Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 501 845
  • 45 933
# 35 475
TeReDiNa, пускам линк. В медиите е представяно като една от версиите, по които се работи в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Но конкретно споменати видими елементи на ритуалност не съм намерила.
Виж целия пост
# 35 476
Интересно ми е на мен защо започват палежа точно като спира тока?
И когато се пращат смс-и от ИК, който не е в хижата?


Ако питате за смс-а към майката, изпратен е около 19:50. Не ми стана ясно кога е пратен този до Деян, преди този до майката или след това. Сякаш беше написано, че е близко до това време, но не съм сигурна, че имаме точно данни.

За палежа, аз се чудя, свързано ли е със спирането на тока или е по-свързано с нещо друго. Примерно ако Калушев е писал до майка си и Деян, комуникирал ли е по това време и с тримата намерени мъртви в хижата?
Ако не е комуникирал с тях, съвпадението е странно. Ако е комуникирал въпросът е как, като в 19,50 след смс-а вече няма връзка, а пожарът започва към 20,30.

Може ли и с тях да е било по Сигнал като Деян и те да са имали такава настройка да се трият съобщенията след 30 секунди?
Виж целия пост
# 35 477
TeReDiNa, пускам линк. Но това е в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Да, аз също помня, че с тази версия се започна. Така се обясняваха наредените тела в началото.
Виж целия пост
# 35 478
Спират им тока, изненадват ги в тъмното, взимат им оръжията и после ги убиват с тях. Това по въпроса как са ги убили с техните оръжия. Ами ако целта е било да изглежда като самоубийство, така се прави. Камерата, записала килърите, е изгоряла. Въобще, мястото на екзекуцията е изгоряло.

Даже в случая мафия наистина не пасва. По-скоро група килъри, с точни указания как да действат, за да не пречат после на разследването.

Между другото всички самоубити са ликвидирани точно с тяхното оръжие, за да изглежда като самоубийство.
Виж целия пост
# 35 479
TeReDiNa, пускам линк. Но това е в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Да, аз също помня, че с тази версия се започна. Така се обясняваха наредените тела в началото.
Това доколкото си спомням го казаха на 2.2.2026, още тогава насочиха всичко към ритуалност, секти и тем подобни, та те още не бяха разпознали труповете, търсеха Калушев, основен заподозрян в убийствата и т.н.
Виж целия пост
# 35 480
Е, упорито си твърдят, че няма външна намеса. Като няма да обяснят невъзможните неща, които са се случили.
Виж целия пост
# 35 481
TeReDiNa, пускам линк. Но това е в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Да, аз също помня, че с тази версия се започна. Така се обясняваха наредените тела в началото.
Това доколкото си спомням го казаха на 2.2.2026, още тогава насочиха всичко към ритуалност, секти и тем подобни, та те още не бяха разпознали труповете, търсеха Калушев, основен заподозрян в убийствата и т.н.

Това, че го казват толкова рано ми се връзва още повече с наличие на чадър и с добро знание за групата от преди да ги намерят. Не вярвам чак пък толкова да разбраха всичко на деня …

Цитат
Е, упорито си твърдят, че няма външна намеса. Като няма да обяснят невъзможните неща, които са се случили.

Да, аз съм отворена на теория със самоубийство/убийства, но ако обяснят причината и тригера. И го обяснят така че да има смисъл в контекста с чадъра и протекциите, които очевидно са имали.
Виж целия пост
# 35 482
Според мен, колкото и да са различни хората, има една чисто човешка логика...Освен многото въпроси, вече многократно зададени...
Защо например ще си разпръснат дрехите?
Защо човек ще се убива ритуално с разкъсани дрехи, във вид, който даже до някаква степен ще го унижи, когато ги намерят...Ритуалното не предполага ли подготовка, спокойствие, достойнство...
В тази тема нищо не се предполага.Всичко е вече предрешено. Присъдата е издадена- родители и ИК-виновни....Няма какво да се коментира повече....
Ми не са ли. Да беше пуснал хлапетата, преди да дойде мафията.
Виж целия пост
# 35 483
Ми не са ли. Да беше пуснал хлапетата, преди да дойде мафията.
Той го е направил с едното дете. Останало е само едно.
Виж целия пост
# 35 484
TeReDiNa, пускам линк. Но това е в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Да, аз също помня, че с тази версия се започна. Така се обясняваха наредените тела в началото.
Това доколкото си спомням го казаха на 2.2.2026, още тогава насочиха всичко към ритуалност, секти и тем подобни, та те още не бяха разпознали труповете, търсеха Калушев, основен заподозрян в убийствата и т.н.

Това, че го казват толкова рано ми се връзва още повече с наличие на чадър и с добро знание за групата от преди да ги намерят. Не вярвам чак пък толкова да разбраха всичко на деня …
Това казвам и аз. Всички сигнали, разрешителни за оръжия, връзки с ДС, връзки с политици, дарения, две хижи на стратегически места, излизане на информация, определена, насочена към конкретна версия на толкова ранен етап, не знам дали е и етап, то са няколко часа след случката, нищо от това не ме навежда на мисълта, че тези хора са се страхували, че ще им изкарат мръсните ризи и обществото щяло да ги сочи с пръст, а пък и като си представим и държавата какви присъди дава на такива хора, без необходимите познанства, можем да си представим в този случай какви биха били. Нищо ритуално не виждам, никакъв страх от разкриване, поне не от тяхна страна, други хора може да са се страхували от разкриване на разни пикантерии, та за себе си смятам, че тук нещата са много сериозни и хората свързани с този случай не са никак случайни.
Виж целия пост
# 35 485
TeReDiNa, пускам линк. Но това е в самото начало на случая. https://trafficnews.bg/krimi/politsiiata-razsledva-i-versiia-rit … oubiistvo-368537/
Да, аз също помня, че с тази версия се започна. Така се обясняваха наредените тела в началото.
Това доколкото си спомням го казаха на 2.2.2026, още тогава насочиха всичко към ритуалност, секти и тем подобни, та те още не бяха разпознали труповете, търсеха Калушев, основен заподозрян в убийствата и т.н.

Това, че го казват толкова рано ми се връзва още повече с наличие на чадър и с добро знание за групата от преди да ги намерят. Не вярвам чак пък толкова да разбраха всичко на деня …
Това казвам и аз. Всички сигнали, разрешителни за оръжия, връзки с ДС, връзки с политици, дарения, две хижи на стратегически места, излизане на информация, определена, насочена към конкретна версия на толкова ранен етап, не знам дали е и етап, то са няколко часа след случката, нищо от това не ме навежда на мисълта, че тези хора са се страхували, че ще им изкарат мръсните ризи и обществото щяло да ги сочи с пръст, а пък и като си представим и държавата какви присъди дава на такива хора, без необходимите познанства, можем да си представим в този случай какви биха били. Нищо ритуално не виждам, никакъв страх от разкриване, поне не от тяхна страна, други хора може да са се страхували от разкриване на разни пикантерии, та за себе си смятам, че тук нещата са много сериозни и хората свързани с този случай не са никак случайни.

Ритуалност и аз не виждам. Протекцията и аз я виждам. Единствено аз не изключвам възможността за втора фракция, по-силна от тази, която дава протекцията. И там да е станало нещо. Но нямам информация и само си спекулирам и съответно нито мога да кажа каква е тази втора фракция, нито какво е правила. Но вярвам, че в момента е възможно и двете фракции да правят различни неща да прикриват. Поради което наистина случая така както е имам отворени въпроси и за двете основни версии - самоубийства и убийства.

И да каквито и да са тези фракции (една или две) то са доста влиятелни. Достатъчно, че да е ОК хората да си спекулират и това е по-добре отколкото да се каже истината.

Скрит текст:
Статия в бирд отговоря на въпроса дали Валери работи. Но не мисля, че е важно в случая и не е по темата. Нека наистина го оставим настрана и обсъждаме другото.
Виж целия пост
# 35 486
Като писа за двете фракции, се сетих, че охраната на хижата може да е там не само за да не се изнесе нещо, а и за да не се внесе и уж да е пропуснато при огледа. Моя измислица.
Виж целия пост
# 35 487
Като писа за двете фракции, се сетих, че охраната на хижата може да е там не само за да не се изнесе нещо, а и за да не се внесе и уж да е пропуснато при огледа. Моя измислица.

Ми то ако има две фракции, може и да има игра на котка и мишка. Едната фракция няма да иска да се знае, че са доставяли протекция. Другата фракция не би искала да се знае, че може да са повлияли по някакъв начин на смъртта на тези хора (дори и да е самоубийство). Защото има мъртво дете. Съответно едната фракция ще ходи да чисти репутацията на групата, другата ходи и клевети .. Едната ще покрива доказателства против групата, другата ще ги пуска в медиите.

И двете печелят от това повече да се водят полемики отколко практиките на групата отколкото от това какво е станало.
Виж целия пост
# 35 488
Ама наистина се въртят едни и същи мантри.
Калушев може да е виновен за хилядза неща, вкл. за педофилия, но не и за убийствата. Неговите странности имат връзка само в контекста дали са се самоубили. Нали това се обсъжда?
Виж целия пост
# 35 489
Ама наистина се въртят едни и същи мантри.
Калушев може да е виновен за хилядза неща, вкл. за педофилия, но не и за убийствата. Неговите странности имат връзка само в контекста дали са се самоубили. Нали това се обсъжда?


Всеки си има нишка и преде Grinning

Една не допуска педофилия, друга не допуска убийство, трета си има седми участник, четвърта трича Валери, пета вика майките са чудовища, шеста споделя тайни от разследването.

Интересно е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия