Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 254
  • 45 548
# 32 985
Не познавам такива деца, но всичко изнесено за групата навежда дори за начин на живот на хора от съвсем друга религия, за която в типично оръжие, обучаване на малки деца, жените са добитък за разплод, незаконни дейности и прочие. Тук разликата е религията, зад която уж се крият, и политическите сили, които са брали с тях боровинки. Объркващо е.
Виж целия пост
# 32 986
Преди доста страници дадох един отговор защо хората биха си дали децата, взет от моя собствен живот. Няма отново да го разказвам. Но самата аз при тогавашните обстоятелства ако съм имала такива близки хора бих го направила. Всъщност го направих но само за една ваканция. Оставих сина ми при близък приятел, на когото всички казвахме "гурото", който живееше в едно затънтено село. Не се получи, синът ми беше стресиран от методите на "гурото" и отпаднаха всякакви идеи да търся на кого да прехвърля отговорността. Казах си - колкото мога толкова...каквото става -двамата ще го носим и ще се борим. Но при тези деца очевидно се е получило. Те са се чувствали щастливи там. Видя се, че ИК не е държал никого насила.
Виж целия пост
# 32 987
Краули, докато няма други данни за убиеца на детето и младежа, не мога да изпитам емпатия към хора, чиито деца са застреляни и те славославят посочвания за убиец ... Просто не успявам.
Виж целия пост
# 32 988
Ами не, напротив, знаем какви са причините родителите да си изпратят децата в култа. И знаем, че детето е убито, защото родителите му са го предоставили на лидера на култа. Родителите може също да са жертва на лидера, но това не ги освобождава от отговорност за действията им.
Вие сте живяли с тях?
Виж целия пост
# 32 989
Днес, разглеждайки фейсбук страницата на НАКЗТ видях, че е имало проблем с тази каскада през 2022 г

https://www.facebook.com/controlagency.eu/posts/pfbid0iYbS5h8Mfm … YSjTjy7bUYSLwNcbl

Скрит текст:
Много се спекулира от вчера с проблема свързан със спирането на водата на Искрецките извори и връзката с деривацията "Петрохан". Тъй като това ни е буквално в задния двор и нашите колеги патрулират ежедневно по трасето на тази деривация и знаем буквално всяка капка от юг на билото къде отива от Петрохан почти до Лакатник,  бихме отбелязали следното: Рязкото спиране на извора е очевидно свързано с подземно разместване/срутване някъде в основния пещерен колектор, НО съществуването на деривацията действително отклонява 95% от водата, която по принцип би трябвало да захранва Понорската карстова система и я насочва вместо това към Бързия-Монтана. Останалите 5% успяват да стигнат до Понор просто поради неизправности на водохващанията. По тази причина искрецките извори вместо да се захранват от реките, които първоначално са окарстили Понор разчитат в момента само на водосбора на самото карстово плато. То е много голямо и достатъчно за поддържане на доскорошния им дебит, но там би трябвало да тече МНОГО повече вода. Много дълъг ще стане този пост, но целта му е да каже, че деривацията категорично има участие в случващото се и това го знае всеки в района. Тя допринася не само за изсъхването на карстовата система под повърхността (което води и до повишени инциденти на срутвания), но и пряко лишава ИскрецСвоге от вода, която е по право тяхна.
Да, тогава е имало проблем с безводието.
Тогава е първият конфликт между Куманов и петроханци.
Те се оказват прави за същината на проблема с безводието...
Тогава е първият конфликт между Куманов и петроханци.Това не го знаех, но винаги съм се чудила защо така целенасочено Куманов,  през същата година, започва  масирана атака срещу Калушев. Започва да подава многобройни сигнали до всякакви инстанции.
Виж целия пост
# 32 990
Не ги е държал Калушев децата насила ли? Те не са имали никакъв избор - да бягат ли и къде, след като им е промил мозъка и им е внушил че той беси, той коли,  той е мама/тате, училище и всичко на този свят за тях
Виж целия пост
# 32 991
Деси, ама нали и Вие не сте живяла с тях? Разнопосочните мнения за непознати хора са с еднаква тежест, независимо дали оправдаваш или съдиш постъпките им - няма как да говорим от тяхно лице.
Виж целия пост
# 32 992
Ами няма училища и случаи, в които системно да не се нанасят отсъствията на децата и те да не ходят повече от 100 дни на училище без да се появят социалните на вратата, на адреса, на който е регистрирано детето и да проверят какво става, нали? Но в "Космос"-а отсъствия не са нанасяни с месеци, така че идеално са прикривали дали детето ходи на училище и дали живее при родителите си?

Детето ни е било и в държавни и в частни училища - отсъствия се пишеха навсякъде в същия или най-късно на следващия ден в електронния дневник.
Не на следващия, още на същия ден, на сутринта, в която детето не се е появило в час започва нанасяне на неизвинени отсъствия в Школо. Едно неизвинено = 1 учебен час, т.е. до края на деня детето вече има 6-7 отсъствия в зависимост от броя на часовете. До края на седмицата ще са 30-35 отсъствията. И това е във всяко училище, в което са били децата ми, така че много здраве ще имат тези, които твърдят, че масово не се нанасяли отсъствия в българските училища и това е едва ли не норма. Не е. Само в Космос е тази норма.
Виж целия пост
# 32 993
Деси, така е, не знаем кои обстоятелства и кои избори до Какво ще доведат.
Но се твърди от разследващи и прокуратурата, че има несъдействие от родителите - това вече е безумното.

Под несъдействие на родителите  се визира това, че бабата и дядото на Леон са си изтеглили сигналите.
Виж целия пост
# 32 994
Деси, ама нали и Вие не сте живяла с тях? Разнопосочните мнения за непознати хора са с еднаква тежест, независимо дали оправдаваш или съдиш постъпките им - няма как да говорим от тяхно лице.
Надявам се да виждате разликите в моя начин на изразяване и на конкретното мнение! Аз никога, никога не съм казвала, че знам причините, никой не соча с пръст, на никой не съм поставила присъда или диагноза!
Виж целия пост
# 32 995
Не ги е държал Калушев дезата насила ли? Те не са имали никакъв избор - да бягат ли и къде, след като им е промил мозъка и им е внушил че той беси, той коли,  той е мама/тате, училище и всичко на този свят за тях
Промиването на мозъка (както се изразявате) не се случва с магическа пръчка. Това е дълъг процес. Ако децата не са се чувствали добре е можело да споделят с родителите си. Както моят син ме каза " как можа да ми го причиниш". Тези деца са се чувствали добре. Но аз не оправдавам ИК, че не е предвидил опасността за тях предвид дейностите с които са се занимавали извън духовните практики. Изглежда родителите са били на тъмно по този въпрос щом и те не са реагирали. За мен тук е вината на Калушев. Отхвърлям пидофилии и пр.
Виж целия пост
# 32 996
Цитат
Надявам се да виждате разликите в моя начин на изразяване и на конкретното мнение! Аз никога, никога не съм казвала, че знам причините, никой не соча с пръст, на никой не съм поставила присъда или диагноза!
Само на Валери, той защото нали е виновен за всичко.

Деси, така е, не знаем кои обстоятелства и кои избори до Какво ще доведат.
Но се твърди от разследващи и прокуратурата, че има несъдействие от родителите - това вече е безумното.

Под несъдействие на родителите  се визира това, че бабата и дядото на Леон са си изтеглили сигналите.
Не се визира това, бабата и дядото не са родители. Именно родителите на Леон са правили циркове, включително пред разследващите и са настоявали баба му и дядо му да си оттеглят сигнала иначе нямало вече да ги видят нито тях, нито внучето. Ако това се приема за нормално, то е безмислено да се дебатира въобще.
Виж целия пост
# 32 997
Аз само не прочетох, въпреки че многократно е задаван този въпрос - по бг законодателството не е ли подсъдно родител да не полага грижи за детето си, независимо от причините? Ако има проблеми или липса на капацитет, не трябва ли детето да се остави на приемни родители по каналния ред? Няма ли в темата някой юрист да го обясни този момент.
Виж целия пост
# 32 998
Не ги е държал Калушев дезата насила ли? Те не са имали никакъв избор - да бягат ли и къде, след като им е промил мозъка и им е внушил че той беси, той коли,  той е мама/тате, училище и всичко на този свят за тях
Промиването на мозъка (както се изразявате) не се случва с магическа пръчка. Това е дълъг процес. Ако децата не са се чувствали добре е можело да споделят с родителите си. Както моят син ме каза " как можа да ми го причиниш". Тези деца са се чувствали добре. Но аз не оправдавам ИК, че не е предвидил опасността за тях предвид дейностите с които са се занимавали извън духовните практики. Изглежда родителите са били на тъмно по този въпрос щом и те не са реагирали. За мен тук е вината на Калушев. Отхвърлям пидофилии и пр.

Точно как е можело да споделят с родителите си според теб. И как едно дете на 8,9, 10 години разбира какво е добре за него - откъде има житейски опит да направи сравнение и да направи някакви изводи за добро и лошо. Някой като ти дава всичко в началото и ти обяснява как много те обича, а ти си малко дете, какви са ти защитните механизми?
Да обработката и манипулацията са продължили години, права си за това. С различни методи.
Виж целия пост
# 32 999
Не ги е държал Калушев дезата насила ли? Те не са имали никакъв избор - да бягат ли и къде, след като им е промил мозъка и им е внушил че той беси, той коли,  той е мама/тате, училище и всичко на този свят за тях
Промиването на мозъка (както се изразявате) не се случва с магическа пръчка. Това е дълъг процес. Ако децата не са се чувствали добре е можело да споделят с родителите си. Както моят син ме каза " как можа да ми го причиниш". Тези деца са се чувствали добре. Но аз не оправдавам ИК, че не е предвидил опасността за тях предвид дейностите с които са се занимавали извън духовните практики. Изглежда родителите са били на тъмно по този въпрос щом и те не са реагирали. За мен тук е вината на Калушев. Отхвърлям пидофилии и пр.

Зависи от децата и родителите и как си възпитават децата. Някои родители възпитават децата в посока, че възрастния винаги е прав, защото са по-големи и знаят повече. Други родителите си възпитават децата да задават въпроси и да казват когато с нещо не са ОК. Отделно зависи и какви са отношенията между родители и деца. Не всички деца казват на родителите си ако имат проблем. Ако детето си мисли, че родителя няма да го чуе или да му повярва няма да каже нищо. Ако детето е казвало и е получавало силна негативна реакция (тип реакцията на СА като Валери се е пробвал да и каже нещо) също ще спрат да казват.

Изобщо като общество нашата отговорност е голяма откъм това каква среда създаваме за децата и до колко им помагаме да си имат своя глас. Масово виждам как не се взимат на сериозно думите на децата, защото са малки не разбират. То сигурно е така, но когато не обясниш на детето, защо не е разбрало нещата по правилния начин а просто му кажеш “ти си малко и не разбираш”, то спира да си казва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия