Даже днес правих тези кифли с точилката, доста бързо втасаха, но са по-малки и тънки, не е като цял козунак.





Плънката е от стафиди, престояли в Grand-Marnier, и мармалад от сицилиански портокали, ароматите са бурбонска ванилия и настъргани корички лайм. Звучи фенси, ама истината е, че ром не пия и не купувам. И като една истинска Мария-Антоанета реших, че при липса на ром, и портокалов ликьор ще свърши работа 





- дали така както има приблизително определен % на хидратация при тесто за хляб/козунак, може да се определи и някакво универсално %-но съотношение на течност/ захар/ мазнина , спрямо количеството брашно при приготвянето на козунак!?
, ама прехвърлих отгоре, отгоре, общо взето е това, което тук говорим, с дребни забележки 
Препоръчани теми