Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 23

  • 23 197
  • 605
# 600
Съфорумци такава сграда виждали ли сте около "До Община Варна"
ОФИС град Варна, Център
Мега ме дразнят като започнаха с този изкуствен интелект да си пишат обявите
въобще взе да ме отблъсква това във всякакви сфери

Скрит текст:
тези до сега не съм ги хващала с фалшиви обяви, най-вероятно не е такъв вида на сградата,
Виж целия пост
# 601
Според мен шанса е нулев да струват толкова. Даже и 3500 ме съмнява да струват като ги завършат освен ако не е лукс до ключ с паркомясто. Има сгради на доста по- добри локации за под 3500 е/кв в момента.

Забравих да кажа,паркомястото е 60 000€. 😁😁😁 паркомясто,не гараж
Виж целия пост
# 602
Casual,  между Стария чинар и БНБ е според мен.. Минавах преди седмица -10 дни и ми направи впечатление строежа и че е за офиси


Е след тази масирана реклама на туй чудо в промишлената зона до ЖП гарата, що да не искат .. Имат ли хабер, че за тази цена ще си купиш парцел и ще си построиш прилично къще. Около ЛКТ и Чайка да чакаме 4-5 хил евра на м2 по БДС ..
Виж целия пост
# 603
Casual,  между Стария чинар и БНБ е според мен.. Минавах преди седмица -10 дни и ми направи впечатление строежа и че е за офиси
Ахахах ако е това на ул Панагюрище нерде Общината, нерде ЖП гара
Иначе този строеж трябваше да бъде етажен паркинг Laughing Мисля, че е на дънката проект. Беше ясно че няма да (о)стане такъв. а с Дома на науката и ТЕХНИКАТА направо се залепиха заедно.
Цитат
Е след тази масирана реклама на туй чудо в промишлената зона до ЖП гарата, що да не искат .. Имат ли хабер, че за тази цена ще си купиш парцел и ще си построиш прилично къще. Около ЛКТ и Чайка да чакаме 4-5 хил евра на м2 по БДС .....
е то в Трошево имаше по 2-2500 евро/кв.м

За мен цените са абсурдни за този проект.
Но знам ли, времето ще покаже.
Виж целия пост
# 604
Съфорумци такава сграда виждали ли сте около "До Община Варна"
ОФИС град Варна, Център

По картинката ми мяза на сградата до Градска Болница, на партера се въртяха разни магазини, сега е май някакво заведение...

Има и една подобна точно с/у задния вход на Археологическия музей, в една задънена улица.
Виж целия пост
# 605
Споделям моите наблюдения като активен участник на пазара последнтие 6 месеца:
- почти няма на пазара имоти които се продават от частни лица
- в готов вид се продават или гадни панелки или някакви партери или някакви архитектурни извращения, гадни достъпи и.т.н.
- почти няма апартаменти + паркомясто на вторичен пазар
- ако има приличен имот с акт 16 по БДС или обзаведен с паркомясто цените са доста високи
- цените спряха да растат
- цените обаче не падат рязко или осезаемо, продавачите са склонни да правят отстъпки около 2-5-10%, но за хубави имоти почти не са
- основно на пазара се продават имоти на зелено, преди или след акт 14 в сгради с обрани хубави имоти
- малки имоти - едностайни или маломерни двустайни пак са си рядкост, тях първи ги купуват
- имотите на зелено или в строеж не се купуват толкова много и бързо от строителите ( например последните 4-5 ап. в голяма сграда на строител, който следя се продадоха за 4-5 месеца, но се продадоха ) обаче не виждам кампании за намаления по сайтовете и страниците им, да не говорим колко са зле сайтовете и страниците откъм функции, поддръжка и актуалност.

Извод: Според мен мача ще се реши в следващата седмица като излязат данни за 2ро тримесечие, или ще тръгнат вече наистина надолу едни 10-20-% или ще се задържат и започнат пак леко да пълзят нагоре следвайки темпа на инфлацията.

Моля споделете актуални впечатления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия