Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 501 098
  • 45 915
# 35 460
Според мен, колкото и да са различни хората, има една чисто човешка логика...Освен многото въпроси, вече многократно зададени...
Защо например ще си разпръснат дрехите?
Защо човек ще се убива ритуално с разкъсани дрехи, във вид, който даже до някаква степен ще го унижи, когато ги намерят...Ритуалното не предполага ли подготовка, спокойствие, достойнство...

Валидни въпроса си. Само искам да кажа, че това с ритуалното според мен си го измислихме ние. За мен това, че потенциално група решава да се самоубие, не означава, че самоубийството е ритуално. Ритуално самоубийство е като правиш някакъв ритуал - изпълняваш някакви стъпки. В този случай 6 човека ще се самоубият по един и същи начин и ще направят едно и също преди да се самоубият. Това тяхното не е ритуално самоубийство според мен. Ако е самоубийство, защото нали това си говорим - дали е или не.

Много хора като решат да се самоубиват не им пука за достойнството им. Те са решили, че живота не си струва, не им е до това. По-скоро виждам да им пука за хората, които остават след тях. В техния случай да кажем техните родители.

Иначе има и друг момент тук и това е груповото. Да си представим сценарий, в който примерно Пламен и Ивей се стрелят по веднъж. Дечо е още жив. Ивей е зле но жив. Дечо го чува и решава да му помогне. След това той ще се самоубие най-малкото, защото ако остане жив може да го обвинят в убийство … Със същия успех Пламен може да е  на мястото на Дечо. За Ивей с неговите два изстрела, повече го виждам да стреля първия път, да не е достатъчно и някой да го довърши, за да го избави от мъките.

За разпилените дрехи може те да са търсили нещо, което са искали да изгорят и са го търсили, за да го сложат в огъня. Обаче не са го намерили на време и са се забавили, огъня се е разгорял и като са отишли да го хвърлят са се опърляли.

Това ако е самоубийство.
Виж целия пост
# 35 461
Жалко, че не е имало камера и на гаража/навеса. Това със съдрания панталон на Ивей ми е чудно доста, връща се със здрав панталон, а пък е намерен със скъсания.


За разпилените дрехи може те да са търсили нещо, което са искали да изгорят и са го търсили, за да го сложат в огъня. Обаче не са го намерили на време и са се забавили, огъня се е разгорял и като са отишли да го хвърлят са се опърляли.

Това ако е самоубийство.



Не е ли по-логично първо да го намерят и после да палят.
Виж целия пост
# 35 462
За панталона, моля - въртите през 100-200 страници назад, докато стигнете до страница 500 от темата. Все ще улучите поне 50 изчерпателни мнения.
Виж целия пост
# 35 463
Дискусията за панталона и нелогичните неща от случая с какво пречи? Все едно ги изяснихме идеално по-назад. През 20 страници едно и също се дискутира за Валери без проблем.
Виж целия пост
# 35 464
Ами няма желаещи да обясняват пак за панталона, на когото му е много важно да си изяснява назад.
Някой доброволец за обяснения за панталона остана ли в темата, да се обади, ако реши.
Виж целия пост
# 35 465
И на стр. 500 и на стр. 1000 и на 2365-та все едно и също - фантазии и невероятни приумици. То няма и как да е, при липса на аргументирана и обоснована информация от разследването.
Коментирате Джоунстаун отново - никаква аналогия с нашия случай. Там - утопична реалност, изолация, недвусмислен ритуал, на едно място почти всички. Тук - пари, спонсори, ДС, политика, дронове.
Виж целия пост
# 35 466
Е, и членовете на култове трябва да живеят и да се издържат някак си. Кои добре, кои по-добре. Тези май са харчили напред чужди пари, освен от даренията. Така ми се струва. Политици има около тях - ама те не са от най-щедрите по принцип. Терзиев е изключение според мен, сигурно е бил много доволен от тях.
Виж целия пост
# 35 467
Именно, добре са си живели и тезата с култа като причина, с аналогията, която се прави с Джими Джоунс олеква.
Виж целия пост
# 35 468
Интересно ми е на мен защо започват палежа когато спира и тока?
И когато се пращат смс-и от ИК, който не е в хижата. И телефоните са изключени /или заглушени/.
Виж целия пост
# 35 469
Интересно ми е на мен защо започват палежа точно като спира тока?
И когато се пращат смс-и от ИК, който не е в хижата?


Ако питате за смс-а към майката, изпратен е около 19:50. Не ми стана ясно кога е пратен този до Деян, преди този до майката или след това. Сякаш беше написано, че е близко до това време, но не съм сигурна, че имаме точно данни.

За палежа, аз се чудя, свързано ли е със спирането на тока или е по-свързано с нещо друго. Примерно ако Калушев е писал до майка си и Деян, комуникирал ли е по това време и с тримата намерени мъртви в хижата?
Виж целия пост
# 35 470
Именно, добре са си живели и тезата с култа като причина, с аналогията, която се прави с Джими Джоунс олеква.

Членовете на култа на Джоунс се самоубиват, защото Джоунс решава така. Има тригър там и се знае какъв е.

При нашите сектанти решава лидерът на култа Калушев. Търси се неговият тригър в случая. Но ние нямаме достъп до материалите от разследването.
Виж целия пост
# 35 471
Според мен, колкото и да са различни хората, има една чисто човешка логика...Освен многото въпроси, вече многократно зададени...
Защо например ще си разпръснат дрехите?
Защо човек ще се убива ритуално с разкъсани дрехи, във вид, който даже до някаква степен ще го унижи, когато ги намерят...Ритуалното не предполага ли подготовка, спокойствие, достойнство...

Валидни въпроса си. Само искам да кажа, че това с ритуалното според мен си го измислихме ние. За мен това, че потенциално група решава да се самоубие, не означава, че самоубийството е ритуално. Ритуално самоубийство е като правиш някакъв ритуал - изпълняваш някакви стъпки. В този случай 6 човека ще се самоубият по един и същи начин и ще направят едно и също преди да се самоубият. Това тяхното не е ритуално самоубийство според мен. Ако е самоубийство, защото нали това си говорим - дали е или не. 

Само едно уточнение - не сме си го измислили ние за ритуалното самоубийство, а е една от версиите, по които се работи (или поне се е работило по нея в началото). Специално съм го проверявала това, защото търсех дали има някъде приведени примери за ритуалност на двете места. Също и в темата съм питала.
Виж целия пост
# 35 472
Според мен, колкото и да са различни хората, има една чисто човешка логика...Освен многото въпроси, вече многократно зададени...
Защо например ще си разпръснат дрехите?
Защо човек ще се убива ритуално с разкъсани дрехи, във вид, който даже до някаква степен ще го унижи, когато ги намерят...Ритуалното не предполага ли подготовка, спокойствие, достойнство...

Валидни въпроса си. Само искам да кажа, че това с ритуалното според мен си го измислихме ние. За мен това, че потенциално група решава да се самоубие, не означава, че самоубийството е ритуално. Ритуално самоубийство е като правиш някакъв ритуал - изпълняваш някакви стъпки. В този случай 6 човека ще се самоубият по един и същи начин и ще направят едно и също преди да се самоубият. Това тяхното не е ритуално самоубийство според мен. Ако е самоубийство, защото нали това си говорим - дали е или не. 

Само едно уточнение - не сме си го измислили ние за ритуалното самоубийство, а е една от версиите, по които се работи (или поне се е работило по нея в началото). Специално съм го проверявала това, защото търсех дали има някъде приведени примери за ритуалност на двете места. Също и в темата съм питала.

Тоест казали са го официално разследващите? Пропуснала съм го това. М да, аз не виждам много ритуалност …
Виж целия пост
# 35 473
Разследващите не са казвали на брифингите за версия ритуално самоубийство.
Виж целия пост
# 35 474
Интересно ми е на мен защо започват палежа точно като спира тока?
И когато се пращат смс-и от ИК, който не е в хижата?


Ако питате за смс-а към майката, изпратен е около 19:50. Не ми стана ясно кога е пратен този до Деян, преди този до майката или след това. Сякаш беше написано, че е близко до това време, но не съм сигурна, че имаме точно данни.

За палежа, аз се чудя, свързано ли е със спирането на тока или е по-свързано с нещо друго. Примерно ако Калушев е писал до майка си и Деян, комуникирал ли е по това време и с тримата намерени мъртви в хижата?
Ако не е комуникирал с тях, съвпадението е странно. Ако е комуникирал въпросът е как, като в 19,50 след смс-а вече няма връзка, а пожарът започва към 20,30.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия