Защо например ще си разпръснат дрехите?
Защо човек ще се убива ритуално с разкъсани дрехи, във вид, който даже до някаква степен ще го унижи, когато ги намерят...Ритуалното не предполага ли подготовка, спокойствие, достойнство...
Валидни въпроса си. Само искам да кажа, че това с ритуалното според мен си го измислихме ние. За мен това, че потенциално група решава да се самоубие, не означава, че самоубийството е ритуално. Ритуално самоубийство е като правиш някакъв ритуал - изпълняваш някакви стъпки. В този случай 6 човека ще се самоубият по един и същи начин и ще направят едно и също преди да се самоубият. Това тяхното не е ритуално самоубийство според мен. Ако е самоубийство, защото нали това си говорим - дали е или не.
Много хора като решат да се самоубиват не им пука за достойнството им. Те са решили, че живота не си струва, не им е до това. По-скоро виждам да им пука за хората, които остават след тях. В техния случай да кажем техните родители.
Иначе има и друг момент тук и това е груповото. Да си представим сценарий, в който примерно Пламен и Ивей се стрелят по веднъж. Дечо е още жив. Ивей е зле но жив. Дечо го чува и решава да му помогне. След това той ще се самоубие най-малкото, защото ако остане жив може да го обвинят в убийство … Със същия успех Пламен може да е на мястото на Дечо. За Ивей с неговите два изстрела, повече го виждам да стреля първия път, да не е достатъчно и някой да го довърши, за да го избави от мъките.
За разпилените дрехи може те да са търсили нещо, което са искали да изгорят и са го търсили, за да го сложат в огъня. Обаче не са го намерили на време и са се забавили, огъня се е разгорял и като са отишли да го хвърлят са се опърляли.
Това ако е самоубийство.