Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 318
  • 45 820
# 45 780
... Въпросът е кой лъже. Ралица според мен не лъже, защото беше видимо разтревожена за Деян и емоционална.

Ами това, че някой демонстрира емоционалност и тревожност, никак не значи, че не може да лъже.

При две хиляди деца и четири хиляди родители, как на никой не му се обърна езика, тъй да се каже.
Тез толкова хиляди родители, имали ли са договори с школа Роук, данъци, а-у?

Накрая, ще се окаже, че и това е въздух под налягане, и всъщност става дума за няколкото деца, които са давали показания.
Виж целия пост
# 45 781
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Майсторова е звъняла на Деян, а тя не е ли знаела, че се връщат? Според мен е знаела и е пратила Деян до хижата. Значи е странно РА да търчи до Българи...
Защо да е странно?. Майсторова се обажда на Деян вечерта. И двамата са получили странните съобщения..Той отива сутринта и намира труповете на 3мата.Другите 3ма ги няма. Знае се , че са били в селото, но не знаят дали са се върнали.Затова при разговора с Ралица Деян й казва  , че ги няма там и тя тръгва към Българи...Това е мястото, за което знаят, че са били последно. Никой няма връзка с тях вечерта и сутринта...Дефакто Майсторова и Деян не знаят откъде са изпратени съобщенията. Въпреки, че леко се съмнявам Калушев и Деян да не са се видяли, или поне чули на 30-31ви
Използвам случая да припомня и друг факт. Лично РА го каза. Деян когато я изпраща към Странджа и казва, че ако нещо я притесни или има проблем веднага да звъни на 112. Следователно той няма страх от службите и не се сеща  кой ги заплашва, защото е нямало такива. Това дава обяснение и защо вечерта не се е обадил той на 112. И остава версията за динамика в самата група поради стекли се обстоятелства.
Виж целия пост
# 45 782
Да припомним - Англия се тресе от невиждан до сега скандал с насилие над деца, показващ безсилието и неработенето на институциите, хората са гневни и отчаяни. Тук - защитаваме светлото име име на един, оставил след себе си пет трупа, единия на дете и го наричаме ангел, по аналогия със загинали по пътищата душички. Хора, осъзнайте се малко, бе........

България е уникална в това отношение. Майката на убитото момче демонстративно не отива на погребението на сина си, а на това на убиеца му. И наричат убиеца ангел.

Страната какво е виновна, че някой има психично заболяване?
Виж целия пост
# 45 783
Искам да питам има ли информация от друг източник за школа Роук освен от самия ИК и от пи ар публикации по медиите от преди години, имам предвид информация/ отзиви от реални участници и родители. При търсене ми излизат само горепосочените източници, а липсват такива от трети страни /така да кажа/.
Нито едно малко гмуркаче, или катераче, или щастлив родител не излезе да каже една хубава думичка за ламата. При две хиляди деца и четири хиляди родители, как на никой не му се обърна езика, тъй да се каже.
Тез толкова хиляди родители, имали ли са договори с школа Роук, данъци, а-у?
Ето една е писала под статията:

Скрит текст:
https://360mag.bg/posts/110917
"Станислава
12.07.2019 at 07:38
Синът ми мина през тази школа, за което ще съм им вечно благодарна. Чудесна статия!"

Да не забравяме и Цено (Тервел/ Елохим) един от първите му възпитаници.
Виж целия пост
# 45 784
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Майсторова е звъняла на Деян, а тя не е ли знаела, че се връщат? Според мен е знаела и е пратила Деян до хижата. Значи е странно РА да търчи до Българи...
Защо да е странно?. Майсторова се обажда на Деян вечерта. И двамата са получили странните съобщения..Той отива сутринта и намира труповете на 3мата.Другите 3ма ги няма. Знае се , че са били в селото, но не знаят дали са се върнали.Затова при разговора с Ралица Деян й казва  , че ги няма там и тя тръгва към Българи...Това е мястото, за което знаят, че са били последно. Никой няма връзка с тях вечерта и сутринта...Дефакто Майсторова и Деян не знаят откъде са изпратени съобщенията. Въпреки, че леко се съмнявам Калушев и Деян да не са се видяли, или поне чули на 30-31ви
Използвам случая да припомня и друг факт. Лично РА го каза. Деян когато я изпраща към Странджа и казва, че ако нещо я притесни или има проблем веднага да звъни на 112. Следователно той няма страх от службите и не се сеща  кой ги заплашва, защото е нямало такива. Това дава обяснение и защо вечерта не се е обадил той на 112. И остава версията за динамика в самата група поради стекли се обстоятелства.
Странно тълкуване. Аз бих го изтълкувала, че щом Деян е силно притеснен за безопасността на Ралица и я предупреждава и при най-малко съмнение да звъни на 112, значи той подозира убийство. А това е не е кой да е, а човекът, който знае най-много за групата и човекът, видял пръв местопрестъплението.
Виж целия пост
# 45 785
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?
Виж целия пост
# 45 786
Скрит текст:
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Майсторова е звъняла на Деян, а тя не е ли знаела, че се връщат? Според мен е знаела и е пратила Деян до хижата. Значи е странно РА да търчи до Българи...
Защо да е странно?. Майсторова се обажда на Деян вечерта. И двамата са получили странните съобщения..Той отива сутринта и намира труповете на 3мата.Другите 3ма ги няма. Знае се , че са били в селото, но не знаят дали са се върнали.Затова при разговора с Ралица Деян й казва  , че ги няма там и тя тръгва към Българи...Това е мястото, за което знаят, че са били последно. Никой няма връзка с тях вечерта и сутринта...Дефакто Майсторова и Деян не знаят откъде са изпратени съобщенията. Въпреки, че леко се съмнявам Калушев и Деян да не са се видяли, или поне чули на 30-31ви
Използвам случая да припомня и друг факт. Лично РА го каза. Деян когато я изпраща към Странджа и казва, че ако нещо я притесни или има проблем веднага да звъни на 112. Следователно той няма страх от службите и не се сеща  кой ги заплашва, защото е нямало такива. Това дава обяснение и защо вечерта не се е обадил той на 112. И остава версията за динамика в самата група поради стекли се обстоятелства.
[/quote]
Странно тълкуване. Аз бих го изтълкувала, че щом Деян е силно притеснен за безопасността на Ралица и я предупреждава и при най-малко съмнение да звъни на 112, значи той подозира убийство. А това е не е кой да е, а човекът, който знае най-много за групата и човекът, видял пръв местопрестъплението.
[/quote]
Ако Деян имаше съмнение спрямо някой или група или служба, нямаше да я изпраща там. В конкретния случай и той не знае какво се случва. Следователно е нямало съмнения преди това спрямо определени кръгове или хора.
Дано правилно се изразих.
Виж целия пост
# 45 787
Аз пък само в едно съм сигурен - не можеш да знаеш как му работи мозъкът и кое е логично за него
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?
Виж целия пост
# 45 788
Тоест, и на онзи свят ще го тормози теча, и овреме е взел мерки за него?
Виж целия пост
# 45 789
От цялата група двама са главните - Калушев и Ивей. Убийството е заради някой от двамата или и двамата.  Пламен, Дечо, Ники и Алекс са убити защото са били близки на двамата и са знаели много неща. За Ники не съм сигурна дали също не е от главните, т.е. активно да е участвал в това заради което са убити.
Виж целия пост
# 45 790
Искам да питам има ли информация от друг източник за школа Роук освен от самия ИК и от пи ар публикации по медиите от преди години, имам предвид информация/ отзиви от реални участници и родители. При търсене ми излизат само горепосочените източници, а липсват такива от трети страни /така да кажа/.

Назад в темата имаше линк към чат на Калушев с бащи, които са му задали съвсем резонни въпроси, вкл. има ли педагози сред организаторите и дали всичко е по регламент. Не помня в сайта на Роук или във форум някакъв. Тонът от бащите е учтив, въпросите са уместни, коректно формулирани. Бях впечатлена, че той им отговаря враждебно и арогантно. Сякаш се дразни, че някой изобщо му задава въпроси.
Съжалявам, че не мога да цитирам точно сайта или платформата, но ако не е изтрит коментара с линка, би трябвало да излезе с търсачката.
Виж целия пост
# 45 791
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?
Защото течовете са преди да се случи това, което всъщност се е случило. Решението е взето след като са се върнали набързо от къщата в Българи.
Виж целия пост
# 45 792
Тоест, и на онзи свят ще го тормози теча, и овреме е взел мерки за него?

Вчера, докато гледах статистика, за това какъв процент от самоубийците оставят прощално писмо, попаднах на дискусия в reddit.
Там човек споделяше, че брат му е оставил дълго предсмъртно писмо с подробни инструкции и данни, за да може роднините му да платят всички комунални сметки, които оставя след себе си. В цялото това писмо имало 2 думи за причините, всичко останало е било за това как и до кога трябва да се покрият задълженията му.
Едва ли човекът ще го търсят на ония свят, за да си плати, ама ей на, той е решил да си приключи нещата коректно.
Виж целия пост
# 45 793
Ами просто живота си тече, докато не дойде момента
 Не съм чувал самоубийците да спират да функционират преди да се самоубият
Бил е с външни хора (момичето), Алекс също надали е знаел какво предстои, а и не знаем кога точно е решил.

Имам приятел, който е силно вярващ, бих казал, че е в секта
Той знае, неща, които аз смятам, че не са верни.
Може на К. Башар да му е казал да поправи теча преди да се срещнат, няма как да знаеш Blush
Виж целия пост
# 45 794
Според Деян също са убити, да не забравяме и този факт. Най-ясно си личи на живо какво е ставало. Той не е вчерашен и може да различи убити ли са, не са ли.
Според мен Деян е силно притиснат от разследващите да си извърти показанията. Поне на първият разпит. После вече с адвоката са сключили някакъв вид сделка. Той се е подписал на каквото трябва, за да им пасне единствената версия, те го пускат да ходи където си иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия