Политиката на България - епизод осем

  • 349 434
  • 16 242
# 16 200
Не с евро и двайсе, с 12 евро да я вдигнат   на месец винетката.
Инфлацията е заради неикономически обосновано вдигането на доходите. Ама пуста предизборна щедрост.. пета година поред
Виж целия пост
# 16 201
Аз пък за винетките съм съгласна. Все пак цените на винетките не са променяни от въвеждането на електронната система през 2019 г. до лятото на 2026 г. Текущото ценово ниво от 97 лв. за годишна винетка е в сила до 31 юли 2026 г.От 1 август 2026 г. влиза в сила увеличение с 30%, което засяга всички категории винетки.
Ми нормално е след СЕДЕМ години и инфлация над 30% за това време да се вдигне цената. Ако не се направи събраните пари съвсем няма да стигнат за поддръжка на пътищата. Не е като с осигурителния праг, дето си го вдигат всяка година, нали?

Виж целия пост
# 16 202
Швейцарската годишна винетка е 48 евро!
Има ли нужда да сравняваме пътна мрежа и доходи?
Или още ше се връзвате, че нашата е евтина?
Виж целия пост
# 16 203
Или още ше се връзвате, че нашата е евтина?
Малък проблем. Решения с референдум като първо и второ я ми кажи как да си купя дневна, седмична или месечна винетка? Казано по друг начин, ако вляза от Италия по магистралата за 25 км ще платя 40 франка до езерото Лугано
Виж целия пост
# 16 204
Въпрос на избор дали да идете до Лугано със собствен транспорт или не.Аз ходих дотам с междуградски автобус,никак не беше скъпо.
Виж целия пост
# 16 205
Въпрос на избор е дали ще отида с кола и винетка 30 евро до нови хан или с градски транспорт.
500 евро винетка, винетка за влизане в центъра на големите градове. И птп ще намалеят и няма да се разхождат чадъри на 4 колела при две капки дъжд
Виж целия пост
# 16 206
Janelle, и на мен не ми стана много ясна първа точка. Сега поразтърсих иноформация и открих това - https://www.economic.bg/bg/a/view/transportniyat-bransh-shte-pol … sht-v-budjet-2026

Освен това ще бъде предвидена и т.нар. тол помощ, която се обсъжда от няколко месеца.

т.е. това не е измислено от Радев, а продължения на обещания, поредни, от предходното Гюрово правителство.


Обявените днес мерки идват в критичен момент, тъй като браншът бе в протестна готовност, а заради срещата при премиера отложи планираният протест за 15 юни. Напрежението ескалира заради липсата на обратна връзка от институциите и нереализираните обещания на служебния кабинет „Гюров“.

Още в началото на април държавата анонсира финансов щит в размер на близо 255 млн. евро, провокиран от ценовия шок при горивата вследствие на войната на САЩ и Израел с Иран. Превозвачите обаче алармираха за липса на комуникация и забавяне на официалната нотификация до Европейската комисия за одобряване на 50 млн. евро тол помощ. Основните конфликтни точки бяха свързани с режима de minimis и драстичното поскъпване на застраховката „Гражданска отговорност“.

Припомняме, че преди дни държавата се намеси решително и на застрахователния пазар чрез Българската агенция за експортно застраховане (БАЕЗ). Институцията активира временен механизъм, валиден до 1 юни 2027 г.,при който  влиза в ролята на гарант.


Това са още едни обещани 255 млн. евро повече, които трябва да се осигурят.
Виж целия пост
# 16 207
Чакай да намалеят ПТП с 500 евро винетка и гумени мантинели.
Виж целия пост
# 16 208
Въпрос на избор е дали ще отида с кола и винетка 30 евро до нови хан или с градски транспорт.
500 евро винетка, винетка за влизане в центъра на големите градове. И птп ще намалеят и няма да се разхождат чадъри на 4 колела при две капки дъжд
Ами не,за България за мен е задължително,ако имах избор и добър междуградски транспорт,не бих дала пари за винетка при текущото състояние на пътната система.
Виж целия пост
# 16 209
Аз пък за винетките съм съгласна. Все пак цените на винетките не са променяни от въвеждането на електронната система през 2019 г. до лятото на 2026 г. Текущото ценово ниво от 97 лв. за годишна винетка е в сила до 31 юли 2026 г.От 1 август 2026 г. влиза в сила увеличение с 30%, което засяга всички категории винетки.
Ми нормално е след СЕДЕМ години и инфлация над 30% за това време да се вдигне цената. Ако не се направи събраните пари съвсем няма да стигнат за поддръжка на пътищата. Не е като с осигурителния праг, дето си го вдигат всяка година, нали?


Категорично съм против винетките! Трябват си тол-такси. Който иска да джитка с колата си,спира на пункта за тол-такса,вади банковата си карта и баровски плаща. А не пенсионери и социално слаби да плащат пътищата в България,та мутри и политици да пътуват по тях. Впрочем,от София до Кулата е с винетка,а там до Солун е с тол-такса. Но някои продължават да вярват на пропагандата на Бойко Борисов,че в Гърция средната класа е по-зле от българската.
Виж целия пост
# 16 210
Ами не,за България за мен е задължително,ако имах избор и добър междуградски транспорт,не бих дала пари за винетка при текущото състояние на пътната система.
Точно затова - 500 евро годишна винетка и без право на други варианти. Седмична само за коли с чужда регистрация.
Чакай да намалеят ПТП с 500 евро винетка и гумени мантинели.
Определно ще намалеят и то не заради мантинелите. Ако трафика на намалее с 1/3 с толкова ще паднат и птп. Пряка зависимост
Виж целия пост
# 16 211
През комунизма като е нямало толкова коли и шофьори е имало повече ПТП по пътищата. Grinning Та, хайде да не ни превръщате в крепостни заточеници с тъпи идеи, мерси.
Виж целия пост
# 16 212
Фантазии.
Хората не карат с идеята да ги блъснат.
Карат се и болни, стоки, ходи се на работа до по-голям град.
Голям зор да се схване,.че.и сега винетката е  прескъпа и не подобрява пътища и мантинели.
Виж целия пост
# 16 213
Нека вдигнат всичко.... данъци, такси, винетки, тол такси. Даже още и с много!!!

Може най-после да намалеят героите с 20-годишните „премиуми“, които нямат пари да ги поддържат, но  задимяват всички останали и си мислят, че карат луксозен автомобил.

Не съм длъжен аз и семейството ми да дишаме пушека от нечий разпадащ се дизел, защото някой комплексиран селяндур държи повече на емблемата, отколкото на поддръжката.
Като ме може да подържа, ходи пеша, рейс...с каквото си иска, но, не пуши, трака и не трови.
Виж целия пост
# 16 214
И като се вдигнат винетките какво? Пътищата пак ще са нескопосани заради кражбите на политиците, мантинелите ще са от макарони, прокурорските синчета пак ще карат с 300 км/ч и ще им се разминава, градският транспорт пак ще закъснява с 20-30 минути при 40 градусови жеги без адекватни спирки, под които да се скриеш от жегата/дъжда/снега/вятър, БДЖ-то ще продължи да смърди на чорапи накиснати в оцет и ще взима София-Варна за 16 часа без климатик. Направете първо добра алтернатива преди да забранявате и ограничавате.

Пример с моята работа в София - отиване и връщане с автомобил - 40 минути, с градски транспорт 2:40 часа повечето в чакане, смяна на 3 превозни средства. И турско да става не слизам от автомобила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия