Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 417
  • 45 552
# 33 300
Стана ми интересно, ако пратите 10-12 годишните си деца на детски лагер и в някакъв момент бележки, като тези на Калишев биват открити в някой от инструктурите, спокойни ли ще сте децата ви да останат под надзора на този човек?
Отговорът е не, но вие пак давате примери, които нямат нищо общо, защото в случая имаме изпратени деца при познати хора, които имат обща вяра, а не в някакъв лагер, в който не познаваме никой.

Добре, явно очевидните неща се отричат до последно.

Нека пробваме така.
Ако изпратите децата си за няколко вечери в познато семейство, за да си играят с техните деца и тръгвайки си, намерите изпаднали на пода такива бележки, ще ги оставите ли да спят там?

С това семейство сте си близки, ходили сте си на гости, децата ви са играли заедно под вашия надзор, но за пръв път ще ги оставяте да приспят там за няколко дена.
Така доближава ли се вече сценарият, или пак не ви харесва.
Ако сме силно вярващи, изповядваме една вяра, следваме я и в тези бележки има описано нещо, което е част от нея, най - вероятно няма да се притесня.
Виж целия пост
# 33 301
В цялата трагедия неизвестните са повече от известните и вече няма и кой да ни ги изясни. Но защо се отхвърля или изобщо не се осмисля версията, че Калушев е избягал с момчетата точно заради опасност? Или, че се е опитал да избяга и да ги предпази, но нещо се е объркало. Изобщо не е невъзможна тази ситуация, помислете тези, които не я възприемате.
Защото е висял няколко дена на Околчица с изключени телефони, а е можел през това време да е някъде зад граница.
Виж целия пост
# 33 302
Прогресивна е, когато предаваш заразата на другите. Така го разбрах аз.
Е, каква педофилия Алек и малката, те почти на една възраст.

По-скоро го разбирам аз, че прогресивно сваляш възрастта на децата, от които имаш нужда. Както е при ИК.

Да знаеш, че накрая ще познаеш, че Николай е сгазил лука с момичето. Тя на 14 години ли е?
Ами тя, явно, също не е била безразлична. Но много обречено и опорочено е било всичко. Да, на 14.
Виж целия пост
# 33 303
Обаче и момичето е замесено. Тя е била катализатор.

Като че ли тук на тази камера е момичето, заради което е преляла чашата.

https://www.youtube.com/watch?v=TFL2JFAcV7U&t=1547s

от 01/02/2026 07:09:11 до 01/02/2026 07:09:17 (минутите са 25:47 до 25:53 във видеото)

Вижда се кучето и още четири крака, от които два са на мъж и другите два са на жена, като за малко се вижда и главата и, когато товари багажника.

Даже сякаш тя произнася нещо като "Мишик..." говорейки на кучето.

След това има някакъв изтрит силует, на ходеща фигура, която се вижда отляво на джипа.

Предполагам това момиче е защитен свидетел и затова всякакви кадри и информация за нея са силно ограничени.

Явно се е появила някаква извънредна причина, поради която са станали по първи петли, и са напуснали хижата за да бъде закарано момичето в София с багажа и.

Ауууу за първи път видях и чух всичко.

Даже измислих нова версия. Ако уж са оставили момичето, а Ники е сложил конска доза фенобарбитал в питието на Калушев и тя се е мушнала в багажника и е отишла в хижата. Ивей ги изпраща сутринта и знае. Калушев упоен спи дълбоко цяла нощ. Събужда се, разбира и побеснява, после още с барбитал в кръвта, ревнив и объркан им казва

"Николай ще се върне, сега аз и Алекс тръгваме без него, за да му е кофти, но той ще се върне да ме моли, защото съм му баща, майка и любим Бог. Искам пред камерата да се сбогуваме. И той ще се върне. Той я вижда тази камера на телефона. Ако не се върне пак ще излизате няколко пъти. Ако трябва ще палите. Ще се стресне и ще ни намери. Аз ще пусна къде сме и той ще ни намери на нашето място горе"

После не съм го измислила... Това за любителите на филмите.

Но инак наистина този кадър с това обяснение не го бях срещала. И ако момичето е там сутринта, значи може да има съвсем друг мотив и развитие.
Виж целия пост
# 33 304
Мене вече взе да ме гложди че доста време мина, без нова информация по разследването. И като нищо може и нищо повече да не се изнесе по случая.
Темата ще изстине. Накрая ще кажат че няма други криминално замесени и случаят е приключен и толкова.
Виж целия пост
# 33 305
Момичето остава в Хижата, Ники заминава за някъде с целия този багаж. Изглежда Ивей им помага. Това е един от малкото кадри, в които го виждаме без Дечо и Пламен.
Виж целия пост
# 33 306
"Разиграваме" всякакви версии за случилото се, дали Ники или Калушев са убили тримата в хижата, кой, кого е убил в кемпера, някой е помогнал на Ивей, убити са от външни хора, имало е момиче в хижата и т.н., но при всички тях идва въпроса: какво и защо прикриват разследващите?
Виж целия пост
# 33 307
Ако имаше, каквито и да е доказателства, че не са самоубийства, настоящето ръководство на МВР, щеше да намери начин да станат публично достояние. Ако имат доказателства, че не са се случвали нередни неща на хижата, също щеше вече да е разпространено. За съжаление, дори този министърът потвърди официалната версия.
Ако имаше и половин процент вероятност да са убити, заради канал на ББ и Шиши, щеше да им дойде много добре в кампанията и щяха да го използват до последно.

И още, те сметки освен в Сантандер, са имали и в България.
Наистина ли мислите, че новото ръководство на МВР щеше да изкара на показ всичко около случая, ако е имало доказателства, че не е самоубийство?
Не смятам така.
Зависи какво се знае или подозира за евентуалните убийци.
АКО има замесени ЧУЖДИ служби/лица/ структури, няма начин което и да е ръководство на МВР да издаде някаква информация.
Виж целия пост
# 33 308
Ако следователите не са събрали наличните доказателства, не виждам какво ще изкара което и да е ръководство.

И друго, екзитното е някакъв техен си майтал. Едва ли им е хрумнало в момента. С тези финанси, за които се фучи в темата, можеха да екзитнат на другия край на света и да си се гмуркат, катерят, медитират. Пей сърце.
Виж целия пост
# 33 309
Стана ми интересно, ако пратите 10-12 годишните си деца на детски лагер и в някакъв момент бележки, като тези на Калишев биват открити в някой от инструктурите, спокойни ли ще сте децата ви да останат под надзора на този човек?
Отговорът е не, но вие пак давате примери, които нямат нищо общо, защото в случая имаме изпратени деца при познати хора, които имат обща вяра, а не в някакъв лагер, в който не познаваме никой.

Добре, явно очевидните неща се отричат до последно.

Нека пробваме така.
Ако изпратите децата си за няколко вечери в познато семейство, за да си играят с техните деца и тръгвайки си, намерите изпаднали на пода такива бележки, ще ги оставите ли да спят там?

С това семейство сте си близки, ходили сте си на гости, децата ви са играли заедно под вашия надзор, но за пръв път ще ги оставяте да приспят там за няколко дена.
Така доближава ли се вече сценарият, или пак не ви харесва.
Ако сме силно вярващи, изповядваме една вяра, следваме я и в тези бележки има описано нещо, което е част от нея, най - вероятно няма да се притесня.

Това е ужасно. Повече нищо няма да кажа.
Виж целия пост
# 33 310
В цялата трагедия неизвестните са повече от известните и вече няма и кой да ни ги изясни. Но защо се отхвърля или изобщо не се осмисля версията, че Калушев е избягал с момчетата точно заради опасност? Или, че се е опитал да избяга и да ги предпази, но нещо се е объркало. Изобщо не е невъзможна тази ситуация, помислете тези, които не я възприемате.
Защото е висял няколко дена на Околчица с изключени телефони, а е можел през това време да е някъде зад граница.
    Можел е, но защо не го е направил?  Ако е имал такъв план, какво/кой го е объркал? Висенето на Околчица дали е било по тяхно желание? Онази скрита хижа в близост до кемпера има ли роля в трагедията?
Виж целия пост
# 33 311
Кой точно е имал сметка в банка Сантандер, Калушев ли? В английската или в испанската банка?
Виж целия пост
# 33 312
Кой точно е имал сметка в банка Сантандер, Калушев ли? В английската или в испанската банка?

Сантандер е испанска банка. В Шотландия имаха други сметки. За тези сметки в Сантандер - предполагам, че имат и в Испания, и в Мексико.
Виж целия пост
# 33 313
Момичето остава в Хижата, Ники заминава за някъде с целия този багаж. Изглежда Ивей им помага. Това е един от малкото кадри, в които го виждаме без Дечо и Пламен.

Ти от началото го споменаваш това момиче, че е в хижата. Подозираше също, че е седмата жертва.

Как ти хрумна това? От записите? Имаш лична информация? Струва ти се най-логичния мотив (ревност)?
Виж целия пост
# 33 314
Кой точно е имал сметка в банка Сантандер, Калушев ли? В английската или в испанската банка?

https://www.youtube.com/watch?v=kZmiP-0KoDA
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия