Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 512
  • 45 552
# 36 195
Сега ми става доста по-ясно защо Калушевица се вре толкова около родителите на жертвите. Освен всички останали негативи, току-виж се окаже и с хиляди евро задължения, а имотите ще се превърнат в мираж. Умилква се кума лиса и ни лук яла, ни лук мирисала. Първо беше: много си говорихме за смъртта и жив ли си, после синът ми не може да се самоубие. Мхм...
Виж целия пост
# 36 196
Интересна ситуация за РА, която обожава ламата. Ясно е, че никога няма да го направи. За Макулеви не е ясно… ще видим. Самата Майсторова е споделила в началото на разследващите, че напоследък сина и е говорил много за смъртта, във всеки техен разговор. Размахва и тя жълти сърца, но е чудесно наясно според мен.
Виж целия пост
# 36 197
Казусът за кръвнината е интересен от правна гледна точка. Не съм компетентна, но справка с ИИ показва, че наследниците на Алекс могат да съдят Майсторова. Но в гражданско дело и трябва сами да докажат, че Калушев е убил Алекс.

Лице Х убива лице У и след това се самоубива. Могат ли наследниците/родителите на лице У да съдят за кръвнина наследниците на лице Х?

В този трагичен случай отговорът е да, близките на жертвата (лице У) могат да съдят наследниците на извършителя (лице Х), но процедурата е по-сложна и зависи от това дали извършителят е оставил имущество.
Тъй като лице Х е починало, наказателно дело няма да има (то се прекратява при смърт на дееца). Поради това наследниците на жертвата не могат да предявят граждански иск в рамките на наказателен процес, а трябва да заведат самостоятелно гражданско дело пред гражданския съд.
Тъй като няма присъда, в гражданското дело наследниците на У ще трябва сами да докажат, че именно лице Х е извършило убийството (чрез експертизи, свидетели и материали от прекратеното досъдебно производство).


Това е така, само да спомена, че burden of proof (нивото до което трябва да докажеш деянието) е по-ниско в гражданско дело спрямо криминално. В криминалното дело се очаква без никакво съмнение да се докаже, че обвиняема е извършил престъплението. В гражданско дело трябва да се докаже, че е по-вероятно да е отговорен за смъртта, отколкото да не е. Пак не е лесно за доказване, но е по-лесно спрямо криминално дело.

И още един момент делото ще е срещу наследниците му, не родителите. Тоест ако родителите са наследниците, Макулеви могат да ги съдят. Ако някой е друг наследник, трябва тях да съдят. И тук пак опираме до това завещание и дали го има и какво би станало ако го има.
Виж целия пост
# 36 198
Интересна ситуация за РА, която обожава ламата. Ясно е, че никога няма да го направи. За Макулеви не е ясно… ще видим. Самата Майсторова е споделила в началото на разследващите, че напоследък сина и е говорил много за смъртта, във всеки техен разговор. Размахва и тя жълти сърца, но е чудесно наясно според мен.
Също и аз мисля, че Майсторова е наясно със ситуацията.
Сега приглася в общия хор, ама и това е нормално. Маса народ тръби из фейса и търси убийците.
Ние тук си обсъждаме, но тези майки останаха без децата си. За четиримата мъже си е тяхно решението.
Сашо и Ники са убити от Калушев. РА засега обожава Ламата и ожесточено търси убийците и когато не ги намери....Какво ще прави?   „Голямата обич се превръща в омраза!"
Ще се чакат новини от новото правителство. Предполагам няма да бъдат пестеливи и дано удовлетворят близките. Да повярват в истината.
Виж целия пост
# 36 199
Да пази Господ от срещите с такива хора. А воят и истерията по случая, както и обожанието към един нездрав индивид показат, че тази нация отива на майната си. Без никакво извинение.

Напълно сте права. Има хора и хора, майки и майки. Ето една майка на убиец, но тази жена заслужава само уважение, а също така трябва да е пример за човешко поведение и отношение както към жертвата, така и към собствения си син:

Скрит текст:

A не - моят син не може да е убиец! В никакъв случай! Държавата е виновна, тоя виновен, оня виновен. Само синът ми - златен! Няма втори като него. Е, нЕма що. Златният й син затри 2 невинни деца! И тя се държи по този начин, и трябвало да й съчувствам. Сериозно?! За???

Интересна ситуация за РА, която обожава ламата. Ясно е, че никога няма да го направи. За Макулеви не е ясно… ще видим. Самата Майсторова е споделила в началото на разследващите, че напоследък сина и е говорил много за смъртта, във всеки техен разговор. Размахва и тя жълти сърца, но е чудесно наясно според мен.
Също и аз мисля, че Майсторова е наясно със ситуацията.


100% е наясно!
Виж целия пост
# 36 200
Имуществото, което наследява майката на ИК колкото струва много, толкова и не струва нищо. Вие бихте ли купили хижата, кемпера, превозните средства, дроновете, моторните шейни, къщата в Българи? Аз не.
Виж целия пост
# 36 201
То пък... притрябвали са и още имоти на 79 г.
Виж целия пост
# 36 202
Много интересно какъв мотив ще си измислят, за да приключат случая без да се стига до съд, и дали някой от пострадалите ще обжалва становището на прокуратурата.
Няма как да се стигне до съд, защото извършителят е мъртъв.

Сигурно сте писали, но нямам време да чета всичко.
Дечев най-накрая изплю камъчето, че основната версия е истината:
https://glasove.com/novini/emil-dechev-ostava-versiyata-che-nyam … 0#google_vignette

Дотук бяха конспирациите, струва ми се.
Виж целия пост
# 36 203
На Майсторова надали и е важно имуществото. Но ми изглежда като да е решила да всява всякакви съмнения, че Алекс и Николай са убити от сина и. Ина Лулчева не се наема от някого току-така за всеки случай.
Истината за смъртта на Алекс и Николай трябва да излезе с всички подробности и обстоятелства. Дано Макулеви го осъзнават. За Ралица е все едно, защото ако версията не отговаря на идеалния образ на Калушев, тя няма да приеме нищо.
Виж целия пост
# 36 204
Имуществото, което наследява майката на ИК колкото струва много, толкова и не струва нищо. Вие бихте ли купили хижата, кемпера, превозните средства, дроновете, моторните шейни, къщата в Българи? Аз не.
То за всичко си има хора. Ще се намерят и купувачи.
Не съм и предполагала, че след Ковид ще има подобна истерия от невярващи хора.
Ама ето, че има.
Изчерпиха се и кабеларките. Остана само във фейса.
Аз се доверявам на разследващите, които са много. За мен е невъзможно да се прикрият убийци.
Дори да се обвинява и Дечев, че " вече е купен".
Виж целия пост
# 36 205
Какво означава"гилза, открита в района на хижата"? Четох, че около 2м е разстоянието, където може да падне...Как така не е открита преди а след месеци, ако е била в близост до убитите?
Виж целия пост
# 36 206
Банковата ученическа карта на АМ не е издадена от българска банка.
Предполагам може да е Револут, или нещо подобно.

Много е интересно да се разбере, откъде Майсторова има пари да плаща на Лулчева, а РА има пари да плаща на Галя Митева ( от кантората на Лулчева).

Според мен, РА е наясно с доста повече неща, отколкото казва публично.
Както и майката на Калушев.

Дали не е възможно хората, които са плащали наема на групата в Бистрица, сега да плащат адвокатските такси ?


Мнението отгоре е явно на човек, незапознат със софийския " елит".
Майсторова спасява не само имотите на ИК от искове, но и " името" на ИК.

Ако се потвърди, че детето е било при него пет години, в които пет години детето е било изолирано, накарано да се обезкосмява, подлагано на хранителни режими, и накрая убито от ИК, Майсторова остава в историята като майка на чудовище.

ПС Сърцераздирателният текст на  РА от днес е писан с ИИ, оригинално на английски.
Копирайте го, поставете го в ИИ, и помолете за анализ.
Виж целия пост
# 36 207
Това с тези три гилзи дето им е било проблем е такъв някакъв проблем, за който само те са знаели … Много ми е съмнително, никой не е говорил за само три гилзи, даже видяхме, че твърдят че са намерили 4 още на 9 февруари сега били намерили три, ама вече имали 4-тата и всичко щяло да е наред …

Това направо сами си създадоха проблем и сами си решиха проблема … Ние нищо не разбрахме.
Виж целия пост
# 36 208
Това с тези три гилзи дето им е било проблем е такъв някакъв проблем, за който само те са знаели … Много ми е съмнително, никой не е говорил за само три гилзи, даже видяхме, че твърдят че са намерили 4 още на 9 февруари сега били намерили три, ама вече имали 4-тата и всичко щяло да е наред …

Това направо сами си създадоха проблем и сами си решиха проблема … Ние нищо не разбрахме.
Задаваме ли още въпроса "защо не се вярва на институциит"?
Виж целия пост
# 36 209
Това с тези три гилзи дето им е било проблем е такъв някакъв проблем, за който само те са знаели … Много ми е съмнително, никой не е говорил за само три гилзи, даже видяхме, че твърдят че са намерили 4 още на 9 февруари сега били намерили три, ама вече имали 4-тата и всичко щяло да е наред …

Това направо сами си създадоха проблем и сами си решиха проблема … Ние нищо не разбрахме.
Задаваме ли още въпроса "защо не се вярва на институциит"?

Зависи от човека. Аз не съм фен на “всичко или нищо, или вярвам на всичко или на нищо”. Аз съм от тези дето като имам доводи да вярвам на някой, вярвам, като нямам, не вярвам. Това ми е повече в стила. Съответно когато имам за какво да критикувам институции критикувам, но винаги гледам да съм си направила research-a и да знам какво имам право да очаквам от тях. Просто въпрос на човек тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия