Домашни сладкиши - от старите тефтери до нови вдъхновения, 2-ра тема за сладки раздумки

  • 50 668
  • 744
# 510
Карз, заповядай: Лек чийзкейк със солен карамел без печене.
Виж целия пост
# 511
MayGodBless, Mikkey, пак ме изкушавате! Много вкусни изглеждат десертите, които сте приготвили. Simple Smile

Аз днес направих Кайзершмарн по рецепта на YanaDG. Специални благодарности! Одобри се от всички в нас, дори и от "мис каприз" (дъщеря ми).

Виж целия пост
# 512
Оле, какви вкусотии виждат моите очи! Heart Eyes

Аз отдавна не съм се включвала в темата понеже вкъщи от здравословни проблеми нямаше отърване и не ни беше до готвене какво остава за сладкиши Sweat Но пък сега се пооправят нещата и ММ от 2 седмици насам ми прави кето десерти по рецепти, които съм си харесала. Споделям ви вчерашното попадение - кокосов кекс без брашно.

Качвам ви снимка от интернет понеже нашия кекс не мога да го отрежа хубаво и да го снимам естетично Smile


Рецептата е: 200гр кокосови стърготини, 100гр подсладител по желание (ползвахме еритритол на прах), 200гр сметана над 30%, 3 яйца, 1ч.л. бакпулвер, ванилия. Фурната се пуска да загрява на 180 градуса, а през това време се объркват яйцата, подсладителя, сметаната, ванилията и бакпулвера. Накрая се добавят и кокосовите стърготини като сместа се оставя за 15мин така да поседи, за да може кокосовите стърготини да поемат. Пече се във форма 18-20см за 30-35мин. (или до хубав златист загар)
Много вкусно се получи, но аз не знам защо очаквах по-наситен кокосов вкус Smiley Следващия път ще добавим и аромат кокос да видим какво ще стане. Иначе сладкиша предполагам, че и с пудра захар вместо подсладител би станал много вкусен. Много върви с кафенце Smile

Имам и питане към вас - малиново желе на прах имате ли на представа от къде мога да взема Thinking Харесах си една полска торта malinowa chmurka, която ползва такова малиново желе на прах и сега съм в търсене Smile
Виж целия пост
# 513
Ni.tray, потвърждавам за кокосовия кекс, и аз имам такава рецепта, много вкусен става.


За желето, става дума за плодовите кисели, предполагам? В Полша са разпространени.
Виж целия пост
# 514
Ники, много се радвам да те видя 🤗🤗🤗
За желето колкото и странно звучи.. от Тему 😆 има търговци на полски продукти включително полската линия на др Йоткер която има такива щури неща, които ги няма на нашия пазар,примерно готов микс за Карпатка😆

Виж целия пост
# 515
Благодаря ти,Мики! Записвам си я!

Стига бе! В Тему и храни ли предлагат? Не знаех!
Виж целия пост
# 516
С Bella98 се вихрихме тези дни и сътворихме ето това Yum
 
Виж целия пост
# 517
Това желе някой правил ли го е да сподели впечатления?
Аз купих от Берьозка пакетче за кисел, но търся рецепта, че на опаковката нищо не пише и не знам как се приготвя.
Виж целия пост
# 518
Това желе някой правил ли го е да сподели впечатления?
Аз купих от Берьозка пакетче за кисел, но търся рецепта, че на опаковката нищо не пише и не знам как се приготвя.
Такъв ли? https://berezka.bg/bg/product/4490-kisel-vkus-malina-vprok
Виж целия пост
# 519


Тези са, мисля, подобни са на показаното.
Виж целия пост
# 520
The iron lady, тук има как се приготвят: https://lidkon.by/brand-lidkon/kisel-vkus-yabloko-karamel-ne-trebuyushhij-varki/
Виж целия пост
# 521
Много благодаря! Утре ще пробвам да направя един.
Виж целия пост
# 522
Честит, Гергьовден!

Аз използвам почивния ден да направя генерална репетиция за наближаващия абитуриентски бал на синът ми. Grinning



Скрит текст:



Специални благодарности на sve! Kissing HeartТърсейки рецепта попаднах на нейна препоръка за тези сладки с печат.
https://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html?m=1

Спазих всичко, само не сложих джинджифил и портокалови корички.
И за да се запази отпечатъка, преди печене държах тавата с бисквитите за 5-10 мин. в хладилника.

От тази доза излезнаха 25 слепени с ябълков мармалад бисквитки. Сега съм ги прибрала в кутия с капак и след два дена ще ги опитаме. Добре, де, може и след един.. Grinning
Виж целия пост
# 523
Честит празник!
vox, чудесни са се получили сладките! И аз не слагам портокалови корички.
Виж целия пост
# 524
Чудесни са! Как не съм ги видяла миналата година да ги направя за моя абитуриент! Ще ги имам предвид за абсолвентския бал 😆
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия