И всеки Божи ден като хвърля едно око през прозореца на спалнята ми срещам погледа на някоя надничаща през улицата съседка. Няма абсолютно никакво значение, че първият етаж всъщност е много висок. Сградата е малка и без асансьор, но често се качвам до таванските ми стаи на 4ти етаж, понеже там си държа извънсезонни дрехи, декорации, по-рядко ползвана посуда, библиотеката и други неща, на които временно или за постоянно не съм намерила място в основното жилище. Сградата е от 60те години, досега ремонт на покрив не е правен. През есента протече за пръв път и се уговорихме със съседите да го ремонтираме тази пролет като даде хубаво време и съберем оферти от фирми. При добре направен покрив, явно успява да изкара към 70 години. Не бих се притеснявала точно от течове от покрива. Виж, да те наводнят съседи от банята и кухнята е нещо като ежедневие за много хора.Радвай се на жилището - широки и просторни стаи с много светлина са нещо недостижимо за повечето хора и причината за мрънкането на околните вероятно е завист, както вече много други форумки ти казаха. Сравни мрънкащите в какви жилища живеят и се успокой.