Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 621
  • 45 694
# 36 075
Много странно, хората от "висшите ешелони" имат "забранени" срещи в ГОРАТА и то на такива места, че дрон да им записва компроматите, и то те (компроментираните) са толкова много, че чак и библиотека има...
Виж целия пост
# 36 076
Много странно, хората от "висшите ешелони" имат "забранени" срещи в ГОРАТА и то на такива места, че дрон да им записва компроматите, и то те (компроментираните) са толкова много, че чак и библиотека има...

Аз точно за това зададох въпроса ако са имали такива компромати как са ги събирали. Въпроса ми не е с цел заяждане. Аз съм отворена за такава теза, защото от самото начало смятам, че смъртта на тези хора е за много пари и власт. И съвсем сериозно задавам въпроса да спекулираме как си го представяме. Как може да се е случвало, къде, кой е участвал.

И да знам, че е спекулация, но цялата тема е спекулация. Това си пишем основно така или иначе.
Виж целия пост
# 36 077
В поста на онази жена е даден хипотетичен механизъм как са събирали информацията.
Виж целия пост
# 36 078
Много странно, хората от "висшите ешелони" имат "забранени" срещи в ГОРАТА и то на такива места, че дрон да им записва компроматите, и то те (компроментираните) са толкова много, че чак и библиотека има...

Аз точно за това зададох въпроса ако са имали такива компромати как са ги събирали. Въпроса ми не е с цел заяждане. Аз съм отворена за такава теза, защото от самото начало смятам, че смъртта на тези хора е за много пари и власт. И съвсем сериозно задавам въпроса да спекулираме как си го представяме. Как може да се е случвало, къде, кой е участвал.

И да знам, че е спекулация, но цялата тема е спекулация. Това си пишем основно така или иначе.

Мисля си, че АКО са имали някакви компромати, то са имали представа как да боравят с тях(не са глупави)
и тяхната смърт да не води до унищожаване на информацията(за тяхна сигурност).
Виж целия пост
# 36 079
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.
Макулеви са знаели къде е записан и учи Александър.
Но не са знаели примерно къде има открита сметка.
( Намерена е ученическа банкова карта).
Виж целия пост
# 36 080
Вързах се назад, за да копирам поста с цел анализ понеже така както е написан си признавам, че не съм склонна на всичко да вярвам на 100 процента.

Цитат
"Петрохан: ЧЕРНИТЕ СПИСЪЦИ

Данните, извлечени от паметта на конфискуваните дронове (предимно модели DJI Matrice 300 RTK) и анализът на GPS координатите и видеофайловете разкрива три основни направления.
Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата. Тези файлове, открити под кодирани заглавия, хвърлят светлина върху това защо е било необходимо „информационното затъмнение“.
Какво съдържат списъците?
Списъците включват имената на над 120 души, разделени в няколко категории:
„Корумпирани служители“: Имена на горски инспектори, гранични полицаи и служители в регионалните екоинспекции (РИОСВ). До всяко име са прикрепени дати, локации и снимков материал от дроновете, показващи лицата в компрометиращи ситуации (например срещи с бракониери или пропускане на камиони с незаконен дърводобив).
„Политически протекции“: Списък с местни политици и бизнесмени от Враца, Монтана и София, за които групата е събирала данни за имотно състояние и лични контакти.
„Мишени за натиск“: Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата. Интересното тук е, че много от тези сигнали са били използвани като инструмент за изнудване, вместо за реално правораздаване.
Връзката със записите от дроновете
Данните от дроновете са служели като „доказателствена база“ към тези списъци. В паметта на устройствата са открити папки, именувани с фамилиите на хората от списъците. Това показва системно и целенасочено следене, което надхвърля капацитета на обикновено НПО.
Политическият взрив и цензурата
Разкриването на тези списъци обяснява защо е имало „нареждане“ за изрязване на кадри и заглушаване на разследването:
Компромати: В списъците присъстват имена на хора, заемащи високи постове в момента. Публикуването им би предизвикало огромен политически скандал и би разкрило връзки между властта и подземния свят, които Калушев е документирал.
Чадърът: Наличието на тези данни в ръцете на цивилна група предполага, че те са имали достъп до класифицирана информация или са били „насочвани“ от вътрешен човек в службите (т.нар. „къртица“).
Информационното затъмнение
Прокуратурата отказва да публикува списъците, като официалният мотив е, че те съдържат „лични данни и непроизнесли се съдебни актове“. Критиците обаче смятат, че това е опит да се защитят действащи политици, чиито имена фигурирират в масивите на Калушев.
Според някои разследващи журналисти, именно тези списъци са „смъртната присъда“ на групата — те са знаели твърде много за твърде важни хора."

Подчертах в черно някои неща понеже не ми се връзват. Например наличието на черен списък аз по-скоро си го представям като групата да е оказвала натиск на някой (в смисъл изнудване) не обраното. Не казвам, че моята спекулация е правилната, но пък за мен двете спекулации са еднакво резонни.

След това се казва, че има компромати срещу местни хора (политици и бизнесмени от Враца, София) само че според мен ако са организирани убийства, няма да е за някакви малки местни хора.

Казва, че групата си правила списък за сигнали, които тепърва ще пуска до прокуратурата. Това също няма особено логика, особено ако имаш чадър, който ще ти помага да пускаш сигналите.

От моя гледна точка съм склонна да вярвам в голямата идея за библиотека, но разсъжденията в този конкретен пост на мен ми отиват малко в цел да кажем, че групата са имали компромати, но защото са чисти хора. Пак има някакво желание да се замете нещо. Поне аз оставам с такова усещане.

Цитат
Мисля си, че АКО са имали някакви компромати, то са имали представа как да боравят с тях(не са глупави)
и тяхната смърт да не води до унищожаване на информацията(за тяхна сигурност).

На теория информацията може да бъде заличена от някой, който има не по-лоши компютърни умения от групата. Въпроса е, че ако това е така, няма да бъде направено от човек на някой местен горски. А ще е много по-нагоре по веригата.

Иначе аз ако разбирам теорията на жената правилно, тя не казва, че тази информация я няма, а че полицията я крие, което може да е вярно, но пак говори за това, че не става въпрос за горски и местни политици, а за нещо много по-голямо.
Виж целия пост
# 36 081
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.
Макулеви са знаели къде е записан и учи Александър.
Но не са знаели примерно къде има открита сметка.
( Намерена е ученическа банкова карта).

Какво имаш предвид под ученическа банкова карта? Аз не съм чувала за такава. Има банкова карта на непълнолетен, сметката за която се открива от родител/настойник.
Интересно къде му е издадена личната карта на Александър, от кое МВР? Той е бил навършил 14 години. Документите се подават от родител в присъствието на детето.
Виж целия пост
# 36 082
О, естествено, че всяка информация трябва да се чете внимателно и да се подлага на съмнение. Аз също не приемам, че това би могло да е 100%-на истнина. Както са казали хората, където има дим, там има и огън...
И преди да сте ме контрирали, ще кажа, че същото важи за отношенията с децата и безумното учение на Калушев, което някои съфорумки изучиха до основи. Joy
Виж целия пост
# 36 083
О, естествено, че всяка информация трябва да се чете внимателно и да се подлага на съмнение. Аз също не приемам, че това би могло да е 100%-на истнина. Както са казали хората, където има дим, там има и огън...
И преди да сте ме контрирали, ще кажа, че същото важи за отношенията с децата и безумното учение на Калушев, което някои съфорумки изучиха до основи. Joy

Да, в двете посоки е. Аз за това копирах мнението, защото ми се иска да си говорим по него, но с факти. Тоест не просто да кажем, вярно или не вярно, а да видим кой къде вижда резон и кой къде не вижда.
Виж целия пост
# 36 084
О, естествено, че всяка информация трябва да се чете внимателно и да се подлага на съмнение. Аз също не приемам, че това би могло да е 100%-на истнина. Както са казали хората, където има дим, там има и огън...
И преди да сте ме контрирали, ще кажа, че същото важи за отношенията с децата и безумното учение на Калушев, което някои съфорумки изучиха до основи. Joy

Да, в двете посоки е. Аз за това копирах мнението, защото ми се иска да си говорим по него, но с факти. Тоест не просто да кажем, вярно или не вярно, а да видим кой къде вижда резон и кой къде не вижда.

И какъв е смисълът като няма никакъв посочен източник за тази информация. Фейсбук публикация на неизвестно кой си. Да си разсъждаваме в стил онзи журналист Лилов ли, който пишел книги.
Виж целия пост
# 36 085
И като експертната справка от 3 точки.
Моля ви!
Недейте в тази тема без източници. Нелепо е.
Виж целия пост
# 36 086
О, естествено, че всяка информация трябва да се чете внимателно и да се подлага на съмнение. Аз също не приемам, че това би могло да е 100%-на истнина. Както са казали хората, където има дим, там има и огън...
И преди да сте ме контрирали, ще кажа, че същото важи за отношенията с децата и безумното учение на Калушев, което някои съфорумки изучиха до основи. Joy

Да, в двете посоки е. Аз за това копирах мнението, защото ми се иска да си говорим по него, но с факти. Тоест не просто да кажем, вярно или не вярно, а да видим кой къде вижда резон и кой къде не вижда.

И какъв е смисълът като няма никакъв посочен източник за тази информация. Фейсбук публикация на неизвестно кой си. Да си разсъждаваме в стил онзи журналист Лилов ли, който пишел книги.

За мен повечето постове в тази тема са разсъждения по теми, по които нямаме много информация. Много хора сме, темата в себе си съдържа доста под теми и не всеки от нас се интересува от всички теми.

Аз например смятам, че без значение дали са организирани убийства или планирани самоубийства/убийства, причината са пари и власт. Този пост прави някаква разсъждения в тази посока, по които може да се говори. Не виждам нищо лошо в това.

Даже мисля, че тук сме спекулирали за потенциална такава история много преди този пост.

От моя гледна точка е ОК да се правят такива анализи стига да е ясно за всички, че никой не го твърди като факт.
Виж целия пост
# 36 087
Вързах се назад, за да копирам поста с цел анализ понеже така както е написан си признавам, че не съм склонна на всичко да вярвам на 100 процента.

Цитат
"Петрохан: ЧЕРНИТЕ СПИСЪЦИ

Данните, извлечени от паметта на конфискуваните дронове (предимно модели DJI Matrice 300 RTK) и анализът на GPS координатите и видеофайловете разкрива три основни направления.
Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата. Тези файлове, открити под кодирани заглавия, хвърлят светлина върху това защо е било необходимо „информационното затъмнение“.
Какво съдържат списъците?
Списъците включват имената на над 120 души, разделени в няколко категории:
„Корумпирани служители“: Имена на горски инспектори, гранични полицаи и служители в регионалните екоинспекции (РИОСВ). До всяко име са прикрепени дати, локации и снимков материал от дроновете, показващи лицата в компрометиращи ситуации (например срещи с бракониери или пропускане на камиони с незаконен дърводобив).
„Политически протекции“: Списък с местни политици и бизнесмени от Враца, Монтана и София, за които групата е събирала данни за имотно състояние и лични контакти.
„Мишени за натиск“: Лица, срещу които групата е подготвяла или вече е подавала сигнали до прокуратурата. Интересното тук е, че много от тези сигнали са били използвани като инструмент за изнудване, вместо за реално правораздаване.
Връзката със записите от дроновете
Данните от дроновете са служели като „доказателствена база“ към тези списъци. В паметта на устройствата са открити папки, именувани с фамилиите на хората от списъците. Това показва системно и целенасочено следене, което надхвърля капацитета на обикновено НПО.
Политическият взрив и цензурата
Разкриването на тези списъци обяснява защо е имало „нареждане“ за изрязване на кадри и заглушаване на разследването:
Компромати: В списъците присъстват имена на хора, заемащи високи постове в момента. Публикуването им би предизвикало огромен политически скандал и би разкрило връзки между властта и подземния свят, които Калушев е документирал.
Чадърът: Наличието на тези данни в ръцете на цивилна група предполага, че те са имали достъп до класифицирана информация или са били „насочвани“ от вътрешен човек в службите (т.нар. „къртица“).
Информационното затъмнение
Прокуратурата отказва да публикува списъците, като официалният мотив е, че те съдържат „лични данни и непроизнесли се съдебни актове“. Критиците обаче смятат, че това е опит да се защитят действащи политици, чиито имена фигурирират в масивите на Калушев.
Според някои разследващи журналисти, именно тези списъци са „смъртната присъда“ на групата — те са знаели твърде много за твърде важни хора."

Подчертах в черно някои неща понеже не ми се връзват. Например наличието на черен списък аз по-скоро си го представям като групата да е оказвала натиск на някой (в смисъл изнудване) не обраното. Не казвам, че моята спекулация е правилната, но пък за мен двете спекулации са еднакво резонни.

След това се казва, че има компромати срещу местни хора (политици и бизнесмени от Враца, София) само че според мен ако са организирани убийства, няма да е за някакви малки местни хора.

Казва, че групата си правила списък за сигнали, които тепърва ще пуска до прокуратурата. Това също няма особено логика, особено ако имаш чадър, който ще ти помага да пускаш сигналите.

От моя гледна точка съм склонна да вярвам в голямата идея за библиотека, но разсъжденията в този конкретен пост на мен ми отиват малко в цел да кажем, че групата са имали компромати, но защото са чисти хора. Пак има някакво желание да се замете нещо. Поне аз оставам с такова усещане.

Цитат
Мисля си, че АКО са имали някакви компромати, то са имали представа как да боравят с тях(не са глупави)
и тяхната смърт да не води до унищожаване на информацията(за тяхна сигурност).

На теория информацията може да бъде заличена от някой, който има не по-лоши компютърни умения от групата. Въпроса е, че ако това е така, няма да бъде направено от човек на някой местен горски. А ще е много по-нагоре по веригата.

Иначе аз ако разбирам теорията на жената правилно, тя не казва, че тази информация я няма, а че полицията я крие, което може да е вярно, но пак говори за това, че не става въпрос за горски и местни политици, а за нещо много по-голямо.

Да уточня, че  "тяхната смърт да не води до унищожаване на информацията(за тяхна сигурност)"- в смисъла на това, че компроментираният да знае, че унищожаването на човека няма да реши въпроса с компромомата.
Виж целия пост
# 36 088
Скрит текст:
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.
Макулеви са знаели къде е записан и учи Александър.
Но не са знаели примерно къде има открита сметка.
( Намерена е ученическа банкова карта).

Какво имаш предвид под ученическа банкова карта? Аз не съм чувала за такава. Има банкова карта на непълнолетен, сметката за която се открива от родител/настойник.
Интересно къде му е издадена личната карта на Александър, от кое МВР? Той е бил навършил 14 години. Документите се подават от родител в присъствието на детето.
Много зависи за издаването на банкови карти.
При нас в 10ти клас (трябва да е било 2004г по сметки) дойдоха от една банка в училището, дадоха ни бланки да си ги занесем за подпис на родителите и издадоха дебитни карти на целия клас. Даже няма да забравя как класната раздаваше пликовете с катртите и колко щастливи бяхме всички.
Но пак казвам, че става дума за дебитни карти. Зареждаш си в тях парички и колкото има толкова ползваш.
Тогава и в други училища прилагаха тази схема.
Може и в "Космос" да е било нещо подобно.
Виж целия пост
# 36 089
По този почернен текст:
"Намерените в компютъра на Ивайло Калушев „черни списъци“ са най-директното доказателство за оказван натиск, върху групата."
За мен е точно обратното. Директно доказателство, че групата е оказвала натиск върху хора. Предвид и фактът, че са заплашвали туристи и подобни. Взели са се и някой им е позволил за нещо повече от каквото са.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия