Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 824
  • 45 847
# 45 765
Искам да питам има ли информация от друг източник за школа Роук освен от самия ИК и от пи ар публикации по медиите от преди години, имам предвид информация/ отзиви от реални участници и родители. При търсене ми излизат само горепосочените източници, а липсват такива от трети страни /така да кажа/.
Виж целия пост
# 45 766
Най-готиното в тази история с тулкувците и ваджрите е, че дърти мъже са правили път на две деца, с презумпцията, че са тулку. Представете си, международния адвокат спечелил милиони от дела и управителя на счетоводна кантора, да приклякат пред две момчета.

Това показва, че са следвали сляпо каквото им каже Калушев.

Аз още се сещам за дървената табела на Ралица, с имената на групата.
Дечо сложен долу с кучетата.
Някой ще кажат, че това е издребняване и излишни подробности.
Ами като е така, защо не намърда там Калушев.
Тя винаги ги изброява в точно определен ред.
Даже като пишеше за тях.
Да, точно по това изброяване разбрах, че пише в темата.
Виж целия пост
# 45 767
Искам да питам има ли информация от друг източник за школа Роук освен от самия ИК и от пи ар публикации по медиите от преди години, имам предвид информация/ отзиви от реални участници и родители. При търсене ми излизат само горепосочените източници, а липсват такива от трети страни /така да кажа/.

Това е много добър въпрос, на който аз нямам отговор. На пръв поглед открих тази статия-интервю с Калушев.

https://360mag.bg/posts/110917
Виж целия пост
# 45 768
Да, 360маг го отнасям към втория тип - пи ар източници.
Била безплатна , децата пътували ли са, настанявани ли са някъде, как са изхранвани, добре звучи на пръв поглед, приключения, но практически???
Виж целия пост
# 45 769
Ето още една статия:

https://www.24plovdiv.bg/amp/22232937
Виж целия пост
# 45 770
Да, 360маг го отнасям към втория тип - пи ар източници.
Била безплатна , децата пътували ли са, настанявани ли са някъде, как са изхранвани, добре звучи на пръв поглед, приключения, но практически???

Безплатно е само, сиренето в капана за мишки.
Виж целия пост
# 45 771

Това е ваше мнение, с което аз не съм съгласна. Като видиш, че се лъже в 5 реда, нормално да се направи извод, че целите показания са скалъпени от адвоката, за да могат да си тръгнат.

От къде знаете, че е лъжа?
Лъжа според мен е, че не е комуникирала с групата понеже те говорили на български, а тя не го разбирала. По-скоро удобно извъртане, което не съответства на факта, че са можели да си говорят на други общи езици като испански, английски. Не е сигурно и дали не знае български, но това е друга тема.
Това, че били притеснени и стресирани, или каквото там се беше изказала в такъв контекст, който да подкрепи официалната версия също изглежда като нагласено показание. Уж не комуникирала с тях заради българския, но им прави психо емоционален портрет угоден на версията.
Деян и той пее същата песен - че настроението им било мрачно, подтиснато и напрегнато.
За мен това са нагласени показания. Също така и това, че не ги бил виждал от 2 седмици, а на Ралица казва, че предния ден ги бил видял и всичко изглеждало наред.
Уж не ги е виждал от 2 седмици, но в показанията си твърди, че последните дни били мрачни и не знам си какви.
От къде го знае? От съобщения ли го е разбрал? Нали не са се чували? И не е ходил уж до там?
Виж целия пост
# 45 772
А, според мен, вие си правите съчинение по картинка и си нагласяте нещата, така че да пасват на удобната ви версия. Защо, само вие си знаете.
Между другото Майсторова, в първите си интервюта казва същото, като Деян - че били унили, и че синът ѝ говорел често за смъртта. Нейният СМС "Жив ли си?", в отговор на неговия прощален, също е повече от красноречив. В това отношение, разминаване няма.
Виж целия пост
# 45 773
А, според мен, вие си правите съчинение по картинка и си нагласяте нещата, така че да пасват на удобната ви версия. Защо, само вие си знаете.
Между другото Майсторова, в първите си интервюта казва същото, като Деян - че били унили, и че синът ѝ говорел често за смъртта. Нейният СМС "Жив ли си?", в отговор на неговия прощален, също е повече от красноречив. В това отношение, разминаване няма.
В началото да, но после Лулчева я окопити и започна да обяснява как няма нищо такова.
А после, че лама иво е проговорил с мантри.
Не можах да разбера защо тази уж достолепна жена си навлече този цирк. Респект за родителтие, които в скръбта си останаха безмълвни.
Сега цяла Бг разбра част от причините за това, което се е случило в главата на сина и.
Виж целия пост
# 45 774
Anonymiss,

по спомени от стари статии от февруари, има логично обяснение за Деян и вижданията.

На 1-ви, Деян е пратил СМС на Ивей, не на Калушев. Може изобщо да не е знаел, че ИК се е връщал в хижата от с. Българе.

Възможно е Деян да се е видял с 2-ма от групата, но не в хижата,
Към 13 ч. от хижата тръгва един джип с 2-ма човека и по спомени се връща след 50 мин. с още 1 кола, с която Ники З е бил в София.
Основната версия е, че 2-та кола е била на чешмата, но до там са 5 мин.

Те са се бавили 50 мин - може да са срещнали Деян на чешмата (цяло Гинци си налива там вода) и да са поговорили. Или дори да са отишли до Гинци.
Но тогава няма логика да праща СМС на Ивей към 15 ч. Може СМС-ът да е бил пратен по-рано.
Виж целия пост
# 45 775
Да, 360маг го отнасям към втория тип - пи ар източници.
Била безплатна , децата пътували ли са, настанявани ли са някъде, как са изхранвани, добре звучи на пръв поглед, приключения, но практически???

Имаше разказ на една хижарка, която е посрещнала Калушев с група деца, минали през хижата по време на преход. Аз лично в темата видях линка и сега не бих могла да го намеря.
Виж целия пост
# 45 776
Естествено, че няма как и двете да са верни - че Деян не ги е виждал от 2 седмици (уж от показанията) и че ги е видял "вчера" (от Ралица).  Въпросът е кой лъже. Ралица според мен не лъже, защото беше видимо разтревожена за Деян и емоционална. Остава въпроса Деян ли лъже и кого или тези дето ни показват показания нещо са ги модифицирали.
Виж целия пост
# 45 777
Не че нещо ама към полицията работят заклети преводачи. Предполагам, че на всички е ясно, че е превеждал сертифициран преводач. Вие съвсем на идиоти ги правите вече.
Виж целия пост
# 45 778
Искам да питам има ли информация от друг източник за школа Роук освен от самия ИК и от пи ар публикации по медиите от преди години, имам предвид информация/ отзиви от реални участници и родители. При търсене ми излизат само горепосочените източници, а липсват такива от трети страни /така да кажа/.
Нито едно малко гмуркаче, или катераче, или щастлив родител не излезе да каже една хубава думичка за ламата. При две хиляди деца и четири хиляди родители, как на никой не му се обърна езика, тъй да се каже.
Тез толкова хиляди родители, имали ли са договори с школа Роук, данъци, а-у?
Виж целия пост
# 45 779
А, според мен, вие си правите съчинение по картинка и си нагласяте нещата, така че да пасват на удобната ви версия. Защо, само вие си знаете.
Между другото Майсторова, в първите си интервюта казва същото, като Деян - че били унили, и че синът ѝ говорел често за смъртта. Нейният СМС "Жив ли си?", в отговор на неговия прощален, също е повече от красноречив. В това отношение, разминаване няма.
В друг контекст се изказва Майсторова за смъртта, ама карай да вървят постовете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия