Политиката на България - епизод осем

  • 324 131
  • 15 027
# 15 000
Януарче, да, това ми е тезата и си я отстоявам. Обикновеният народ лесно се поддава на манипулации, но пък средната класа хич и не се старае.
 Андрешко е и винаги си е бил герой за и от народа, никому не е от полза да се пренебрегва този факт.
Виж целия пост
# 15 001
Направо съм в потрес!!! Току що със големият ми син влязохме в едно квартално магазинче. Понеже най малкия ми син беше  в яслата до магазинчето. Миналата година често минавах да му купувам лакомства. Понеже вече не е в тази ясла не бях влизал от миналата година. Днес със шок установих  че всичко в магазина е от лев във евро! Буквално! Суха падта Галена която купувах за 90ст сега струва 1€. Сладолед в кутийка на изида от 1.20лв  на 1.20€. Шоколавова бисквитка на LS от 35ст на 0.35€ Сок на Куинс 330мл от 99ст на 1€ Сладолед 500мл в кутия от 3лв на 3€! Директно от лева в евро! Питах продавачката какво се случва защо са такива цените. Тя вдига рамене вика от началото на годината всичката стока идва от лева в евро! И ние се принуждаваме да вдигнем цените! Попитах я ами нали казаха че ще проверяват ще следят това да не се допусне. Тя се усмихна и ми каза няма такова нещо. Навсякъде стоката вече идва на двойна цена само че обърната в евро! Направо ми кипна Мунчо само приказва пред камерите как били вземали мерки! И нищооо!!! 😡😡😡🤬
Виж целия пост
# 15 002
Направо съм в потрес!!! Току що със големият ми син влязохме в едно квартално магазинче. Понеже най малкия ми син беше  в яслата до магазинчето. Миналата година често минавах да му купувам лакомства. Понеже вече не е в тази ясла не бях влизал от миналата година. Днес със шок установих  че всичко в магазина е от лев във евро! Буквално! Суха падта Галена която купувах за 90ст сега струва 1€. Сладолед в кутийка на изида от 1.20лв  на 1.20€. Шоколавова бисквитка на LS от 35ст на 0.35€ Сок на Куинс 330мл от 99ст на 1€ Сладолед 500мл в кутия от 3лв на 3€! Директно от лева в евро! Питах продавачката какво се случва защо са такива цените. Тя вдига рамене вика от началото на годината всичката стока идва от лева в евро! И ние се принуждаваме да вдигнем цените! Попитах я ами нали казаха че ще проверяват ще следят това да не се допусне. Тя се усмихна и ми каза няма такова нещо. Навсякъде стоката вече идва на двойна цена само че обърната в евро! Направо ми кипна Мунчо само приказва пред камерите как били вземали мерки! И нищооо!!! 😡😡😡🤬
Joy A добър ден! Ситуацията не е откакто Радев спечели изборите.
Виж целия пост
# 15 003
Ситуацията определено се влоши от изборите насам. А трябваше да се подобри.
Виж целия пост
# 15 004
Някой тоест е вярвал, че Радев ще въведе цените от соца? Уау Simple Smile
Виж целия пост
# 15 005
Направо съм в потрес!!! Току що със големият ми син влязохме в едно квартално магазинче. Понеже най малкия ми син беше  в яслата до магазинчето. Миналата година често минавах да му купувам лакомства. Понеже вече не е в тази ясла не бях влизал от миналата година. Днес със шок установих  че всичко в магазина е от лев във евро! Буквално! Суха падта Галена която купувах за 90ст сега струва 1€. Сладолед в кутийка на изида от 1.20лв  на 1.20€. Шоколавова бисквитка на LS от 35ст на 0.35€ Сок на Куинс 330мл от 99ст на 1€ Сладолед 500мл в кутия от 3лв на 3€! Директно от лева в евро! Питах продавачката какво се случва защо са такива цените. Тя вдига рамене вика от началото на годината всичката стока идва от лева в евро! И ние се принуждаваме да вдигнем цените! Попитах я ами нали казаха че ще проверяват ще следят това да не се допусне. Тя се усмихна и ми каза няма такова нещо. Навсякъде стоката вече идва на двойна цена само че обърната в евро! Направо ми кипна Мунчо само приказва пред камерите как били вземали мерки! И нищооо!!! 😡😡😡🤬
Joy A добър ден! Ситуацията не е откакто Радев спечели изборите.
Така е но вече цените след изборите директно станаха 1лв към 1€ ! А трябваше да започне да се нормализира пазара! Когато доставната цена в цяла България се удвои без основание. Това се нарича картел и тогава държавата трябва да наложи контрол с пълната си сила! Това вече не е пазарна икономика!!!
Виж целия пост
# 15 006
Картела на сухите пасти. Ами тока? Защо не почнат от него? По-трудно е с неговите сметки, отколкото с детските сладкиши. Отговора: никоя партия не е всесилна, особено по отношение на цени. И не мисля, че на някого му се плащат луди пари за каквото и да е. Но ако производителят или вносителят вдигне цената, всички търговци правят същото. Понеже не са държавна организация, на която после държавата да плати заплатите, осигуровките и всичко останало.
Виж целия пост
# 15 007
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
И сега, като не е прогресивен данъка, защо наемите са с тези размери? Зор да търсим оправдания за спекуланти...
Скрит текст:
Звездите ми говорят, че ако Радев кара така всичките си 4 години, после не може да го бутнете още 45. Защото на бедния работещ не му пречат шепа олигарси, с тях са свикнали, пречи му т.нар. средна класа. Пречи му собственика на дребен бизнес, дето има едно магазинче/хотелче/кръчма, но му е приоритет месец на Сейшелите вместо заплати и данъци, щото той да не е нещо по-малко от олигарсите. Пречи му тарикат наемодател, дето очаква наемателя да плаща и да мълчи и да ремонтира, ащо се задържи повече от година. Пречат крадците на дребно, щото станаха стотици хиляди. Десетина олигарси все ще ги изхранят, ама тия, дето хем не са достатъчно умни за да станат свръхбогати, хем са прекалено умни, за да вършат някаква действителна работа стават досадни вече.
Наемите са високи не заради спекула. Просто цените на жилищата са високи. Един имот следва да се изплати за около 30 години. Ми сметнете - гарсониера 45 кв. м., 120 хил. евро. се дава под наем за около 400 евро месечно. Нормално е. Просто цените на жилища скочиха изведнъж, оттам и наемите. Но са си нормални, няма спекула.
Виж целия пост
# 15 008
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
И сега, като не е прогресивен данъка, защо наемите са с тези размери? Зор да търсим оправдания за спекуланти...
Скрит текст:
Звездите ми говорят, че ако Радев кара така всичките си 4 години, после не може да го бутнете още 45. Защото на бедния работещ не му пречат шепа олигарси, с тях са свикнали, пречи му т.нар. средна класа. Пречи му собственика на дребен бизнес, дето има едно магазинче/хотелче/кръчма, но му е приоритет месец на Сейшелите вместо заплати и данъци, щото той да не е нещо по-малко от олигарсите. Пречи му тарикат наемодател, дето очаква наемателя да плаща и да мълчи и да ремонтира, ащо се задържи повече от година. Пречат крадците на дребно, щото станаха стотици хиляди. Десетина олигарси все ще ги изхранят, ама тия, дето хем не са достатъчно умни за да станат свръхбогати, хем са прекалено умни, за да вършат някаква действителна работа стават досадни вече.
Наемите са високи не заради спекула. Просто цените на жилищата са високи. Един имот следва да се изплати за около 30 години. Ми сметнете - гарсониера 45 кв. м., 120 хил. евро. се дава под наем за около 400 евро месечно. Нормално е. Просто цените на жилища скочиха изведнъж, оттам и наемите. Но са си нормални, няма спекула.
Изтегленият заем е грижа на собственика. Защо наемателя ще му изплаща заема? По твоята логика наемателя да не наема квартира, по- добре да си купи жилище със заем и да си го изплати сам.
Между другото, в цивилизованите страни държавата следи цените на наемите. Обаче е Бг това се смята за комунизъм.
Виж целия пост
# 15 009
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
И сега, като не е прогресивен данъка, защо наемите са с тези размери? Зор да търсим оправдания за спекуланти...
Скрит текст:
Звездите ми говорят, че ако Радев кара така всичките си 4 години, после не може да го бутнете още 45. Защото на бедния работещ не му пречат шепа олигарси, с тях са свикнали, пречи му т.нар. средна класа. Пречи му собственика на дребен бизнес, дето има едно магазинче/хотелче/кръчма, но му е приоритет месец на Сейшелите вместо заплати и данъци, щото той да не е нещо по-малко от олигарсите. Пречи му тарикат наемодател, дето очаква наемателя да плаща и да мълчи и да ремонтира, ащо се задържи повече от година. Пречат крадците на дребно, щото станаха стотици хиляди. Десетина олигарси все ще ги изхранят, ама тия, дето хем не са достатъчно умни за да станат свръхбогати, хем са прекалено умни, за да вършат някаква действителна работа стават досадни вече.
Наемите са високи не заради спекула. Просто цените на жилищата са високи. Един имот следва да се изплати за около 30 години. Ми сметнете - гарсониера 45 кв. м., 120 хил. евро. се дава под наем за около 400 евро месечно. Нормално е. Просто цените на жилища скочиха изведнъж, оттам и наемите. Но са си нормални, няма спекула.
Изтегленият заем е грижа на собственика. Защо наемателя ще му изплаща заема? По твоята логика наемателя да не наема квартира, по- добре да си купи жилище със заем и да си го изплати сам.
Между другото, в цивилизованите страни държавата следи цените на наемите. Обаче е Бг това се смята за комунизъм.
И какво, в Берлин хазаите сигурно и сметките на наемателите плащат? Simple Smile. Нали говорехме за инвестиция. Ако не ми е изгодно, защо да давам под наем. Вие знаете ли колко са наемите в един Нюрнберг, например? Имам наблюдения от там. А наемателите никой не ги спира да си купуват жилища. Ама трябва да докажат доходи на светло, да осигурят 20-30% самоучастие и да да сигурни платци следващите 30-тина години. Иначе банките дават кредити лесно. Аз говоря не хипотетично, а за реален наем в южните квартали на София. Ако наемът е по-нисък, не бих отдавала защото не мога да си покрия разходите за нормална амортизация (знаете ли колко е един ремонт на банята) и щетите, които наемателите нанасят на имота.
Виж целия пост
# 15 010
Скрит текст:
Направо съм в потрес!!! Току що със големият ми син влязохме в едно квартално магазинче. Понеже най малкия ми син беше  в яслата до магазинчето. Миналата година често минавах да му купувам лакомства. Понеже вече не е в тази ясла не бях влизал от миналата година. Днес със шок установих  че всичко в магазина е от лев във евро! Буквално! Суха падта Галена която купувах за 90ст сега струва 1€. Сладолед в кутийка на изида от 1.20лв  на 1.20€. Шоколавова бисквитка на LS от 35ст на 0.35€ Сок на Куинс 330мл от 99ст на 1€ Сладолед 500мл в кутия от 3лв на 3€! Директно от лева в евро! Питах продавачката какво се случва защо са такива цените. Тя вдига рамене вика от началото на годината всичката стока идва от лева в евро! И ние се принуждаваме да вдигнем цените! Попитах я ами нали казаха че ще проверяват ще следят това да не се допусне. Тя се усмихна и ми каза няма такова нещо. Навсякъде стоката вече идва на двойна цена само че обърната в евро! Направо ми кипна Мунчо само приказва пред камерите как били вземали мерки! И нищооо!!! 😡😡😡🤬
Joy A добър ден! Ситуацията не е откакто Радев спечели изборите.
Така е но вече цените след изборите директно станаха 1лв към 1€ ! А трябваше да започне да се нормализира пазара! Когато доставната цена в цяла България се удвои без основание. Това се нарича картел и тогава държавата трябва да наложи контрол с пълната си сила! Това вече не е пазарна икономика!!!
От теоретична гледна точка, ако хората продължават да купуват дадена стока на обявената цена, пазарът я приема за „нормална“.
А държавниците ни бяха сигурни, че сме подготвени за въвеждането на еврото и това е точния момент, доста от потребителите бяха убедени, че предвид борда,  левът е „опаковка“ на еврото, която премахваме.
Да, ама не, реалността е нещо друго.

Изтегленият заем е грижа на собственика. Защо наемателя ще му изплаща заема? По твоята логика наемателя да не наема квартира, по- добре да си купи жилище със заем и да си го изплати сам.
Между другото, в цивилизованите страни държавата следи цените на наемите. Обаче е Бг това се смята за комунизъм.
Права си, заема е грижа на собственика и предвид, че много лесно се отпускат кредити, той прави сметката така, че с наема да си покрива вноските.
Musy1234 го е казала, има наематели и "наематели", след някои едногодишния наем може да не покрие погрома.
Както и да го въртим, искаме свободен пазар, искаме пазарна икономика, всяка намеса на държавата се счита за нарушение на свободата ни, та трудно ще се намери сечение между всичко.
Виж целия пост
# 15 011
Муси 1234, нали се внася гаранционен депозит? Какви щети, какви оправдания...
Виж целия пост
# 15 012
Януарче, да, това ми е тезата и си я отстоявам. Обикновеният народ лесно се поддава на манипулации, но пък средната класа хич и не се старае.
 Андрешко е и винаги си е бил герой за и от народа, никому не е от полза да се пренебрегва този факт.
Ето заради това на моменти губя надежда. Че и ще ми се задава въпрос защо не протестирам. Има ли смисъл? Като ти ще отидеш и ще ми избереш следващия РР.
Виж целия пост
# 15 013
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?
Протести се организираха и по по-дребни поводи, а сега поводи с лопата да ги ринеш. Но явно няма заявка свише. Пари ли няма? Или е някакъв сговор?

А може би се чака наистина сериозен материален колапс, за да се получи правилната настройка сред населението.
Виж целия пост
# 15 014
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?

Един пост по-нагоре обяснявам защо губя надежда на моменти. Само на моменти. Но протести ще има, не се съмнявай. Този шушляк РР не се търпи. Не се търпи и унижението, което ни носи. Въпросът е кой е следващяит Мунчо, който разни русороби и съветски тьотки ще ни изберат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия