Политиката на България - епизод осем

  • 325 236
  • 15 093
# 15 015

Това не е ли Николай Нанков? Кога мина към ПБ? Беше зам.министър при Лиляна Павлова в МРРБ. После беше поне няколко мандата депутат от ГЕРБ.

Това Е Николай Нанков, не е минавал към ПБ, той съобщава информацията.

"Депутат от "Прогресивна България" е бил шеф на кадастъра през 2024 г., когато строителството тече с пълна сила, обяви Николай Нанков".

Иначе, пак от същия материал (Клуб Z) - "Николай Нанков отказва да назове кого има предвид, но справка сочи, че става въпрос за 40-годишния Момчил Терзийски – депутат от ПБ от 25-и МИР-София."
Виж целия пост
# 15 016
Муси 1234, нали се внася гаранционен депозит? Какви щети, какви оправдания...
Погледнете темата за наеми тук, да не спамим. Хората и снимки качват след недобросъвестни наематели. Депозитът е обикновено 2 наема. Като не си платят изравнителните сметки към Топлофикация, направят ви стъпки по стените в коридора, щото се подпират да си вържат обувките и депозитът не стига. Пък ако ви спукат някоя и друга плочка в кухнята или банята сте на откровена загуба. Но това не е по темата. Личи, че нямате опит.
Виж целия пост
# 15 017
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?
Протести се организираха и по по-дребни поводи, а сега поводи с лопата да ги ринеш. Но явно няма заявка свише. Пари ли няма? Или е някакъв сговор?

А може би се чака наистина сериозен материален колапс, за да се получи правилната настройка сред населението.
редно е сега да кажеш, кой даде заповед на лидерите на ПП ДБ и колко пари им даде за протестите. Протестиращите колко получиха, също. Благодаря.
Виж целия пост
# 15 018
Аз разбирам какво казва Петров.
Спонтанните протести са рядкост, а и не водят до нищо, ако не са насочени и с конкретна цел.
Смисъл от протести сега не виждам. След президентските или малко преди тях би било по-подходящо.
Виж целия пост
# 15 019
Муси 1234, нали се внася гаранционен депозит? Какви щети, какви оправдания...
Погледнете темата за наеми тук, да не спамим. Хората и снимки качват след недобросъвестни наематели. Депозитът е обикновено 2 наема. Като не си платят изравнителните сметки към Топлофикация, направят ви стъпки по стените в коридора, щото се подпират да си вържат обувките и депозитът не стига. Пък ако ви спукат някоя и друга плочка в кухнята или банята сте на откровена загуба. Но това не е по темата. Личи, че нямате опит.
Ти не носиш ли амортизация на жилището, което обитаваш? Щом си с такова враждебно отношение към наемателите, не ги пускай в имота си. Не стига, че им прибираш парите, а и злословиш по техен адрес. Ако са толкова вредни, както представяш нещата, няма да отдаваш жилище под наем. И не аз подхванах темата за наемите тук.
Виж целия пост
# 15 020
Не знам има ли или няма смисъл, но ми идва спонтанно, след поредната доза унижение, на което ме подлага Чебурашка Радев. Не искам да избирам или да ме крадат, или да ме бутат на изток. Искам да сме правова, демократична държава. Толкова ли е трудно?
Виж целия пост
# 15 021
Скрит текст:
Януарче, да, това ми е тезата и си я отстоявам. Обикновеният народ лесно се поддава на манипулации, но пък средната класа хич и не се старае.
 Андрешко е и винаги си е бил герой за и от народа, никому не е от полза да се пренебрегва този факт.
Ето заради това на моменти губя надежда. Че и ще ми се задава въпрос защо не протестирам. Има ли смисъл? Като ти ще отидеш и ще ми избереш следващия РР.
Тезата, че протестите са демократичният начин да бъдат защитени правата и исканията на избирателите, е на т.нар. демократична общност. Само възражението срещу нещо обаче не е достатъчно, за да настъпи подобрение. Протестът само посочва проблема, но не го решава. За да има реален и траен ефект, трябва да има ясна, подготвена и качествена алтернатива. Когато липсва такава, енергията се разпилява, а резултатът е просто подмяна на едни лица с други.
Към момента виждаме точно това.
Виж целия пост
# 15 022
Мама Нана, не ми се обиждай, обаче отдавна не чета подобни постове. Не успявам да разбера тезите ти, дори да ги имаш. По-скоро се губя в търсенето на смисъл и съм се отказала.
Виж целия пост
# 15 023
Муси 1234, нали се внася гаранционен депозит? Какви щети, какви оправдания...
Погледнете темата за наеми тук, да не спамим. Хората и снимки качват след недобросъвестни наематели. Депозитът е обикновено 2 наема. Като не си платят изравнителните сметки към Топлофикация, направят ви стъпки по стените в коридора, щото се подпират да си вържат обувките и депозитът не стига. Пък ако ви спукат някоя и друга плочка в кухнята или банята сте на откровена загуба. Но това не е по темата. Личи, че нямате опит.
Ти не носиш ли амортизация на жилището, което обитаваш? Щом си с такова враждебно отношение към наемателите, не ги пускай в имота си. Не стига, че им прибираш парите, а и злословиш по техен адрес. Ако са толкова вредни, както представяш нещата, няма да отдаваш жилище под наем. И не аз подхванах темата за наемите тук.
Ама защо така се възпалихте? По ничий адрес не злословя и ничии пари не прибирам насила. Темата за наемите тръгна от твърдението, че били спекулативни. Опитах се да обясня, че има пряка връзка между цената на имота и наема, на който се отдава. Преди 15 години, когато въпросният имот е струвал 35 Хил. евро, наемът е бил друг. Сега, като струва 120 хил. евро е 400. Няма спекула, поне не при наемите. Това, че сигурно сте от другата страна и наемодателите ви изглеждат като чорбаджии-изедници е друг въпрос. Но няма общо с темата.
Виж целия пост
# 15 024
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?
Протести се организираха и по по-дребни поводи, а сега поводи с лопата да ги ринеш. Но явно няма заявка свише. Пари ли няма? Или е някакъв сговор?

А може би се чака наистина сериозен материален колапс, за да се получи правилната настройка сред населението.
редно е сега да кажеш, кой даде заповед на лидерите на ПП ДБ и колко пари им даде за протестите. Протестиращите колко получиха, също. Благодаря.

Протестиращите повечето не са получили никакви пари, в това съм сигурен. Най-много някои от тях да са били ангажирани служебно, и не говоря за привърженици на ПП или ДБ (те повечето са идеалисти и смятат, че се борят с корупцията). Говоря за допълнителна подкрепа, която очевидно са получавали например от структури на БСП, Възраждане, ИТН, МаяМа или изграждащата се Радева партия - под предлог, че помагат на борбата с корупцията, всъщност изпълняват кремълски поръчки за дестабилизация на страната. Повечето хора имат желание и причини да протестират и не се явяват на протести срещу заплащане.
Въпросът е, че протест не избухва просто така, защото хората имат желание. Трябва някой да го оглави. Този някой има прагматични политически причини и действа по поръчка. Иначе няма логика да се избира определен тайминг за протестите и те да се случват понякога, а друг път не, независимо от логиката на проблемите. Кой и защо дава поръчките и заплащането на лидерите на партиите - мога само да спекулирам.
За мен източниците са основно два: руското и американското посолство, в момента действащи в синхрон (което според мен обяснява защо няма протести сега).

Мисля обаче, че многомесечните палаткови лагери през 2020 определено бяха дело на платени лица.

Но независимо от евентуалната политическа поръчка, ако някой, който и да е той, обяви протест против политиката на Радев да ни бута към Русия, отивам без колебание.
Виж целия пост
# 15 025
Мама Нана, не ми се обиждай, обаче отдавна не чета подобни постове. Не успявам да разбера тезите ти, дори да ги имаш. По-скоро се губя в търсенето на смисъл и съм се отказала.
Ще ти го кажа просто с пример. Протестите през 2020 година, бяха срещу корупционното управление на ББ. На въпроса, кой ще го замени, така, че хем да бъде минимизирана корупцията, хем да не изпаднем в криза, отговорът беше „Няма значение, важното е тези да си ходят“.
Без ясна алтернатива всяка „революция“ си остава просто много шум за нищо – емоционален отдушник, който оставя държавата в още по-тежка криза.
Виж целия пост
# 15 026
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?
Протести се организираха и по по-дребни поводи, а сега поводи с лопата да ги ринеш. Но явно няма заявка свише. Пари ли няма? Или е някакъв сговор?

А може би се чака наистина сериозен материален колапс, за да се получи правилната настройка сред населението.

Чака се на населението да му дойде вторият акъл Wink
Виж целия пост
# 15 027
Протестите се случват лесно, когато шефовете на дадени партии получат заповед да ги организират. В момента има много призиви в групите на ПП и ДБ за протести. Но?
Протести се организираха и по по-дребни поводи, а сега поводи с лопата да ги ринеш. Но явно няма заявка свише. Пари ли няма? Или е някакъв сговор?

А може би се чака наистина сериозен материален колапс, за да се получи правилната настройка сред населението.
Скрит текст:
редно е сега да кажеш, кой даде заповед на лидерите на ПП ДБ и колко пари им даде за протестите. Протестиращите колко получиха, също. Благодаря.

Протестиращите повечето не са получили никакви пари, в това съм сигурен. Най-много някои от тях да са били ангажирани служебно, и не говоря за привърженици на ПП или ДБ (те повечето са идеалисти и смятат, че се борят с корупцията). Говоря за допълнителна подкрепа, която очевидно са получавали например от структури на БСП, Възраждане, ИТН, МаяМа или изграждащата се Радева партия - под предлог, че помагат на борбата с корупцията, всъщност изпълняват кремълски поръчки за дестабилизация на страната. Повечето хора имат желание и причини да протестират и не се явяват на протести срещу заплащане. [/spoiler]
Въпросът е, че протест не избухва просто така, защото хората имат желание. Трябва някой да го оглави. Този някой има прагматични политически причини и действа по поръчка. Иначе няма логика да се избира определен тайминг за протестите и те да се случват понякога, а друг път не, независимо от логиката на проблемите. Кой и защо дава поръчките и заплащането на лидерите на партиите - мога само да спекулирам.
Скрит текст:
За мен източниците са основно два: руското и американското посолство, в момента действащи в синхрон (което според мен обяснява защо няма протести сега).

Мисля обаче, че многомесечните палаткови лагери през 2020 определено бяха дело на платени лица.

Но независимо от евентуалната политическа поръчка, ако някой, който и да е той, обяви протест против политиката на Радев да ни бута към Русия, отивам без колебание.
не възникват просто така, а след натрупано напрежение и точно желание в гражданите. При условие, че няма такова, какъвто и протест да се организира, няма да отиде никой. Виждали сме такива на Възраждане примерно. Онзи ден Боец протестираха, не вярвам някой и да е разбрал даже.
Виж целия пост
# 15 028
Тоя план е до края на 2026, така ли? Щото прогресивното заемче е за 2026 Grinning

SAFE, по-скоро не, но арбитража с Лукойл ви е в кърпа вързан. За Русия с любов. Трябва да сме им вечно благодарни, все пак!

Този план започна през 2025 г., затова надхвърлихме дефицита от 3%, но ни дадоха "дерогация" заради него. Но пари на заем, са си пари на заем, независимо дали има дерогация или не, все трябва да се връщат. И кой, кой да ги връща? Ето отговор на въпроса - средната класа и пенсионерите, защото олигарсите сега ще получат едни красиви пари, за да произвеждат оръжия и разни други военни вещи. Хубаво е да се казват тези неща, а не политиците да си мълчат гузно. А SAFE е директно обвързан в сътрудничество и подпомагане на Украйна. Така че помагаме и още как, стига сте рИвали, че не помагаме и стига търсихте под вола теле. Военните разходи са увеличени и затова се взимат заеми, не за друго.
Виж целия пост
# 15 029
Скрит текст:
Януарче, да, това ми е тезата и си я отстоявам. Обикновеният народ лесно се поддава на манипулации, но пък средната класа хич и не се старае.
 Андрешко е и винаги си е бил герой за и от народа, никому не е от полза да се пренебрегва този факт.
Ето заради това на моменти губя надежда. Че и ще ми се задава въпрос защо не протестирам. Има ли смисъл? Като ти ще отидеш и ще ми избереш следващия РР.
Тезата, че протестите са демократичният начин да бъдат защитени правата и исканията на избирателите, е на т.нар. демократична общност. Само възражението срещу нещо обаче не е достатъчно, за да настъпи подобрение. Протестът само посочва проблема, но не го решава. За да има реален и траен ефект, трябва да има ясна, подготвена и качествена алтернатива. Когато липсва такава, енергията се разпилява, а резултатът е просто подмяна на едни лица с други.
Към момента виждаме точно това.
Само че да не забравяме какво точно твърдят "демократичните" - само техните протести са легитимни, а всички останали са метежи на крайни националисти и копейки. Демократи и чудо, с мед да ги намажеш.

Иначе всеки има право да протестира, нека излизат. Нищо няма да постигнат, защото това не е ББ, а и има стабилно мнозинство. Аз и въобще не смятам, че ще се съберат много хора, само си говорят, но дойде сезонът на отпуските. А "демократичният" човек не обича да се преработва, търчи на опашката за Гърция и Турция. Италия и тя зове, трябва апероли и просекота да се пият, как иначе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия