Политиката на България - епизод осем

  • 334 077
  • 15 515
# 15 390
2 месеца чакаме бюджет и накрая толкова ?

Съвсем сериозно си мисля, че свиват бюджетния дефицит от 5% ( фактически) на 5.7%. ако ме разбирате накъде бия.
Виж целия пост
# 15 391
Някой от критикуващие работи ли във МФ в момента? Виждал ли е реалните цифри, работил ли е по новия бюджет? 
Риторични са ми въпросите Stuck Out Tongue Winking Eye Ако тук има финансисти с опит в изготвяне на държавен бюджет, ще е добре да сподели идеи, след като се запознае отблизо с бюджета.
Виж целия пост
# 15 392
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
Виж целия пост
# 15 393
И откъде ще вземат пари за осигуровките като няма да променят нетото, което ще вземат държавните?
Колко милиона са това?
Виж целия пост
# 15 394
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.

А когато фалира Лукойл с такива задължения кой ще плати на турците мислите ?
Виж целия пост
# 15 395
И откъде ще вземат пари за осигуровките като няма да променят нетото, което ще вземат държавните?
Колко милиона са това?
Вдигат минималните осигурителни прагове на работещите с 5%.
Виж целия пост
# 15 396
Някой от критикуващие работи ли във МФ в момента? Виждал ли е реалните цифри, работил ли е по новия бюджет? 
Риторични са ми въпросите Stuck Out Tongue Winking Eye Ако тук има финансисти с опит в изготвяне на държавен бюджет, ще е добре да сподели идеи, след като се запознае отблизо с бюджета.
По други съдим - една песен слушахме от ПБ за миналия бюджет друго виждаме от институциите на ЕС.
А и с тия финансистки вече сме го играли това " всички  ша умреМ"
И откъде ще вземат пари за осигуровките като няма да променят нетото, което ще вземат държавните?
Колко милиона са това?
Вдигат минималните осигурителни прагове на работещите с 5%.
Няма да вдигаме данъци.Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 15 397
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
то и Топлофикация  - София е държавно и плащам за неговите загуби без да съм софиянец и без да ползвам услугите му.
Виж целия пост
# 15 398
Е, така или иначе скоро ще започнат работа по бюджет 2027, така че, ако имате някакви идеи и предложения, ще е чудесно да ги изпратите до МФ. Кой знае - може пък да ги вземат предвид и да бъдете полезни за всички нас Simple Smile
Виж целия пост
# 15 399
Е, така или иначе скоро ще започнат работа по бюджет 2027, така че, ако имате някакви идеи и предложения, ще е чудесно да ги изпратите до МФ. Кой знае - може пък да ги вземат предвид и да бъдете полезни за всички нас Simple Smile
не ни е работа, да им пращаме предложения. Те са подготвени и можещи и това им е работата.
Виж целия пост
# 15 400
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
то и Топлофикация  - София е държавно и плащам за неговите загуби без да съм софиянец и без да ползвам услугите му.
Общинско дружество е. Споко - не плащаш. Виж аз плащам, въпреки че не ползвам парно, понеже съм софиянка.
Виж целия пост
# 15 401
И друго има.. Акъл им дадоха достатъчно кадърни хора -  имат си фискален съвет, който ясно и точно им ги обяснява тези неща. Ама си падат и доста самозвани..
Виж целия пост
# 15 402
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
то и Топлофикация  - София е държавно и плащам за неговите загуби без да съм софиянец и без да ползвам услугите му.

Софиянците го плащат и не го ползват. НЕ могат да се отърват от него. По-лесно ще се разведеш отколкото да спреш да плащаш на топлофикация. И то като БОТАШ бърка в джоба без да пита!

Добавка - Писали сме заедно с Милитана
Виж целия пост
# 15 403
е, общините са частни. постоянно искат от държавата още пари
Виж целия пост
# 15 404
Спасявайте се. Шенген, самолети... Протести.

Ще се пробват да намалят сивия сектор. Повече мерки ще бъдат разписани и заложени за 2027. Не чух да взимат бъдещи приходи, както правеха Василев и Петкова - дано да е така. Ще осъществяват капиталовата програма, което не е лошо - общините ще си направят проектите, фирмите ще получат пари да продължават да работят, икономиката ще вземе пари. Ще облагат и хазарта. Проучване е показало къде най-много сивее и ще наблегнат на тях. Спират всички автоматизми, дори и в Съдебната власт. Там се оливаха.

От 2027 г. всички започват в пълен размер да си плащат осигуровките. Тук трябва да има масова радост.

Бюджетът, общия, е давал пари на Топлофикация. Та като цяло всички сме давали, за да спасяване фирмата. Информация - Държавният бюджет отпусна 1.6 милиарда лева за покриване на задълженията на "Топлофикация София". : Парите бяха предназначени за изкупуване на огромните дългове на столичното парно към държавните дружества "Булгаргаз" и Българския енергиен холдинг (БЕХ).: Въпреки че държавата стана основен кредитор чрез Министерството на енергетиката, "Топлофикация София" остана собственост на Столична община.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия