Политиката на България - епизод осем

  • 325 739
  • 15 108
# 14 955
държавата трябва да пълни хазната. от мен ще вземат едно, от вас - друго.
а и не съм казвал да нямаме по равно. аз имам едно палатче, а ти имаш  2-3 къщурки. редно ли е да ми вдигнат данъка заради по-висок данък за твоите къщурки ?
Виж целия пост
# 14 956
държавата трябва да пълни хазната. от мен ще вземат едно, от вас - друго.
а и не съм казвал да нямаме по равно. аз имам едно палатче, а ти имаш  2-3 къщурки. редно ли е да ми вдигнат данъка заради по-висок данък за твоите къщурки ?

Не сте далеч от идеята на комунистите за определяне на таван на квадратурата, която се полага на човек. Може би сте млада и не знаете, но имаше такива разпоредби при социализма- еди колко си квадрата на човек. Имаше и изключения - кабинет, ако си хабилитиран. Сега предвижда ли се нещо такова или няма смисъл. То аслъ, учени не са нужни. Новите бяха споменали нещо и за орязване на заплатите във висшето образование. За какво са им преподаватели, нали имат Владо Николов и онова недоразумение Проданов.
Виж целия пост
# 14 957
Скрит текст:
ако не вдигнат данъците за жилища (2, 3 ...) ще вдигнат данъка за основното жилище. ами няма справедливост.
аз защо да съм потърпевш да плащам по-висок данък за единственото ми жилище, макар и палат да е.
2-ро жилище - 2 пъти по-висок данък, 3-то жилище 3-пъти по-висок данък....Grinning

А защо изобщо да вдигат данъците за жилищата?
Международният валутен фонд, Световната банка и Европейската комисия в своите редовни икономически доклади дават препоръки към България. Техният аргумент е, че данъчната система в България натоварва твърде много хората с ниски доходи, чрез плоския данък без необлагаем минимум, докато имуществото на богатите и хората с много имоти се облага символично. Тези причини и липсата на актуализация през последните почти 20 години на ДО, води до това предложение.
Виж целия пост
# 14 958
Вчера някой от синдикатите беше изтъкнал прекомерното натоварване на работещите бедни и ниските данъци на едрия бизнес/олигархията. Също и швейцарското правило, което прави високите пенсии още по- високи, а минималната пенсия изостава под линията на бедност.
Скрит текст:
ако не вдигнат данъците за жилища (2, 3 ...) ще вдигнат данъка за основното жилище. ами няма справедливост.
аз защо да съм потърпевш да плащам по-висок данък за единственото ми жилище, макар и палат да е.
2-ро жилище - 2 пъти по-висок данък, 3-то жилище 3-пъти по-висок данък....Grinning

А защо изобщо да вдигат данъците за жилищата?
Международният валутен фонд, Световната банка и Европейската комисия в своите редовни икономически доклади дават препоръки към България. Техният аргумент е, че данъчната система в България натоварва твърде много хората с ниски доходи, чрез плоския данък без необлагаем минимум, докато имуществото на богатите и хората с много имоти се облага символично. Тези причини и липсата на актуализация през последните почти 20 години на ДО, води до това предложение.
Виж целия пост
# 14 959
държавата трябва да пълни хазната. от мен ще вземат едно, от вас - друго.
а и не съм казвал да нямаме по равно. аз имам едно палатче, а ти имаш  2-3 къщурки. редно ли е да ми вдигнат данъка заради по-висок данък за твоите къщурки ?

Не сте далеч от идеята на комунистите за определяне на таван на квадратурата, която се полага на човек. Може би сте млада и не знаете, но имаше такива разпоредби при социализма- еди колко си квадрата на човек. Имаше и изключения - кабинет, ако си хабилитиран. Сега предвижда ли се нещо такова или няма смисъл. То аслъ, учени не са нужни. Новите бяха споменали нещо и за орязване на заплатите във висшето образование. За какво са им преподаватели, нали имат Владо Николов и онова недоразумение Проданов.
тя идеята на комунистите е била всичките да са равни. поне така тук се е писало.  и сега какво се получава? всички с 2 и повече жилища приемат идеята за добра - тези с 1 и с 2 и повече жилища да са равни, да плащат по равно. за мен това трябва да се промени. тези с повече жилища да плащат по-големи данъци за да се отличават демократически от бедняците с едно жилище.  това е моето мнение. вие казвате вашето.
Виж целия пост
# 14 960
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
Виж целия пост
# 14 961
Да съжали човек, че е работил на светло, плащал е чинно всички данъци и осигуровки, че и е спестявал.
Виж целия пост
# 14 962
Както каза прогресивният капацитет Витанов, жилищата са за живеене, не за спекула Simple Smile предлагам да не си играят на данъци, направо да се отнемат излишните жилища (и други имоти) за да се пребори спекулата. Няма какво да се мъчите, партията знае най-добре, ще прецени и разпредели излишните имоти справедливо и прогресивно. Ще има за всички! Насам народе!
Виж целия пост
# 14 963
Остава да дефинираме "богатите и хората с много имоти".
Аз ако имам два наследени апартамента, към кои се числя? Сигурно хазната ще цъфне и ще върже от по-високите данъци на втория ми апартамент. Нищо, че тези данъци даже не отиват в държавната хазна, а в общината, ама подробности.
С подобни мерки пак натоварените ще са нормалните хора, които чинно си плащат данъците и осигуровките, и са се сдобили с втори имот, а не богатите и хората с много имоти. Радев нещо рязко спря да говори за любимите си олигарси след изборите. Майки, пенсионери, хора с втори имот - най-големите олигарси в тази държава Grinning
Виж целия пост
# 14 964
Трябва да наведем глава, да се поклоним пред Спасителя, както вицето му пред Гундяев и да не се оплакваме. Нашият прави всичко в борбата си срещу олигархията.  GrinningGrinningGrinning
Виж целия пост
# 14 965
Ама тя държавата иска да взима все повече. И все от добросъвестните.
Държавата иска да взема, щото от нея искат да дава. Пак ли ще строим социализма? 2 милиона бедстващи...как ли пък не!
Виж целия пост
# 14 966
Да съжали човек, че е работил на светло, плащал е чинно всички данъци и осигуровки, че и е спестявал.
Абсолютно съгласна.
 И още нещо - аз лично познавам бизнесмени, които са собственици на по няколко сгради, които отдават под наем (за жилища говоря). Никой не говори за повишаване на данъка след 10-то, 20-то жилище, а за обикновените хора с по 2-3. То бизнеса си има лоби, няма да го закачат. Виж за хората, може, те лоби нямат.
Виж целия пост
# 14 967
Скрит текст:
Манталитета на жертва няма преборване. То е свикнало вечно да е неоправдано и да мрънка. Все друг му е виновен. Чака да отнемат нещо от някого и да ми го дадат на него, защото така е справедливо. Нали?
Ами последните страници сте се събрали групичка от мрънкачи, недоволни от управлението, недоволни от избирателите им, чертаещи мрачно бъдеще, което ще се стовари върху вас, акана жертви се изкарвате. Joy
Това най-вероятно е просто печатна грешка, но пък много точно отразява положението - акана жертва на новия генерал-другар-спасител.

Нана, само така да припомня, че до неотдавна самата ти беше в ролята на недоволна от управлението.
Като минеш от другата страна, недоволните рязко стават мрънкaчи Joy
Да бях и сега съм недоволна, но все още не мога да преценя кое беше/е по - зле, от друга страна избор няма и не намирам вече смисъл да критикувам или мрънкам, или плюя ...ако не са тези, ще са другите.
Виж целия пост
# 14 968
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
проблема за наема не е държавен. какво пречи на наемодателя да поиска по-нисък наем?
мен ме кефи как защитаваш твоите уж мразени комунисти. всички да са равни. Grinning
значи може да даваш по 1-2 жилища под наем, да не се отчиташ с приходите и да си против това да ти вдигнат с малко данъка за второ-трето жилище. хитри сте комунистическите възпитаници.  rotfImbo  [
Виж целия пост
# 14 969
Скрит текст:
Манталитета на жертва няма преборване. То е свикнало вечно да е неоправдано и да мрънка. Все друг му е виновен. Чака да отнемат нещо от някого и да ми го дадат на него, защото така е справедливо. Нали?
Ами последните страници сте се събрали групичка от мрънкачи, недоволни от управлението, недоволни от избирателите им, чертаещи мрачно бъдеще, което ще се стовари върху вас, акана жертви се изкарвате. Joy
Това най-вероятно е просто печатна грешка, но пък много точно отразява положението - акана жертва на новия генерал-другар-спасител.

Нана, само така да припомня, че до неотдавна самата ти беше в ролята на недоволна от управлението.
Като минеш от другата страна, недоволните рязко стават мрънкaчи Joy
Да бях и сега съм недоволна, но все още не мога да преценя кое беше/е по - зле, от друга страна избор няма и не намирам вече смисъл да критикувам или мрънкам, или плюя ...ако не са тези, ще са другите.
Ахаааа, ясно Joy

Да цитирам една друга потребителка Sunglasses
Имаш пълно право да преценяваш от твоя гледна точка кое е по-зле и кога вече за теб няма смисъл от мрънкане. Но другите също имат право да го правят според своята си гледна точка и преценка. Твоята не е общовалидна. Моята също. Затова и пишем тук, от време на време си променяме позиции от мрънкач в невиждаш смисъл от мрънкане и така се върти колелото Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия