Политиката на България - епизод осем

  • 327 630
  • 15 166
# 15 120
По-горе видях сравнение на украинците, които са православни като нас и са жертва на агресия, с османската империя която е завладяла целия Балкански полуостров и какво ли не е още, и чиято религия въобще не е като тази на подчинените народи. Сириъсли?!?
Виж целия пост
# 15 121
Назначенията продължават.
Поредно спорно назначение: Радев направи човек на Доган зам.-министър.
https://offnews.bg/politika/poredno-sporno-naznachenie-radev-nap … nista-869231.html
Виж целия пост
# 15 122
Васи, гледах "твоя приятел" /шегувам се/ от ПБ, който трябва да го затворят някъде и да не му позволяват да говори. Дали не беше и зам председател на НС.
1. ПБ са свършили повече от всички за последните 5 години - коментарът ми е гора от мотики
2. В обществената квота за избор на ВСС ще участват хора, предложени от академичните общности, нпо - тоя въобще не знае, че това го отхвърлиха и не го приеха в ЗСВ, но мунчо си твърди, че такива били промените там.
3. Хазната била под 1 млрд и след изплащането на пенсиите за юли, щяла да остане с 68 млн. евро - Rolling Eyes
4. По повод обявените 7 пъти повече инвестиции от БНБ за първите 4 месеца в сравнение с тези за предходната година - нет, това не се дължи на еврото сакън, а на работата на ПБ. Grin

Тия въобще знаят ли къде се намират?????


пп. Иван Ангелов се казвал.
Виж целия пост
# 15 123
Скрит текст:
Васи, гледах "твоя приятел" /шегувам се/ от ПБ, който трябва да го затворят някъде и да не му позволяват да говори. Дали не беше и зам председател на НС.
1. ПБ са свършили повече от всички за последните 5 години - коментарът ми е гора от мотики
2. В обществената квота за избор на ВСС ще участват хора, предложени от академичните общности, нпо - тоя въобще не знае, че това го отхвърлиха и не го приеха в ЗСВ, но мунчо си твърди, че такива били промените там.
3. Хазната била под 1 млрд и след изплащането на пенсиите за юли, щяла да остане с 68 млн. евро - Rolling Eyes
4. По повод обявените 7 пъти повече инвестиции от БНБ за първите 4 месеца в сравнение с тези за предходната година - нет, това не се дължи на еврото сакън, а на работата на ПБ. Grin

Скрит текст:
Тия въобще знаят ли къде се намират?????


пп. Иван Ангелов се казвал.

Това направо ме втрещи...
Flushed
По нашия край на това му викат гьонсуратлък Stuck Out Tongue

Втори път не мога да си го причиня да го слушам..Човек трябва да се щади и в глупостите, които слуша.
Виж целия пост
# 15 124
Помните ли една партия Величие. А лидерът на тая партия? До последно тормозиха Христанов за стадото на бай Рибан и след идването на новата власт рЕзко млъкнаха.

От Бърд:
Ивелин Михайлов създал "Понци" схема. Внесъл 4 милиона лева на лична сметка през банкомат!
След анализ на финансовите средства по сметки на Ивелин Михайлов може да се направи обосновано предположение, че лицето развива дейност по продажба на финансови инструменти (акции за собственост) на различни юридически лица по метода на мултилевъл маркетинга. Действията му могат да се оприличат на схема за финансова пирамида тип "Понци", при която всеки новопривлечен е стимулиран да търси нови кандидати.
Такова е заключението на разследващите, които са проучили сметките на Ивелин Михайлов и движението по тях за периода 2020 - 2025 г. Изводът им е подкрепен от множеството направени преводи от физически лица по сметките на лицето и последващото им разпределение към свързани с него дружества или директното им разходване.
Данните са от масивния теч КорупцияЛийкс с документи от прокуратурата, КПК и други правоохраняващи органи, до който BIRD.BG и партньорски медии имат достъп.
Разследващите са установили, че получените средства от фирми и лица, инвестирали в Исторически парк, реално не са използвани с такава цел.
Над 4 милиона лева са послужили за захранването на банковите сметки на Михайлов, като те са внесени на банкомат и техния произход не може да бъде установен. Разследващите предполагат, че тези пари се изтеглени от други фирми свързани с Михайлов или са получени в брой от лица, които са инвестирали в “Исторически парк”.
Общо само в една банкова сметка на Ивелин Михайлов с IBAN BG98STSA93000020556603 за периода от 01.01.2016г. до 21.03.2025г. са влезли 15,650,094 лв.
Имало е и много плащания към физически лица с основания "договор за музикално произведение" и "закупуване на картини".
Вчера вожда на #Величие и бивш депутат Ивелин Михайлов обяви края на своя проект “Исторически парк”. Не е ясно как и дали инвеститорите ще си получат обратно вложените средства, особено тези, които са се озовали в личните сметки на Михайлов през банкомати.


В темата имаше потребител, който им беше върл защитник. Дано не е бил и вложител.
Виж целия пост
# 15 125
Помните ли една партия Величие. А лидерът на тая партия? До последно тормозиха Христанов за стадото на бай Рибан и след идването на новата власт рЕзко млъкнаха.

От Бърд:
Ивелин Михайлов създал "Понци" схема. Внесъл 4 милиона лева на лична сметка през банкомат!
След анализ на финансовите средства по сметки на Ивелин Михайлов може да се направи обосновано предположение, че лицето развива дейност по продажба на финансови инструменти (акции за собственост) на различни юридически лица по метода на мултилевъл маркетинга. Действията му могат да се оприличат на схема за финансова пирамида тип "Понци", при която всеки новопривлечен е стимулиран да търси нови кандидати.
Такова е заключението на разследващите, които са проучили сметките на Ивелин Михайлов и движението по тях за периода 2020 - 2025 г. Изводът им е подкрепен от множеството направени преводи от физически лица по сметките на лицето и последващото им разпределение към свързани с него дружества или директното им разходване.
Данните са от масивния теч КорупцияЛийкс с документи от прокуратурата, КПК и други правоохраняващи органи, до който BIRD.BG и партньорски медии имат достъп.
Разследващите са установили, че получените средства от фирми и лица, инвестирали в Исторически парк, реално не са използвани с такава цел.
Над 4 милиона лева са послужили за захранването на банковите сметки на Михайлов, като те са внесени на банкомат и техния произход не може да бъде установен. Разследващите предполагат, че тези пари се изтеглени от други фирми свързани с Михайлов или са получени в брой от лица, които са инвестирали в “Исторически парк”.
Общо само в една банкова сметка на Ивелин Михайлов с IBAN BG98STSA93000020556603 за периода от 01.01.2016г. до 21.03.2025г. са влезли 15,650,094 лв.
Имало е и много плащания към физически лица с основания "договор за музикално произведение" и "закупуване на картини".
Вчера вожда на #Величие и бивш депутат Ивелин Михайлов обяви края на своя проект “Исторически парк”. Не е ясно как и дали инвеститорите ще си получат обратно вложените средства, особено тези, които са се озовали в личните сметки на Михайлов през банкомати.


В темата имаше потребител, който им беше върл защитник. Дано не е бил и вложител.
Аз активно разпространявах видеата на Симон Милков още преди 4 години. Когато предупреждаваше цяла България за измамник Михайлов. Тогава имаше страшно разделение! Михайлов веднага включи лайномета. Киро Брейка и още няколко пишман патриоти пардон русороби! Птащаше му хора да пречат на разследванията му. Също така Любо Жечев направи цял филм за Исторически Парк! Имаше една ориятелка на жена ми която отиде с мъжът си и детето. В Исторически Парк въпреки че стократно съм и обяснявал. За парка че е измама и Ивелин се храни от наивността на хората! Всички ми се смяха и ме сочеха с пръст. По едно време когато и Симо и Жечев го натиснаха и работата взе да се размирисва. Ивелин измисли нова схема да може да отърве кожата. Разбира се създаде партия  Величие и о чудо дори влезе в парламента. Където получи така желания имунитет! Честито на Балъците! 🤑
Виж целия пост
# 15 126
4. По повод обявените 7 пъти повече инвестиции от БНБ за първите 4 месеца в сравнение с тези за предходната година - нет, това не се дължи на еврото сакън, а на работата на ПБ. Grin

Тия въобще знаят ли къде се намират?????
А ти знаеш ли?
Ръстът в преките инвестиции идва от Реинвестиране на печалба според БНБ което е просто неразпределена печалба или са му ударили ентер на "Резерви". Не се дължи на еврото а на леката рецесия в ЕС и просто чуждестранните няма къде да ги вкарат веднага. 25% са от вътрешни заеми въобще един пролетен цъфтеж се наблюдава.
П.с. Само 10% от "инвестициите" са истински. Но и това е нещо...
Виж целия пост
# 15 127
Не следя много случая с незаконните къщи във Варна. Обаче, слушах някакви истерични обвинения към украинската посланичка, която била укрила украинския инвеститор и му помогнала да излезе от България, а той вчера си се разхожда из Варна и обяснява как всичко е законно. И като питат МВР той може ли да излиза от страната, от там отговорът е: той е свободен гражданин, никой не може да му забрани. Егати държавата. Искахме да обвиним от цялата бъркотия един единствен човек, за всички държавни служители по веригата дотук нито дума, а даже и лошия украинец не можахме да тричаме за назидание на Зеленски, който не спира да терори добрите руснаци с дронове.
Виж целия пост
# 15 128
От путинисти във властта какво да очакваш...
Виж целия пост
# 15 129
И аз почнах да се чудя властта какви го дроби по темата с Невзоров.
МВР ми се струа малко увисна във въздуха с тов случай...
Виж целия пост
# 15 130
Този случай е връх на абсурда и има показва нагледно колко точно не работят всички по веригата. Обаче за обществото се промотира като “вижте какво направиха тия украинци като дойдоха”, нищо, че участието на господина във фирми датира от далечната 2013-та.
Виж целия пост
# 15 131
Господинът е инвеститор в крайна сметка. Действал на светло, бил разпознаваема фигура, въртял си бизнес и не се е крил. Предполагам, че много трудно ще е да му лепнат обвинение, че и да го поддържат. Затова пък не виждам да са почнали и с цялата плеяда от агенции, кадастър, архитекти, контролни органи и въобще всички по веригата, подпомогнали и улеснили дейността на Невзоров. Изскачат само разни имена кой на каква длъжност бил и на кого бил човек, и до там.
Не очаквам да има обвинени по този казус. Дано ме опровергаят.
Виж целия пост
# 15 132
Аз от само от Б. Рашков го чух за посланничката. Защо ПП търпят старото социалистическо ченге, ей това не разбирам, може би има защо.
Виж целия пост
# 15 133

Така е, да. Ама нали виждаш и в темата - хората си искат социализъм. НО забравят, че навремето Тодор Живков като удареше два целуфана на Брежнев и към България потичаше безплатен петрол за поне 4 години...
Тези времена вече свършиха, край, няма как да се върнат. Сега живеем в пазарна икономика и никой на никой не е длъжен да го издържа. Ето защо трябва да се замислим за собствените си инвестиции и как да направим така, че да живеем добре без да чакаме на държавата.

Ей тази лъжа показва добре, защо сме на това дередже - защото има вярващи на подобни измислици. Затова и всякакви нещастници дращят по форумите "какво ни отне демокрацията", нищо че са родени 90-те или дори след 2000 г.
Реално измислената политика на уж безплатното довежда до десетина години нирвана и после срив.
Виж целия пост
# 15 134
Аз от само от Б. Рашков го чух за посланничката. Защо ПП търпят старото социалистическо ченге, ей това не разбирам, може би има защо.

Винаги съм се чудила. Отначало си мислех - понеже той е изтъкан от злоба и омраза към ББ, затова. Нали даже го арестува (с кеф, но абсолютно незаконно, там и КП се прояви поредно).

Но при положение, че разкараха Лена Бориславова, КП, Лорер, Божанков  и сигурно и други още, а старото соц ченге го бутат за депутат неизменно, явно с нещо държи някого.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия