Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 515 288
  • 46 307
# 46 260
Майсторова не знае къде са .Пита го дали са се прибрали в тоя сняг и той и връща смс-а със сбогуването ,на всички са изключени телефоните само Деян е опция за някаква яснота.
Аз също мисля че Деян до последно е бил наясно.
Виж целия пост
# 46 261
На мен ми се видя много странно, че при тези притеснителни СМ-си и изключени телефони Деян отива чак на другия ден и то към 10 ч. И два варианта ми се мотаеха в главата -или нещо е подозирал  и го е било страх, или е тръгнал, но нещо го е уплашило (примерно стрелба) и се е върнал.
Виж целия пост
# 46 262
Скрит текст:
Ралица защо така безугледно лъже, че са се занимавали с природозащита и са подавали сигнали? Няма нито един сигнал, подаден от тях. Има подавани сигнали срещу тях, че заграждат територия от натура 2000 и гонят хората, вкл. които си изкарват прехраната от гората. Една лъжа, повторена 100 пъти, не става истина.
Няма забрана за това.
Виж, да искаш лична карта на граничен полицай вече е друго нещо.
Защитената територия не се захлаждахс електропастир. Това не е кочина.
Няма забрана, ако имат валидно разрешително от съответното ДГС за търговия с диворастящи растения, и ако берат на ръка, без да ползват улесняващи уреди. Ако не се спазват тези изисквания си е направо незаконно.
Виж целия пост
# 46 263
Да, дори и така да е има го и се чува много добре.
Откажи се. Няма да те разберат.
Виж целия пост
# 46 264
Ралица защо така безугледно лъже, че са се занимавали с природозащита и са подавали сигнали? Няма нито един сигнал, подаден от тях. Има подавани сигнали срещу тях, че заграждат територия от натура 2000 и гонят хората, вкл. които си изкарват прехраната от гората. Една лъжа, повторена 100 пъти, не става истина.
По принцип нито е законно, нито морално да си 'изкарва някой прехраната от гората' обирайки наличните ресурси в защитена природна зона, за да ги търгува после. Това е част от екосистемата и храна за животните в нея, и едно е да си набереш да и хапнеш, друго да си 'изкарваш прехраната' с това. Малко е нелепо точно от това да се драматизира.

А групата от Петрохан като каква точно се е ангажирала с това да "опазва" защитена територия?
Защо не е подала сигнали към РИОСВ или горското стопанство щом има съмнения за незаконни дейности?
Изземването на нечии функции си е абсолютно нарушение.
Според мен са си придавали доста по-голяма значимост, отколкото всъщност са имали.
Виж целия пост
# 46 265
На мен ми се видя много странно, че при тези притеснителни СМ-си и изключени телефони Деян отива чак на другия ден и то към 10 ч. И два варианта ми се мотаеха в главата -или нещо е подозирал  и го е било страх, или е тръгнал, но нещо го е уплашило (примерно стрелба) и се е върнал.

И на мен ми се вижда много странно. А и на ли казаха че от къщата на Деян може да се стигне пеша до хижата по някакви пътеки.

Все си мисля че ако мои близки приятели не ми отговорят и техни близки се притесняват ще събера още един двама човека и ще отида да проверя.

А той отива на другия ден, взима и Лола.

Защо отива с Лола ?

А не с човек от селото ?
Виж целия пост
# 46 266
Това, че няма официално входирани сигнали към дадени институции, не означава, че са нямали неофициални контакти, по принцип.
За да се чуеш с някой по телефона, не е нужно да има документална следа.
Виж целия пост
# 46 267
Аз мисля, че не толкова се прикрива, колкото не са търсили и са тръгнали по най-удобната пътека. Затова и замлъкнаха сигурно, защото някъде по трасето логиката се загуби. А и както някой каза, ако има външна намеса, някой няма да е оставил на мястото закачен кичур коса..


Като се знае как са третирали труповете от кемпера и са ги мъкнали, като нищо може да са разнасяли и тези от Петрохан като чували с картофи.
Отношението на полицията и на двете места, а и в Българи, май не е било много внимателно и уважително. Едно такова... като към терористи. Като към лоши хора, които са заслужавали да умрат. Все едно полицията е знаела, че рано или късно така ще свършат.
Аз поне имам такова чувство.
И на брифингите... на ви записите, вижте ги тези сектанти, няма какво да ви обясняваме повече. Няма външна намеса, толкоз.
Как да обяснят повече, като трябва да кажат какво е ставало в хижата. Във всеки случай групата е добре позната на полицията, която е ползвала дрона им и оръжията им.

Ето това е една причина, поради която не мога да повярвам в тая конспирация.
Говорим за сума хора в МВР, от ДАНС, Агенция за защита на детето, до патоанатомите в София и Враца и редови полицаи от монтанско, Враца, с. Българи, няма как всички те за знаят нещо и да крият или някой да обикаля и да им заповядва как да протича разследването....
Една тайна се пази от двама, ако единият е мъртъв, тук имаме десетки хора от най-различни отдели и йерархия.
Пак да кажа, много по-просто е да обявят "разбита е клетка тежковъоръжени терористи, полицаите са наградени", щом така и така всички знаят.

Пет пъти връщах, абсолютно никакви думи не чувам в записа.


Подкрепям това мнение. Аз също не вярвам, че повече от 1-2-ма човека биха прикривали нещо подобно.
Виж целия пост
# 46 268
На мен ми се видя много странно, че при тези притеснителни СМ-си и изключени телефони Деян отива чак на другия ден и то към 10 ч. И два варианта ми се мотаеха в главата -или нещо е подозирал  и го е било страх, или е тръгнал, но нещо го е уплашило (примерно стрелба) и се е върнал.

И на мен ми се вижда много странно. А и на ли казаха че от къщата на Деян може да се стигне пеша до хижата по някакви пътеки.

Все си мисля че ако мои близки приятели не ми отговорят и техни близки се притесняват ще събера още един двама човека и ще отида да проверя.

А той отива на другия ден, взима и Лола.

Защо отива с Лола ?

А не с човек от селото ?
Може би защото не е искал да я оставя сама.
Виж целия пост
# 46 269
С какъв човек от селото да отиде? Не са общували с никого и изведнъж ще заведе някой там???
Виж целия пост
# 46 270
Всички тия петстотин души имат ли поглед над цялата картина? Хората, които разполагат с цялата информация и са компетентни да я анализират не.са ли сравнително малък екип?
В началото може и да нямат, ама като гръмне случая по нац. телевизия няма как да нямат. Примерно шофьорът, докарал един кемпер от планината бързо ще загрее кой е този кемпер (само произволен пример).
Или ние тук имаме поглед над цялата картина, а хората, които събират гилзите или правят аутопсия ги държат без комуникации и не могат да съберат 2 и 2?
Виж целия пост
# 46 271
Зачетох се пак в показанията на Майсторова и Деян. В кой момент тя кара Деян да отиде в хижата и защо? След като според нея те са още на морето, какво да търси Деян в хижата? А и той хем мислел, че са на морето, хем отива да ги търси в хижата. Че и звънял на другите. Защо? Ако Калушев има проблем с телефона, да речем, защо някой ще звъни на другите трима, които не са с него, а са си в хижата? Този момент така и не се изясни вече почти 5 месеца.

Мисля, че са ги очаквали или са знаели, че тръгват. Когато чете дългия текст по телевизията каза, че на въпроса ѝ дали са се прибрали е получила този странен смс. Тогава доста хора констатирахме, че не знаехме, че писмото на Калушев е  отговор на въпрос от майка му.
Виж целия пост
# 46 272
Относно хората, ангажирани от първо лице  - какви 500 човека? Оказа се, че всички аутопсии са правени от 1 патоанатом! Това е просто скандално. Няма да се учудя и ако камерите са преглеждани от един човек.
Виж целия пост
# 46 273
Изолде, ето линк:


https://plovdivdaily.bg/ivo-kalushev-ne-iskal-da-se-prerazhda-ot … -sled-smartta-si/


Обаче пък сега ми се струва, че тая статия е непълна или показанията са рязани. Пише, че Майсторова се е обадила на Деян на следващата сутрин. За вечерта нищо.

Зачетох се пак в показанията на Майсторова и Деян. В кой момент тя кара Деян да отиде в хижата и защо? След като според нея те са още на морето, какво да търси Деян в хижата? А и той хем мислел, че са на морето, хем отива да ги търси в хижата. Че и звънял на другите. Защо? Ако Калушев има проблем с телефона, да речем, защо някой ще звъни на другите трима, които не са с него, а са си в хижата? Този момент така и не се изясни вече почти 5 месеца.

Мисля, че са ги очаквали или са знаели, че тръгват. Когато чете дългия текст по телевизията каза, че на въпроса ѝ дали са се прибрали е получила този странен смс. Тогава доста хора констатирахме, че не знаехме, че писмото на Калушев е  отговор на въпрос от майка му.

Тъкмо това четох сега. Пише, че за последните няколко дни знае, че е е бил в село Българи. Не мисля, че са говорили. Само е лайкнал иконата, която му пратила на смс.
Виж целия пост
# 46 274
На мен ми е  странно не само това,  че Деян не е отишъл веднага, ами че и Майсторова каза, че не събудила мъжа си след този тревожен смс, за да имал здрав сън...Всичко около отиването в хижата е малко тралаллали с тия показания...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия