Свинска мас

  • 946
  • 6
За какво се използва свинската мас, може ли да се пържи с нея? Защото около целият шум за здравословен начин на живот - модернизирането на селския начин на живот, поисках да използвам свинска мас, непредубедена от спомена за сапун от свинска мас в къщата на баба ми и дядо ми на село в детството ми! Веднъж си купих от Кауфланд, но я използвах за причини, които не са кулинарни и се чудя каква е на вкус, а ако съм я опитвала, съм забравила. Май опитах и наистина беше подобна на кокосово масло, както прочетох в коментарите към една тема във фейсбук, че скоро ще измести кокосовото масло от рафтовете... ако не е било майтап, а не прогноза.
Виж целия пост
# 1
Може, но трябва да се яде веднага.
Виж целия пост
# 2
Аз използвам свинска мас да правя бисквитки и локумки през зимата. За пържене не бих използвала, макар че съм чувала, че пържени картофи ставали по-вкусни като се пържат в свинска мас.
Виж целия пост
# 3
Аз я използвам за готвене. Обикновено използвам особено за ястия със свинско месо и допълва много приятно вкуса. И да, пържените картофки стават уникални. По-хубави стават само с патешка мас, но тя е и доста скъпичка.
Виж целия пост
# 4
Може да се пържи и пече, но трябва да се яде веднага. Също обичам да я слагам в тестени печива - хлябове, козунаци, сладки, защото така се задържат меки повече време (с масло се одървят на следващия ден). Ползвам свинска мас, за сладкишите патешка. Картофи и карначета съм яла пържени в агнешка мас и бяха много вкусни. Също съм пробвала говежда и гъша, но най-неутрална и широко приложима според мен е свинската.
Виж целия пост
# 5
Баба ми правеше козуначени кифлички със свинска мас за Великден, бяха ненадминати и твърдеше, че с масло в никакъв случай няма да станат.
Виж целия пост
# 6
Маслото става само за бисквити и за многолистно тесто според мен. За всичко останало предпочитам мая или мас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия