Боледуването на децата ни - тема 96

  • 14 100
  • 822
# 285
Мартина,щом разрежда интервалите с Т значи отминава.
Ако спре да вдига Т и избие обрив е розеола.
Моя днес се оплака,че очите го сърбят и парят.Няма гурели и не са червени.Дали може да е конюнктивит си мисля.
Виж целия пост
# 286
Мартина, ако трябва пак тествайте. Тук някои момичета доста късно засякоха на тест. Ако не се лъжа на 5-6 ден някой беше споделил.
Виж целия пост
# 287
Мартина,щом разрежда интервалите с Т значи отминава.
Ако спре да вдига Т и избие обрив е розеола.
Моя днес се оплака,че очите го сърбят и парят.Няма гурели и не са червени.Дали може да е конюнктивит си мисля.
danaeka Алергия?

Marthina Само температура ли има? Ако е само това урината проверихте ли?
Виж целия пост
# 288
I.R.за алергия не съм се сещала.Той е и с очила и сега и цъфтящите и може и това да е.
Виж целия пост
# 289
За алергиите нас ни посъветваха да направим тест за домашен прах, плесени, акари и полени, защото детето има към някои храни тежко. Не знам какво стана, на село очите бяха чисти, в града пак почна да ги чеше. Веднага след прибирането от село и няколко дни след това беше най-неприятно.
 
Иначе от 10 дни си въртим тримата чревен вирус, донесен от яслата. Детето го кара най-тежко и продължително, баща му и аз сме с епизоди, ден зле, няколко дни добре, завъртане. Ама долу-горе сме в кондиция уж. Всички сме на Рекомфорт и диета, мием всичко и пак.
Отделно малкото така отпадна от вируса за два дена (острата му фаза), че наслои в нос и гърло мораксела и е на Аб капки. То ми стана ясно, че отива пак на бактерия, защото след старта на вирус, ако ми вдигне температура 39 след първоначално подобрение, нищо хубаво не следва. Поне при нас. Обаче се чудя като е и в гърлото моракселата, дали ще мине само с капки. Естествено ще питам и лл. Не се оплаква от гърло към момента, няма температура, сополът значително намаля и като количество, и като цвят, но си започнахме аб капките въпреки всичко. Първо промивка да издуха сопола, после Аб капки. Силно се надявам да се размине само с капки в носа, без Аб през устата, че миналия месец пи. Там пак някакъв вирус кара с гърло и сопол, но наслои в последствие бактерия в урината с почти 40 градуса температурата.
Виж целия пост
# 290
Ние лекувахме мораксела с орален АБ, 7 дни аугментин. Излезе на носен секрет. При това детето нямаше никакви симптоми, но се оказа, че има поражения в ухото. Така че според мен отивайте на преглед и почвайте АБ.
Виж целия пост
# 291
Проблемите с ушите на рутинен преглед след теста за бактерията ли се установиха? Или в последствие при УНГ? Моракселата точно в ушите удря, затова ще питам отново лл как да процедираме.
Виж целия пост
# 292
Бяхме на лекар за друго, но имаше теч от едното ухо, мислих е е повечко ушна кал, и ни насочиха към УНГ. Там вече пуснахме изследвания и излезе мораксела. Оказа се възпаление на средното ухо. След лечението  с АБ, пуснахме пак секрет и беше чист. Но при нов вирус с хрема пак удари в ухото, та капахме капки.
Виж целия пост
# 293
Благодаря за споделения опит
Виж целия пост
# 294
Spasiyka,ако прави проблеми бактерията се лекува с АБ.
Виж целия пост
# 295
За алергиите нас ни посъветваха да направим тест за домашен прах, плесени, акари и полени, защото детето има към някои храни тежко. Не знам какво стана, на село очите бяха чисти, в града пак почна да ги чеше. Веднага след прибирането от село и няколко дни след това беше най-неприятно.
 
Иначе от 10 дни си въртим тримата чревен вирус, донесен от яслата. Детето го кара най-тежко и продължително, баща му и аз сме с епизоди, ден зле, няколко дни добре, завъртане. Ама долу-горе сме в кондиция уж. Всички сме на Рекомфорт и диета, мием всичко и пак.
Отделно малкото така отпадна от вируса за два дена (острата му фаза), че наслои в нос и гърло мораксела и е на Аб капки. То ми стана ясно, че отива пак на бактерия, защото след старта на вирус, ако ми вдигне температура 39 след първоначално подобрение, нищо хубаво не следва. Поне при нас. Обаче се чудя като е и в гърлото моракселата, дали ще мине само с капки. Естествено ще питам и лл. Не се оплаква от гърло към момента, няма температура, сополът значително намаля и като количество, и като цвят, но си започнахме аб капките въпреки всичко. Първо промивка да издуха сопола, после Аб капки. Силно се надявам да се размине само с капки в носа, без Аб през устата, че миналия месец пи. Там пак някакъв вирус кара с гърло и сопол, но наслои в последствие бактерия в урината с почти 40 градуса температурата.
В градините чистят с много силни препарати. По Ковид време всяко второ беше с брутална кашлица дето не минаваше от нищо. Спре ли се детето от градина спире и кашлицата. Така, че панела трябва да Ви е доста разширен според мен. Нас ни бяха казали Алекс някакъв да направим, но пулмоложката каза, че щом нямало уж от храни да сменим теста и така излезнаха треви. Обаче е голямо мъчъния с тия малки деца и тия кръвни тестове (поне за нас).
Виж целия пост
# 296
Ние правихме с надраскване, там е ограничен броят. Може би ще правим кръвен, но събирам сили и за това
Виж целия пост
# 297
Само температура. От вчера сутрин не е вдигал, така че мисля, че приключихме.
Виж целия пост
# 298
Ние правихме с надраскване, там е ограничен броят. Може би ще правим кръвен, но събирам сили и за това
Нас и двата пъти ни пращаха на кръвни панели. Казаха, че няма смисъл да драскат.
Има ама за много панели трябваше от горе до долу да е в драскници.
Марти, малката ни дъщеря беше така ден два температура и после нищо… Явно вирус беше дзз
Виж целия пост
# 299
И аз се чудя дали да не пусна панел на кашлящата девойка. Дали става с кръв от пръста и дали е адекватно изследването?
Не знам какво завъртяхме на работа, ама все още всичките сме бжлни, кои повече, кои по-малко. Вчера не ме.болеше гърло, днес пак ме боли. Уж нямам хрема, само сутрин има нещо за издухване,а за разкош имам някакви рани в носа. Много странна работа е този вирус. Малката е доста сополива отново...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия