Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 488 255
  • 45 567
# 36 150
Аз за Макулеви само не знам дали подкрепят официалната версия за Околчица - самоубийство и 2 убийства.
И евентуално да имат претенции само за частта с pdfлията.

Макулев каза, че напълно подкрепя разследващите, то за него е и изгодно.
Виж целия пост
# 36 151
"Намерената нова гилза до хижа "Петрохан" е важна за разследването по случая, тя е намерена при пореден оглед, заяви в интервю за БНТ днес вътрешният министър Емил Дечев.

За намерената четвърта гилза той съобщи, че е изпратена за експертиза в Националния институт по криминалистика.

"Надявам скоро да има заключение. Тя беше важна, защото се твърдеше, че има четири произведени изстрела, а бяха открити до този момент само три гилзи, което внасяше съмнение, недоверие", заяви Дечев."
Тази трябва да е пета гилза, още на първия брифинг казаха, че са намерени четири гилзи. Какво им става на тези хора?
Виж целия пост
# 36 152
Аз за Макулеви само не знам дали подкрепят официалната версия за Околчица - самоубийство и 2 убийства.
И евентуално да имат претенции само за частта с pdfлията.

И с частта "секта". С другото са доволни и съгласни, поне ако съдим по отвореното писмо на Макулеви.
Виж целия пост
# 36 153
Макулеви могат да имат претенции само към смъртта на Алекс. То и другите близки май така...
А каквото и да се е случило, Алекс е убит. Не е убиец, не е самоубит. Така че, не знам какви претенции беха могли да имат. Това за смъртта.
Иначе не са съгласни със сектата и с педофилията.
Виж целия пост
# 36 154
От Wikipedia

Оръжието се определя чрез съдебна балистична експертиза, която анализира следи както по проектила (куршума), така и по гилзата. Куршумът носи следи от нарезите на цевта, идентифицирайки конкретното оръжие, докато гилзата дава информация за ударника, изхвъргача и патронника.

По проектила (куршума): Идентифицират се броят, посоката (наляво/надясно) и ъгълът на нарезите, което показва типа и модела оръжие.

По гилзата: Следи от бойника (ударника), изхвъргача и патронника са уникални за всяко оръжие, което позволява идентификация на конкретния екземпляр.

Сравнителен метод: Чрез сравнителен микроскоп се сравняват експериментални прострелки с намерените гилзи/проектили от местопрестъплението.

От написаното разбирам, че гилзата е уникална за всяко оръжие и с нея се идентифицира чие е оръжието. А проектилът определя вида на оръжието и калибъра.
Виж целия пост
# 36 155
Не знам как не ги беше срам да пускат ‘новината’ за намерената гилза. То малоумен да си ще се сетиш, че затова не е нужно да чакаш да се стопи снега. За металотърсачи не са ли чували? Съвсем се подиграват вече с умствения капацитет на хората. Изненадващото е, че все още има такива, които им се връзват на небивалиците, които ръсят.
Виж целия пост
# 36 156
Да, гилзата носи отпечатъци от барабана и ударника, така както всеки от нас има уникални отпечатъци.
По гилзата се определя конкретното оръжие, от което е стреляно.
Виж целия пост
# 36 157
Аз за Макулеви само не знам дали подкрепят официалната версия за Околчица - самоубийство и 2 убийства.
И евентуално да имат претенции само за частта с pdfлията.
Според мен е вероятно на близките да са дали доста повече информация от излязлата досега публично, включително от допълнителни и  т.н. експертизи, така че може да не се съмняват вече в официалната версия.
Например нали се пусна че са възстановени записите от изгорялата камера. Може да са ги предоставили на близки на тримата.
Виж целия пост
# 36 158
Макулеви могат да имат претенции само към смъртта на Алекс. То и другите близки май така...
А каквото и да се е случило, Алекс е убит. Не е убиец, не е самоубит. Така че, не знам какви претенции беха могли да имат. Това за смъртта.
Иначе не са съгласни със сектата и с педофилията.
За тях има значение дали Калушев го е убил или друг.
Виж целия пост
# 36 159
То и аз не знам дали са секта. Колко са тези, които са запознати в дълбочина с будизма и тибетския ламаизъм? И не от прочетени по форуми мнения в последните 2 месеца.
Виж целия пост
# 36 160
Аз за Макулеви само не знам дали подкрепят официалната версия за Околчица - самоубийство и 2 убийства.
И евентуално да имат претенции само за частта с pdfлията.
Според мен е вероятно на близките да са дали доста повече информация от излязлата досега публично, включително от допълнителни и  т.н. експертизи, така че може да не се съмняват вече в официалната версия.
Например нали се пусна че са възстановени записите от изгорялата камера. Може да са ги предоставили на близки на тримата.
Или пък от някой от тях излиза това с черните списъци?
Виж целия пост
# 36 161
Да, гилзата носи отпечатъци от барабана и ударника, така както всеки от нас има уникални отпечатъци.
По гилзата се определя конкретното оръжие, от което е стреляно.
По куршума остават драскотини от цевта и може да се определи от кое оръжие е изстрелян. Като законните фигурират в бази данни.
Килър според мен няма никакъв шанс да използва законно оръжие.
Виж целия пост
# 36 162
Да, гилзата носи отпечатъци от барабана и ударника, така както всеки от нас има уникални отпечатъци.
По гилзата се определя конкретното оръжие, от което е стреляно.
По куршума остават драскотини от цевта и може да се определи от кое оръжие е изстрелян. Като законните фигурират в бази данни.
Килър според мен няма никакъв шанс да използва законно оръжие.
Затова използва оръжието на жертвите, примерно...
Виж целия пост
# 36 163
То и аз не знам дали са секта. Колко са тези, които са запознати в дълбочина с будизма и тибетския ламаизъм? И не от прочетени по форуми мнения в последните 2 месеца.

Те за това искат независима експертиза (мисля, че искаха човек отвън който е специалист по будизма). Аз тук съм съгласна с тях, защото човек, който не познава будизма не може да знае дали е секта или не. От друга страна и те не могат да кажат, защото много хора, които са в секта, не знаят, че са в секта. И искането им за външен независими източник, който хем познава будизма, хем не е обременен, си е много смислено.

Друг е въпроса, че не знам доколко това дали е секта или не е свързано със смъртта на тези хора.

Иначе от моя гледна точка си е просто по самото описание в Sky Dharma, където си е написано, че има отклонение от класическия будизъм. Тоест дори в главата на Калушев си е било отклонение на база на неговите видения там. Но аз не съм експерт и няма да отида в съда да твърдя нещо такова.
Виж целия пост
# 36 164
Наистина защо чакаха да се стопи снега, за да намерят гилза. Има металотърсачи, ако е липсвала гилза ...

Аз от снощи се чудя защо на записите не се вижда другото куче, черно-бялата каракачанка. Освен да е била вързана в предната част на хижата. Ама едното куче пуснато а другото вързано.. странно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия