Непродаваем имот

  • 3 596
  • 54
# 45
Цял живот живея на първи етаж - друга масово мразена височина за обитаване Simple Smile И всеки Божи ден като хвърля едно око през прозореца на спалнята ми срещам погледа на някоя надничаща през улицата съседка. Няма абсолютно никакво значение, че първият етаж всъщност е много висок. Сградата е малка и без асансьор, но често се качвам до таванските ми стаи на 4ти етаж, понеже там си държа извънсезонни дрехи, декорации, по-рядко ползвана посуда, библиотеката и други неща, на които временно или за постоянно не съм намерила място в основното жилище. Сградата е от 60те години, досега ремонт на покрив не е правен. През есента протече за пръв път и се уговорихме със съседите да го ремонтираме тази пролет като даде хубаво време и съберем оферти от фирми. При добре направен покрив, явно успява да изкара към 70 години. Не бих се притеснявала точно от течове от покрива. Виж, да те наводнят съседи от банята и кухнята е нещо като ежедневие за много хора.

Радвай се на жилището - широки и просторни стаи с много светлина са нещо недостижимо за повечето хора и причината за мрънкането на околните вероятно е завист, както вече много други форумки ти казаха. Сравни мрънкащите в какви жилища живеят и се успокой.
Виж целия пост
# 46
Никак не е лошо на последен етаж. Аз съм на втори. Над нас е страшна работа - яко набиване на пети, влачене на мебели, хвърляне на тежки предмети по пода и какво ли не по всяко време на денонощието. Аман вече. Синът ми си купи жилище на последен етаж, спести си моите “ екстри” от съседите и е много доволен. Така че, вариантът ви не е никак лош, спестявате си много тормоз от прости хора. Оценявайте го Simple Smile
Виж целия пост
# 47
Ние купихме скоро на 3 последен етаж без асансьор. Беше свободен и на втория, но решихме, че не ни се слушат шумове отвсякъде. Над нас има тавански помещения и не е покрив. Но той покривът и да протече, нали се оправя с парите от Фонд ремонти. Нашият апартамент беше най-скъп (в Швейцария е така). За гледката да не коментирам, всеки който дойде, вика фантазия. Качването до 3 етаж го третирам като фитнес. Торбите ги качва ММ, не че аз не мога. Понякога качвам и аз по нещо, ако не е супер тежко. Ако го няма си поръчвам продукти онлайн и ми ги носят до вратата, така че на стари години ще има вариант. За мебелите си наехме фирма и ни пренесоха за 3 часа заедно с демонтажа и монтажа. И майка ми викаше как може на последен етаж, въобще не я отразих.
Виж целия пост
# 48
Няма сила на света, която да ме накара да живея на различен от последния етаж. Гледка, спокойствие, тишина - незаменимо е просто !
Виж целия пост
# 49
На последен 7-ми етаж си купих жилище преди 15 години и не съжалявам. Сложихме добра изолация на покрива, няма течове, а най-важното никой не ми тропа над главата. И на мен ми говореха, че е старо строителството, че има циганска махала наблизо, но цената, която платих за този апартамент е поне 3 пъти по-ниска от сегашните. Холът ми е южно изложение и цял март не пускам парно, когато е слънчево. Не слушайте никого освен себе си, аз не слушам дори майка ми, щом съм пълнолетна няма шанс някой да ми дава наставления...
Виж целия пост
# 50
Аз също не слушам никой вече, но съм на почти 50-сет години. Като бях млада, много се влияех от чуждото мнение, а беше напълно излишно. Разбирам я авторката, но за мен инвестицията в собствено жилище е най-добрата инвестиция. От 2000 година насам следя пазара и все се покачват, никога не падат.
Виж целия пост
# 51
Аз също плащам тежък данък обществено мнение и съм пълна с тревоги и съмнения заради изборите, които правя.
Виж целия пост
# 52
Ако жилището е добро, ако покривът е проверен и здрав, абсолютно няма от какво да се притесняваш.
Родителите ми наскоро продадоха апартамента,  в който израснах. Малък град, западащ общо-взето, последен трети етаж, без асансьор в тухлен блок от ранните 70. беше в състояние за основен ремонт. Много са доволни и те, и купувачът, с когото се познават.
А дори и утре да не ти харесва, наистина, няма нищо непоправимо в тази ситуация както я описваш.
Виж целия пост
# 53
Малее, ако слушах хората относно сделките ми с имоти, сигурно щях да спя в кашони под моста!
Или да плащам наем в Младост, София и да чакам да си покрия разходите от вилата в Гърция за 4 месеца.
Въобще - при сегашния пазар на имоти в България, всяка покупка е ней-доброто, което може да се направи. Цените растат като луди и надскачат инфлация, заеми, цени от минали години...
Виж целия пост
# 54
Имам жилища и на първи и на последен етаж без асансьор. И двата варианта имат своите предимства. На последния етаж е най-чисто, няма вероятност да те наводни съсед, да ти цапа отгоре прозорците с нещо, да капе върху теб. Да, при доставка на нещо плащаш повече за качването, но колко често човек има доставка на мебели или техника до дома си? На първия етаж предимствата са, че можеш да си миеш прозорците и балкона на воля с капеща вода и без да има сърдити. Едно е да бършеш външни первази с кърпа, друго е да излееш една вода по тях и да ги измиеш както си трябва, което правя само в жилището на първия етаж когато си поискам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия