Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 482 644
  • 45 430
# 36 300
Интересен факт - дъщерята на Безуханова е превела парички на рейнджърите в деня на убийството. Тоест до последно са захранвани от нея, като мотивът така старателно да ги обгрижва така и не се изясни.
Виж целия пост
# 36 301
Магента, как е доказан с категоричност отрицателен факт в случая?
Виж целия пост
# 36 302
Ами то това отдавна го казаха. На Дечев също му личи, че за него, случаят е приключен и няма съмнения. Ако имаше, щяхме да сме разбрали, още преди изборите, смятам това на всички е ясно.
Интересно ми е, Изолде да каже, защо майката на ИК е наела Лулчева.
Виж целия пост
# 36 303
ОК. Приемаме сектата и п,,,ята. Това е от години, нали така.. защо точно сега ИК решава да приключи всичко..Точно по този начин...Има ли нужда от палежа... Защо по такъв брутален начин се случва...

Интересен факт - дъщерята на Безуханова е превела парички на рейнджърите в деня на убийството. Тоест до последно са захранвани от нея, като мотивът така старателно да ги обгрижва така и не се изясни.
Не знам откъде ти е инфото, но това противоречи на твърденията за подготовката на екзита
Виж целия пост
# 36 304
Интересен факт - дъщерята на Безуханова е превела парички на рейнджърите в деня на убийството. Тоест до последно са захранвани от нея, като мотивът така старателно да ги обгрижва така и не се изясни.

За мен им е давала пари напред, за да ги издържа, докато дойде моментът да почнат да и носят възвращаемост.
Виж целия пост
# 36 305
Изолде, ще споделиш ли и на Макулеви кой е адвоката?
Виж целия пост
# 36 306
За частици, калибър, проектили се обсъждаше много назад из темата, не знам какво е пропунато, което да не е обсъждано. Та колкото и да им преразказвате кое какво е - няма смисъл, не четат.
Докато не приключи следствието няма да изнесат по-пълна информация от това да дават кратки заключения.
Имаше един криминалист, който обясни и как се намират доказателства и на 10ти оглед, но тук това се окачествява като " не могат да си вършат работата или не искат". Докато не се разбере криминалистиката колко хора, познания и техника изисква, всеки ще бъбри каквото му дойде.
Изолде, аз за конкретния момент с интервюто питах дали ЯМ не се държи странно.
Не мисля, че темата за разследването е изчерпана, само защото някои неща са „обсъждани назад“. Напротив, детайлите от официалните брифинги повдигат въпроси, на които още няма категоричен отговор. Ето какво казват фактите. Всичко това е казано на брифинг.

"При Алекс входната рана е в лявата слепоочна област, изстрелът е от упор. При Николай е в челната област, от упор."

"По ръцете и ръкавите на Калушев и Златков има барутни частици, по Алекс няма. Това може да се получи от близко разстояние, в което са се намирали и се получава от изстрел от близко разстояние.
Барутни частици може да се разпространят както от дулото, така и от барабана и може да се разпространят както към жертвата, така и към стрелящия, а и към околното пространство около него. Пространството в кемпера е изключително малко."

Това ни беше пояснено, за да се обясни наличието на барутни частици по Николай Златков, но не обяснява липсата на такива по Алекс, а напротив – противоречи си.
Виж целия пост
# 36 307
Алфа мъжкарят е прав, независимо как ви звучи тонът му.
Между другото...ако го нямаше чадъра, познанствата и близките връзки с една определена креслива групичка - нямаше да има и толкова "последователи" цялата история. Ако беше никому непознат и средностатистически лама, без донори като кметчето и безуханова, плюс останалите фенове на боровинки - йончев не би вдигал врява и всичко щеше да е в графа статистика.
Черна, естествено.
Като те четях съвсем спонтанно ми изниква въпросът след твоето  "ако", дали пък и черната статистика нямаше да е това, което е сега?
Виж целия пост
# 36 308
За частици, калибър, проектили се обсъждаше много назад из темата, не знам какво е пропунато, което да не е обсъждано. Та колкото и да им преразказвате кое какво е - няма смисъл, не четат.
Докато не приключи следствието няма да изнесат по-пълна информация от това да дават кратки заключения.
Имаше един криминалист, който обясни и как се намират доказателства и на 10ти оглед, но тук това се окачествява като " не могат да си вършат работата или не искат". Докато не се разбере криминалистиката колко хора, познания и техника изисква, всеки ще бъбри каквото му дойде.
Изолде, аз за конкретния момент с интервюто питах дали ЯМ не се държи странно.
Не мисля, че темата за разследването е изчерпана, само защото някои неща са „обсъждани назад“. Напротив, детайлите от официалните брифинги повдигат въпроси, на които още няма категоричен отговор. Ето какво казват фактите. Всичко това е казано на брифинг.

"При Алекс входната рана е в лявата слепоочна област, изстрелът е от упор. При Николай е в челната област, от упор."

"По ръцете и ръкавите на Калушев и Златков има барутни частици, по Алекс няма. Това може да се получи от близко разстояние, в което са се намирали и се получава от изстрел от близко разстояние.
Барутни частици може да се разпространят както от дулото, така и от барабана и може да се разпространят както към жертвата, така и към стрелящия, а и към околното пространство около него. Пространството в кемпера е изключително малко."

Това ни беше пояснено, за да се обясни наличието на барутни частици по Николай Златков, но не обяснява липсата на такива по Алекс, а напротив – противоречи си.
За нагар по ръцете на стрелеца обаче никой не говори...Както разбрахме барут може да има по всеки в близост.  Накарат обаче е само по стрелеца.И се вижда на момента, не е нужно време
Виж целия пост
# 36 309
Ако наистина има солидни доказателства за липса на чужда намеса при смъртта на тримата в кемпера, ще е интересно как това ще бъде възприето от семейството на Алекс и какво ще предприемат.

Спенса, ето това е постът, за който ти ме питаш, или?
Никъде не пише 'с категоричност", а "солидни доказателства". Също пиша и "ако".
Интересува ме как ще реагира ЯМ и останалите от семейството му.
Виж целия пост
# 36 310
Интересен факт - дъщерята на Безуханова е превела парички на рейнджърите в деня на убийството. Тоест до последно са захранвани от нея, като мотивът така старателно да ги обгрижва така и не се изясни.
Не знам откъде ти е инфото, но това противоречи на твърденията за подготовката на екзита
В "Гласове" го видях аз, не знам откъде е излязла информацията.
На мен пък ми намирисва на регулярни плащания и потвърждение на оная клюка, че Безуханова е почнала да плаща след посещение на член на семейството ѝ при ИК.
Виж целия пост
# 36 311
Ако действително затворят случая със самоубийства и 2 убийства, това няма да "затвори устите на конспираторите" а напротив. Това е всъщност по-невероятния префактум вариянт(секта, педофилска част и така нататък). Имам предвид, че тогава работите не биха били по-малко дълбоки, а напротив. След като евентуално са са самоубили, значи "кочината" от СМС-а е оказвала натиск. Коя е тя и кои са тези мрежи от връзки? Защо институциите не са си свършили предварително работата след подадените сигнали? Там където някой се изказа, че им били "спряли кранчето" и затова се били избили, е напълно абсурдно и смехотворно с всичката техника, имоти и хижа. Ами самата организация и всичките странни неща и връзки около нея? Като начело - самото създаване и закриването и малко преди смъртта.
Виж целия пост
# 36 312
Не мисля, че темата за разследването е изчерпана, само защото някои неща са „обсъждани назад“. Напротив, детайлите от официалните брифинги повдигат въпроси, на които още няма категоричен отговор. Ето какво казват фактите. Всичко това е казано на брифинг.

Всички подтеми по тази тема са обсъдени по няколко пъти (повече от 10). Това не ни пречи пак да ги обсъждаме. Според мен просто всеки трябва да се включва в темите, които го интересуват и да пропуска тези, които не го интересуват. Аз така правя. Не е толкова трудно.

Особено пък ако някой отговаря със сарказъм и ирония. Аз там отговарям веднъж и показвам желание за разговор без ирония и сарказъм. Като видя, че няма интерес от другата страна за това, просто подминавам.

Цитат
"При Алекс входната рана е в лявата слепоочна област, изстрелът е от упор. При Николай е в челната област, от упор."

"По ръцете и ръкавите на Калушев и Златков има барутни частици, по Алекс няма. Това може да се получи от близко разстояние, в което са се намирали и се получава от изстрел от близко разстояние.
Барутни частици може да се разпространят както от дулото, така и от барабана и може да се разпространят както към жертвата, така и към стрелящия, а и към околното пространство около него. Пространството в кемпера е изключително малко."

Това ни беше пояснено, за да се обясни наличието на барутни частици по Николай Златков, но не обяснява липсата на такива по Алекс, а напротив – противоречи си.

Сега нямам време, но по-късно ще пусна една научна статия на английски от 2022, в която говорят за използването на такъв анализ в разследвания. Дали са пример точно за трима човека, къде какви следи са намерили и казват, че 1 човек е убил другите двама и после се е самоубил. Намерих и софтуер, който прави анализ на такива неща по дадени данни. Това ме кара да си мисля, че това не е толкова лесна материя, по която ние можем да дадем категорични мнения. Не и толкова точна наука ако намирам научни статии в научни журнали.

Мисля, че ни трябва и да знаем какво е било разстоянието между тях. Примерно какво е разстоянието между Ники и Калушев, между Ники и Алекс, между Калушев и Алекс.
Виж целия пост
# 36 313
Разследващите казват само за барутни частици по ръце и ръкави. Предполагам, че и от положението на ръцете на застреляния  зависи дали ще има наличие на барутни частици по ръцете и ръкавите му. Също и от посоката, откъдето идва изстрела, вероятно.
Виж целия пост
# 36 314
При изстрел барутните частици се разпръскват на разстояние от 10-15 до около 150-200 сантиметра от цевта, в зависимост от вида на оръжието и боеприпасите. Това е изключително важен криминалистичен белег, който позволява определянето на дистанцията.
Ето как се категоризират разстоянията на изстрела според следите от барут:
1. Изстрел от упор (0 см)
Газовете, саждите и неизгорелите барутни зърна влизат директно в раната.
Дрехите около входната рана са силно обгорени, разкъсани и опушени.
2. Изстрел от близко разстояние (до 50-150 см)
До 30-50 см: Наблюдава се т.нар. „петно на Воскобойников“ – зона от нагар (сажди), съпроводена с полепнали барутни частици.
От 50 до 150-200 см: Саждите и пушекът вече не достигат целта, но полепват единични неизгорели барутни частици. При пистолетите този праг обикновено е до 100-150 см, докато при ловните пушки може да достигне до 150-200 см.
3. Изстрел от далечно разстояние (над 1.5 – 2 метра)
Барутните частици падат по пътя си, тъй като нямат достатъчно кинетична енергия да изминат по-голямо разстояние във въздуха.
По тялото или дрехите на жертвата липсват следи от барут и нагар.
Важно уточнение:
Разпръскването на барута зависи правопропорционално от дължината на цевта, вида на барута (бездимен или черен) и калибъра. Черният барут например замърсява на много по-големи дистанции в сравнение със съвременните бездимни барути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия