Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 254
  • 45 548
# 33 135
Интересено е да се прочете повече за Европейската федерация на рейнджърите. Всяка година са имали конгрес на рейнджърите, в които са обсъждали какво са свършили в държавите си и какво трябва да се промени и надгради. На петия конгрес, който е бил в Албания, са коментирали, че трябва да се снабдят с дронове и всякакъв вид техника, която може да им помогне за изпълняване на задачите.

https://www.europeanrangers.org/5th-european-ranger-congress-100 … ntless-new-ideas/

"Около 100 рейнджъри и експерти по опазване на природата от 24 държави от цяла Европа и дори света се събраха в конгресния хотел в Тирана, за да намерят най-добрите отговори за бъдещето на мотото на конгреса „Биоразнообразие на ръба – Работни стратегии за рейнджъри в бързо променящ се свят“: От работа с нови методи за мониторинг, използване на дронове за опазване на биоразнообразието, идеи за работа в мрежа за европейските рейнджъри, участието на младши рейнджъри до въпроси за подкрепа на рейнджърите като пазители на биоразнообразието, участниците обсъдиха широк спектър от стратегии в презентации, семинари и безброй разговори."

През 2023 г. са се събрали във Великобритания, за да обсъдят как да събират средства и как гласа им да бъде чут.

https://www.europeanrangers.org/erf-image-fundraising-workshop-m … need-for-rangers/

"Преодоляване на разликата между политиката за опазване на околната среда и нейното прилагане от страна на рейнджърите

И все пак съществува разминаване между глобалните стратегии за опазване на околната среда и тяхното прилагане от страна на рейнджърите: Въпреки че на последната Конференция на ООН за биологичното разнообразие (COP 15) световната общност се съгласи да разшири защитените зони, така че да обхванат 30% от сухоземните и морските райони до 2030 г., има твърде малко рейнджъри, за да се гарантира, че тези зони действително са защитени на място. Освен това, работата на рейнджърите често е ниско платена и техните представители почти не се чуват от глобалните политици в областта на опазването на околната среда.
За да се справи именно с тези недостатъци в европейския регион на света, Европейската федерация на рейнджърите (ERF) покани представители на рейнджъри от цяла Европа. Миналата седмица 20 европейски рейнджъри, включително Управителният съвет на ERF, се срещнаха в Национален парк Дартмур във Великобритания, за да работят заедно по имидж на европейските рейнджъри, който ще накара гласа им да бъде чут и ще стимулира набирането на средства, и обратно, за да обмислят стратегии за набиране на средства, които ще помогнат за подобряване на имиджа, но също така ще се справят с липсата на персонал, обучение и материали.
"

Очевидно всяка година са им поставяни задачи, по които са работили, тези дарения и тази техника им е била необходима, не е било прищявка.

Смятам, че си замина още една легенда, че средствата са им били необходими, за да им е луксозно на тях самите и да си развиват сектата.
Виж целия пост
# 33 136
Аз не разбирам доста от коментарите, че и видео да  се покажело, пак нямало " конспираторите"  да повярвали и щели да искат още и още...Ще каже човек, че разследването е изрядно и вдъхва голямо доверие и ние от каприз не му вярваме...
Кое не е така?
Нима имаш наблюдения върху разследването? Казаха че работят по всякакви версии, основната еза самоубийтсва в Петрохан и две убийства и самоубийство на Околчица.

Първо, реално няма разследване.
Второ, прокурорската теза е предумишлени убийства. Никъде не става дума за самоубийства.
Трето, запис , който да е от носител вътре от хижата е 99% измислица .

Не е редно да пускаш очевидни лъжи в темата.

Разследване има и то се води от прокуратурата със съдействието на МВР. Ние се намираме на територията на Република България. На когото това не му харесва или не му изнася, предполагам, че може да си намери друг вариант.

Публично обявената досега версия на законно разследващия орган на РБ е три самоубийства на Петрохан и самоубийство и убийства на Околчица.

За пореден път умишлено пишеш Неистини в темата.
Виж целия пост
# 33 137
Ето как изглежда и звучи един "индоктриниран, неграмотен, младеж с промит мозък и с никакви контакти извън "сектата", с ограбено детство".  Малко преди някой наистина да ограби живота му.



https://vimeo.com/873241438?fl=pl&fe=sh
Виж целия пост
# 33 138
Когато преди доста страници, някои потребители правихме аналогия между Петрохан-Околчица и други самоубийства/убийства свързани с култове или секти, критиките бяха, че все пак те не са идентични и не може да ги сравняваме.
Аз сега да попитам, за тези рейнджърски организации по света, те будисти ли си? Измислили ли са си собствена религия? Случайно "главния рейнджър" в тези организации да отглежда чужди деца от 8-10 годиша възраст? Случайно тези деца да са отчуждени от семействата си? Случайно тези рейнджъри да са против стандартната образователна система и да записват младите си членове фиктивно в съмнителни учебни заведения?
Ако не са никое от тези неща, значи какво са правили тези рейнджъри, няма нищо общи с това, което са правили нашите.
Виж целия пост
# 33 139
Интересено е да се прочете повече за Европейската федерация на рейнджърите. Всяка година са имали конгрес на рейнджърите, в които са обсъждали какво са свършили в държавите си и какво трябва да се промени и надгради. На петия конгрес, който е бил в Албания, са коментирали, че трябва да се снабдят с дронове и всякакъв вид техника, която може да им помогне за изпълняване на задачите.

Скрит текст:
https://www.europeanrangers.org/5th-european-ranger-congress-100 … ntless-new-ideas/

"Около 100 рейнджъри и експерти по опазване на природата от 24 държави от цяла Европа и дори света се събраха в конгресния хотел в Тирана, за да намерят най-добрите отговори за бъдещето на мотото на конгреса „Биоразнообразие на ръба – Работни стратегии за рейнджъри в бързо променящ се свят“: От работа с нови методи за мониторинг, използване на дронове за опазване на биоразнообразието, идеи за работа в мрежа за европейските рейнджъри, участието на младши рейнджъри до въпроси за подкрепа на рейнджърите като пазители на биоразнообразието, участниците обсъдиха широк спектър от стратегии в презентации, семинари и безброй разговори."

През 2023 г. са се събрали във Великобритания, за да обсъдят как да събират средства и как гласа им да бъде чут.

https://www.europeanrangers.org/erf-image-fundraising-workshop-m … need-for-rangers/

"Преодоляване на разликата между политиката за опазване на околната среда и нейното прилагане от страна на рейнджърите

И все пак съществува разминаване между глобалните стратегии за опазване на околната среда и тяхното прилагане от страна на рейнджърите: Въпреки че на последната Конференция на ООН за биологичното разнообразие (COP 15) световната общност се съгласи да разшири защитените зони, така че да обхванат 30% от сухоземните и морските райони до 2030 г., има твърде малко рейнджъри, за да се гарантира, че тези зони действително са защитени на място. Освен това, работата на рейнджърите често е ниско платена и техните представители почти не се чуват от глобалните политици в областта на опазването на околната среда.
За да се справи именно с тези недостатъци в европейския регион на света, Европейската федерация на рейнджърите (ERF) покани представители на рейнджъри от цяла Европа. Миналата седмица 20 европейски рейнджъри, включително Управителният съвет на ERF, се срещнаха в Национален парк Дартмур във Великобритания, за да работят заедно по имидж на европейските рейнджъри, който ще накара гласа им да бъде чут и ще стимулира набирането на средства, и обратно, за да обмислят стратегии за набиране на средства, които ще помогнат за подобряване на имиджа, но също така ще се справят с липсата на персонал, обучение и материали.
"
Очевидно всяка година са им поставяни задачи, по които са работили, тези дарения и тази техника им е била необходима, не е било прищявка.

Смятам, че си замина още една легенда, че средствата са им били необходими, за да им е луксозно на тях самите и да си развиват сектата.

Смятам, че се пресече  завинаги  възможността да бъде охранявана  както трябва природата в тази държава.
Доста хора нямат интерес от това
да има сериозни  и добре подготвени и екипирани горски служители / рейнджъри/.
Виж целия пост
# 33 140
Рокет, не става въчрос да се търсят аналогии или различия, а че тази група са имали съвсем...нормални, дори бих казала похвални занимания, които, според мен, са основните, приоритетните им. И да е имало нещо окултно - шаманско, освен за Калушев, за останалите няма никакви данни, че са се интетесували, а и за него данните са по-скоро за някакви философски търсения.
Виж целия пост
# 33 141
Не знам защо се рови в миналото от преди 13 години и се правят от това изводи за настоящето. Много неща могат да се променят за 13 години в мисленето, поведението и действията. Всеки човек има периоди от живота си, които може да не са най-правилните. Ето, и Валери е намерил друг път. Какво е било настоящето на тези хора, не знаем.
Виж целия пост
# 33 142
Когато преди доста страници, някои потребители правихме аналогия между Петрохан-Околчица и други самоубийства/убийства свързани с култове или секти, критиките бяха, че все пак те не са идентични и не може да ги сравняваме.
Аз сега да попитам, за тези рейнджърски организации по света, те будисти ли си? Измислили ли са си собствена религия? Случайно "главния рейнджър" в тези организации да отглежда чужди деца от 8-10 годиша възраст? Случайно тези деца да са отчуждени от семействата си? Случайно тези рейнджъри да са против стандартната образователна система и да записват младите си членове фиктивно в съмнителни учебни заведения?
Ако не са никое от тези неща, значи какво са правили тези рейнджъри, няма нищо общи с това, което са правили нашите.
Еми да, не бяха идентични, не се доближаваха до нищо от това, с което се правеха тези аналогии. Тук има много "случайни" неща, много невъзможни неща, няма такъв друг случай в света, който да обхваща всички неща, нито оръжията, нито начина на изпълнение, нито физическото състояние. Това, че Калушев е бил будист, не отменя факта, че е имал поставени задачи от конкретната организация, които е трябвало да изпълнява и той го е правел.
А и като сте започнали с аналогиите, посочете ми секта, която е завършила с масово самоубийство и убийство и са  били рейнджъри или са се занимавали с някаква различна дейност от сектантската, и това сигурно го няма.
В тази връзка, защо се смята, че само/убийствата може да са само във връзка със секта или култ, а не се допуска, че може да са свързани с другата дейност?
Виж целия пост
# 33 143
От дрона хубаво са имали нужда. Ама и от последен модел кемпер ли? От толкова джипове? От заглушители за оръжия? Каква е причината да са им толкова нужни?
Виж целия пост
# 33 144
От профила на Диана Дамянова:
Цитат
Вярно ли е, че партньорските служби са възстановили образа /DVR/ на камерата срещу „хижата” в Петрохан и на този образ изрядно се вижда как тримата се самоубиват, в това число и т.н. двоен изстрел и как се е случил?
Виж целия пост
# 33 145
От дрона хубаво са имали нужда. Ама и от последен модел кемпер ли? От толкова джипове? От заглушители за оръжия? Каква е причината да са им толкова нужни?
Тези въпроси ги задавахме още в началото, но всичко потъна покрай родителите и будистките форуми. Някак темата винаги се премества в миналото като се опитаме да се върнем в сегашно време.
Виж целия пост
# 33 146
От дрона хубаво са имали нужда. Ама и от последен модел кемпер ли? От толкова джипове? От заглушители за оръжия? Каква е причината да са им толкова нужни?
Тези въпроси ги задавахме още в началото, но всичко потъна покрай родителите и будистките форуми. Някак темата винаги се премества в миналото като се опитаме да се върнем в сегашно време.
Ами преди една страница пише, че заради "рейнджърството" им е нужен дрон. Сега да обяснят и всички други материални придобивки.
Виж целия пост
# 33 147
Може да са си играели на рейнджъри и Джеймс Бонд, Чък Норис и подобни екземпляри. Момчетата (пораснали или не) обичат такива игрички. Параноята също води до подобни играчки като пушкала. А луксозен кемпер на кого не му харесва да има.
Виж целия пост
# 33 148
Не знам за какво им е тази техника, особено оръжията и заглушителите.
Сигурна съм обаче, че не са ги използвали в хипнотичните сеанси.
Виж целия пост
# 33 149
От дрона хубаво са имали нужда. Ама и от последен модел кемпер ли? От толкова джипове? От заглушители за оръжия? Каква е причината да са им толкова нужни?
Това е пак от сайта, но е нужно някой да го прочете.

"Неотдавнашните смъртни случаи сред рейнджъри в нашия регион – предимно борещи се с все по-тежки горски пожари и други природни бедствия – показват колко опасна може да бъде професията на рейнджър, дори в Европа. Бракониерството и незаконната сеч също стават все по-опасни за рейнджърите в нашия регион."

Няма да гонят и преследват бракониери и разни други пеша, или ако трябва нещо да наблюдават за по - дълъг период от време, защо да не е в кемпер примерно, а не в палатка, все пак това не е лека работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия