Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 855
  • 45 875
# 35 595
Аз твърдя, че Малулеви не са го оставили за малко и са били наясно, че го оставят за постоянно и че ще трябва да спазват дистанция.
Защо са направили този избор, мога само да предполагам. Но за мен той е бил съзнателен и осъзнат.
А аз къде твърдя, че избора им е несъзнателен и неосъзнат?
Категорично не мисля, че са били облъчени от ИК и затова са оставили детето си.
Виж целия пост
# 35 596
Нека не казваме, че вторият съпруг на РА не е искал да гледа НЗ и за това е даден на ИК. РА и второто си дете е искала да остави на ИК, та се е наложило баща му да го спасява, до колкото знам след разговор с ВА. Той поне едно дете е спасил... Та кой не е искал да гледа децата е един въпрос, с много интересен отговор.

По отношение на липсата на пари при Макулеви, за не знам кой път питам, как за едното дете има пари за таксите в НБУ, които са доста високи, а другото е метнато в гората и родителите му не го виждат, даже. Ако толкова няма пари, човек, няма да плаща високите такси в университет, има доста безплатни все пак, но няма да си изостави другото дете.
Защото плащат университет на едното дете, а не могат да плащат скъпоструващото влечение на другото...Голямо чудене...

Влечение кък какво? Алекс с нищо скъпоструващо не се е занимавал в Петрохан. Къде има данни за скъпоструващо негово влечение, когато е бил на девет години - дай източници за тази информация.
Гмуркане и пещери.Доста скъпо увлечение си е...
Виж целия пост
# 35 597
Ако Н. и А. не бяха при Калушев, нямаше да са убити.
Л., В., братята на двамата убити са живи, защото всеки по свой начин са успели да се махнат от сектата.
Значи не е проблем държавата да върши каквото е вършела и накрая да реши да ги приключи, важното е да няма деца, може да убива само възрастни хора? Остава и да определим коя възраст е подходяща, за да не ни напрегне и възмути.
Държавата не ги е приключила, но вероятно ги е изключила и те решили да се преродят.
Щом са оставили момичето в семейството и можеха да оставят и Сашо.
Тяхна си работа дали ще се трепят, щом това им е желанието. Нямали са право да отнемат живота на дете. Можеха да спрат Ламата.
Виж целия пост
# 35 598
Макулеви са зарязали първо големия си син, който е бил 1 година в Мексико с Калушев. Аргументът за пари не важи, защото Макулев си е вял гз до Мексико, тоест, не са бедни. Аргументът за проблеми също не важи, защото ако за толкова години не са си оправили проблемите, то това "временно" даване на Александър е абсолютно безсмислено. В крайна сметка, каквато и да е причината да го зарежат, абсолютно непростимо и ненормално е да не си видиш детето цяла година! Да не говорим, че е на един хвърлей място от теб, ама ти нямаш време. За разходчици из пещери и други глупости имаш време, за детето не. Безотговорност на ента степен, човещина нула.
Виж целия пост
# 35 599
Моето мнение по въпроса със зарязването на децата е следното - първопричината са убежденията на майките им и на Макулев.
И РА, и СА, и онази третата хубостница / на Леон / са някакви фанатички, чийто път в някакъв момент се пресича с този на Ламата.
Последният изкарва късмет, че въпросните деца са малки, на подходяща възраст, от мъжки пол, с фанатизирани майки. Колко удобно!
Само като чуя в каква област са им интересите и ми става ясно, че работата не е на фокус и на център.
Какви са тия курсове по хипноза, будистко-шарлатански увлечения и т.н.!?
Тия жени са си били яко във филма, който е паралелна реалност на нашата.
Нито те някога ще ме разберат, нито аз тях.
Виж целия пост
# 35 600
Rocket, аз казвам, че има няколко причини, от моя гледна точка, защо родителите биха се изолирали от детето си.
Аз, представям си ако съм на тяхно място, сърцето ми би кървило денонощно. За мен би било немислимо да се изправя пред детето, което съм оставила някъде, и да не рухна.
Иначе за РА, писала съм няколко пъти, че според мен новият съпруг не е искал да отглежда Ники. Дали е постърила правилно? Според мен, не. На нейно място така майна ще му тегля, ще си взема двете деца и ще си ги отгледам, както мога... Обаче РА не е мен, а и много други такива случаи има.
При Макулеви не знам какъв е мотива, но аз подозирам някакви техни семейни проблеми, които са направили семейството неподходящо за живот на малко дете. И ако са смятали, че проблема е временен, са предпочели да оставят детето при приятел, отколкото да го вкарат в системата на приемни семейства, домове за временна грижа и т.н... и ги разбирам.
Мисля, че всяко дете е оставено с идеята да е там временно, което после, в резултат на това отчуждение се е превърнало в постоянно.
Значи да предположим, че има хора, които вместо да се опитат да си решат проблемите и да потърсят помощ, по-скоро ще изведат 1 от децата си от семейството? И ще го оставят на някой извън разширеното семейство и извън населено място, така че да не могат да го виждат все пак редовно и да не може да посещава училище? Все толкова за 1-2 часа дневно биха могли поне привидно да се направят, че се разбират.
Единствената такава възможна хипотеза за мен е, ако детето е на тежки наркотици. Което за 8 и 11 годишните не ми се вярва.
И последното изречение - детето само се било изолирало. Как, като на тази възраст родителите са най-важното за тях и абсолютен авторитет? Много по-вероятно е "някой" да ги е настроил просто.
И въобще, кой родител няма поне да не си чува по телефона детето редовно, ако не е при него? И ако го усети, че се отчуждава няма да отиде да си го прибере, па макар и при проблеми в семейството?
И този сценарий се случва не веднъж. Просто вероятността да е така е много малка.
Виж целия пост
# 35 601
Rocket и аз не съм чула Алекс да е страдал от някакво заболяване, но дори и да е имал такова, това ли е била клиниката която ще го излекува... Пълно безхаберие и изхвърляне на болното...
Може пък да е страдал от косопад и там с билки и баене да са го излекували..
Виж целия пост
# 35 602
Rocket и аз не съм чула Алекс да е страдал от някакво заболяване, но дори и да е имал такова, това ли е била клиниката която ще го излекува... Пълно безхаберие и изхвърляне на болното...
Може пък са е страдал от косопад и там с билки и баене да са го излекували..

Не, аз съм прочела грешно, вместо "влечение" съм зачела "лечение".
Виж целия пост
# 35 603
Ами ако Н е споделил наскоро на майка си на каква обработка е бил подложен от 11-годишен и че всички от групата са били наясно с това, каква би била реакцията й?
Виж целия пост
# 35 604

Гмуркане и пещери.Доста скъпо увлечение си е...

Имаме ли доказателства, че Александър Макулев се е гмуркал и пещернячествал или просто си спекулираме, както обикновено? Понеже Николай има доста снимки, пък Александър нито една, та се чудя колко ли се е гмуркал, та не са успяли барем едно фото да му щракнат.

Rocket и аз не съм чула Алекс да е страдал от някакво заболяване, но дори и да е имал такова, това ли е била клиниката която ще го излекува... Пълно безхаберие и изхвърляне на болното...
Може пък са е страдал от косопад и там с билки и баене да са го излекували..

Да, да, те все болни. Валери, Николай, Александър, Християн, Александър, Леон, момичето. Егати наркоманите, още от десетина-единадесет години ги почват тия болести и наркотици. Само Валери дърто магаре, чак на 14 почнал с трева. Изостаналяк пълен.
Виж целия пост
# 35 605
Ами ако Н е споделил наскоро на майка си на каква обработка е бил подложен от 11-годишен и че всички от групата са били наясно с това, каква би била реакцията й?
Като на София вероятно.
Виж целия пост
# 35 606
Нека не казваме, че вторият съпруг на РА не е искал да гледа НЗ и за това е даден на ИК. РА и второто си дете е искала да остави на ИК, та се е наложило баща му да го спасява, до колкото знам след разговор с ВА. Той поне едно дете е спасил... Та кой не е искал да гледа децата е един въпрос, с много интересен отговор.

По отношение на липсата на пари при Макулеви, за не знам кой път питам, как за едното дете има пари за таксите в НБУ, които са доста високи, а другото е метнато в гората и родителите му не го виждат, даже. Ако толкова няма пари, човек, няма да плаща високите такси в университет, има доста безплатни все пак, но няма да си изостави другото дете.
Защото плащат университет на едното дете, а не могат да плащат скъпоструващото влечение на другото...Голямо чудене...

Влечение кък какво? Алекс с нищо скъпоструващо не се е занимавал в Петрохан. Къде има данни за скъпоструващо негово влечение, когато е бил на девет години - дай източници за тази информация.
Гмуркане и пещери.Доста скъпо увлечение си е...

Писах да дадеш източници за информацията, която твърдиш - за съществуващо скъпоструващо влечение на Алекс на 9 години, но ти не даваш. Хайде разтърси се малко.
Аз казвам конна езда - доста скъпо увлечение си е...., нали, но какво от това, че го казвам.
Къде са свидетелствата, че Алекс се е занимавал с гмуркане и затова колко често се е занимавал - три пъти в годината, два пъти, двадесет пъти,.....? Той е живеел на Петрохан, дори и да е пътувал до морето, няма данни колко често това се е случвало и дали там се е гмуркал инцидентно или не.
Виж целия пост
# 35 607
През няколко дни достигаме до подтемата за спортните постижения на А.М. и никой не може да даде доказателства в подкрепа на такива твърдения. А за 5-6 години с Калушев би трябвало да има такива, ако наистина се е занимавал с това.
Виж целия пост
# 35 608
Макулеви са зарязали първо големия си син, който е бил 1 година в Мексико с Калушев. Аргументът за пари не важи, защото Макулев си е вял гз до Мексико, тоест, не са бедни. Аргументът за проблеми също не важи, защото ако за толкова години не са си оправили проблемите, то това "временно" даване на Александър е абсолютно безсмислено. В крайна сметка, каквато и да е причината да го зарежат, абсолютно непростимо и ненормално е да не си видиш детето цяла година! Да не говорим, че е на един хвърлей място от теб, ама ти нямаш време. За разходчици из пещери и други глупости имаш време, за детето не. Безотговорност на ента степен, човещина нула.

По спомен - ИК и някаква група в см пещерняци събират сумата за билетите по предложение на ИК. Свързано е с гмуркане, с което ИК им пишеше в групата, че познава човек, който може да се справи, но няма фин. възможност сам да си плати пътуването.
Виж целия пост
# 35 609
През няколко дни достигаме до подтемата за спортните постижения на А.М. и никой не може да даде доказателства в подкрепа на такива твърдения. А за 5-6 години с Калушев би трябвало да има такива, ако наистина се е занимавал с това.

То за Николай няма, дето е живял половината си живот с Калушев, та какво остава за Александър, дето е бил само 5 години.

Макулеви са зарязали първо големия си син, който е бил 1 година в Мексико с Калушев. Аргументът за пари не важи, защото Макулев си е вял гз до Мексико, тоест, не са бедни. Аргументът за проблеми също не важи, защото ако за толкова години не са си оправили проблемите, то това "временно" даване на Александър е абсолютно безсмислено. В крайна сметка, каквато и да е причината да го зарежат, абсолютно непростимо и ненормално е да не си видиш детето цяла година! Да не говорим, че е на един хвърлей място от теб, ама ти нямаш време. За разходчици из пещери и други глупости имаш време, за детето не. Безотговорност на ента степен, човещина нула.

По спомен - ИК и някаква група в см пещерняци събират сумата за билетите по предложение на ИК. Свързано е с гмуркане, с което ИК им пишеше в групата, че познава човек, който може да се справи, но няма фин. възможност сам да си плати пътуването.

Аз това не го помня, но ако е така, значи Макулев лъже, заявявайки, че е ходил там, за да види сина си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия