Ноемврийски бебета 2025 - Тема 2

  • 17 352
  • 741
# 285
На мен днес следобед ми дойде първата менструация след раждането. Струва ми се, че в предишната тема беше коментирано, та вероятно ще повторя някого, но момичетата, при които менструацията вече дойде, усещате ли кърмата ви (ако кърмите) да е намаляла по това време или нямаше голяма разлика?

В книгата на Хедра за кърменето четох, че като дойде менструацията (и в последствие редовно малко преди менструациятаби в първите дни от течението) леко намаля количеството на кърмата, но после се възстановява. Не би трябвало да е проблем, но кажи как се усеща по-късно все пак Simple Smile
Виж целия пост
# 286
Има някаква разлика в количеството преди цикъла при мен, леко намалява, но нищо фрапантно.
Цедя се, и следя количествата подробно.
Виж целия пост
# 287
При родилите секцио, кога ви дойде цикълът? Малката ще става на 5 месеца след седмица, а на мен още не ми е дошло 😅 Нормално ли е?
Виж целия пост
# 288
И при мен още не е дошъл…не го и чакам с нетърпение 😄
Виж целия пост
# 289
Блазе ви, аз родих вагинално средата на ноември, кърмя и цедя, и ми дойде малко след средата на януари. 😀
Виж целия пост
# 290
Аз бях споменала. Блазе ви. На мен ми дойде 20тина дена след секциото (много грубо, наказана от съдбата съм аз) . И вече минаха 4 менструации , ( в очакване на 5та баш по великден) нормализираха се. В началото доста обилно, вече си е пак по 4 дена и с нормална обилност.
Виж целия пост
# 291
Аз пък май съм от малкото, които се надяват да им дойде. Имам СПКЯ и съответно се надявах след раждането магически да се оправят нещата с нередовната менструация. .дали е възможно ще видим. 😩😁
Виж целия пост
# 292
За менструацията няма значение начинът на раждане, а дали сте кърмеща. Вероятността да сте без цикъл зависи от периода и честотата на кърмене, но изключения винаги има. На мен при първото раждане ми дойде след годинката, но каката денонощно беше на гърда. Сега с малката очаквам доста по-рано, но хич не умирам от желание да си припомня тези моменти.
Виж целия пост
# 293
Аз бях споменала. Блазе ви. На мен ми дойде 20тина дена след секциото (много грубо, наказана от съдбата съм аз) . И вече минаха 4 менструации , ( в очакване на 5та баш по великден) нормализираха се. В началото доста обилно, вече си е пак по 4 дена и с нормална обилност.
Оф ужас, не си сама. И аз като теб естественое изтегля късата клечка. Даже последно март месец ми дойде точно в деня на операцията, поне беше след това. Но си е супер точен и вече не толкова обилен. 🙏
Виж целия пост
# 294
На мен на 4 март ми дойде, а родих на 13.11, та много малко преди 4 месец от раждането (естествено). Кърмя все още, но не много.

Днес бяхме на консултация и му бихме и двете ваксини, а аз казах, че искам само едната. При условие, че предният път даже личната каза, че може да ги разделим, днес нямало нужда. То и друг път сме били по 2, та се надявам да мине добре тази нощ. Стискайте палци. Поплака доста. Даже почна на кантара, който уж показа 7.600 кг. Не беше мирен, но толкова го писаха. 67 см. го изкараха и сестрата с един глас все едно чудо станало каза, че за месец пораснал с 4 см. Личната каза някъде 5 дни след ваксините да почна захранването. Препоръча схемата на Хипп. Та по нея ще се водя и първо картоф ще му давам като на обяд само ще яде пюрета. Каза по 100-150 гр. и да не прекалявам, че качва по кограм на месец. Аз казах, че не ми е драма дали качва и колко, че и за кръста ми мисля. А и аз като го вдигам усещам, че става все по-тежък. Само мен ли сутрин като си сгъна фалангите на пръстите ме боли и нямам сила в ръцете?
Виж целия пост
# 295
Точно вчера се чудех как ще го вдигам от пода след игра след още някой месец. А даже още не съм взела ерго раница. Слингът го спрях, т.к. се разтегна, и не ми липсва. ММ се опита да ми показва как да вдигам бебето правилно (уж съм клякала на пръсти, гледах и доста видеа по въпроса), но едно е да вдигнеш бебе 2 пъти, друго е 30 пъти плюс носене по цял ден. Опитвам се да тренирам за ръце, но си е комично.
Виж целия пост
# 296
При нас биха белодробната миналата седмица и от тогава е много тегаво положението. Зъби растат, корем боли, раздразнителна е 🫣 Този четвъртък сме за последна и направо не ми се ходи.

Нашият слинг беше в употреба само около месец, после опищя света, че искам да я слагам с крайници вътре и да не вижда напред та го прибрах. Ергономичната раница също беше хит, но напоследък не я ползваме, защото иска да гледа и пак пищи вътре. Пробвахме да гледа напред и много й хареса, но може да се ползва така за много кратки интервали - 15/20 мин. Иначе по цял ден е на ръце, когато не й е комфортно и я боли. Тези 7 кг почнаха да натежават яко 😫
Виж целия пост
# 297
И аз имам болки в кръста и то само от дясната страна, явно е от носенето.😵‍💫 Като лежа не ме боли, но при движение, свиване, навеждане започва болката.
Малкото момиченце все още си връща мляко и след всяко хранене я нося изправена, но и отделно вече е толкова любопитна, че иска да се разхождаме вкъщи и да разглежда и пипа всичко. Като стане по-тежка и аз не знам как ще е.

Относно захранването🍴- вие мислите ли да си правите сами пюрета, или ще купувате готови?
Виж целия пост
# 298
И при нас е така с ергономичната раница. Тя ли се изморява след 15тина минути, или по принцип не е желателно да се ползва повече?

За пюретата ми се иска поне някои да правя домашни, но се чудя от къде да купувам продуктите. Ако някой има съвет, ще съм благодарна.
При нас биха белодробната миналата седмица и от тогава е много тегаво положението. Зъби растат, корем боли, раздразнителна е 🫣 Този четвъртък сме за последна и направо не ми се ходи.

Нашият слинг беше в употреба само около месец, после опищя света, че искам да я слагам с крайници вътре и да не вижда напред та го прибрах. Ергономичната раница също беше хит, но напоследък не я ползваме, защото иска да гледа и пак пищи вътре. Пробвахме да гледа напред и много й хареса, но може да се ползва така за много кратки интервали - 15/20 мин. Иначе по цял ден е на ръце, когато не й е комфортно и я боли. Тези 7 кг почнаха да натежават яко 😫
Виж целия пост
# 299
Ние сме на преглед утре за 5м. Добре, че няма да бият ваксини тогава, че нещо кашля и се надявам да я преслушат и да кажат дали всичко е наред.

Аз за сега цикъл май нямам, ама имам някакви странни зацапвания от време на време и може би не е зле да мина на лекар да ме прегледат дали всичко е ок.

Аз нещо съм постоянно гладна, айде да идва топлото време и да ходим да се разхождаме повече, че нещо не се чувствам добре в тялото си. Confused

За захранването за сега съм решила да чакам до навършване на 6м, но ще видим как ще станат нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия