, не аз, а прокурор Николова.
Lady казва, че за да се докаже стрелба, се търсят капсулни микрочастици, защото барутния нагар не е достатъчен. Аз показвам, че прокуратурата е открила такива частица по ръцете на Николай. Сега се пита, по кого е стрелял Николай?
Виж целия пост
# 23 140
Ако следите по жертвата са само по дланите, тя вероятно е била в отбранителна позиция.
Ако следите са по горната част на китките, жертвата може да е била много близо до стрелеца в тясното пространство, без да участва в стрелбата.
За да се докаже кой е стрелял и кой не, се правят трите анализа: лазерния, grs (за търсене на частиците) и ДНК анализ по спусъка...общо от трите излизат резултати и се правят заключения.

Флоресита, предполагам, че има. Не е безкрайно сложно. Компютърния анализ отнема най-много време.
Виж целия пост
# 23 141
Хексе, ето и за посоката:
https://youtube.com/live/NCiNpiUwl6A?is=Rx5cutysV1tjk2p2
На 22:30.
Виж целия пост
# 23 142
Младежите се молят или медитират или там каквото правят. Калушев стреля първо по АМ и веднага се обръща към НЗ, който има време само да реагира като вдига ръце. После Калушев продължава със себе си.
   РА навлиза във фазата на постравматичния шок и постовете й стават по-агресивни и с неверни твърдения, които да й помогнат да понесе станалото. Надявам се, че има близки до себе си , които да я подкрепят и да й помогнат да премине през тежките моменти, които предстоят. Но истинска подкрепа, не да я употребяват за разни цели доброжелатели.
Виж целия пост
# 23 143

Ако е държал пистолета с две ръце и е натиснал спусъка с палец, е напълно възможно този куршум да се отклони в която и да било посока. Лично мнение, разбира се.

По-скоро, ако е държан с две ръце не да се отклони куршумът, а самият изстрел вече е възможно да е с посока отляво надясно при десничар, но  това лесно може да се установи от отпечатъците. Ако, разбира се, има такива, а не както в предишния случай откриха само ДНК.
Виж целия пост
# 23 144
В сектор Трасология и балистика и скенери си имат и то не само в София. И специалисти си имат.

Аз не се съмнявам в това, че могат да възстановят случилото се, т.е. да го разберат. Обаче звукът от изстрелите е зашеметяващ. Силата е над 140 децибела според AI. И как е успял Калушев... Сега ако пак се започне "ама застреляни са"... Ако са застреляни ще има следи. А следи няма. Изобщо е безумно трудно да се инсценира цялата история в кемпера. Замислете се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия