Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 275
  • 45 893
# 35 565
Ние не знаем обаче нищо за тях, какво са мислили и в какво са вярвали.

То ние по принцип нищо не знаем. Само това, което е изнесено публично като информация. Факт е, че се е имал за лама. Факт е, че децата са се имали за нещо повече от "слугите". Факт е, че е живял в Тибет, Непал и където там още. Проповядвал е нещо, което запознатите не признават за будизъм, и казват, че доста се е отклонил, и то в грешна посока. Има будистки символи, има медитации, имаме и разказите на София, която колкото и да е изтрещяла, в никой момент не съм мислела, че лъже. Е, на база на горното, в какво ли са вярвали? В дядо Коледа? Едва ли. Вярвали са в нещо сбъркано, което в крайна сметка им е коствало живота.
Виж целия пост
# 35 566
Нямало де си вижда детето, щото щяло да се разстрои, а и самия родител щял да се разстрои . И за да не се разстройват един друг, родители и деца, не се виждат. Вие сериозно ли. Защо е всичко това, каква е идеята нещо неномрално, да се изкарва нормално? Моля, не ми давайте пример, как богатите хора си пращат децата в колеж от пети клас и ги пускат по лагери и състезания, че е смехотворно .
Виж целия пост
# 35 567
Имаме секта. Имаме култ към ИК. Ламата цял живот си е търсил тулку.Намерил го. Принесъл го в жертва, изпълнил си е целта на живота.
Виж целия пост
# 35 568
Нямало де си вижда детето, щото щяло да се разстрои, а и самия родител щял да се разстрои . И за да не се разстройват един друг, родители и деца, не се виждат. Вие сериозно ли.
И му се сменя веднага телефона, за да не го търсят приятелчетата от старото училище, сигурно понеже са много гадни и разстройващи...
Виж целия пост
# 35 569
FABoJnvz, в кои случаи и кой би искал самоубийство да изглежда като убийство, самоубиеца или?
От друга страна, ако са убийства и те са професионални, гърми за секунди, бяга, крие си следите, нали трябва да се разследва /още повече за толкова хора, и още повече, че има и деца/.
Дали в този случай пък някой има изгода да изглежда като самоубийство, че да не се дълбае повече? Още повече с очевидни връзки и протекции на жертвите с хора нависоко.
Виж целия пост
# 35 570
FABoJnvz, в кои случаи и кой би искал самоубийство да изглежда като убийство, самоубиеца или?
 
Има такива случаи -ако някой има застраховка живот, тя отпада при самоубийство.
Виж целия пост
# 35 571
FABoJnvz, в кои случаи и кой би искал самоубийство да изглежда като убийство, самоубиеца или?

Редактирах си малко поста горе като говорих за двете потенциални фракции. Ако има такива фракции, то те са тези, които биха играли за това да внушават едната или другата версия. Самоубиеца не му пука да си прикрива самоубийството. Но и няма да мисли какво на кой му изглежда логично или не и кое изглежда подредено и кое е хаотично. Прави си каквото е помислил там. Дори и на нас да ни изглежда странно и нелогично.

Цитат
От друга страна, ако са убийства и те са професионални, гърми за секунди, бяга, крие си следите, нали трябва да се разследва /още повече за толкова хора, и още повече, че има и деца/.
Дали в този случай пък някой има изгода да изглежда като самоубийство, че да не се дълбае повече? Още повече с очевидни връзки и протекции на жертвите с хора нависоко.

Професионалните килъри за това са професионални - защото не могат да ги намерят, пък дори и да разследват и не им пука за това как изглежда. Това ако са професионални. Ако са наели някой дето е пишман професионален килър, там могат доста да се поизложат. Само че за пишман професионален килър не е толкова лесно да убие толкова много хора сам.

Аз коментирам идеята, че са наели някой наистина професионален килър, който нарочно за назидание е направил нещата да изглеждат като самоубийство. Това на мен не ми изглежда като най-достоверната версия.

По-склонна съм да видя идеята на Десислава, че килъра (ако е имало такъв) си е правил каквото си е правил и после някой прикрива. Давам аргументи защо не мисля, че самия килър ще манипулира местопрестъплението.
Виж целия пост
# 35 572
Ок, професионалисти, никой няма да ги намери, да речем.
Но за 6 души обществото няма да реагира като за Алексей Петров, примерно. Ще се шуми и настоява, отзвука ще е огромен.
И ако нечии връзки, облаги, интереси са настъпани, за разследването няма друг избор, освен да рови и да търси под натиска на обществото.
Виж, ако сами са решили да екзитнат, щото се подчиняват на лидера си, всичко остава в сянка.
Виж целия пост
# 35 573
Алекс не е виждал майка си поне от година.
За същия период е виждал баща си и сестра си майче 2-3 пъти.
В сигнала на бабата и дядото на Леон се говири за отчуждаване от семейството.
Някакви предположения какво и защо е правил Калушев с тези деца и защо е било важно да са отделени от близките си?
1.Да предположим, че родителите са били смотани и са си захвърлили детето там.
2.Да предположим, че Калушев ги е манипулирал, всички и родители и деца.
3.Да предположим, че всички са вярвали, че тези са тулкувци и там ще имат прекрасен живот сред природата, ще се гмуркат, катерят и медитират.
И сега да предположим защо ги е убил.
1. Отчаял се е, че има такива лоши родители и е решил да ги убие, всички, явно и другите възрастни са имали същия проблем.
2.Изморил се е и е решил да сложи край на всико.
3.Виж отговор 2.

Това не отговаря на въпроса, защо Калушев е отглеждал тези деца и защо е подкрепял (да не кажа инициирал) тяйното отчуждаване от семействата? Каква е причината?

Слънчевата, абсолютно неадекватно е, да не кажа, че сигурно е и незаконно, да предоставяш децата си за отглеждане на 3ти лица по каквито и да е причини.
Но ето, ти казваш, че причини всъщност има много.
Можеш ли да изброиш поне 3 основателни от тези много?
Виж целия пост
# 35 574
Ок, професионалисти, никой няма да ги намери, да речем.

Да, визирах тази част от аргумента като цяло, не срещу вас изрично.

Цитат
Но за 6 души обществото няма да реагира като за Алексей Петров, примерно. Ще се шуми и настоява, отзвука ще е огромен.

Отзвук ще има със сигурност, но ако някой е толкова влиятелен, няма да му пука чак толкова. Винаги може да каже професионално е извършено убийството, записите от камерите ги няма, много искаме, ама нищо не можем да направим. Знаем, че ако някой иска да прикрива, може много добре да го направи. А в момента не се прави добре, за това и моята теория е че има повече интереси тук и се бият един с друг.

Цитат
И ако нечии връзки, облаги, интереси са настъпани, за разследването няма друг избор, освен да рови и да търси под натиска на обществото.

Може би просто аз съм цинична, но според мен ако някой иска да прикрива, няма да се впечатли толкова от натиска на обществото. Просто ще кажат нямаме доказателства, не можем да ви кажем какво е станало.

Цитат
Виж, ако сами са решили да екзитнат, щото се подчиняват на лидера си, всичко остава в сянка.

То уви нямаше как да остане в сянка без значение какво е, защото има няколко елемента в началото, които накараха хората да задават всякакви въпроси, от които всички неудобни. Дори и хората да бяха приели теорията за самоубийството, пак щяха да питат за Сашо, защо е бил там. Пак щяха да питат за сигналите за Леон и откъде Калушев е знаел (медиите много рано това го изнесоха). Пак щяха да питат за даренията (и това медиите рано го изнесоха от архивните сайтове).
Виж целия пост
# 35 575
Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".

П.П А ако не беше очернящата кампания, която се поде, мисля, че някои сигнали въобще нямаше да видят бял свят. Така, както не са видели до онзи момент.
Виж целия пост
# 35 576
Rocket, аз казвам, че има няколко причини, от моя гледна точка, защо родителите биха се изолирали от детето си.
Аз, представям си ако съм на тяхно място, сърцето ми би кървило денонощно. За мен би било немислимо да се изправя пред детето, което съм оставила някъде, и да не рухна.
Иначе за РА, писала съм няколко пъти, че според мен новият съпруг не е искал да отглежда Ники. Дали е постърила правилно? Според мен, не. На нейно място така майна ще му тегля, ще си взема двете деца и ще си ги отгледам, както мога... Обаче РА не е мен, а и много други такива случаи има.
При Макулеви не знам какъв е мотива, но аз подозирам някакви техни семейни проблеми, които са направили семейството неподходящо за живот на малко дете. И ако са смятали, че проблема е временен, са предпочели да оставят детето при приятел, отколкото да го вкарат в системата на приемни семейства, домове за временна грижа и т.н... и ги разбирам.
Мисля, че всяко дете е оставено с идеята да е там временно, което после, в резултат на това отчуждение се е превърнало в постоянно.
Виж целия пост
# 35 577
Алекс не е виждал майка си поне от година.
За същия период е виждал баща си и сестра си майче 2-3 пъти.
В сигнала на бабата и дядото на Леон се говири за отчуждаване от семейството.
Някакви предположения какво и защо е правил Калушев с тези деца и защо е било важно да са отделени от близките си?
1.Да предположим, че родителите са били смотани и са си захвърлили детето там.
2.Да предположим, че Калушев ги е манипулирал, всички и родители и деца.
3.Да предположим, че всички са вярвали, че тези са тулкувци и там ще имат прекрасен живот сред природата, ще се гмуркат, катерят и медитират.
И сега да предположим защо ги е убил.
1. Отчаял се е, че има такива лоши родители и е решил да ги убие, всички, явно и другите възрастни са имали същия проблем.
2.Изморил се е и е решил да сложи край на всико.
3.Виж отговор 2.

Това не отговаря на въпроса, защо Калушев е отглеждал тези деца и защо е подкрепял (да не кажа инициирал) тяйното отчуждаване от семействата? Каква е причината?
Причината е, че е вършел нередни неща с тях и не е искал да се раздрънкат пред роднини и приятели, преди да се убеди, че вече са достатъчно зомбирани и промити, за да го искат сами и да го смятат за нещо напълно нормално. След този момент вече е имало спорадични срещи или поне телефонни разговори.

Ха...новият съпруг на РА не е искал да отглежда Ники...Явно не е искал да отглежда и собственото си дете, щом тя и него го е изпратила в "лагера"...
Виж целия пост
# 35 578
Има деца, които са пребивавали там само заради активностите и приключенията. Няма много общо...
Виж целия пост
# 35 579
Подкрепям! За неразкрито убийство на 6 човека, едното дете, нямаше толкова чак леко да мине случая. Като добавим и търсенето на кемпера...

Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия