🐥 Ноемврийски мами - Термин ноември 2026

  • 15 832
  • 449
# 135
Здравейте! Присъединявам се към групата. Втора бременност, 10 г.с. Всичко по прегледа днес е наред, плодът е активен с добър пулс. Планирала съм ФМ и БХС за 12 г.с. Леко и спокойно на всички.
Виж целия пост
# 136
Здравейте, записвам се в групичката и аз. Първа бременност, в 9 г.с. Чухме пулс на последния преглед и запазих час за ФМ в 12 г.с. За пренатален тест се спряхме на Niptify на CellGenetics.
Неразположения и непоносимост спрямо храни и миризми нямам, но от вчера доста ме наболява кръста. Simple Smile
Виж целия пост
# 137
И аз вчера пуснах пренатален тест, моята лекарка каза, че за статистики практиката й е показала да няма доверие. Млада съм, нямам обременености, но гените невинаги имат общо с това и реших да ми е по-сигурно.
Виж целия пост
# 138
И аз вчера пуснах пренатален тест, моята лекарка каза, че за статистики практиката й е показала да няма доверие. Млада съм, нямам обременености, но гените невинаги имат общо с това и реших да ми е по-сигурно.

И аз си запазих час, въпреки че докторката ми каза, че съм на 34 и не е задължително, но реших след феталната и БХС, за да ми е спокойно, че там нещата са наред и сега броя дните до 27.04 Simple Smile
Виж целия пост
# 139
И аз вчера пуснах пренатален тест, моята лекарка каза, че за статистики практиката й е показала да няма доверие. Млада съм, нямам обременености, но гените невинаги имат общо с това и реших да ми е по-сигурно.

И двамата с мъжа ми сме под 30г., без обременености, но предпочитам да пуснем, за да ми е спокойно.
Вие на кои пренатални тестове сте се спрели?
Виж целия пост
# 140
Възрастта далеч не е единственият фактор при НИП тестовете. Виждала съм много случаи на жени под 30 с положителни резултати за даден синдром, които впоследствие са решавали да задържат и родят децата си. Ние също сме под 30 и нямаме фамилна обремененост, но още при първата бременност направихме тест за собствено спокойствие. Сега, с втората, отново ще пусна, смятам, че много жени го отричат или го превръщат в табу основно заради високата цена, но за мен сигурността е приоритет.
Виж целия пост
# 141
Ами да, то висока цена, обаче ако не си готов да гледаш такова дете и ти се случи, ще ти излезне доста по-висока цената. Стискам палци всичко да е наред на всички с тестовете, и не само. ☺
Виж целия пост
# 142
Моят преглед мина днес, двечките се развиват добре, чухме и две сърчица. Heart Eyes Отговарят на 7+2, с няколко дни напред са.

Ние също сме решили да правим пренатален тест, но колкото и да чета и да гледам, не мога да разбера кой вариант е най-удачен за близнаци. Вероятно ще направя консултация с няколко преди да избера. С първото ни дете не сме правили, но сега имам нужда от това спокойствие.
Виж целия пост
# 143
И аз да се включа с добри новини. Всичко изглежда супер, даже развитието е избързало с няколко дни и вместо на 9+4 отговаря на 10 г.с. Малки радости след кухо яйце Grinning

Пренатален ще правя и аз, но след първата ФМ на 4 май. Не мисля да бързам толкова, особено преди да сме минали критичните седмици.
Виж целия пост
# 144
Здравейте, дами! Нова съм във форума, първа бременност, термин 06.11. В сряда беше последният ми преглед и всичко се развива нормално, АГ е доволна.
От днес съм в 11г.с, в сряда пуснахме генетичен тест, в Future Health/ Афродита , базов - въпреки че съм над 35, реших, че на този етап няма нужда от повече. Не знам дали е окей при тях, но всички изглеждат еднакви и долу горе цените са едни и същи, за това избрах най-близката, с уж отлични отзиви. Казаха, че до средата на следващата седмица трябва да излязат и няма да ви лъжа, притеснено ми е. Няма обременост при мен или моят съпруг, уж съм в доста добра фирма, но явно това не е фактор и си го мисля.
 Първа фетална ще бъде следващият петък, плюс пълни изследвания, в Оскар, при д-р  Керезова.
Следящият АГ (доц д-р Нашар, в Токуда Сити Клиник), помоли да бъде в Оскар или Щерев, заради някакъв софтуер, а след това ще направя и една фетална при Марковски. Някой има ли представа какъв може да е този софтуер, защото забравих да попитам? Grinning
И да, нямам идея какво се случва, всичко ми е много нереално GrinningRolling Eyes
Виж целия пост
# 145
Здравейте, дами! Нова съм във форума, първа бременност, термин 06.11. В сряда беше последният ми преглед и всичко се развива нормално, АГ е доволна.
От днес съм в 11г.с, в сряда пуснахме генетичен тест, в Future Health/ Афродита , базов - въпреки че съм над 35, реших, че на този етап няма нужда от повече. Не знам дали е окей при тях, но всички изглеждат еднакви и долу горе цените са едни и същи, за това избрах най-близката, с уж отлични отзиви. Казаха, че до средата на следващата седмица трябва да излязат и няма да ви лъжа, притеснено ми е. Няма обременост при мен или моят съпруг, уж съм в доста добра фирма, но явно това не е фактор и си го мисля.
 Първа фетална ще бъде следващият петък, плюс пълни изследвания, в Оскар, при д-р  Керезова.
Следящият АГ (доц д-р Нашар, в Токуда Сити Клиник), помоли да бъде в Оскар или Щерев, заради някакъв софтуер, а след това ще направя и една фетална при Марковски. Някой има ли представа какъв може да е този софтуер, защото забравих да попитам? Grinning
И да, нямам идея какво се случва, всичко ми е много нереално GrinningRolling Eyes

Мисля, че е нещо свързано с БХС и разчитане на данните, предполагам е нещо ново и модерно и на мен така ми казаха за Марковс, че там го имат този софтуер. Ето сега отворих и това прочетох: “ След извършването на ултразвуковото изследване между 12+0-13+6 г.с. и вземането на кръвната проба с помощта на специализирана компютърна програма се прави индивидуална количествена оценка на риска за раждане на дете със синдром на Даун или някоя от най-честите хромозомни аномалии на плода. “

Предполагам е това Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Прегледа няма да бъде  при професор Марковски, тя държеше да е в Щерев или Оскар. При него ме посъветва да отида малко по-късно.
Няма нужда от БХС, след като сме пуснали генетичен тест вече. Изрично държах да не правим БХС, а направо НИПТ, за да не се тормозя със статистики, направо да сме наясно. Но това е нашият избор 😊
Виж целия пост
# 147
Имайте предвид, че хормоните, които се изследват за биохимичния скрининг, могат да покажат проблем с плацентата, така наречените мозайки, които не се хващат при пренаталните тестове.
Виж целия пост
# 148
Разбирам, явно информацията в интернет не е пълна и съм се заблудила. В петък ще разпитам и ще споделя повече информация.
Между другото, днес излязоха резултатите от генетичните тестове - няма никакви притеснения, на този етап и очакваме момче! 🥳😀
Виж целия пост
# 149
Разбирам, явно информацията в интернет не е пълна и съм се заблудила. В петък ще разпитам и ще споделя повече информация.
Между другото, днес излязоха резултатите от генетичните тестове - няма никакви притеснения, на този етап и очакваме момче! 🥳😀
Прекрасно е, че всичко е наред! Пожелавам ти лека бременност.
Аз съм на БХС на 15 май, ще съм около 12 г.с. и се надявам да успеем да видим пола. 😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия