Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 23

  • 24 383
  • 649
# 645
Отговорът се състои във въпроса. Бягайте далеч от първата агенция…
Виж целия пост
# 646
Те и двете са с един сибственик, нещо като Адрес и Имотека Simple Smile
Лъки, преди да се хвърляш на парцели в даден район провери минималните изисквания за УПИ, хеле па у селата.
С 11м лице 🫣 като се дръпнеш на по 3м от двете страни и ти остава къща с ширина 5м. Влизаш във филма  да строиш поне на едната граница, па да молиш съседите да ти подписват, после те имат право да строят на границата..Не си взимай проблеми.
Най- чистия вариант е по 3м от двете страни, 3м от лицето към улицата ,като трябва да се провери и дали няма отнемане за  улична регулация, и минимум 5м от дъното на парцела..
Виж целия пост
# 647
С водата нещата започнаха да стават доста сложни. Това се случва не само във Варна, а и на много други места.
Не се дава разрешение за строеж без съгласуване с местното ВиК.
Дори да изградиш за собствена сметка, може да няма капацитет. Получаваш отказ и нямаш полезен ход.

Скаридка мисля визира Заповедта на МОСВ, която обхваща всички водовземни съоръжения за подземни води – кладенци, сондажи, герани, каптирани извори, дренажи и др.
Водата от които се ползва за битови цели, за поливане и отглеждане на животни за нуждите на домакинството. Ползването на вода до 10 куб. м на денонощие от регистрираните кладенци в населените места е безплатно.
Виж целия пост
# 648
Възможно е да е станала техническа грешка като са качвали обявата. Виждала съм много очевидно объркани обяви примерно на двустаен апартамент вътре със снимки на две кухни - едната - от друг имот, но не внимават като качват файлове. Грешат се и населени места, и цени… много невнимателни служители има.

52000€ е безумна цена за парцел в нищото и скаридка правилно ти посочи проблема с лицето към път. Трябва да е минимум 15 метра, за да можеш да строиш. Има изисквания за минимална площ също, гледа се и плътност, кинт… най-добре ако си харесаш нещо конкретно си плати за консултация с архитект преди да тръгнеш да купуваш.
Виж целия пост
# 649
Цитат на: Al Georgieva
С водата нещата започнаха да стават доста сложни. Това се случва не само във Варна, а и на много други места.
Не се дава разрешение за строеж без съгласуване с местното ВиК.
Дори да изградиш за собствена сметка, може да няма капацитет. Получаваш отказ и нямаш полезен ход.

Полезният ход вече го написахме - ровиш си дупка.

Цитат на: Al Georgieva
Скаридка мисля визира Заповедта на МОСВ, която обхваща всички водовземни съоръжения за подземни води – кладенци, сондажи, герани, каптирани извори, дренажи и др.
Водата от които се ползва за битови цели, за поливане и отглеждане на животни за нуждите на домакинството. Ползването на вода до 10 куб. м на денонощие от регистрираните кладенци в населените места е безплатно.

И ква е таз чудна заповед, коята според скаридата не дава право да получиш РС със собствен водоизточник?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия