Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 503 271
  • 45 969
# 35 835
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?

Бащата на Сашко и полицията най-вероятно са се разбрали да не обявяват издирването на Калушев, ако го обявят за издирване е много рисковано за децата .. Яни Макулев няколко пъти повтори, че Калушев ще се появи с децата до 2-3 дена и че му вярва абсолютно.


При дете в риск и изнесени и обявени "данни за педофилия", при три трупа и изгоряла жижа и при такъв обществен интерес, след като има обвинени в педофилията, сигурно ли е, че ще питат родителите дали да пускат amber alert-a, или да не го пускат? Да не говорим и че търсят евентуален убиец. Сега викате да обвиним родителите и в некадърността на разследващи и прокуратура и да се затвори цикъла.
Виж целия пост
# 35 836
На мен пък ми е странно държането на майката на Калушев. Направи погребение с 200 човека, говори през трети лица.. държи се като примадона от висшето общество.
Ивайло Калушев, между другото, е позирал на доведения си баща, за някои картини от цикъла на Дон Кихот, когато е бил на 10-11 години, бил е с дълга коса.
Ако не сте виждали картините на Майсторов, потърсете ги.
Калушев е израстнал сред тези картини.
Майсторов в някакъв момент е бил в близкия кръг на Людмила Живкова, по време на периода й с вярванията на Рьорих, Огнена йога и т.н.
Доколко това обяснява фиксацията му към момчета на подобна възраст, които е карал да са с дълги коси, не знам.
Значи това трябва да е било 1984-85г..комунистическо време и момче с дълга коса изобщо не се връзват... Или за синчета на ДС е правено изключение? Възможно е..
За деца до гимназиална възраст не беше толкова строго. Пък и те са били на върха...

Още нещо интересно излезе.
Бащата на Деян е съдружник с хора, във фондации и фирми с имена на масонски ложи, като е някои от тези фирми съдружниците им са известни лица...
Виж целия пост
# 35 837
Това не ви ли е по интересно от това да плюете  по Ралица?
Мистериозен четвърти телефон в кемпера на Ивайло Калушев
Последната новина от април 2026 г. е откриването на мистериозен телефон в кемпера край Околчица, който тепърва се анализира и може да хвърли светлина върху реалните събития.
По отношение на четвъртия мобилен телефон, открит в кемпера на Околчица (освен тези на Калушев, Златков и непълнолетния Александър), разследването е обвито в строга секретност, но изтеклата информация сочи следното:
Чий е четвъртият телефон?

    Собственост: Според неофициални източници от разследването и журналистически разкрития (напр. от Стефан Ташев), апаратът е бил използван от лице, което не е присъствало физически сред откритите трупове в кемпера.
    Хипотези: Спрягат се две основни версии:
        Телефонът е принадлежал на друг член на организацията НАКЗТ, който е напуснал района непосредствено преди фаталните събития.
        Апаратът е бил използван за директна криптирана връзка с „куратор“ или високопоставен спонсор на групата.

Трафични данни и съдържание
Разследващите срещат сериозни трудности при извличането на информация поради високата степен на криптиране:

    Липса на облачна синхронизация: Устройството е било настроено да не качва данни в облачни услуги, което прави физическото му притежание ключово, но трудно за пробив.
    Трафични данни: Проверката на клетките на мобилните оператори показва, че телефонът е бил активен в района на Петрохан и Околчица в дните преди убийствата. Установени са входящи и изходящи повиквания към чуждестранни номера (според някои данни – от държава извън ЕС), което засилва подозренията за международна връзка.
    Изтрити съобщения: Има данни за масирано изтриване на кореспонденция в приложенията Signal и Telegram само часове преди смъртта на групата, което според експерти може да е направено дистанционно.

Защо това е важно?
Четвъртият телефон е „ключалката“ към въпроса дали е имало външен подстрекател или свидетел на екзекуциите. Ако телефонът е принадлежал на човек, който е бил там, но е избягал, това напълно събаря версията за „колективно самоубийство“.
Официалното разследване на МВР към момента отказва да коментира съдържанието на този апарат, позовавайки се на следствената тайна и националната сигурност.
Виж целия пост
# 35 838
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?

Бащата на Сашко и полицията най-вероятно са се разбрали да не обявяват издирването на Калушев, ако го обявят за издирване е много рисковано за децата .. Яни Макулев няколко пъти повтори, че Калушев ще се появи с децата до 2-3 дена и че му вярва абсолютно.


При дете в риск и изнесени и обявени "данни за педофилия", при три трупа и изгоряла жижа и при такъв обществен интерес, след като има обвинени в педофилията, сигурно ли е, че ще питат родителите дали да пускат amber alert-a, или да не го пускат? Да не говорим и че търсят евентуален убиец.

И като пуснат amber alert-a си мислите, че Калушев няма да посегне на децата и ще го разубедят да се предаде.. Той е стигнал до Околчица, преди да се самоубият останалите.. Смятам че са имали един и същ час, в който да приключат с живота си на хижата и на Околчица, затова е и бързал. Възможно е и куража му да е спихнал и да му се е наложило да вземе Фенобарбитал за повече смелост..
Виж целия пост
# 35 839
Интересно, че хем сектантско самоубийство, хем не се разкриват данни заради националната сигурност.
Виж целия пост
# 35 840
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?

Бащата на Сашко и полицията най-вероятно са се разбрали да не обявяват издирването на Калушев, ако го обявят за издирване е много рисковано за децата .. Яни Макулев няколко пъти повтори, че Калушев ще се появи с децата до 2-3 дена и че му вярва абсолютно.


При дете в риск и изнесени и обявени "данни за педофилия", при три трупа и изгоряла жижа и при такъв обществен интерес, след като има обвинени в педофилията, сигурно ли е, че ще питат родителите дали да пускат amber alert-a, или да не го пускат? Да не говорим и че търсят евентуален убиец.

И като пуснат amber alert-a си мислите, че Калушев няма да посегне на децата и ще го разубедят да се предаде.. Той е стигнал до Околчица, преди да се самоубият останалите.. Смятам че са имали един и същ час, в който да приключат с живота си на хижата и на Околчица, затова е и бързал. Възможно е и куража му да е спихнал и да му се е наложило да вземе Фенобарбитал за повече смелост..

Нали са се самоубили минимум след 3 4 дни на Околчица, според родителката разследващите са дали данни за празни стомаси и това е достатъчна мистерия, може би по-голяма от смъртта в хижата. Как са седяли няколко дни там, гладни и жадни.
Виж целия пост
# 35 841
Сега пък четвърти телефон. Четири черни джипа, четвърти килър в кижата, четвърти телефон…
Виж целия пост
# 35 842
Та, на кого е 4-тия телефон? Колко души са живели в тази хижа май никога няма да разберем.
Виж целия пост
# 35 843
Та, на кого е 4-тия телефон? Колко души са живели в тази хижа май никога няма да разберем.

На кого да е, много хора имат по 2 телефона.. не е дадена официална информация още за телефоните, та да се закачате на всичко което се пусне неофициално..
Виж целия пост
# 35 844
Така е.
Иначе, срещу версията с Валери имам своя довод за "не" 
Дори да приемем, че е имал мотив, (за мен отново мотивът е свързан повече с парите, които майка му е дала на К, отколкото с друго)  няма логика да е чакал толкова много време. Каквото и да се е случило в Мексико, то не може да е причина нито за убийства, нито за самоубийства.
Изобщо, не мисля, че при толкова много жертви става въпрос за емоции. А за пари, много пари.

Аз не мисля и че държавата ще покрива един Валери, особено след като групата са имали такъв чадър и подкрепа. За да покрива държавата тук си говорим за някой доста по-влиятелен от Валери или баща му според мен.

И да такива убийства винаги са за много пари и власт.

Това за 4-тия телефон откъде е като информация? Определено е интересно защо нищо не се казва за него.
Виж целия пост
# 35 845
Бащата на Сашо може би не е искал да се вдига шум и да се издирва синът му,  той каза няколко пъти, че вярва на Калушев. Вероятно затова не са задействали Amber alert? Трябва ли разрешение от близките?

Бащата на Сашко и полицията най-вероятно са се разбрали да не обявяват издирването на Калушев, ако го обявят за издирване е много рисковано за децата .. Яни Макулев няколко пъти повтори, че Калушев ще се появи с децата до 2-3 дена и че му вярва абсолютно.


При дете в риск и изнесени и обявени "данни за педофилия", при три трупа и изгоряла жижа и при такъв обществен интерес, след като има обвинени в педофилията, сигурно ли е, че ще питат родителите дали да пускат amber alert-a, или да не го пускат? Да не говорим и че търсят евентуален убиец. Сега викате да обвиним родителите и в некадърността на разследващи и прокуратура и да се затвори цикъла.

Дори и по правило/закон да трябва да се пита, то нека пък да отворим диалог дали няма случаи, в които не трябва да се пита. Ще се разтърся как е в САЩ (нали amber alert-a е система, измислена от тях заради отвлечено дете при тях).

Намерих информация тук - https://en.wikipedia.org/wiki/Amber_alert но не е добър пример, защото там се използва само за отвлечени деца. Нашия случай не вярвам да се е считал за такъв.
Виж целия пост
# 35 846
Ако Калушев е бил в хижата по време на смъртта на другите трима (теорията на Ванс) официалната версия щеше да е, че той ги е избил всички. Даже това си мисля, че е било план А ( може и на  убийците-да го натопят, и от следствието-като най-безопасен и мързелив вариант). Но щом изобщо не се говри за него, значи има неоспорими доказателства, че не е бил там.

Да, за мен Калушев не е бил в хижата при тримата в 8 вечерта. Ако имаше доказателства за това, отдавна да са ни ги казали.

Цитат
Тихо и кротко спасяване на дете от "паравоенен въоръжен п . .. ил-сектант", който вече така или иначе знае, че го търсят, а на всичкото отгоре и са го ядосали  с изказванията за небогоугодните дела? (щото имаше теория, че не се съобщава на населението да не се изнерви)
Сърдите се, като ср спряга Валери, но дори тази теория изглежда по-разумна от последните варианти. Аз продъкжавам да смятам, че е по-вероятно един човек да изперка до степен да трепе, отколкото четирима-петима едновременно.

По принцип съм съгласна, но аз по други причини не виждам тази теория за достоверна. Един човек определено може да изперка и убие хора (може да са 5, 10, 3, все тая). Но няма да е така организирано, нито пък някой ще чисти и покрива след него. За това не смятам, че ако е убийство е убийство от страст/емоция (това са случаите, в които някой изперква).

Ако това са убийства, е направено с цел и от хора, които или знаят как да си прикриват следите или знаят, че някой ще ги прикрие. Това са двата варианта. А не вярвам, че някой който има такава подкрепа просто ще изперка един ден (без да каже на който и да е) и ще убие толкова хора.

За това и не вярвам, че ако в момичето е причината за станалото, е директна (тип примерно бащата на момичето разбрал нещо и направил нещо). Ако има връзка е косвена. Може да започва от момичето, но да отива другаде. Например момичето е чуло нещо (тук си говорихме, че деца на 14-15 годишна възраст чуват неща и може да разбират неща), казало е на някой, този някой е познавал някой влиятелен човек, казал е на него и така станала работата. А Калушев е навързал нещата и връзките. И под нещо не визирам децата, говоря за сделки за пари.
И преди съм го писала. Да не са били разследвани от ДЕА или да са вербувани от тях?
Това би обяснило четвърти телефон с международни контакти (може да е бил техен и само за свръзка).
Обяснява и ходенето на Околчица.. за пореден път, може би среща или предаване на данните.
А вече избиването от кой е извършено..
Но наистина може и момичето да не е било случайно и да ги е издало. Да е било ушенце.
Виж целия пост
# 35 847
Къде видяхте прилика, предполагам за голата глава става въпрос.. друга прилика не виждам. Много конспиратори, много нещо...
Ние всички тук се движим в сферата на конспирациите, ако не ви е ясно досега. Тук има предположения. И доказаните фактите са едва няколко. Друг е въпроса, че след хиляда пъти повтаряне, някои неща вече се възприемат като реални. Но в случая със снимката това което не виждате е т.н. липом, който беше един от основните белези за да се стигне до предположението, че това не е Ивей
Виж целия пост
# 35 848
Къде видяхте прилика, предполагам за голата глава става въпрос.. друга прилика не виждам. Много конспиратори, много нещо...
Ние всички тук се движим в сферата на конспирациите, ако не ви е ясно досега. Тук има предположения. И доказаните фактите са едва няколко. Друг е въпроса, че след хиляда пъти повтаряне, някои неща вече се възприемат като реални. Но в случая със снимката това което не виждате е т.н. липом, който беше един от основните белези за да се стигне до предположението, че това не е Ивей

Доказаните факти са за самоубийство, най-вероятно скоро ще излязат със заключение и ще потвърдят след като направят всички експертизи по делото. Вие си пускайте и вярвайте на всякакви конспирации и смешни снимки с лошо качество.. Няма нито 1 доказателство, че са убити така че не знам защо толкова държите това да е така.
Виж целия пост
# 35 849
И преди съм го писала. Да не са били разследвани от ДЕА или да са вербувани от тях?
Това би обяснило четвърти телефон с международни контакти (може да е бил техен и само за свръзка).
Обяснява и ходенето на Околчица.. за пореден път, може би среща или предаване на данните.
А вече избиването от кой е извършено..
Но наистина може и момичето да не е било случайно и да ги е издало. Да е било ушенце.

Аз не вярвам някой да използва деца, за да наблюдава някой. Не вярвах в идеята, че Валери е бил в Мексико да е уше на баща си, нито тук мисля, че момичето е. Децата не са толкова добри, че да се припокриват, нито са толкова ориентирани. Да, може случайно да чуят и разберат неща, но да имат подготовка да са уше на някой, не мисля.

Но ние видяхме, че някои деца не са случайни в смисъл родителите им имат пари. И при това момиче може да е така. И не знаем техните роднини/родители кой познават. Та не мисля, че е било организирано, мисля, че е било кофти късмет (и такива неща се случват, има много такива истории).

За ДЕА малко вероятно според мен. ДЕА не мисля, че биха се интересували от това какво става в България освен ако не се прави някаква сделка с някой американец/мексиканец. Юрисдикцията на ДЕА е специфична и ако искат да оперират на чужда територия, ще искат сътрудничество от наши агенции (факт, че ако това е ставало и е въпрос на национална сигурност, на нас няма да ни го кажат). Също не вярвам, че ДЕА ще вербува чужди граждани. Може да има чужди граждани сътрудници, но не би имала агенти. Но за мен ако има такъв сценарий е по-вероятно ДЕА да си говори с наша агенция, наша агенция да си намери местни сътрудници.

Ако се вярва на този сайт, ДЕА имат офис в София - https://www.dea.gov/foreign-offices/europe

Цитат
DEA’s foreign offices act as conduits of actionable and strategic information, intelligence, and evidence to law enforcement and prosecutorial components in the United States and vice versa. In this manner, DEA is able to identify, target, and dismantle the entire global spectrum of the DTO. DEA’s foreign offices are tasked with four principle missions:

Conduct bilateral and multilateral investigations with host law enforcement partners;
Coordinate counternarcotic intelligence gathering with host governments;
Implement training programs for host country police and prosecutor agencies;
Support the advancement and development of host country drug law enforcement institutions;
The emphasis placed on each objective is determined by the host nation’s unique conditions and circumstances as it relates to their drug trafficking threat, infrastructure and law enforcement capabilities. DEA works side by side with host nation counterparts to develop relevant training, promote intelligence sharing, conduct bilateral investigations, and support joint counter-drug operations. The vast majority of DEA’s foreign efforts and resources are dedicated to conducting international drug and drug money laundering investigations. In addition to that mandate, in 2015 DEA dedicated considerable effort in the fields of training, multinational law enforcement collaboration, and forensic science as detailed herein.

Могат да оперират на наша земя, но трябва да работят с нашите власти, не независимо - https://2009-2017.state.gov/j/inl/rls/nrcrpt/2016/vol1/253220.ht … 20of%20the%20DTO.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия