Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 417
  • 45 552
# 33 270
Ходещата фигура е на Ивей, който после се връща в хижата.
В джипа се качва само НЗ. Което и да е момичето, то се връща в хижата. Ако е момиче. Нищо не се вижда.
Виж целия пост
# 33 271
Рокет, нищо общо няма едното и другото. Алекс ясно, че е станал неволна жертва , защото е бил свидетел. Друго искам да кажа. Твърдиш ,че тримата от Петрохан са се самоубили заради предполагаема  пдфилия на Калушев ли? Или за друго? Хайде що народ е разследван за какво ли не, ама самоубийство като резултат ? Това да не са прокурори или висши държавници да са колили и бесили . Убити са и показно наредени и е ясно като бял ден.

Ивка, нека позная, убити са показно, защото са станали свидетели на нещо, докато са пазели боровинките и дърветата в гората, нали?
Иронията е излишна. И децата разбраха, че не са били там за да пазят дървета и боровинки. И именно затова се е стигнало до тази развръзка. Възможно логична предвид всички предположения за участия в разкриване на трафик на какво ли не, съдействия на служби и тн.Не се убиват току -така толкова човека и толкова показно.Предвид всички посещение от високите етажи толкова ли е трудно да се разбере, че са били замесени в нещо и са знаели доста . И никой не го интересува от убийците п@дофил ли е или не ИК. Това вълнува форумните и фейсбук експертите ,на които успешно бе хвърлен прах в очите.
Виж целия пост
# 33 272
Рокет, нищо общо няма едното и другото. Алекс ясно, че е станал неволна жертва , защото е бил свидетел. Друго искам да кажа. Твърдиш ,че тримата от Петрохан са се самоубили заради предполагаема  пдфилия на Калушев ли? Или за друго? Хайде що народ е разследван за какво ли не, ама самоубийство като резултат ? Това да не са прокурори или висши държавници да са колили и бесили . Убити са и показно наредени и е ясно като бял ден.

Ивка, нека позная, убити са показно, защото са станали свидетели на нещо, докато са пазели боровинките и дърветата в гората, нали?
Иронията е излишна. И децата разбраха, че не са били там за да пазят дървета и боровинки. И именно затова се е стигнало до тази развръзка. Възможно логична предвид всички предположения за участия в разкриване на трафик на какво ли не, съдействия на служби и тн.Не се убиват току -така толкова човека и толкова показно.Предвид всички посещение от високите етажи толкова ли е трудно да се разбере, че са били замесени в нещо и са знаели доста . И никой не го интересува от убийците п@дофил ли е или не ИК. Това вълнува форумните и фейсбук експертите ,на които успешно бе хвърлен прах в очите.

Ивка, защо Калушев е държал Алека при себе си, при все, че ьялата група е знаела и осъзнавала, че се занимават с опасни неща?
Защо не го върна при семейатвото му в София?
Защо не измисли някакво занимание за Ники далече от хижата, за някакъв период от време?
Защо не се погрижи за безопасността на "внуците" на майка си?
Виж целия пост
# 33 273
Ако имаше, каквито и да е доказателства, че не са самоубийства, настоящето ръководство на МВР, щеше да намери начин да станат публично достояние. Ако имат доказателства, че не са се случвали нередни неща на хижата, също щеше вече да е разпространено. За съжаление, дори този министърът потвърди официалната версия.
Ако имаше и половин процент вероятност да са убити, заради канал на ББ и Шиши, щеше да им дойде много добре в кампанията и щяха да го използват до последно.

И още, те сметки освен в Сантандер, са имали и в България.
Виж целия пост
# 33 274
Откъде да знам,Рокет,защо? Както някои предполагаме, нещо внезапно се е случило, може да са планирали да напускат страната ,не знаем. Може да не е преценил Калушев, може някой да го е подвел-доверени хора политици, които са ги зачистили. Какво да прецени в случая. И така да е, и да не е оценил ситуацията той не е физическият убиец на хората в Петрохан. Нито те са се самоубили. Нали това се разследва, а не точно етичната и емоционална страна . Иначе за етика, чувства, религии, правилно -неправилно може много да се разсъждава.  Като се обърне каруцата, пътища много…нали така…
Виж целия пост
# 33 275
Прогресивна е, когато предаваш заразата на другите. Така го разбрах аз.
Е, каква педофилия Алек и малката, те почти на една възраст.
Струва ми се, че се бърка, терминът е преференциална PDf. Криминалният психолог Росен Йорданов го беше обяснил в едно интервю.
Виж целия пост
# 33 276
Новината за смъртта на българските рейнджъри е публикувана и в сайта на Европейската Рейнджърска Федерация :

https://www.europeanrangers.org/dismay-at-loss-of-three-rangers-from-bulgarian-member-organisation/
12 February 2026, Dismay at loss of rangers from Bulgarian member organisation

В сайта на Интернационалната Рейнджърска Федерация пише че всяка година, на 31-ви юли се чества световен ден на рейнджърите, за да се отбележи работата, която рейнджърите вършат за защита природата и за да се отбележи паметта на рейнджърите, загинали или ранени при изпълнение на служебните си задължения.

https://www.internationalrangers.org/world-ranger-day-2025/

За периода от 12 месеца между юни 2024 и май 2025, в света са загинали 174 рейнджъри от 40 държави.

На сайта на федерацията правят ежегоден Почетен списък (Roll of Honour) с имената на всички загинали рейнджъри, като отбелязват имената им, държавата и причината за смъртта им.

В последния списък има 5 категории от причини за смърт :
https://www.internationalrangers.org/wp-content/uploads/2025/07/ … 25-ENGLISH_02.pdf
- Нападения от животни : 31 загинали (главно от слонове и от тигри)
- Здравни проблеми : 37 загинали (главно от сърдечни удари и заразни болести)
- Работни инциденти : 36 загинали (главно при гасене на пожари и удавяне)
- Пътнотранспортни произшествия : 21 загинали (главно катстрофи с мотори и инциденти при опит за помощ)
- Убийства : 49 загинали (главно заради дейност в конфликтни зони и убийства от бракониери) 

В категорията убийства има подкатегория "Смърт при съмнителни обстоятелства" (suspicious death), в която за периода има само 1 мъртъв рейнджър от Иран.

В следващия списък на федерацията, за периода юни 2025 - май 2026, най-вероятно ще са включени 5-те рейнджъра от България и докладваната причина за смъртта им.
Виж целия пост
# 33 277
Официално казват, че няма доказателства за външна намеса.
Да, но те казаха и че няма ДНК на външни лица в хижата, което е на практика невъзможно и със сигурност невярно.
Та може да няма доказателства в докладите и експертизите, което не означава, че не съществуват или не е имало такива.
Много лъжи казаха според мен, то личи и по езика на тялото им на пресконференциите, освен от противоречивите им изказвания и отказ да отговарят на съществени въпроси.
Най-вероятно доказателства са замитани, неописвани, прикривани. Самият Дечев в народното събрание и пред медии говори за 'убийствата' на Петрохан. Не казва самоубийствата. Прокурорката Христина Лулчева също категорично говори за убийства на повече от две лица в деня на откриване на жертвите в Петрохан.
Защо са ги убили точно и кой, можем само да гадаем..
Виж целия пост
# 33 278
Официално казват, че няма доказателства за външна намеса.
Да, но те казаха и че няма ДНК на външни лица в хижата, което е на практика невъзможно и със сигурност невярно.
Та може да няма доказателства в докладите и експертизите, което не означава, че не съществуват или не е имало такива.
Много лъжи казаха според мен, то личи и по езика на тялото им на пресконференциите, освен от противоречивите им изказвания и отказ да отговарят на съществени въпроси.
Най-вероятно доказателства са замитани, неописвани, прикривани. Самият Дечев в народното събрание и пред медии говори за 'убийствата' на Петрохан. Не казва самоубийствата. Прокурорката Христина Лулчева също категорично говори за убийства на повече от две лица в деня на откриване на жертвите в Петрохан.
Защо са ги убили точно и кой, можем само да гадаем..
Ама как така защо говори Дечев за убийства? Защото Калушев е убил двама - Сашо и Ники. Кое не е ясно?
Виж целия пост
# 33 279
Ама как така защо говори Дечев за убийства? Защото Калушев е убил двама - Сашо и Ники. Кое не е ясно?
Той казва 'убийствата' от Петрохан.
Виж целия пост
# 33 280
Каза го на последния цирк в народното събрание по темата, което беше скоро. Също и пред медия в дните около събранието.
Виж целия пост
# 33 281
Неговата жена беше се притеснявала в тази насока, нали? Е много ясно, че ще отрече човека! Да не е луд да се набута допълнително в историята. Не е ходил, но повтаря, че са убийства. Значи той може да повтаря лъжи (ако казва "убийства", понеже на Петрохан са си самоубийства официално, а не убийства), а ние форум  не можем да пишем?
Виж целия пост
# 33 282
Ама как така защо говори Дечев за убийства? Защото Калушев е убил двама - Сашо и Ники. Кое не е ясно?
Той казва 'убийствата' от Петрохан.
И? Всички наричат случая Петрохан. Никой не го нарича Околчица. И никой не е говорил за убийства от трети лица, Дечев най-малко.
Виж целия пост
# 33 283
Неговата жена беше се притеснявала в тази насока, нали? Е много ясно, че ще отрече човека! Да не е луд да се набута допълнително в историята. Не е ходил, но повтаря, че са убийства. Значи той може да повтаря лъжи (ако казва "убийства", понеже на Петрохан са си самоубийства официално, а не убийства), а ние форум  не можем да пишем?

Как да са самоубийства "официално" като не е приключило разследването.
Виж целия пост
# 33 284
Дотук това е официалната позиция мисля. Ако има нова, ще се съобразим с нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия