Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 663
  • 45 694
# 36 180
По принцип на кадрите със силния пожар се чува точно нещо подобно, но определено звукът е различен от 4 те изстрела, които най-вероятно са убийството...

Да, има звук малко подобен на бомбички/фойерверки, нещо такова, но вече не помня кога точно става. И не е така отчетливо. Сякаш те бяха казали защо няма да се чуе по същия начин, но вече ми се губи дали някой го е обсъждал на някакъв сегмент по телевизията или е било казано на прес конференция …
Виж целия пост
# 36 181
Това за списъците и "къртицата" започва да ми звучи достоверно. Нали търсим "спусъка".
Ако има нещо вярно в това, спусъкът няма да види бял свят, и двете страни нямат изгода това да се случи.
Виж целия пост
# 36 182
Интересното е "Кой разпореди това безобразие"?
Виж целия пост
# 36 183
Еми колкото и да се опитват да го нахендрят на ППтата, няма как да стане, защото Сарафов го започна, а него знаем кой го контролира.
Виж целия пост
# 36 184
Ето какво казват на брифинга за изстрелите.
47:54 мин


https://www.youtube.com/live/t8sYNOXBsmU?si=UjaBCpuVu-Q1wzWd
Виж целия пост
# 36 185
Във видеото, на 01:30:08 ч., се чува Оооо и после изстрел. Единичен изстрел. Часът е 21:17. Долу в коментарите го видях и няколко пъти върнах клипа, точно така се чува. Коментираха, че виело кучето. Кучетата не вият Ооооо, а Ууууу.
Човек е.
Виж целия пост
# 36 186
Значи Макулеви могат да съдят Майсторова за компенсации затова, че нейният син е убил детето им?
Ако е така, наистина подло да ги натискат да не се съгласяват с официалната версия.
Виж целия пост
# 36 187
Майсторова не е виновна за действията на пълнолетния си син.
Виж целия пост
# 36 188
Значи Макулеви могат да съдят Майсторова за компенсации затова, че нейният син е убил детето им?
Ако е така, наистина подло да ги натискат да не се съгласяват с официалната версия.
Кой да ги натиска?
Виж целия пост
# 36 189
Майсторова не е виновна за действията на пълнолетния си син.
Не знам как стои въпроса с изплащането на кръвнина. Мисля, че когато има осъден за нечия смърт я изплаща той, ако нещо се случи с него тази кръвнина се прехвърля на наследниците му, както с всички останали задължения.
В този случай, ако се докаже че ИК е убил Алекс, не знам дали пак по същия начин би стоял въпроса.
Виж целия пост
# 36 190
Ако Лулчева е адвокат на майката на Калушев, в какво връзка ли я е наела? Дали Макулеви няма да заведат гражданско дело за убийството на сина им от Калушев? И да търсят изплащане на обезщетение от майка му. Редактирам - не е изтрит постът на Изолде в тази връзка.
Не виждам как е възможно. Калушев е пълнолетен и на 100% отговорен за действията си. На какво основание ще се подвежда под отговорност майка му?

Не майка му да се подвежда под наказателна отговорност. Става дума за гражданско дело срещу Калушев за причиняване на смърт и търсене на имуществени щети от засегнатите. Майката е наследник на имуществото му, откъдето може да се изплатят щети, в случай че съдът постанови със свое решение такива щети.
Да ама Калушев също е мъртъв. Как ще съдят мъртвец?
Виж целия пост
# 36 191
Не мисля, че могат да съдят мъртъв човек.
Ако първо е осъден и после починал е друго
Ама не съм юрист
Виж целия пост
# 36 192
Наследниците отговарят причинените вреди, като отговорността се разпростира до приетото наследство. Тоест отговаря преживялата майка, освен ако не се откаже от наследството на сина си. Тук не е като да няма имущество.
Виж целия пост
# 36 193
Казусът за кръвнината е интересен от правна гледна точка. Не съм компетентна, но справка с ИИ показва, че наследниците на Алекс могат да съдят Майсторова. Но в гражданско дело и трябва сами да докажат, че Калушев е убил Алекс.

Лице Х убива лице У и след това се самоубива. Могат ли наследниците/родителите на лице У да съдят за кръвнина наследниците на лице Х?

В този трагичен случай отговорът е да, близките на жертвата (лице У) могат да съдят наследниците на извършителя (лице Х), но процедурата е по-сложна и зависи от това дали извършителят е оставил имущество.
Тъй като лице Х е починало, наказателно дело няма да има (то се прекратява при смърт на дееца). Поради това наследниците на жертвата не могат да предявят граждански иск в рамките на наказателен процес, а трябва да заведат самостоятелно гражданско дело пред гражданския съд.
Тъй като няма присъда, в гражданското дело наследниците на У ще трябва сами да докажат, че именно лице Х е извършило убийството (чрез експертизи, свидетели и материали от прекратеното досъдебно производство).
Виж целия пост
# 36 194
Според официалната версия, на Околчица имаме 2 убийства и 1 самоубийство...Както и преди писах в затрит коментар- и Асенова, и Макулев могат да водят дела...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия