Разходи за дома - ясно, че от наем не може да се пести, ако ти е фиксиран, но от друго може. Храна - виж колко харчиш за храна навън и колко за пазаруване. Виж какво пазаруваш. Понякога се оказва, че несъзнателно сме похарчили доста пари за разни "глупости". От козунак 1 път годишно не може да се спести много, няма смисъл. Ако ядеш козунак редовно, то тогава има смисъл да си правиш. Въобще за мен е много важно каква храна ям и с какво качество. По-добре малко парче месо, а не голямо количество съмнителен салам. По-добре домашен сладкиш, а не някаква вафла и т.н. Определям го даже не като пестене, а като разумно харчене.
Дрехи и обувки пазарувам на промоция, като моделите са класически и от качествени материи.
Важно ми е да ми е топло през зимата, но не пропускам да изгася лампата в помещение, в което не съм и т.н.
Хубаво е човек да има спестени пари, дано само да не се харчат за лечение. Защото е хубаво и човек да живее пълноценно.