За любителите на корейски и китайски сериали – Тема 20

  • 20 351
  • 721
# 180
Изгледах Qin dynasty epic, крайната ми оценка е средна - не съжалявам че го гледах и ми се гледат още такива исторически сериали, но не беше това, което очаквах и на места беше скучен. Дори последните два епизода - предпоследният, със завладяването на Чу беше много интензивен и интересен, а последният - падането на Ци (за което прочетох, че е станало общо взето без бой - но са били много прави да се предадат), беше много безличен.

Очаквах, че ще има някаква грандиозна церемония, на която Ин Джън ще се самообяви за Пръв император, Син на Небесата и т.н. Имаше нещо такова, но беше направено набързо (без голяма сцена и опит да се пресъздаде церемония) и преобладаваха "емоционални" клипове от целия сериал (като ретроспекция на живота му).

Освен това, това се води истински исторически сериал, който доколкото разбрах се прави с културна цел и има висок бюджет. Като се има предвид това, е странно колко много неща са променени, пропуснати или изопачени. Не е ясно дали фокусът е върху личния живот, дипломацията или битките - всъщност, беше от всичко по малко, неравномерно и случайно разпръснато из сюжета. Кое в крайна сметка е било "важното" за режисьора - не се знае...

Скрит текст:
Ин Джън не е отрицателен герой -  не мисля, че войната го прави такъв сам по себе си, защото това обединение е щяло да се случи и моментът е бил узрял. А Цин са се готвели за това от поколения - и да не е бил той, пак е щяло да тръгне от тях.
 Но неща, като гоненията и убийствата на учени, параноята, търсенето на островите на безсмъртните и т.н., които го правят спорна личност, не са представени в неутрална, положителна или отрицателна светлина, а просто са пропуснати изцяло.

Какво друго очаквах, което не показаха (освен деградацията му като личност и гоненията) - ами, гробницата?! Въобще не се стигна до този проект, сериалът приключва с обединението.

И още - Ли Съ и евнухът Гао са много активни персонажи. Очаквах да покажат заговора след смъртта на Циншън Хуанди (Ин Джън). Може би като времеви скок или нещо такова.
Абсолютно нищо за това. Гао се появи в някакъв момент и ставаше все по-активен (без индикация, че е бъдещ масов убиец - до края е услужлив, любезен, полезен). И си остана така. Много антиклиматично.
Същото може да се каже за други персонажи - из сюжета има някои злодеи, които присъстват в продължение на десетки епизоди и изчезват за секунди (примерно гледаш как гадът върши какво ли не, в някакъв момент се появява някой и го убива от раз или му казва "ти (еди кой си) си осъден на смърт" - и въпросът е приключен)...

Личният живот на Ин Джън - представен е като стоик, има само две съпруги и не проявява много активен интерес към тях, а от децата му май е показан само престолонаследника. Що за нелепица?! Той е имал десетки деца (избити по заповед на Гао, след смъртта му), а вероятно е имал и огромен харем - не знам доколко се основава на истина, но в един документален филм, който гледах за него, казаха, че едно от лекарствата, препоръчани му от известни учени, за удължаване на живота, е бил активен сексуален живот... Нищо общо с образа, който изградиха в сериала.

Сега ще гледам Императрицата в двореца - връщам се при стриганите манджурци...

Проверих дали няма някакво продължение на сериала за династията Цин, което да покрива остатъка от живота на императора и падането на династията, но няма. Същият екип прави Хан династи епик (на същия принцип - исторически сериал за важни моменти от династия Хан), който още не е излязъл. Някой ден ще го гледам (когато излезе целият с английски субтитри).
Виж целия пост
# 181

Виж целия пост
# 182
78 епизода.  Е, какви таланти трябва да са, че хич без скучни моменти да минат. 
Петя, ти гледа ли The King's woman?  На същата тема.  Освен Ying Zheng има ги и Li Si и Lu Bu Wei.  Има много достоверни неща, жестоки за гледане - напр- възстанието на Lao Ai (имало е такова) и това как Ying Zheng уби дечицата. (негови полу-siblings)
Мисля, че в The King's woman, чак и характера на Ying Zheng можеш да разбереш.   Като си на тая вълна може да изгледаш и The King's woman.  Когато го гледах, четох че много лица и събития са достоверни.  Това, че в The King's woman има като основна линия любовна история, която е напълно измислена. Но там, дето видиш Дилраба, прескачаш с мишката, щото само нейната героиня била недостоверна исторически.  Иначе имаше голям харем, но там жените бяха от различните warring states и представи си, нещо като посланички на тия държави, политически лица - и си действаха за интересите на собствените си държави.  И Той имаше дипломатически отношения с тях.   Две от жените си уби по различен начин, (Той поставяше закона над всичко, и едната реши да поеме вината за държавна измяна заради свой сънародник) освен Гл Героиня, която също уби.
Ами историята е за първия император, който създава система на държавно управление, което просъществува 5000 години.  Струваше си да се поразбере какво е направил.

Не знам за Императрицата в Двореца, обаче разбрах, че за по-новите династии яко ни лъжат - поне така твръди това видео.
https://www.youtube.com/shorts/sFcu1CPwERk

Изгледах Qin dynasty epic, крайната ми оценка е средна - не съжалявам че го гледах и ми се гледат още такива исторически сериали, но не беше това, което очаквах и на места беше скучен. Дори последните два епизода - предпоследният, със завладяването на Чу беше много интензивен и интересен, а последният - падането на Ци (за което прочетох, че е станало общо взето без бой - но са били много прави да се предадат), беше много безличен.

Скрит текст:
Очаквах, че ще има някаква грандиозна церемония, на която Ин Джън ще се самообяви за Пръв император, Син на Небесата и т.н. Имаше нещо такова, но беше направено набързо (без голяма сцена и опит да се пресъздаде церемония) и преобладаваха "емоционални" клипове от целия сериал (като ретроспекция на живота му).

Освен това, това се води истински исторически сериал, който доколкото разбрах се прави с културна цел и има висок бюджет. Като се има предвид това, е странно колко много неща са променени, пропуснати или изопачени. Не е ясно дали фокусът е върху личния живот, дипломацията или битките - всъщност, беше от всичко по малко, неравномерно и случайно разпръснато из сюжета. Кое в крайна сметка е било "важното" за режисьора - не се знае...
Скрит текст:
Ин Джън не е отрицателен герой -  не мисля, че войната го прави такъв сам по себе си, защото това обединение е щяло да се случи и моментът е бил узрял. А Цин са се готвели за това от поколения - и да не е бил той, пак е щяло да тръгне от тях.
 Но неща, като гоненията и убийствата на учени, параноята, търсенето на островите на безсмъртните и т.н., които го правят спорна личност, не са представени в неутрална, положителна или отрицателна светлина, а просто са пропуснати изцяло.
Какво друго очаквах, което не показаха (освен деградацията му като личност и гоненията) - ами, гробницата?! Въобще не се стигна до този проект, сериалът приключва с обединението.
И още - Ли Съ и евнухът Гао са много активни персонажи. Очаквах да покажат заговора след смъртта на Циншън Хуанди (Ин Джън). Може би като времеви скок или нещо такова.
Абсолютно нищо за това. Гао се появи в някакъв момент и ставаше все по-активен (без индикация, че е бъдещ масов убиец - до края е услужлив, любезен, полезен). И си остана така. Много антиклиматично.
Същото може да се каже за други персонажи - из сюжета има някои злодеи, които присъстват в продължение на десетки епизоди и изчезват за секунди (примерно гледаш как гадът върши какво ли не, в някакъв момент се появява някой и го убива от раз или му казва "ти (еди кой си) си осъден на смърт" - и въпросът е приключен)...
Личният живот на Ин Джън - представен е като стоик, има само две съпруги и не проявява много активен интерес към тях, а от децата му май е показан само престолонаследника. Що за нелепица?! Той е имал десетки деца (избити по заповед на Гао, след смъртта му), а вероятно е имал и огромен харем - не знам доколко се основава на истина, но в един документален филм, който гледах за него, казаха, че едно от лекарствата, препоръчани му от известни учени, за удължаване на живота, е бил активен сексуален живот... Нищо общо с образа, който изградиха в сериала.
Сега ще гледам Императрицата в двореца - връщам се при стриганите манджурци...
Проверих дали няма някакво продължение на сериала за династията Цин, което да покрива остатъка от живота на императора и падането на династията, но няма. Същият екип прави Хан династи епик (на същия принцип - исторически сериал за важни моменти от династия Хан), който още не е излязъл. Някой ден ще го гледам (когато излезе целият с английски субтитри).
Виж целия пост
# 183
Дочетох ви! Grinning
Тази седмица ми беше запълнена с професионални и извънпрофесионални задачи, та нямах време за форум и почти никакво за сериали Weary.

Да не се приема като заяждане, просто според мен трябва да се вземе предвид, че като набутат дечко в роля на силен герой, който според сценария трябва да е преживял много и насъбрал доста житейски опит, това много си личи.
Ей за това (и противно на почти весобщото мнение) продължавам да смятам Лео У в Love Like the Galaxy за мискаст. Нямаше точно този житейски опит, който героят му трябваше да има и не можа съвсем да "запълни" ролята. Което не пречи да го смятам за един изклчително талантлив млад мъж и да продължава да е на първо място в списъка ми с китайски любимци.

Рейн Joy Joy Съвършен латино любовник, защо му е да се прави на мъжкар в Bloodhounds 2 и да се бие,вместо да танцува?
Значи поздрав за Роца, а за мен няма ли баби Grinning Знаеш ли колко страдах след поредния епизод на In Your Radiant Season?
Защо ли ми трябваше да прочета скрития текст! Fearful Но поне ще съм подготвена за довечера.
Тия дни успях да наваксам с двата епизода на The Practical Guide to Love. Съгласна съм с това, дето казваше преди няколко дни, че дизайнерът е като в пети "Б" клас откъм романтичен опит. Но  пък Актьорът-Сервитьор ми идва твърде напорист... Не знам на мястото на Главната кого бих избрала Joy (е, тя вече знае, де... ама знае ли човек може да има изненади до края Joy). Но някак си и тук сюжетът започна да издиша. Да видим с какво ще запълнят останалите 4 епизода.

И в Still Shining много драма... драматичен месец март! Joy

И петъчно-съботно:
Lee Sang Yi в подготовка за Bloodhounds 2 (идва другата седмица):
https://www.instagram.com/p/DWYY0DvGhho/?utm_source=ig_web_copy_ … =MzRlODBiNWFlZA==

Kim Beom, когото ще гледаме в края на април в  Sold out on You:
https://www.instagram.com/p/DWThPyYE4cN/?utm_source=ig_web_copy_ … =MzRlODBiNWFlZA==

Хубав Уки за Том Форд (текстът на френски гласи "Очите са прозорците на душата"):
https://www.instagram.com/reel/DWTm3STD45T/?utm_source=ig_web_co … =MzRlODBiNWFlZA==

Харесвам Park Seo Jun, но не и в тази фотосесия:
https://www.instagram.com/p/DWYMW4UkgSo/?utm_source=ig_web_copy_ … =MzRlODBiNWFlZA==

Lee Chae Min (от Бон апети, Ваше Величество) открива Париж:
https://www.instagram.com/reel/DV9rJsuEkoa/?utm_source=ig_web_co … =MzRlODBiNWFlZA==
Виж целия пост
# 184
Още ме държи красотата на Нефрита. Гледам и как фенките полудяха по Денг Кай.

https://www.youtube.com/shorts/ImQVkgN5Dbw
Странно ми се стори, че актьорът има милиони последователи, а май не е в първа класа в самолета.

Не ви ли се струва, че токсичните мъжки персонажи се представят като по-страстни, по-отдадени, по-интересни, едва ли не идеални партньори…

Но ако това беше в реалния живот?

Защо според вас този тип герои са толкова харесвани?
Още един 20 годишен "токсичен" младеж
https://www.youtube.com/shorts/vWwHRHreIA0
Виж целия пост
# 185
Сигурно защото не са ни вкъщи Joy.
Нали като уважаващи себе си жени искаме винаги това, което нямаме - къдрава коса, стил в облеклото, токсичен директор/генерал/адвокат/финансист/автомобилен състезател (оградете по желание Grinning). А ако пък случайно го проимаме, понякога се оказва не най-добрата идея Joy.
Сега, не съм гледала "Нефрита" (май само аз останах), та не съм запозната с персонажа на Денг Кай и не мога да се изкажа за нивото му на токсичност Grinning
Виж целия пост
# 186
Още ме държи красотата на Нефрита. Гледам и как фенките полудяха по Денг Кай.

https://www.youtube.com/shorts/ImQVkgN5Dbw
Странно ми се стори, че актьорът има милиони последователи, а май не е в първа класа в самолета.
Не ви ли се струва, че токсичните мъжки персонажи се представят като по-страстни, по-отдадени, по-интересни, едва ли не идеални партньори…
Но ако това беше в реалния живот?

Защо според вас този тип герои са толкова харесвани?
1. "Виновен" е каста. Joy Ако бяха избрали дебел и грозен мъж на негово място, дали щеше да лудне фенската маса? А че лошите момчета са по-интересни и нестандартни, всички знаем. Simple Smile
2. Всяка жена ( ама аз не съм в  тази категория) се самозалъгва, че може да "поправи"/превъзпита развалената играчка (мъжа). Според сериала наложницата бяга, когато разбира за бременността си и през цялото време се бори да запази живота на детето си. Тук вече тя не се бори за мъжа, това е невъзможна безсмислена кауза.
3. Обръща се внимание повече на "причината" за злото, отколкото на "следствието", Е, да, ама отрицателният герой в повечето случаи, не търпи положителна промяна , а си остава същия. Човек не е ръкавица!
Със сигурност има още фактори, аз само нахвърлих чернова.
Едно ми прави впечатление - тук наистина са заложили на красотата!
Виж целия пост
# 187
Започнах Императрицата в палата: https://en.wikipedia.org/wiki/Empresses_in_the_Palace

Първо мислех да си почина 1-2 седмици от китайските сериали, обаче открих, че ми липсват. Това е харемна драма от 2015, изглежда скъп и добре направен. На мен по-нормалните лица на актрисите ми харесват повече от тези, които приличат на извънземни - малки главички, остри брадички и с гигантски очи (не защото са прекалено "хубави" - за мен хубави са тези, които изглеждат като нормални жени).

Тази жена е имала доста дълъг и пълноценен живот, като цяло няма от какво да се оплаква (изгубила е дъщеря и никога не е била любимка на съпруга си, но е живяла дълго, била е дълго време Императрица майка и е била почитана от сина си, а в същото време империята е била в период на благодентствие).
Виж целия пост
# 188
Обаче Joy виж никой не намери актьорите в ролите на Императора, на 2-те Императрици, и на 2-та Кронпринца за мискаст.
Всъщност (това според китайци) сериалът е за възкачването на една династия и за причините  за краха на предишната. Имената на Имератора и Императриците са подменени, обаче било много ясно за кого и за какво иде реч (за познавачите на китайска история). В сериала често се споменават предишните размирици. Авторката на оригиналния роман споделя, че е искала да представи по-хуманен поглед върху историята на император Гуану и неговите съпруги. 
Ей за това (и противно на почти весобщото мнение) продължавам да смятам Лео У в Love Like the Galaxy за мискаст. Нямаше точно този житейски опит, който героят му трябваше да има и не можа съвсем да "запълни" ролята.
Така че, явно им е било важно актьорът в ролята на императора да си "запълни" ролята, както и императриците и кронпринцовете.

А за ЛеоУ - гледах 3 неща с него - най-добре The Long Ballad, най-не ми допадна в Amidst a smowstorm - обаче там пък открих Wang Xing Yue, също в главна роля и много добър актьор.  Но за The Long Ballad - там са цяла плеяда звезди - Лиу Ю Нинг, Дилраба, ЛуСъ, Geng Le, Allen Fang.
Обазът на Ashile Sun му е по мое мнение най-подходящ от трите и има истина в това, което коментират Роца и Unicorn за възрастта на актьорите.  Например според оригиналната манхуа, Ashile Sun e 19-20 годишен.  По времето на снимките на The Long Ballad,  ЛеоУ е също 19-20 годишен.
Друг е въпросът, че реалният исторически прототип на Ашиле Сун е тюркският принц и генерал Ашина Джун (Ashina Zhong / 阿史那忠) - военен гений за времето си  и че на някой може и да не му съответства да го играе 20 годишен младеж.
Виж целия пост
# 189
В канала на LusiG в телеграм https:-spam302-/LusiG10,
качени с превод на български:
Pursuit of Jade - до 34-та серия
Affinity - всички серии
About Love - до 11 серия
Виж целия пост
# 190
Днес рожден ден имаха двама низвергнати
Джи Су
              Ча Ън У

И да помрънкам, направо съм им сърдита на "творците" сътворили невероятните глупости в последните епизоди на Still Shining и In Your Radiant Season. Чакаме финалните епизоди и след цялата мъка, дето им причиниха, сигурно ще посипят всичко с розов шербет и ще ги о.... съвсем.
Виж целия пост
# 191
bb6, благодаря за напомнянето! Flowers Hibiscus Вчера поздравявах хубавия Ча няколко пъти, но ДжиСу никъде не беше споменат! Да са здрави момчетата и да сбъдват мечтите си!
Ей затова харесвам тази тема - никой не ти налага мнението си и те оставят сам да намериш своето! Защото е вярно, че различни очи едно и също гледат, но различно виждат. Харесвам и това, че тук се обясняват традиции и обичаи, непознати и непривични за нас. Благодаря на всички, които го правят! Flowers Hibiscus
Малко се отплеснах, извинете! Всъщност исках да споделя мнението си за Лео Уу и то е малко по-различно:
Открих го за първи път и то случайно в "Зимната буря" , заедно с Дукчето - много ми харесаха и двамата! Е, Лео повече?! Simple Smile Пък и ми откри красотата на снукъра. В "Дългата балада" показа повече емоции и развитие - там обаче не открих химия с Дилраба, нямаше виртуозност, а машинопис. За сметка на това открих другите главни герои/ артисти. Wink  Най-много ми хареса в "Галактиката" - за мен Лео там показа целия спектър от емоционални състояния, заложени в ролята му. Възможно е това да се дължи и на химията с ЛуСи. Не съм гледала други негови сериали/филми. Казвате, че е бил прекалено млад или физически слаб за тези роли на воин - аз отдавна престанах да имам претенции за това. Следя дали артистът ще успее да ме накара да му повярвам, а Лео го прави и то добре!
Виж целия пост
# 192
Освен това, това се води истински исторически сериал, който доколкото разбрах се прави с културна цел и има висок бюджет. Като се има предвид това, е странно колко много неща са променени, пропуснати или изопачени. Не е ясно дали фокусът е върху личния живот, дипломацията или битките - всъщност, беше от всичко по малко, неравномерно и случайно разпръснато из сюжета. Кое в крайна сметка е било "важното" за режисьора - не се знае...
Нещо с инициали ПМ Thinking прилича на подмяна на историята.
Защото е вярно, че различни очи едно и също гледат, но различно виждат.
Много вярно!
За Ча и Джи Су не съм сигурна,че скоро ще ги видим на екран за съжаление. Дано поне да са здрави и живи.
Чета ви за китайските актьори, ама нали не съм много в час, та се допитах до сигурен източник Wink за Лео Уу. Оказа се, че "изглежда като възрастен човек", а е само на 26 Grinning
Роца, и на мен не ми хареса фотосесията на Park Seo Jun,но Lee Sang Yi и Уки оправиха нещата.
След Still Shining и In Your Radiant Season пък твоят Ю ми оправи вкуса от текущите корейски сериали.
Не си само ти, аз също не съм гледала "Нефрита", ама ще трябва да се жертвам, защото прочетох всичките ви коментари и вече позеленях Joy

Също така много непознати потребителки ми лайкват последните коментари, много ви благодаря, че ми оценявате глупостите, но ще се радваме да се разпишете с мнения какво, кого и откога гледате, харесвате, не харесвате Hug Заповядайте при нас, ще ви черпим с кафе, азиатска кулинария, пътешествия, а петъците са особено забавни!
Виж целия пост
# 193
Аз се пробвах да гледам каквото е излязло от Love Beyond The Grave, обаче стигнах до средата на първи епизод и се отказах. Артър Чен не мога да го възприема като генерал, пък бил той и “млад генерал” както го описват. Продължава да ми изглежда много бебешки в лице.
Виж целия пост
# 194
Сигурно има елемент на пропаганда, даже преди бях чела някъде, че Мао е бил фен на Ин Джън - затова образът е представен изцяло положителен (не добър, а положителен - в смисъл - справедлив, умен, стоик и т.н. - той може да е бил тези неща, но и много други, не толкова приемливи).

Обаче дори в харемните драми има странни промени - примерно една и съща историческа личност в някоя драма е представена като злодей, а в друга - като главен положителен персонаж.

Скрит текст:
Днес четох, че след Императрицата в двореца, същият екип е направил дълга харемна драма за императрица Нара, но сериалът не е бил толкова добре приет от публиката и критиците. Няма да го гледам, защото четох доста за императрица Нара, когато гледах Историята на двореца Янкси.
Тя е била втората императрица на този император - той е обичал първата (Фуча) и третата (главната героиня на Историята на двореца Янкси), но от историческите източници може да се заключи, че е презирал императрица Нара, дори не е позволил да я погребат като хората (в смисъл - погребана е като обикновена дама от харема, в отделна гробница и дори не е имало истински траур, какъвто се полага за императрица)
.
Не ми се гледа сериал за нея. Не вярвам, че зад тези взаимоотношения се крие някаква адекватна връзка. Жената е получила титлата просто защото е била втората му съпруга още от времето, когато е бил принц и след като първата е починала, е било най-основателно да я даде на нея. Но вероятно дори не я е харесвал особено.
А и тя самата не е забележителна с нищо, освен, че е направила сцена (отрязала си е косата пред императора, което манджурските жени правят само когато овдовеят - т.е. искала е да направи много драматичен и обиден жест), при което кариерата й на императрица е приключила на практика. Не са й отнели титлата, но от този момент нататък цялата власт, която е имала й е била взета и е живяла "в уединение" до смъртта си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия