Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 481 881
  • 45 423
# 36 450
Е, как защо, защото да се хулят институциите е държавен спорт.


РА е провалена майка,
Апелативната прокурорка води дело за сложно шесторно убийство.
Що за знак за равенство?!
Чакай, нали беше ... самоубийство Trollface кога се превърна в сложно шесторно убийство. Демек, самоубити няма?!
Ще ти отговоря, макар да иронизираш.
Когато има мъртви хора, при които смъртта не е настъпила естествено, се образува наказателно производство за убийство на две и повече лица срещу неизвестен извършител. После се установява евентуално самоубийство ли е. И друг път съм писала, че при обесен, хвърлил се от етаж, интоксикиран и др, така се прави.
Да, благодаря ти за отговора, разбрала си ми иронията. Тук обаче не е "после", а подеха още отначало версията за самоубийства и никоя друга, още преди да са излязли всякакви експертизи. Така коректно ли е?! И защо изкараха детайли и факти, които подкрепяха само тази теза - лудите сектанти, където се кланят, ето ви и книжките, фигурките, епилатори и клизми, някакви писаници, които са незнайно чии (още преди да има експертизи за тях) и направо психопрофил изградиха на написалия (там нали един се изказа обилно по телевизията за сексуалните девиации на автора на писаниците). А че са писани с различен почерк, няма значение, важното е гнусотията да се покаже, за да се отврати обществото. Дозата на фенобарбитала много може да промени картинката, за нея защо нищо не говорят.
Между другото, нали много се говореше за тези оръжия, които са имали. Защо на никое от прожектираните ни филмчета не видяхме един път да са въоръжени. Те си оправят оградите, електропастирите, вдигат бариерата, напред-назад ходят, общо взето битови неща вършеха, и къде са им оръжията. Една карабина не видях.
Виж целия пост
# 36 451
Ако адвокатите на Майсторова и РА са от една кантора, е малко странно. В един момент може да имат противоположни интереси. Явно Макулеви имат най-добрия адвокат , спря ги навреме от медийни изяви и ги посъветва да засвидетелстват доверие в институциите. Нещо като да е успял да им отвори малко очите.

И аз това си го мислех, дали може да има потенциален конфликт на интереси. Ако имат общ адвокат (дори и да не е основния) със сигурност може да е конфликт на интереси. Но като са две от една кантора, предполагам, че може да се избегне, стигне двете адвокатки да не си споделят информация/стратегия по случая.

Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

Щом Валери е спрял да пуши трева за 1 месец, не е бил точно наркозависим. Имал е проблеми със средата (дали вкъщи, дали в училище, дали приятели, дали и трите) и смяната на средата и това, че е заменил пушенето с нещо друго (например ходене на пещери и медитации) е помогнало. Но да се каже, че е бил излекуван от зависимост за мен ще бъде пресилено.

И да си кажа, че лиценз не са имали и не бих посъветвала родител да си прати детето при такава група с цел лекуване от наркозависимост. На риск си е това.
Виж целия пост
# 36 452
Мари,
Не знам какво са подели, но почти съм убедена, че в момента деянието е квалифицирано като убийство на две и повече лица срещу неизвестен извършител и се разследва по всички версии.
Има и водеща, разбира се.
Когато другите не се установяват. И няма доказателства за такива.
Но още не е приключило разследването, затова всичко е неизвестно до доказване на противното.
Допълнам: епилаторите и клизмите, както и записките, ги знаем от медиите. Не от официалното разследване. Та въпросите са към МВР кой изнася материали при следствена тайна.
Аз се позовавам само на брифингите и на разни изявления на действащи герои, които много държат да ни информират.
Виж целия пост
# 36 453
Ако адвокатите на Майсторова и РА са от една кантора, е малко странно. В един момент може да имат противоположни интереси. Явно Макулеви имат най-добрия адвокат , спря ги навреме от медийни изяви и ги посъветва да засвидетелстват доверие в институциите. Нещо като да е успял да им отвори малко очите.

Сигурно ли е, че имат адвокат изобщо?

Защо на никое от прожектираните ни филмчета не видяхме един път да са въоръжени. Те си оправят оградите, електропастирите, вдигат бариерата, напред-назад ходят, общо взето битови неща вършеха, и къде са им оръжията. Една карабина не видях.

Тя Ралица за 11 години не ги видя, Вие искате от 2-3 филмчета да ги видите. Освен това, привържениците на "Вашата" версия са ми обяснявали преди, че оръжията се държали в сейф, не се размятали свободно с повод и без повод.
Виж целия пост
# 36 454
Е нали пещернячеството и дейностите, свързани с адреналин, изключваха употребата на фенобарбитал от Калушев. Сега пък били много полезни за зависими и наркомани. Последно кое от двете, или според актуалната версия?
Виж целия пост
# 36 455
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

Щом Валери е спрял да пуши трева за 1 месец, не е бил точно наркозависим. Имал е проблеми със средата (дали вкъщи, дали в училище, дали приятели, дали и трите) и смяната на средата и това, че е заменил пушенето с нещо друго (например ходене на пещери и медитации) е помогнало. Но да се каже, че е бил излекуван от зависимост за мен ще бъде пресилено.

И да си кажа, че лиценз не са имали и не бих посъветвала родител да си прати детето при такава група с цел лекуване от наркозависимост. На риск си е това.
Риск е, да.
Зависимите обаче си остават такива доживот...няма лечение
Виж целия пост
# 36 456
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

И кои са тези зависими, лекувани с изолация на Петрохан. За поне един човек има ли сведения някакви?
Децата на 9-10 години от какво са били зависими?
Виж целия пост
# 36 457
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

И кои са тези зависими, лекувани с изолация на Петрохан. За поне един човек има ли сведения някакви?
Децата на 9-10 години от какво са били зависими?

Леон на 8г - от мама и тате. И Калушев се е постарал да премахне тази зависимост, но бабата и дядото бързо са се усетили и са прекратили "лечението".
Виж целия пост
# 36 458
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

Щом Валери е спрял да пуши трева за 1 месец, не е бил точно наркозависим. Имал е проблеми със средата (дали вкъщи, дали в училище, дали приятели, дали и трите) и смяната на средата и това, че е заменил пушенето с нещо друго (например ходене на пещери и медитации) е помогнало. Но да се каже, че е бил излекуван от зависимост за мен ще бъде пресилено.

И да си кажа, че лиценз не са имали и не бих посъветвала родител да си прати детето при такава група с цел лекуване от наркозависимост. На риск си е това.
Риск е, да.
Зависимите обаче си остават такива доживот...няма лечение

Малко 50/50 е. Има една приказка няма бивш наркоман и това е вярно. Мисленето си остава, но с терапия човек може да стигне до техники, в които да контролира зависимостта и да намери други механизми да се бори със стреса вместо да посяга към това, към което е зависим (наркотици, храна, алкохол, хазарт).

Но да, точно за това казвам, че Валери не е бил наркозависим. Защото ако беше истински наркозависим просто смяна на средата и адреналин няма да помогне.
Виж целия пост
# 36 459
Изрично съм написала....говорим за Валери....
  Боряна, фенобарбитала при Калушев, който към момента на смъртта не се гмурка, няма нищо общо със Валери, чиято зависимост коментирахме. Освен това не се знае кога, защо и колко е приел въпросния.
Виж целия пост
# 36 460
Човек като ИК, без съответните компетенции, да лекува зависимости, си е шарлатания. Че и срещу пари лекувал и врачувал.
Виж целия пост
# 36 461
А за Валери знаем и го наричаме отмах наркоман, лъжец и т.н
Виж целия пост
# 36 462
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

Щом Валери е спрял да пуши трева за 1 месец, не е бил точно наркозависим. Имал е проблеми със средата (дали вкъщи, дали в училище, дали приятели, дали и трите) и смяната на средата и това, че е заменил пушенето с нещо друго (например ходене на пещери и медитации) е помогнало. Но да се каже, че е бил излекуван от зависимост за мен ще бъде пресилено.

И да си кажа, че лиценз не са имали и не бих посъветвала родител да си прати детето при такава група с цел лекуване от наркозависимост. На риск си е това.
Риск е, да.
Зависимите обаче си остават такива доживот...няма лечение

Малко 50/50 е. Има една приказка няма бивш наркоман и това е вярно. Мисленето си остава, но с терапия човек може да стигне до техники, в които да контролира зависимостта и да намери други механизми да се бори със стреса вместо да посяга към това, към което е зависим (наркотици, храна, алкохол, хазарт).

Но да, точно за това казвам, че Валери не е бил наркозависим. Защото ако беше истински наркозависим просто смяна на средата и адреналин няма да помогне.
Няма малко и много зависим. Изолацията помага много.И това от опит го пиша.  Един  с хазарт, друг с хазарт и марихуана... И двамата по малко, с няколко спирания за по около месец ...И двамата бяха почнали на 14-15...
Виж целия пост
# 36 463
На мен ми е интересно на каква височина от ръста на Ники са тези наранявания.
Възможно ли е Ники и Калушев да са се спречкали? Ако ИК е застрелял първо Алекс, Ники първосигнално да е скочил да хване ръката му, да са се сбутали? Би могъл да се е ударил в масичката, не знам тя на каква височина е? Би ли отговаряло на охлузванията?
И после, ако ИК е произвел изстрел,, независимо дали от упор или неволен, чийто рикошет е прострелял Ники, това да обяснява частиците по ръцете му (ако е държал ръката на ИК)?
Всичко това е възможно, но разследващите твърдят, че изстрелите при Алекс и Ники са от упор.

Няма такова нещо.
Николай е застрелян от упор в челото над дясната вежда, Александър през слепоочието, от разстояние около метър, Калушев през устата.
Намерете поста, в който днес посочих в кои минути се е говорило точно това на брифинга, и двамата са застреляни от упор. Ако Алекс е застрелян от метър разстояние, това може да обясни липсата на барутни частици по него, но лъжите на прокуратурата се увеличават.

Има готова балистична експертиза, май е правена възстановка.
Да не е от метър, защото в кемпера е тясно , но да кажем, е от 80 см.

Точните неща излизат след СМЕ, и след балистичната експертиза, мисля че ги кросчекват, и така потвърждават работна хипотеза.
Виж целия пост
# 36 464
Изолацията, и дейности свързани с адреналин са много добри за зависими...Сега вече с медитациите не знам как е, но за другото съм убедена....Дали и при Валери  е било за това , само те си знаят

Щом Валери е спрял да пуши трева за 1 месец, не е бил точно наркозависим. Имал е проблеми със средата (дали вкъщи, дали в училище, дали приятели, дали и трите) и смяната на средата и това, че е заменил пушенето с нещо друго (например ходене на пещери и медитации) е помогнало. Но да се каже, че е бил излекуван от зависимост за мен ще бъде пресилено.

И да си кажа, че лиценз не са имали и не бих посъветвала родител да си прати детето при такава група с цел лекуване от наркозависимост. На риск си е това.
Риск е, да.
Зависимите обаче си остават такива доживот...няма лечение

Малко 50/50 е. Има една приказка няма бивш наркоман и това е вярно. Мисленето си остава, но с терапия човек може да стигне до техники, в които да контролира зависимостта и да намери други механизми да се бори със стреса вместо да посяга към това, към което е зависим (наркотици, храна, алкохол, хазарт).

Но да, точно за това казвам, че Валери не е бил наркозависим. Защото ако беше истински наркозависим просто смяна на средата и адреналин няма да помогне.
Няма малко и много зависим. Изолацията помага много.И това от опит

Има наркозависим и не наркозависим. Аз кавам, че наркозависим не спира наркотици за 1 месец. Ако Валери е спрял за 1 месец не е бил наркозависим. Наркозависимите ще изровят света да си намерят фикса. Хич няма да ги спре това че са в някаква си къща там. Ако искат ще си намерят начин.

Да не говорим че зависимостта към тревата не е същата като към твърдите наркотици по последни проучвания. Не е същата реакция в мозъка и зависимостта е по-скоро психическа/емоционална отколкото биологична в началото. Потенциално може да се развие в мозъка зависимост но е по-рядко (1 на 10 човека ако човека е над 18, 1 на 6 ако е под 18 и ако се пуши всеки ден). 

Както и да е, това не е по темата. Не е свързано със смъртта на хората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия