Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 23

  • 22 489
  • 583
# 135
Нишовите бизнес уроци само на ЛС Simple Smile!
Виж целия пост
# 136
Някой наясно ли е какво предстои за кв. Изгрев. Имам интерес да си търся парцел за къща, защото ми хареса тишината, улиците са много тесни и 2 автомобила не могат да се разминат - дали предвиждат да разширят улиците там? Орхидея отпада защото цялата е настроена вече, а е супер тясна...някой ако знае друга тиха уличка да сподели? Те наскоро там май канал им сложиха? Изобщо всякаква информация ще ми е полезна - не само за конкретната улица, но и като цяло за квартала - нови строежи, парцели, проблеми и.т.н. Невен след панелките и тя е тясна ...абе ужас и също ме притеснява аз парцел ще купя и след 2-3 години ще ми махат от съседна кооперация...
Виж целия пост
# 137
Самият факт, че е със статут на квартал, трябва да ти говори за много бъдещи кооперации. Един поглед на ул. Мир е достатъчен… Всичко с прилична инфраструктура вече е / много скоро ще се окооперачи. А нагоре по все още тихите местенца 2 - 3 години след покупката може още да прекарваш ток и вода, не да живееш там, че да гледаш кой ще ти маха.
Виж целия пост
# 138
Penkoman, в кадастъра за всеки парцел си пише с каква плътност е застрояването и с колко етажност .. Разгледай. Вероятно високата и стръмна част ще е отредена за къщи, но пък ще е приключение да минаваш покрай всичките "затворени комплекси" докато си стигнеш до къщата.
Диди е абсолютно права - квартал = по-голяма плътност на застрояване, по-високи сгради и по-високи данъци, но без инфраструктура и обслужващи сгради.
Убиват се да ръкопляскат във ФБ на един идиот, кандидат за депутат от БСП, който искал да прави всички СО квартали! Айде един път да направят първо улици, училища и ДГ, а после да вдигат данъците.
Друг пък внесал предложение да местят старите винишки гробища.. искат да строят върху костите на хората, верно ли някой ще купи там върху кости и точно до дерето!!!
Виж целия пост
# 139
Те и централните гробища искаха да местят, но не им се получи. Не се впрягайте от имагинерни предизборни обещания. Simple Smile

Аз друго се замислих - Пенко се смее на цените на къщите, а сега мисли да купува празен парцел?! Да не си мисли, че крайната цена да си построи къща ще е много по-далеч от сумите, на които се присмива. И пак ще му лаят кучета от нечий съседен двор. Пък ако е за инвестиция, такова нещо няма избиване в рамките на остатъка от живота му. Знам, че е възрастен мъж, не 20 годишен хлапак. От гол парцел до готова къща с всички удобства не ти мърдат 5 години минимум. И то ако изобщо стане работата.
Виж целия пост
# 140
Didi, aз много се забавлявам с политическите обещания, преценЯм и акъла на клакьорите им, които им се кланят в захлас Simple Smile
Само като прочетох колко улици и какви отчуждителни процедури предвижда новият проектобюджет и си умрях от смях Simple Smile
Разширение на Винишкия баир, алтернативи на Цар Борис - една уличка, която излиза от Траката на 4та гимназия, която е в толкова гъсто застроен район и толкова тясна, че от сега предричам поне 20г съдебни дела, имаше разписана идея и за разширение на ул Кастрица, към Розмарин да се разтоварел трафика
Само за сведение - общината миналото лято нямаше пари да плати 30м2 в Пчелина за да мине водопровода по план. На друг пък му вдигнаха наново съборената ограда, нищо че беше насред улицата според ПУР, защото пак не можаха да му платят едни 10-15м2
Виж целия пост
# 141
Пенко, кв. Изгрев си беше добре преди да започнат да строят блокове. Ние сами си бетонирахме улицата и дойде Планекс и стана ужас. Има ПУР от 2012 , не е приложен и не знам как би станало, като общината няма пари. Направиха канализация до някъде. Водата на места е на кооперации, не винаги приемат ново член кооператори. Това , ако няма вода в парцела. Чух, че щели да правят нов план за района и щели да спрат издаване на разрешения за строеж. Много бих се радвала ако стане така, но дали е истина. Вчера съседи си бетонираха част от пътя. Много ще скочат , че това е работа на общината , но аз предпочитам сама да си оправя пътя и да не живея в апартамент.
Виж целия пост
# 142
Penkoman ще се разочароваш от квартала, имам много близки които живеят там.
Вече няколко пъти събираха пари да си правят пътя, на всеки дъжд чакъла се отмива. Бетонираха го миналата година или по-миналата, ВИК го разбиха да правят канал. Още чакат присъединяване. Кал. Кал и пак кал, дори и когато не е валяло с дни. Зимата като падне сняг и се заледи, няма кой да чисти, преди да купят джип оставяха колата долу на пътя ( на експерименталните блокчета). Когато те се нанесоха в района бяха само 3 къщи, сега само на тяхната улица са 6 и се строят още 3. Съседа им събира боклуци( стари вехтории, всичко е разпиляно по двора) а по-нагоре един си е направил импровизиран сервиз и е пълно с разглобени коли. Често се палят  огньове, понеже все още живеят някакви възрастни и те така са си свикнали.
И да, във всеки двор лае куче.
О, и да забравих прекрасната кооперация, която построиха на бетоновият възел, като се нанесат новодомците ще стане още по-хубаво

Ако беше писал малко по-рано щях да ти направя фото репортаж. Тъкмо от там се връщам. Пътя е затворен в момента, обикаля се от на майната си за да се прибереш
Виж целия пост
# 143
@deede - къде е тоя бетонов възел? Аз до експерименталните блокчета по ул. Невен, ако тях имаш предвид, освен на Planex проекта и още 2 нови кооперации до дерето малко по-нагоре други не знам??

@Скаридка - че какво му е на Виница до дерето да живееш? Какви биха били потенциалните проблеми, иначе да се разбутват костите на хората е липса на уважение. Реално обаче вероятно много от нас живеят върху земя, която някога  била гробище. За Чайка например знам, че точно така е било в част от нея. Като дете няма да забравя едно лято ни забраниха да ходим на плаж, защото се беше срутило някакво холерно гробище в морето...

@Диди, не съм кой знае колко дърт, не ме мисли толкова, мисля, че съм по-голям от теб, но не съм някой дядо Simple Smile.
Виж целия пост
# 144
Аз му рзбирам на Пенко дилемата. Иска да си построи човека къща някъде далеч от дрелките и чалгата. То кой не иска.
Обаче във Варна няма такава местност където да имаш хем тишина, хем инфраструктура до нея. И не ви говоря за велоалеи, улично осветление, болници и училища... съвсем елементарното, няма път , канализация няма...пък във 21ви век да си на септична яма и вода да ти носи водоноска, малко е връщане в първобитния строй.

Пенко гледал ли си близките села, до които има път, ВИК?
Виж целия пост
# 145
Често се палят  огньове, понеже все още живеят някакви възрастни и те така са си свикнали.
Като казахте палят огньове - в кооперацията до моята се нанесоха нови квартиранти - млади бели момчета. През ден на откритата тераса се вади някакъв уред тип барбекю/скара ( изглежда каро половин сфера ) - пали се и се пекат месища или риба. Всичкото това пушек и миризми влиза в моето жилище. Прозорец не мога да отворя.
Това позволено ли е въобще ?
Крещенето и купонясването няма коментирам.
Виж целия пост
# 146
Penko блока на планекс е на мястото на старият бетонов възел


Аз не говоря за кооперации, а  за частни домове. Днес минах покрай поне 6 на различни етапи. От груб строеж до довършителни.

О, като каза дрелки. Понеже квартала е близо до Каменар днес се чуваше дива чалга  из квартала - идваща точно от Каменар.
Виж целия пост
# 147
Барбекю за двор, но много хора ползват където сварят:

Виж целия пост
# 148
За скарата, такъв казус не съм имал, та не знам, но няма да се учудя, ако не е забранено.

Иначе Лъки за селата и малките градове - там е много зле зимата, по-зле от Виница и явно Изгрев - не знам какво горят тия хора, но за минимално време се опушваш на мангал. Селата и тях не знам какво да ги гледам, явно моето разбиране не е разбирането на масата народ за спокойствие. Аз разбирам без резачки, без музики, народа друго разбира под тишина и спокойствие...

@deede - аз мислех говориш за Невен над тия блокчета панелните, защото там в момента в ляво строят 2 кооперации точно до дерето, но да пътищата са ужасни....
Виж целия пост
# 149
Casual, не е позволено, но вярвай никой няма да дойде да проверява
Penkoman,  като придойде водата от баира пак питай какво му е да живееш до дерето.. Имайте предвид, че гората, която е сята между Розмарин и Добрева чешма, точно с цел да държи ската и да няма кални свлачища, вече я няма. Ще се надявате на подпорните стени и блоковете на нейно място
На Изгрев блоковете на Невен ги оставиха на 4ри етажа, защото потъваха, ама сега няма проблем да се строят мастодонти ...
Такъв филм без музика и без резачки няма как да има, тези дворове искат поддръжка, та как точно си я представяш без косене и без подрязване? Всеки си майстори нещо в двора, на 600-800м2 се чува през две улици някой като вика, а иначе през два парцела може да чуеш ломотенето на гласа на съседа и съседката
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия