Политиката на България - епизод осем

  • 332 268
  • 15 381
# 15 345
Боташ не е в бюджета.

Донев ще представи бюджета в 16 ч. и след това ще бъде качен да се прочете.
Виж целия пост
# 15 346
Днес ли ще обявят бюджета?
Не го съобщавам, питам. Да не стане като вчера и МРЗ?
Днес в 16ч каза РР.
Виж целия пост
# 15 347
Няма какво и кого да обвиняват. Да се стягат и да работят, никой не им пречи. Дойдоха с големи обещания, а дотук реално нямаме нищо освен още една страничка в брошурата с промоции.
Виж целия пост
# 15 348
Да, никой не им пречи и имат 3-4 месеца да правят каквото правят, за да се отрази в новия бюджет 2027 г - методики, наредби, закони.

Предишните МС също са имали един месец работа - повече ли са свършили?
Виж целия пост
# 15 349
Предишните нямаха 131 депутата. Пълното мнозинство е нож с две остриета, тепърва ще го разбират.
Виж целия пост
# 15 350
Скрит текст:
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.
А за Боташ кого да обвиним? ПБ или поне Радев не управлява от броени седмици, нека да бъдем честни
Общият прогнозен дефицит до края на годината е около 4 млрд. €. Загубите от договора с „Боташ“ за годината са около 186.6 млн. €, останалите 3,8 млрд. € откъде са.
Василев е взел 100% дивидент от държавните фирми, оставяйки ги на червено, с нулеви приходи по перо „дивиденти“ за 2026 год.. Теменужка "помоли"  търговските банки да внесат авансово корпоративния си данък, която също няма да влезе за 2026 год..
Може да се провери на колко възлиза сумата, която не е влязла в хазната през 2026 година, заради упражненията на Василев и Теменужка.
Виж целия пост
# 15 351
Боташ не е в бюджета.

Донев ще представи бюджета в 16 ч. и след това ще бъде качен да се прочете.
Не разбрах, някоя друга държава ли ще плаща по този договор и плащанията за въздуха получен от него са по перо "рискове и загуби от корупция и некадърност" от нечий чужд бюджет ? Или искаме още да се увътрим с Турция, че да сме васали за още пет века напред? Боташ ни бърка яко в джоба на всички ни, обаче видите ли не бил в бюджета. Ама е в дефицита, дето за него реват гълъбите. Или в неплатените фактури по чекмеджетата, дето не  ги знаят и сега са ги видяли.
Виж целия пост
# 15 352
Споменават се и крупни суми за инвестиции на неефективни проекти. Какво е ставало, никой не знае.
Виж целия пост
# 15 353
Муси 1234, каква социална група търсиш при ТЕЛК? Има заложено условие- ТЕЛК се отпуска при определен стаж. Иска се да е работено, за да има право човек на решение за освидетелстване.
Престанете да насаждате омраза към социални групи или когото и да е!
Явно не следите дискусията. Социалните групи бяха намесени от друг потребител - mauigirl. Тя настояваше за риск анализ и гледане под лупа на определени социални групи. Иначе вие не казвате нищо по същество, което да е полезно на дискусията.
Виж целия пост
# 15 354
Впускате се в подробности.
На хората без стаж се отпуска социална пенсия за инвалидност и са различна група. Аз пиша за общите положения при ТЕЛК, които са масови и нямат общо със социалната пенсия за ТЕЛК.
Не познавате материята, затова не бъдете толкова категорична. Групите по ТЕЛК нямат нищо общо със трудовия стаж. Там има една наредба, която доста прецизно определя критериите. Пенсията, която се получава при ТЕЛК зависи от трудовия стаж и групата. Има компонент ,който е пряко зависим от трудовия стаж  и компонент, който се определя от групата по ТЕЛК и недостигащите години до необходимия за пенсия трудов стаж. Хайде спирам с безплатните пенсионни консултации. Добре е да изказваме мнение по теми, в които сме компетентни.
Виж целия пост
# 15 355
Глупаците да се съобразяват с изисквания, закони и регулации, законът е за кон, а не за лъв.
След като населението беше индоктринирано, че умнокрасив е възможно най-тежката обида в тая държава, ето за какви капацитети се гласува.
Не ги ли е срам, тъпи ли са, какво им има на тези???
Виж целия пост
# 15 356
Впускате се в подробности.
На хората без стаж се отпуска социална пенсия за инвалидност и са различна група. Аз пиша за общите положения при ТЕЛК, които са масови и нямат общо със социалната пенсия за ТЕЛК.
Не познавате материята, затова не бъдете толкова категорична. Групите по ТЕЛК нямат нищо общо със трудовия стаж. Там има една наредба, която доста прецизно определя критериите. Пенсията, която се получава при ТЕЛК зависи от трудовия стаж и групата. Има компонент ,който е пряко зависим от трудовия стаж  и компонент, който се определя от групата по ТЕЛК и недостигащите години до необходимия за пенсия трудов стаж. Хайде спирам с безплатните пенсионни консултации. Добре е да изказваме мнение по теми, в които сме компетентни.
Не познавам материята, според теб, но виждам, че ти я познаваш на хартия, дотолкова, че сама да си противоречиш.
Виж целия пост
# 15 357
Спирането на пенсиите на хора с увреждания няма да доведе до увеличаване на пенсиите на други. Заблуда е, че истинските нуждаещи се ще бъдат облагодетелствани от тези пари. Както е заблуда, че масово ТЕЛК-овете са фалшиви. Както е под въпрос, че ще се отсеят фалшиви от истински ТЕЛК решения точно по предвидения начин.
Както и да е. Важното е, че се захранват негативните нагласи в обществото срещу определена група хора. И точно за тези враждебни нагласи беше коментарът ми, но както винаги нещата веднага бяха отклонени към съвсем друго.
Абсолютно съм съгласна с вас. За масови такива случаи говорят хората, които (за тяхно щастие) не са се сблъсквали със системата. Сигурно има злоупотреби. Но те не са толкова много. Настроенията се подклаждат от некомпетентни журналисти и хора, които хабер нямат. За пенсионерите по възраст  с ТЕЛК, които са не малък процент, ефектът е социална помощ (max 100 евро). Колкото да си купят лекарства (и да им платят ДДС-то) Simple Smile Но за правителството това са новите олигарси
Виж целия пост
# 15 358
Боташ не е в бюджета.


???
А трябва да е, имаме задължения да плащаме.
Арбитража с Лукойл в бюджета ли е? За едни руснаци питам Joy
Виж целия пост
# 15 359
Защо НС не работи? Днес изслушаха Шишков и айде приключиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия