Политиката на България - епизод осем

  • 326 136
  • 15 123
# 15 045
Като сте толкова ларш, що не предложите Боташ да го плащате само вие, феновете на прогресивния? За мен така е честно.

Не съм ларЖ, но се съмнявам, че ако пусна такова предложение, ще може да се осъществи Grinning


Reunion - може и още по-често даже - ако си го сложите в подписите. Така постоянно ще се набива на очи, а и няма да се налага непрекъснато да го пишете. Само предлагам Wink
Виж целия пост
# 15 046
А пилонът колко струваше?
Не че слет Боташ това са някакви голями суми, но ето на, пак си го харесаха резидента.
Що не предложихте нещо различно, читаво и наистина прогрсивно?
Нямат друго - Боташ и пилона само. Дъвка се и дъвката за Копринката, ама нещо се втричи, дали защото Пеевски я предъвка или просто няма какво там да се извади като компромат - не знам.

Е то, ако не се споменава Боташ на всяка страница, минимум по 3 пъти, темата ще замре Grinning Не забелязваш ли, че, като няма какво друго да се пише, или се пусне някоя новина, която не набере нужната скорост за хейт или пък замре бързичко, пак до Боташ се опира Grinning

Хехе, да. Борисов като им го говореше миналата година това за Боташ и им казваше, че трябва да направят заедно проевропейско правителство, те му извиваха ръцете, сякаш не им беше достатъчна "сглобката" с нито един министър на ГЕРБ.

Сега, понеже бяха достатъчно неумни да не приемат подадената ръка, станаха с "отпаднала необходимост", защото вече и съдебните органи ще бъдат подменени, и SAFE ще си плащаме, като по този начин подпомагаме Украйна, и Пеевски го няма вече на хоризонта, и...сега им остана "зеления чорап", когото те лично подкрепиха в последните 5 години и то на няколко пъти. А пък накрая зорлем го доведоха на власт.

Та сега остана само...Боташ. Сега като и него го предоговорят и турците ни построят магистралите и си взимат комисионки, ще замре и тази тема. После какво ще им остане? Thinking
Виж целия пост
# 15 047
На мен пък ми е странно, че Боташ се забравя дори за миг. Би трябвало всеки българин да мисли непрекъснато за Боташ и как Боташ му източва ежесекундно джоба. Ще кажете - нищо работа, по около 150 лева годишно на човек, къде не отишли? Ама можеше да отидат за нещо по-добро от това да пълним джобовете на турците, докато ревем как дефицитът ни е наднормен и няма пари за пенсии. И да, украинците са ни виновни.

Ние по SAFE можем да сме само бенефициент, както сме бенефициент с продажбите на оръжие. Много лоша тая помощ за Украйна, ей! Зарад нея пенсионерите гладуват!
Виж целия пост
# 15 048
На мен пък ми е странно, че Боташ се забравя дори за миг. Би трябвало всеки българин да мисли непрекъснато за Боташ и как Боташ му източва ежесекундно джоба. Ще кажете - нищо работа, по около 150 лева годишно на човек, къде не отишли? Ама можеше да отидат за нещо по-добро от това да пълним джобовете на турците, докато ревем как дефицитът ни е наднормен и няма пари за пенсии. И да, украинците са ни виновни.

Ние по SAFE можем да сме само бенефициент, както сме бенефициент с продажбите на оръжие. Много лоша тая помощ за Украйна, ей! Зарад нея пенсионерите гладуват!

Никакъв бенефициент не сме. SAFE е заем от 150 милиарда евро, който всички държави от ЕС, в т.ч. и България взимат, запознай се. Делът на заема за България за сега е 3.4 милиарда.
Виж целия пост
# 15 049
Като сте толкова ларш, що не предложите Боташ да го плащате само вие, феновете на прогресивния? За мен така е честно.
Преди Боташ, други бяха много ларж и готови да плащаме повече, само и само Русия да фалира.
Всеки си купува влияние, било чрез руски потоци и турски договори, другите – чрез безрезервно и скъпо платено евроатлантическо послушание, кой както може така се урежда, при всички обаче плащаме вкупом.
Виж целия пост
# 15 050
Като сте толкова ларш, що не предложите Боташ да го плащате само вие, феновете на прогресивния? За мен така е честно.
Преди Боташ, други бяха много ларж и готови да плащаме повече, само и само Русия да фалира.
Всеки си купува влияние, било чрез руски потоци и турски договори, другите – чрез безрезервно и скъпо платено евроатлантическо послушание, кой както може така се урежда, при всички обаче плащаме вкупом.
Не знам кои са другите, които са докарали до технически фалит Булгартрансгаз.
Виж целия пост
# 15 051
Като сте толкова ларш, що не предложите Боташ да го плащате само вие, феновете на прогресивния? За мен така е честно.
Преди Боташ, други бяха много ларж и готови да плащаме повече, само и само Русия да фалира.
Всеки си купува влияние, било чрез руски потоци и турски договори, другите – чрез безрезервно и скъпо платено евроатлантическо послушание, кой както може така се урежда, при всички обаче плащаме вкупом.

Тук не съм много съгласна. Добре, че Борисов построи Балкански поток, та поне да имаме някаква файда и ние. Той АВ искаше още повече пари да изкара от него (алчен), но унгарците го пляснаха през ръцете.
Виж целия пост
# 15 052
Какво точно сме плащали, за да фалира Русия, защото всички енергиййни сделки в последните 15 години са явно в полза на Русия.
Да напомням ли кой беше на власт?
Виж целия пост
# 15 053
Скрит текст:
Какво точно сме плащали, за да фалира Русия, защото всички енергиййни сделки в последните 15 години са явно в полза на Русия.
Да напомням ли кой беше на власт?
По - лесно е да се каже кой не е имал власт, през последните години, защото само той не е правил нищо. Wink
Виж целия пост
# 15 054
Какво точно сме плащали, за да фалира Русия, защото всички енергиййни сделки в последните 15 години са явно в полза на Русия.
Да напомням ли кой беше на власт?

Е хайде стига с тези последни 15 години, които всъщност са...предпоследни. Защото вече караме 6-та година след тези 15 години, преполовихме периода и...нищо ново под слънцето. А и тогава Русия беше желан партньор на ЕС, нека да не забравяме тази малка подробност. Между другото сега също се заговори за това, че Русия трябва да бъде приета за важен фактор в общността - все още гласовете са тънички, но ще задебелеят с времето. Видяхме дебелия и ние и...ще обръщаме плочата явно. Войната в Украйна ще продължи да си тлее по желание на Москва, обаче кучетата си лаят, керванът си върви и трябва да се яде...
Виж целия пост
# 15 055
Скрит текст:
Какво точно сме плащали, за да фалира Русия, защото всички енергиййни сделки в последните 15 години са явно в полза на Русия.
Да напомням ли кой беше на власт?
По - лесно е да се каже кой не е имал власт, през последните години, защото само той не е правил нищо. Wink
Нана, през последните няколко години, единствената сделка е Боташ, а знаем кой беше на власт.
Виж целия пост
# 15 056
Който има имот на морето на първа линия си харчи парите там. Който няма - буржоазно се реди на Кулата.
Няма лошо - свободен избор за всеки, демокрация, безпрепятствено движение на хора, стоки и капитали.
Някои подкрепяме демокрацията автентично. А други - само за своите и техните протести и пърформанси, а всички останали са пращани да живеят в други държави, постоянно и напоително.
Демократично е да не правите сметка на чуждите пари и определяте кой, кога къде и какво, когато не ви пречи.
Демократично не ми дреме кой на коя линия на бетономирието се прибира у майкини и какво прави.
Виж целия пост
# 15 057
Заемът по SAFE e доброволен и България не е длъжна да го изплаща. Това е достъп до нисколихвени кредити, които можем да вземем, за да модернизираме отбранителната си промишленост до съвременни нива, а не да продължаваме да произвеждаме съветски боеприпаси и дотам. Изисква ратификация в парламента. Получената продукция може да се продава и да се печели, и то доста добре. Изискването е закупеното оборудване да е поне на 65% европейско производство. Изплащането на кредита ще се случва евентуално след войната. Дотогава можем да реализираме сериозни печалби, плюс модернизацията на нашия ВПК. Ако откажем да се включим, просто парите ще отидат към други държави и желаещи ще има, защото кредитите с гаранция от ЕС са възможно най-изгодните. Ама е по-хубаво да се разпространяват руски опорки...

Обръщането на плочата е само у нас. Даже Унгария смени песента, Фицо и той се ослушва. Останалата част от ЕС е ангажирана като никога да бутне Путинова Русия. В момента има най-големи шансове за това и всички го виждат. След Путин...кой знае? Може пък и да възстановим търговските отношения.
За щастие и Тръмп не е вечен.
Виж целия пост
# 15 058
Не знам кои са другите, които са докарали до технически фалит Булгартрансгаз.

Булгартрансгаз пък защо го намествате? Че и с фалит
Виж целия пост
# 15 059
Скрит текст:
Скрит текст:
Какво точно сме плащали, за да фалира Русия, защото всички енергиййни сделки в последните 15 години са явно в полза на Русия.
Да напомням ли кой беше на власт?
По - лесно е да се каже кой не е имал власт, през последните години, защото само той не е правил нищо. Wink
Нана, през последните няколко години, единствената сделка е Боташ, а знаем кой беше на власт.
Не отричам, че сделката с Боташ е неизгодна, но има предистория, която удобно се премълчава или преиначава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия