Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 742
  • 45 887
# 45 855
Управляващият съдружник си ползва второто име Иванов.
Виж целия пост
# 45 856
Гледала съм такива филми : съдружници в голяма влиятелна и просперираща фирма. Единият е честен и иска да служи на закона и да върви в правия път. Другият иска да се продаде за много пари. И какво става? Сещате се. Та и нещо такова да няма тук?

Според теб кой от групата в коя от двете роли е в такъв случай?
Виж целия пост
# 45 857
Ами по филмите лошият се отървава от добрия за да не му пречи на далаверите.
Виж целия пост
# 45 858
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.

След като е толкова просто защо разследването продължава пети месец  ?
2ри  или 3ти се самоубил !?! Няма подобни  данни, просто  фантасмагории .

Скрит текст:
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
И откъде знаете, че всичко се случва на 2-3ти?  Имате достъп до експертизите?

Температурите на околната среда определят степента на измененията и степента на изстиване не телата. Не само, има и други фактори. Но при тези температури, неясна първоначална температура в кемпера, неясен коефициент на топлообмен между кемпера и околната среда, плюс - дупка(и) на кемпера. Забравете, никакви 24-36 часа. Казаха го това точно както казаха една камара глупости под натиска от обществото да кажат нещо, каквото и да е.

Разследването продължава 5-ти месец, защото имат проблем да обяснят какво точно се е случило без да "злепоставят" бивши и настоящи "колеги" от службите.
Вие сте патолога, който е работил по труповете на Околчица ли?

Не, но ми се струва, че и самия Патолог да дойде и да ви каже, пак няма да повярвате. Освен това, само Математиците ли знаят, че 2+2=4?
Е той човека е написал кога са починали, но на вас не ви харесват датите и твърдите , че са други...И дори с обяснения, така като да сте били там...

Всъщност не е. Както писах по-горе, от прокуратурата просто изплюха нещо под натиск и това е. Не очаквайте да видите сериозни екпертизи и кой знае каква конкретика. Убеден съм, че става въпрос за смесица от безхаберие, некадърност, прикриване на бивши и настоящи "колеги" от службите плюс солидна доза предизборни фанфари.

Т.е. лъже ?
Виж целия пост
# 45 859
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.

На адреса на тази асоциация в София, на улица Уилям Гладстон 37, вижте в Гугъл мапс какво пише .

ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association


Ето я и самата кантора :


https://www.ivanov-partners.com/
 Аз не виждам доказателства, че това е кантора на Ивей. Иванов е второто име на единия управляващ съдружник.
Това е варненска кантора, в София имат офис на Христо Белчев.
Във Варна адв. Гошев от тази кантора представлява Аз вярвам и помагам, които правят кампаниите за събиране на капачки за кувьози. Човекът се казва Васил Иванов Гошев. Какво общо има Ивей тук. Не разбрахте ли, че в Бг този човек не е практикувал като адвокат.
Виж целия пост
# 45 860
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.

На адреса на тази асоциация в София, на улица Уилям Гладстон 37, вижте в Гугъл мапс какво пише .

ЕВРОПЕЙСКИ ИНСТИТУТ ЗА КАРСТОВИ И ХИДРОГЕОЛОЖКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Е.А. МАРТЕЛ
European Karst and Geology Institute – E.А. Martel, Non-profit association


Ето я и самата кантора :


https://www.ivanov-partners.com/
 Аз не виждам доказателства, че това е кантора на Ивей. Иванов е второто име на единия управляващ съдружник.
Това е варненска кантора, в София имат офис на Христо Белчев.
Във Варна адв. Гошев от тази кантора представлява Аз вярвам и помагам, които правят кампаниите за събиране на капачки за кувьози. Човекът се казва Васил Иванов Гошев. Какво общо има Ивей тук. Не разбрахте ли, че в Бг този човек не е практикувал като адвокат.


Общият адрес.
Другото странно нещо е колко фирми на граждани на Холандия има регистрирани на този адрес
Виж целия пост
# 45 861
На ул. Христо Белчев 21 се намира огромна сграда с офиси и е собственост на "Съюз на военноинвалидите и военнопострадалите".
Вероятно на този адрес има над 100 фирми.
Виж целия пост
# 45 862
Моля, не свързвайте сектата с Иванов и партньори. Ивей няма нищо общо с кувьозите и детските линейки, ще ме извинявате.
Виж целия пост
# 45 863
Моля, не свързвайте сектата с Иванов и партньори. Ивей няма нищо общо с кувьозите и детските линейки, ще ме извинявате.
Това не е ли НПО? Розово-зелено?
Виж целия пост
# 45 864
Поредният чаршаф, с който Ралица отговаря на критиките тук:

Скрит текст:
Реших да направя събирателен пост за останалите дейности на Ники, Иво, Сашо, Ивей, Пламен и Дечо. Правя го с ясното съзнание, че не съм обхванала всичко.

Ето и още факти:

Всеки един от тях говореше по два езика, повечето – по три, а прекрасният и слънчев Ивей – цели седем. Все пак беше международен адвокат, живял на какви ли не места по света, включително и в Япония.

Иво например е завършил професионална фотография в Института по фотография в Ню Йорк през 1997 г. Вече е публично достояние, дори и тук в България, че е режисьор и че филмът му има няколко международни отличия. Той е и мореплавател, който с лодка прекосява пътя от Европа до бреговете на Карибско море.

Дечо ръководи успешна счетоводна фирма повече от 20 години.

Ники имаше щастието да се занимава с всичко изброено в последните ми постове и то на професионално ниво. Сертификатите и всички нива, които беше придобил още като дете във водолазното дело, бяха меко казано впечатляващи. Скалното катерене му беше любимо, както и парапланеризмът. Бойните изкуства също заемаха много специално място в живота му. Спелеологията беше истинска страст за него.
Разказите му за пещерите можех да слушам с часове, защото пламъкът в очите му, докато разказваше, беше заразителен.
Ники беше и билкарят в къщата. Всички събираха билки, но Ники още като тийнейджър, под ръководството на Иво, изучаваше билките много задълбочено. Вярваше, че природата е оставила на човека много повече решения, отколкото сме склонни да виждаме. Горе в хижата всички гости се наслаждаваха на най-вкусните билкови чайове благодарение на изключителния подбор, който Ники правеше. Имаше цяло помещение за билките, които събираше и сушеше. Обожаваше да ми показва тази стая, в която ухаеше прекрасно и да ми разказва за всяко цвете и билка, което е събрал. Последният път ми направи букет от билки, за да си занеса в София и да правя чай, който подпомага имунната система тъй като вирусните епидемии вече сериозно върлуваха.

Добре известен факт са филмовите занимания на Пламен, но по-малко хора знаят какъв изключителен пчелар беше той. Другият пчелар беше Ивей. Заедно двамата се грижеха за кошерите и добиваха невероятен мед. В хижата захар нямаше – използваше се единствено мед.

За състраданието им мога да кажа само едно – никога не правеха разлика кой заслужава помощ и кой не. Дали ставаше дума за хлебарка, влязла в хижата, горска мишка, ранено животно или човек в нужда – те се отзоваваха веднага и с всичко, което имаха.

За това, че бяха будисти, няма да говоря много. Всеки, който се интересува от този случай, вече сигурно сам се е информирал. Със сигурност на тези, които много им се иска да ни убедят, че става въпрос за секта и самоубийства само ще кажа, че са съшили с бели конци версията си и е трябвало по-добре да се информират преди да налагат лъжата за истина толкова нескопосано.

Едно е важно да се знае!

Будизмът учи на състрадание, ненасилие и уважение към живота. Учи да намаляваш страданието, а не да го увеличаваш. Един от основните му принципи е прост: не причинявай вреда и не отнемай живот. Всеки, който е познавал тези хора, знае, че те не просто говореха за тези принципи. Те живееха според тях.

И тук идва въпросът:

Кому пречеха тези изключително интелигентни и надарени хора, чиято единствена цел винаги е била да бъдат в помощ и подкрепа на природата, хората и животните?

Хора, обичащи свободата и изследващи живота и Земята така, както малцина се осмеляват да го правят.

На кого беше изгодно да ги очерни и окаля по този безпрецедентен начин още в първите дни след смъртта им?

Защо версията беше наложена веднага – още преди телата на Петрохан да са изстинали и преди останалите трима да бъдат открити? Реално преди да се започне каквото и да било разследване!

Ще използвам един често употребяван от съфорумките израз:
Повтарянето по 100 пъти на едно и също нещо, не го превръща в истина, ако то не е.
Виж целия пост
# 45 865
Не знам дали тук някой ги оплюва, но тя наистина срина всичко за тези хора. Билки, пчели и бизнеси от гората...сладичко като филмче на Дисни. Институтът по фотография в Ню Йорк , който е завършил Калушев са онлайн курсове за фотография, които просто си заплащаш.
Виж целия пост
# 45 866
Не знам дали тук някой ги оплюва, но тя наистина срина всичко за тези хора. Билки, пчели и бизнеси от гората...Институтът по фотография в Ню Йорк , който е завършил Калушев са онлайн курсове за фотография, които просто си заплащаш.

А сертификатите на 10 годишно дете за пещерен водолаз са още по-зле. Те са направо несъществуващи.
Виж целия пост
# 45 867
Не са загинали толкова рано жертвите на Околчица. Поне според изнесената информация. То и на разследващите им се искаше да е така, но не е. Колкото и експертизи да правят след това, не могат да натамънят толкова хронологията, колкото им е необходимо, за да не изникнат лавина от въпроси по скалъпената им версия.
Най-малкото е имало течна кръв на огледа, което няма как да се случи, ако са умрели толкова дни по-рано.
Димитър Стоянов от Бърд също каза последно, че между 12 и 24 часа  е настъпила смъртта им преди откриването от овчаря. Нали вярвате на бърд и бивол?
То ако се окаже, че и затова са излъгали от прокуратурата, значи няма как да се вярва на една дума, изречена от разследващите.
Виж целия пост
# 45 868
Ако няма окончателно отговори, не виждам смисъл от пресконференции. Всъщност те донякъде объркват хората, вместо да помагат.
Виж целия пост
# 45 869
Ако са като последното им изявление, то дори не беше пресконференция, определено няма смисъл. Критикувате майките, но тези даващи пресконференции са същите. Ние ще говорим каквото сме си решили, вие нямате право да ни прекъсвате, без въпроси. Чао. Само че, те служат уж на народа и нямат право да се държат като невменяеми при изискване за прозрачност на работата им.
Те бяха категорични на 4-я ден без никакви доказателства, а сега са се покрили вдън земя. Къде са прокурорите? Демерджиев и тях ли ще чака да им свърши ваканцията?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия