Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 164
  • 45 630
# 36 105
Лична карта на детето се вади в полицията в присъствието на родител и акт за раждане.
Виж целия пост
# 36 106
Разбира се, че нищо не е случайно. Никъде не се оспорва, че те са имали чадър, а вероятно са вършели някаква работа, за да го получат.
Вероятно сигналите може да са подавани от групата, но по-вероятно е да са подавани от тези, които са държали чадъра над тях. Сигнал, подаден директно от тях е глупаво, защото по този начин вече не са "под прикритие".

И аз така си мисля.

Цитат
След подаден сигнал срещу някого или изнудване, този  някой разбира, че някъде някой подава информация за него, наблюдаван е, разработван е... как разбира обаче откъде идва информацията, не знам, но вероятно има начин.

И тук ме кара да се чудя дали тези да осигурявали чадъра не са поставили групата в кофти ситуация с цел да си получат, това което искат. Тоест ако е имало изнудване за мен е било за пари. Възможно ли е да са станали така доста жадни за пари и да са попрекалили и с това да са поставили групата в опасност.

Друг вариант е групата също нещо да не им е харесвало какво се случва и да се се обърнали срещу тези, които им доставят чадъра.

Цитат
Да, би могло да е спекулация, ама защо да не спекулираме малко на тази тема, да сменим малко, че тази тема верно се превърна в тема за РА, СА, Макулеви..

Аз не казвам, че не трябва да го говорим, просто исках да кажа, че за мен това не означава, че някой има конкретни доказателства за тези твърдения както и за това, че се прикриват. А че може да не е нещо по-различно от нашите мисли, които са “мислим си, че има нещо такова, но нямаме доказателства”. Съответно не бих ползвала този пост да кажа “ето имаме твърди доказателства, че държавата прикрива”.
Виж целия пост
# 36 107
Разбира се, че нищо не е случайно. Никъде не се оспорва, че те са имали чадър, а вероятно са вършели някаква работа, за да го получат.
Вероятно сигналите може да са подавани от групата, но по-вероятно е да са подавани от тези, които са държали чадъра над тях.
Сигнал, подаден директно от тях е глупаво, защото по този начин вече не са "под прикритие".
След подаден сигнал срещу някого или изнудване, този  някой разбира, че някъде някой подава информация за него, наблюдаван е, разработван е... как разбира обаче откъде идва информацията, не знам, но вероятно има начин.

Да, би могло да е спекулация, ама защо да не спекулираме малко на тази тема, да сменим малко, че тази тема верно се превърна в тема за РА, СА, Макулеви..
Самият Сандов каза при едно от интервютата, че пътувайки към хижата, видял нещо нередно, не помня вече какво, и подал сигнал. Тогава ми стана много , много смешно.
Но и аз разсъждавам над чадъра. Тези планьорки в хижата по някакви проекти, тези съвети да си регистрират пчелин, замитаните сигнали срещу тях, всичко говори за покровителство , и то с цел да се развива някакъв бизнес в бъдеще , като се спечели някой проект от държавата, за да има хранилка за всички.
Но чадърджиите са заложили на куц кон. Тези медитиращите са искали само лъскавите си играчки и да си медитират на спокойствие. Точно тези сектанти не са оправдали очакванията. Те са си свикнали да ги спонсорират и да не дават нищо насреща и са си мислели, че са богоизбраните това да продължи. И като са разбрали, че няма да се случат нещата, както са прогнозирали, са се задействали техните сектантски механизми за ексикта.
Да си кажа, че вярвам , че са самоубити. Ето, нова / липсваща / гилза се появи от официален източник, никой не я коментира, защото не пасва на конспирациите с килърите -фантоми.
Виж целия пост
# 36 108

И тук ме кара да се чудя дали тези да осигурявали чадъра не са поставили групата в кофти ситуация с цел да си получат, това което искат. Тоест ако е имало изнудване за мен е било за пари. Възможно ли е да са станали така доста жадни за пари и да са попрекалили и с това да са поставали групата в опасност.

Друг вариант е групата също нещо да не им е харесвало какво се случва и да се се обърнали срещу тези, които им доставят чадъра.


Ето тук не съм сигурна, че е за пари. Ако допуснем, че в последната статия на Бивол все пак има някаква истина, би могло да бъде за политическо влияние. Но ако тези, които са държали чадъра, са невнимателни или аматьори в тези неща, независимо от причината, биха могли да поставят групата в опасност.
Виж целия пост
# 36 109
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.

Ема, и аз като теб мисля, че не е чак такова неглижиране.
Мисля, че още с раждането е направена някаква уговорка - има си стриктни условия и трябва да се спазват.
Аз лично си задавам въпроса защо родителите са се съгласили да спазват тези уговорки, имам някои свои версии по този въпрос, но няма да ги споделя.
Категорична съм относно едно - Макулеви носят изключително голяма отговорност и трябва да им бъде потърсена.
Виж целия пост
# 36 110

И тук ме кара да се чудя дали тези да осигурявали чадъра не са поставили групата в кофти ситуация с цел да си получат, това което искат. Тоест ако е имало изнудване за мен е било за пари. Възможно ли е да са станали така доста жадни за пари и да са попрекалили и с това да са поставали групата в опасност.

Друг вариант е групата също нещо да не им е харесвало какво се случва и да се се обърнали срещу тези, които им доставят чадъра.


Ето тук не съм сигурна, че е за пари. Ако допуснем, че в последната статия на Бивол все пак има някаква истина, би могло да бъде за политическо влияние. Но ако тези, които са държали чадъра, са невнимателни или аматьори в тези неща, независимо от причината, биха могли да поставят групата в опасност.

За мен власт също е пари. Аз ги слагам в едно, защото съм малко цинична и вярвам, че хората отиват политиката за пари. А дори да не отиват за това, остават там заради пари. И колкото повече власт имаш, толкова повече пари имаш.

Аз мисля, че шанса е малко 50 на 50, кой е бил по-невнимателен - този, който дава чадъра или групата. Сега да, Калушев е бил умен човек, ама има много умни хора, не всеки се занимава с това да бъде “агент” и да събира компромати за някой.
Виж целия пост
# 36 111
Интересна ми е причината родителите да бъдат държани в неведение дори за това къде учи детето им.
Изключвам чак такова неглижиране от тяхна страна, струва ми се невъзможно поне да не са попитали. Затова разсъжденията ми са в посока, че информацията не им е дадена.

Ема, и аз като теб мисля, че не е чак такова неглижиране.
Мисля, че още с раждането е направена някаква уговорка - има си стриктни условия и трябва да се спазват.
Аз лично си задавам въпроса защо родителите са се съгласили да спазват тези уговорки, имам някои свои версии по този въпрос, но няма да ги споделя.
Категорична съм относно едно - Макулеви носят изключително голяма отговорност и трябва да им бъде потърсена.

За обществото според мен е по-важно Макулеви да се решат да търсят истината, не тази на Ралица. Това ще е много по-полезно за хората. И те са били жертви на Калушев и могат да дадат поне част от картината, стига да го поискат в някакъв момент и да имат сили.
Виж целия пост
# 36 112
Сега да, Калушев е бил умен човек, ама има много умни хора, не всеки се занимава с това да бъде “агент” и да събира компромати за някой.
Калушев е син на баща си.
Майка ми е икономист, аз също. Леля ми е химик, братовчедка ми също...
За Калушев е нормално да е нечий агент.
Виж целия пост
# 36 113
Сега да, Калушев е бил умен човек, ама има много умни хора, не всеки се занимава с това да бъде “агент” и да събира компромати за някой.
Калушев е син на баща си.
Майка ми е икономист, аз също. Леля ми е химик, братовчедка ми също...
За Калушев е нормално да е нечий агент.

Да, със сигурност има повече умения от мен да е агент, това е безспорно. Дали е имал достатъчно умения да е добър агент, това не мога да съм 100 процента сигурна. Особено и защото не се знае кой стои от другата страна и те колко добри са. Не го познаваме и като човек и характер. Има си и чисто личностни характеристики, които са нужни за това някой да е добър агент.

Просто не знам как е бил обучаван от баща си да е агент. Разбира се може пък от там да идва проблема, че докато баща му е бил жив, е бил добър агент, а като е починал, вече не е имал кой да го насочва.

Иначе ако говорим за това кой е като родителите си кой не, зависи си. Аз правя и работя нещо много различно от моите родители. Нито имах интерес към това, което те правят, нито те биха правили това, което аз правя. И докато има умения, които съм наследила от тях, има някои техни, които аз не владея (колкото и да ме учат на тях, няма да съм кой знае колко добра) и други, които аз имам, а те нямат (просто мен си ме влече и съм се научила сама на тях).
Виж целия пост
# 36 114
За да е ясно за сметките на деца до 18 г.

Актът за раждане (удостоверение за раждане) е задължителен документ при откриване на банкова сметка на лице под 18 години в България. Той служи за доказване на родствената връзка и за идентификация на детето, тъй като то все още няма пълна правоспособност.
Съответно останалите документи се изискват според възрастта на детето.
Лични карти на детето и родителите.
При пълномощно издадено от родителите, ясно и точно да се знаят какви права се дават за извършване на действия пред банкови институции.

Ако действително Алекс е имал такава разплащателна сметка и при откриване на същата не е  присъствал негов родител/настойник, трябва да е имало пълномощно от родителите.
Виж целия пост
# 36 115
"Намерената нова гилза до хижа "Петрохан" е важна за разследването по случая, тя е намерена при пореден оглед, заяви в интервю за БНТ днес вътрешният министър Емил Дечев.

За намерената четвърта гилза той съобщи, че е изпратена за експертиза в Националния институт по криминалистика.

"Надявам скоро да има заключение. Тя беше важна, защото се твърдеше, че има четири произведени изстрела, а бяха открити до този момент само три гилзи, което внасяше съмнение, недоверие", заяви Дечев."
Виж целия пост
# 36 116
Когато присъства възрастен за откриване на банкова карта на ученик, ако детето е на 14 години има лична карта която се предоставя на гшето. На личната карта на придружаващия не пише дали е майка, баща и тн.
Искат и акт за раждане, който доказва, че си родител, не може просто да си дадеш личната карта и да кажеш аз съм му баща.
Сега се замислям дали пък нещата не са стигнали до там, че Калушев да е бил попечител на АМ.
Виж целия пост
# 36 117
Лична карта на детето се вади в полицията в присъствието на двамата родители и акт за раждане.

На един от родителите.

Когато присъства възрастен за откриване на банкова карта на ученик, ако детето е на 14 години има лична карта която се предоставя на гшето. На личната карта на придружаващия не пише дали е майка, баща и тн.

Нали се попълват документи от пълнолетното лице в банката - родител или настойник. Калушев се е писал настойник ли?

Така излиза.
Той е имал пълномощно за пътуване, извеждане в чужбина.

Вероятно е било някакво разширено пълномощно.

Да, такова, в което упълномощаваш лицето Хикс да те представлява където е необходимо и да подписва документи от твое име.
Виж целия пост
# 36 118
Разбира се, че нищо не е случайно. Никъде не се оспорва, че те са имали чадър, а вероятно са вършели някаква работа, за да го получат.
Вероятно сигналите може да са подавани от групата, но по-вероятно е да са подавани от тези, които са държали чадъра над тях.
Сигнал, подаден директно от тях е глупаво, защото по този начин вече не са "под прикритие".
След подаден сигнал срещу някого или изнудване, този  някой разбира, че някъде някой подава информация за него, наблюдаван е, разработван е... как разбира обаче откъде идва информацията, не знам, но вероятно има начин.

Да, би могло да е спекулация, ама защо да не спекулираме малко на тази тема, да сменим малко, че тази тема верно се превърна в тема за РА, СА, Макулеви..
Самият Сандов каза при едно от интервютата, че пътувайки към хижата, видял нещо нередно, не помня вече какво, и подал сигнал. Тогава ми стана много , много смешно.
Но и аз разсъждавам над чадъра. Тези планьорки в хижата по някакви проекти, тези съвети да си регистрират пчелин, замитаните сигнали срещу тях, всичко говори за покровителство , и то с цел да се развива някакъв бизнес в бъдеще , като се спечели някой проект от държавата, за да има хранилка за всички.
Но чадърджиите са заложили на куц кон. Тези медитиращите са искали само лъскавите си играчки и да си медитират на спокойствие. Точно тези сектанти не са оправдали очакванията. Те са си свикнали да ги спонсорират и да не дават нищо насреща и са си мислели, че са богоизбраните това да продължи. И като са разбрали, че няма да се случат нещата, както са прогнозирали, са се задействали техните сектантски механизми за ексикта.
Да си кажа, че вярвам , че са самоубити. Ето, нова / липсваща / гилза се появи от официален източник, никой не я коментира, защото не пасва на конспирациите с килърите -фантоми.

Е какво променя тази гилза? Има десетки въпроси свързани с листчетата, с двойното самоубийство, да не говорим за Околчица.. та липсващата 4та гилза ли променя всичко? Впрочем, гилзата трябва да е била макс на няколко метра от тях, та 2 месеца е останала скрита??? Ако някаква гилза до тях седи с месеци скрита, представете си в хижата и около какви още неща може да има останали и скрити и колко са кадърни разследващите, които са отцепили района от тогава и не са я намерили досега. Тази гилза поражда още повече въпроси и напротив, може да се коментира, че ако 2 месеца търсят гилза, след като казаха че труповете не са местени, какво ли още е останало скрито при тази "официална" версия и това "железно разследване"?
Виж целия пост
# 36 119
Само да вметна, че вече няма пълномощни, в които да пише, че някой може да те представлява където е необходимо.
Имам пълномощно от сина ми, който е в чужбина и за всяка една институция, банка, поща, спиди, еконт, община, нои, нап, комуналните доставчици.... всички искат да са вписани изрично. Ако съответната банка или институция не е упомената, пълномощното ти не важи.
Моето е две пълни страници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия